Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 119

Tema: steyr mannlicher

  1. #91
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Premisli še o novemu Mauserju (M 12) in Sauerju (101). Tudi Anschütz 1780 zgleda pošteno.

    Za malo manj denarja je pa pomoje Savage dober nakup. Meni se dopade Model 10 Precision Carbine.

    (pa da ne bo samo offtopic)

    Stric nima nikakršnih težav z njegovim Pro Hunterjem. Točno kateri model je ne vem, ima pa težko cev. Na sto metrov se da luknjo dat v luknjo.
    Last edited by MasterLesjak; 12. March 2013 at 23:13.

  2. #92
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Mauser (M 12) in Sauer (101) - €€€€€€€...
    Učitelji premalo zaslužimo...

  3. #93
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Mislim, da je Mauser M 12 s plastičnim kopitom okoli 1400€. Pro Hunter ni dosti cenejši...

  4. #94

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Mauser (M 12) in Sauer (101) - €€€€€€€...
    Učitelji premalo zaslužimo...
    No o tem bi se pa dalo še na dolgo debatirat...

  5. #95

    Privzeto

    Profesore....ne se bat.Steyr je dober.

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Učitelji premalo zaslužimo...
    Lahko da ta November prav tako malo ve o puškah in veliko pisari kot ti. Ne moreš vzeti zdravo za gotovo.

    Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.

  7. #97
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Učitelji premalo zaslužimo...
    Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.
    Ne da ni slabo, odlilčno je. Večina drugih v javnem sektroju z enako (ali višjo) stopnjo izobrazbe za najmanj 40 ur na teden dobimo manj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #98
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    No no. Plače učiteljev oz. profesorjev niso nevem kakšne. Preizkušeno. Najbolj so mi šle (in upam, da mi bo kmalu spet) na živce govorilne ure.
    Samo ne vem, če je ta forum pravi za to debato.
    V LD imamo dve Mannliherci, starejšo 6,5x68 in novejšo 308. Starejša je puška kot se šika, res sexi Pri novejši me najbolj moti tisti plastični kolešček. Bi lahko kaj bolj pametnega pogruntali. Pa še "rigl" odskoči. Čudno. Kar sem gledal so pri SM 12 z uvedbo HC sistema napenjanja udarne igle to odpravili...
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #99
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    ...

    Če dobiš 1200 za 22 ur na teden in 3 mesece krompirjevih in nevemše kakšnih počitnic ni tako slabo.
    Ja, vidim, da so nekaterim oprali možgane... Politika je dosegla svoj cilj... Učitelji smo itak glavni krivci za takšno stanje v državi...

    Moja plača ni nobena skrivnost in je z univerzitetno izobrazbo krepko pod 1k€. Z novim znižanjem pa bo prišla pod 900€... Če ima kdo posebno željo, mu pošljem po MMSu plačilno listo...

    22ur/teden moram biti v šoli (PLUS vse ostale dejavnosti, ki v te ure niso zajete - GU, RS, DOP, DOD, NPZ, tekmovanja, krožki, učiteljski zbori, konference, sestanki, aktivi, timi, DSP, prireditve, strokovne ekskurzije, šole v naravi,...), kdaj pa grem spat in kaj moram narediti še doma, pa nihče ne vidi. Komaj čakam, da se bom v šoli štemplal in po osmih urah šel brez papirjev domov (potem bo vse tisto v oklepaju odpadlo). Vse kar bo več, bom potem enostavno dobil, tako kot v ostalih normalnih službah, izplačano na račun. T.i. počitnice, ki so naš dopust pa moram prinesti noter z urami nadomeščanja sodelavcev, ki so na bolniški, spremstva, dežurstva, teren,... Naj vam samo še povem, da sem v šoli v naravi 24 ur na dan odgovoren za učence, priznanih pa imam samo 12...


    @kuje: Upam, da je res...

  10. #100

    Privzeto

    Nič upat.Drugač si pa dobr napisu....

Stran 10 od 12 PrvaPrva ... 6789101112 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •