Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: balistični koeficient

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto balistični koeficient

    A mi lahko kdo,ki se na to malo bolje spozna kot jaz,razloži kaj pomeni "balistični koeficient" (kaj lahko iz njega razberemo) ??

    Hvala,lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    krogla z višjim balističnim koeficientom ima boljšo aerodinamično obliko, torej položnejšo krivuljo leta.Balistični koeficient pa mislim da je nekaj malega odvisen tudi od teže krogle.Mogoče bo še kdo drug kaj več povedal:icon_smile:

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    krogla z višjim balističnim koeficientom ima boljšo aerodinamično obliko, torej položnejšo krivuljo leta.Balistični koeficient pa mislim da je nekaj malega odvisen tudi od teže krogle.Mogoče bo še kdo drug kaj več povedal:icon_smile:
    Ja,tudi sam menim,da na to vpliva (kar v precejšnji meri) tudi teža krogle..

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #4
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Melbourne Australia
    Prispevki
    139

    Privzeto Ballistic Coefficient's

    Citat andrej win je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo,ki se na to malo bolje spozna kot jaz,razloži kaj pomeni "balistični koeficient" (kaj lahko iz njega razberemo) ??

    Hvala,lp
    Gday Andrej Win.

    I hope this help's you out and does'nt confuse you even more
    Basically Ballistic Coefficient (BC) means a projectiles (Aerodynamics). It's ability to retain velocity against air resistance.
    Many factors contribute to a change in BC's, eg: Temperature's,Altitude and Barometric Pressure's.
    That's why it important to re-sight your rifle's before hunting during the different season's of the year.
    All factory projectiles are test fired in a Ballistic Research Laboratory against a test projectile and all data is calculated by computer's to determine the BC of the projectile.
    Long, heavy hollow point boat tail projectiles (HPBT) generally have a higher BC and therefore maintain velocity over a longer distance, resulting in less bullet drop and better accuracy.
    Basically a heavier longer projectile has a higher BC.

    Cheers Hound Hunter.
    Last edited by Hound Hunter; 22. January 2009 at 00:38. Vzrok: I had to add something.!!!!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •