Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 102

Tema: upravni odbor

  1. #91

    Privzeto

    Kakšno pa je to vabilo, ki vabi revir na sestanek
    Upam, da bodo vas člane obvestili kaj je revir sklenil

  2. #92

    Privzeto

    Madonca ste se razkokodakali in celo neke pravne analize primera ste se nekateri lotili. Pri tem pa takoj ugotovili nepravnost ravnanja UO in odgovornih v LD, ukrep razglasili za izsiljevanje članov in še kaj. Pri tem pa se nihče ne vpraša zakaj se je UO te LD sploh odločil za takšen ukrep. Mogoče pa ga je v to prisilila "aktivnost in skrbnost" velikega dela članov LD do lovskih naprav v lovišču.

    Sigurno se odgovorni v LD k temu ukrepu niso zatekli zaradi tega , ker so vsi člani ves čas postavljali preže, jih dnevno nekaj popravljali in olepševali in je bil ta ukrep nujen, da se zmanjša aktivnost članov in se jim tako omogoči malo nujnega oddiha.

    Morali bi torej slišati tudi drugo stran, ki skoraj zagotovo ima za ta ukrep tehtne razloge. In kaj bi lahko bilo v tem slabega, da ima vsaka preža svojega "gospodarja", ki skrbi za njeno izpravnost, varnost, sprotna popravila ali odgovornost za postavitev nove in podobno ??

    Iz zapisa kolega, ki je ta problem izpostavil pa je moč razumeti tudi, da odnosi v LD niso ravno vzorni. To si v nekaterih LD danes še lahko in smejo privoščiti. Vendar dolgo ne bo več tako in zakaj naj bi tudi bilo. Prihaja nov čas, ko bodo kakšne novo ustanovljene LD brez lovišč težko čakale na kakšne takšne primere in jih znale tudi odlično izkoristiti v svoj prid.

    In kar me na tem forumu zelo preseneča je, da je toliko kritiziranja lastnih LD. Z blatenjem lastne LD na takšnih forumih ni mogoče ničesar spremeniti ali doseči. Če je karkoli narobe, je to potrebno reševati v sredini v kateri se napake ali nepravilnosti dogajajo in ne s stokanjem in jamranjem na tem ali podobnih forumih. LD niso samo starešina in UO, temveč ste to vsi člani in če se niste sposobni o nepravilnostih ali kakih problemih dogovoriti in jih rešiti doma, potem je edina rešitev razpustitev takšne LD in prenos lovišča tisti LD, ki vse to zmore brez velikega pranja umazanega perila v javnosti.

    Če bomo tako nadaljevali, potem res ne moremo pričakovati, da bi se odnos javnosti do nas in našega poslanstva spremenil v našo korist, da bi bila tudi politika do nas strpnejša in nas tolerirala ter nam predvsem verjela. Sami si kopljemo jamo v kateri se bomo na koncu vsi znašli, ker ne počnemo drugega kot, da se pred javnostjo medsebojno blatimo, počnemo razne druge neumnosti, pojave krivolova opravičujemo z raznimi neumnimi izgovori ter bebavimi opravičili, pogosto pri svojih aktivnostih grobo kršimo zakon, za najboljše lovce razglašamo velikokrat tiste, ki bi jih v resnici iz naših vrst morali nagnati in počnemo še mnogo kaj kar nam in naši organizaciji ter našemu poslanstvu ni v ponos ter še manj v dolgoročno korist.

    Ne tem forumu vedno slišimo le eno resnico. Kakšna pa je druga pa nas sploh ne zanima. Le. da se imamo o čem razpisati in izkazovati svojo načitanost ter dokazovati svojo luknjičavo pravno znanje oziroma to o čemer smo sami prepričani, da naj bi nekakšno pravno znanje bilo. In potem se s tem kvazi pravnim znanjem razmetavamo kot, da smo ga spili že z materinim mlekom in se pri tem sploh ne zavedamo kakšno veliko škodo lahko s tem komu storimo ali kako hudo lahko koga zavedemo. Važno je, da zveni modro in "strokovno", če pa to v resnici tudi je, pa potem nikogar več ne zanima.

    Pa brez zamere lovski tovariši in lep pozdrav!
    Last edited by Sraka; 14. March 2010 at 20:47.

  3. #93
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Res je Sraka! Nekaj dejstev sem opisal da bi lažje dobil odgovor na svoje vprašanje. Moti me predvsem da z prisilo in grožnjami negdo hoče da opravimo ( Vsaj nekateri) še več kot naredimo.Letno opravim krepko preko 250 ur dela , zapravim najmanj 20 nedelj za zastopanje LD na strelskih prireditvah,imam vzorne,lepo in varno narejene preže... Sem vodnik zelo dobro šolanega lovskega psa pa poslušamo samo grožnje .Več je vreden član UO kateri sedi na 10 sejah UO in ima priznanih 50 ur (kar je obveza) nima psa,ne popravlja prež skratka ni aktiven nikjer drugje kar pa seveda boli delovno članstvo.
    Drugo plat medalje pa vrjetno tudi ti ne bi rad slišal sploh če bi bila v takšni obliki kot smo jo slišali včeraj na zboru lovcev od 18-22.30 ure Bla-bla bla
    samo ena oseba.... in bla bla ... (*/##!!*$$€€"#??*&%)
    LP Lakl

  4. #94
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Postavljam se na stran, ki jo zagovarja Sraka.

    Tudi pri nas smo se odločili za podoben sistem. Ko smo popisovali objekte smo za vsak objekt določili odgovorno osebo, kot to predvideva Lisjak. V nekaterih revirjih je za vse objekte odgovoren revirni vodja v drugih pa je revirni vodja objekte razdelil med člane.

    Seveda nismo nikomur grozili, ali od njega zahtevali, da kaj podpiše. To ni moj stil vodenja LD. Če ima lovska koča, in lovski dom svojega oskrbnika, ne vidim razloga, da ga nebi imela preža, krmišče, bivak, solnica. Na mestu, kjer je preža, avtomatska krmilnica, krmišče in še kaj, je po moji oceni za oskrboavanje vsega skupaj vsaj toliko ali več dela kot z vzdrževanjem lovskega bivaka. če je lokacija še 15 km v eno stran oddaljeno od civilizacije, pa je opravljeno delo in (stroški) še toliko večje.

    Imamo 78 visokih prež in 65 članov. Povprečna starost je 56 let. To pomeni, da mora vsak zdrav lovec srbeti vsaj za dve preži. Dokler bomo to zmogli bo tako, ko pa to ne bo več mogoče bo pela motorka in preže bomo pospravili.

    Zadnjič je prišel do mene starejši lovec in mi dejal, da je zbolel, in ne bo mogel več zalagati "svojih" solnic, zato me je prosil, na mu dodelim mlajšega lovca, z katerim bosta šla letos skupaj, potem pa mu jih bo prepustil. Dodelil sem mu pripravnika, ki smo ga letos sprejeli v svoje vrste.
    Mar ni to lepa gesta, ki zagotavlja nadaljni obstoj lovstva v naših krajih.

  5. #95
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    In kar me na tem forumu zelo preseneča je, da je toliko kritiziranja lastnih LD. Z blatenjem lastne LD na takšnih forumih ni mogoče ničesar spremeniti ali doseči. Če je karkoli narobe, je to potrebno reševati v sredini v kateri se napake ali nepravilnosti dogajajo in ne s stokanjem in jamranjem na tem ali podobnih forumih. ...
    Mene pa sploh ne. Ker vidim kaj se dogaja. V marsikateri LD enostavno ni več možno doseči kar koli pozitivnega. Edini način, ki potem še ostane je postavitev take LD na ogled javnosti ali celo pravosodnim organom. Obstaja majcena verjetnost da se potem streznijo. Če to deluje, je vredno. Pometanja pod preprogo ne smatram za konstruktivno dejanje.


    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... LD niso samo starešina in UO, temveč ste to vsi člani in če se niste sposobni o nepravilnostih ali kakih problemih dogovoriti in jih rešiti doma, potem je edina rešitev razpustitev takšne LD in prenos lovišča tisti LD, ki vse to zmore brez velikega pranja umazanega perila v javnosti.
    ...
    Tako je. LD so vsi člani. Le da so ponavadi zaradi dogodkov in šikaniranj marsikje popolnoma brezvoljni in samo opravijo svojo dolžnost in si mislijo, dokler bo, toliko časa bo, potem pa naj gre vse skup k vragu.
    In res je, se strinjam. Potem je propad lovske družine edina pot. Če pa misliš, da je v tem našem prostoru moč najti lovsko družino, ki se je sposobna sama razpustiti, ti lahko rečem le, da plavaš v oblakih. Slovenci imamo kar nekaj nacionalnih "športov" in modrost sigurno ni med njimi.

    Z razpustitvijo nesposobne LD smo se šele približali bistvu in namenu lovstva. Skrbi za divjad.
    In če morajo propasti magari vse LD in nastati nove oblike skrbi za divjad, pa naj tako bo. Lovska organizacija, torej lovske družine so v privilegiranem položaju na področju naravovarstva in skrbi za divjad. Če v kratkem ne bodo sposobne tega upravičiti, pa naj gredo v maloro! Meni je prav. Za špetirje se lahko vsi prepišejo v balinarske klube, tistim ki pa bodo delali za divjad je pa pomemben namen in ne barva uniforme in slepa poslušnost funkcionarjem in skrivanje problemov pred javnostjo.

  6. #96
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Postavljam se na stran, ki jo zagovarja Sraka.

    Tudi pri nas smo se odločili za podoben sistem. Ko smo popisovali objekte smo za vsak objekt določili odgovorno osebo, kot to predvideva Lisjak. V nekaterih revirjih je za vse objekte odgovoren revirni vodja v drugih pa je revirni vodja objekte razdelil med člane. ...
    Mislim, da govorimo o dveh rečeh, oziroma smo Laklovo vprašanje različno razumeli.
    Prvo je nekakšna delovna odgovornost. Torej to, o čemer pišeš. A menim, da je izraz odgovornost napačen in če je kot tak zapisan v Lisjaku spodbuja napačno razumevanje. Gre enostavno za delovno obveznost, ki jo nekdo izpolni ali pa ne. In seveda temu primerno sledijo tudi sankcijski ukrepi. Stvar LD in njenega gospodarjenja. Primernejši izraz bi bil vodja objekta ali kaj podobnega.

    Drugo je odgovornost. Tako kazenska kot moralna ali še kakšne druge oblike. Nekateri smo razumeli, da gre za to. NI osnove, da bi član LD bil odgovoren na ta način. LD mora vzpostaviti mehanizme, ki zagotavljajo, da so objekti varni za uporabo, da nelovcem ni dovoljena njihova uporaba razen, ko v spremstvu lovca te LD izvajajo lov (vse kar spada v to) in dobrodošlo, da je vse to nezgodno zavarovano.

  7. #97
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Večina lovskih objektov imamo lepo in vzorno urejenihje pa ras da nekateri propadajo! Nekareri smo in bomo hodili po lovišču z motorko nekateri pač ne!
    Vsak lovec ,kateri je postavil svojo prežo je do danes tudi za njo skrbel. Sam ne narediš nič vendar so zato prijatelji z katerimi smo si pomagali z nevskrižnem delu. To da Lisjak zahteva lastnika ali vzdrževalca ali nekoga pisanega na določenem objektu je tudi za nas normalna stvar.Nenormalno se mi pa zdi, da to postane stvar izsiljevanj in prisile. Vse je bilo lepo in prav do trenutka ko so se uvedle "odgovorne osebe" saj so nekateri to vzeli kot da je sedaj vse njihovo in tem trenutku je šlo vse navzdol. (kot obrtnik dobro vem kaj je odgovorna oseba) Nič več po zakonu ali sklepih ampak tako kot bom jaz rekel, ker sem odgovorna oseba.
    Zr7 je lepo opisal kaj je odgovornost in kaj obveznost. Obveznosti je pač vedno toliko da se obvezne ure kar nekajkrat presežejo- škoda pa, da za to če že nisi za to vsaj pohvaljen ne rabiš biti popljuvan.

    citat:
    Z razpustitvijo nesposobne LD smo se šele približali bistvu in namenu lovstva. Skrbi za divjad.

    O tem pa več ni nič govora - Na žalost!!!!!!!!!!!!!!!

    LP Lakl

  8. #98

    Privzeto

    Citat ZR7;51599 LD mora vzpostaviti mehanizme, ki zagotavljajo, da so objekti varni za uporabo, da nelovcem ni dovoljena njihova uporaba razen, ko v spremstvu lovca te LD izvajajo lov (vse kar spada v to) in dobrodošlo, da je vse to [B je objavil:
    nezgodno zavarovano[/B].
    Dragi šef z nezgodnim zavarovanjem si tu ne moreš veliko pomagati. Imeti bi morali sklenjeno zavarovanje odgovornosti.

    Ni pa mi znano, da bi katera od zavarovalnic za ta rizik, ki se nanaša na lovske preže tudi to možnost ponujala.

  9. #99
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    podrta preza
    Prispevki
    62

    Privzeto

    Po plemenitem kreganju na revirnem sestanku so nekateri ugotovili da se z glavo čez zid ne da! Nobena župca se ne poje tako vroča kot se skuha. Po ostri debati so nekateri spremenili svoja stališča in odstopili od trmastega vstrajanja o posamičnem vzdrževanjem prež in ostalih objektov.Preže in ostali objekti se bodo vzdrževali na skupnih akcijah v revirju (vsaj naš je dobro sodelujoč) ,Postavili smo termine in če bo vreme naklonjeno bomo to z skupnimi močmi vse uredili ( kar ima poudarek na druženju,katerega pa itak pri nas manjka) Vsaj v našem revirju ,pod pogojem da bo vreme smo do polovice aprila že zmagali !!!!

    LP Lakl

  10. #100

    Privzeto

    No tako je prav. Organitirana delovna akcija, malo konstruktivne debate ob malici, druženje lovcev, pa bo tudi prepirov manj.

Stran 10 od 11 PrvaPrva ... 67891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •