Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 136

Tema: Rdeča pika (splošno)

  1. #1

    Privzeto Rdeča pika (splošno)

    Zanima me katere vrste red dot-ov uporabljate, če jih imate samo za pogone, ali tudi npr. geste z red dot čakati tudi na prežo?

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Docter, Bushnel, Aimpoint, BSA...Na prežo tudi, zakaj ne.

  3. #3

    Privzeto

    Je res,da je Aimpoint zakon,ima pa tudi svojo ceno! Zadeva je uporabna tudi za "solo" jago,predvsem za kako piršanje po goši....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Meni Tascov RedDot čisto v redu dela na bokarci. Pa je za malo denarja in na 70m kadarkoli zadostim zahtevanim pogojem nastrelitve.

  5. #5

    Privzeto

    To je res,če ti dela dobro in si z njo zadovoljen je OK! Jaz je zaenkrat še nimam,do sedaj sem lovil z daljnogledom,ker mam spremenljivo povečavo in ga nisem potreboval (kadar sem bil na stojišču),res pa je,da grem večinoma v pogon in tam pač uporabljam mehanske merke....
    Kako pa se privajate na streljanje z optično piko? Ali to naredite le na letnih pristrelih ali si naredite kak trening? Ker tudi ni tako "simpl" dokler se ne navadiš!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Jaz uporabljam na svojem polavtomatu zeisov Z-point pa je zadeva vrhunska. Rezultat te kombinacije lahko vidite v gorenjskem kotičku par strani nazaj. Uporabljam pa jo samo za pogone. Zakon je to, da ni važno kako je puška obrnjena, tam kjer je pika je zadetek. Tako, da je res fajna za na pogone, kjer je treba ponavadi hitro pomeriti na bežečega pujska.
    Drugače pa potreniram parkrat na leto. In sicer tako, da na avtomobilsko gumo brez "feltne" nalepim karton in na sredini narišem tarčo. Tako gumo mi potem nekdo spusti po hribu navzdol in jaz spraznim saržer:icon_: Edina pomankljivost tega je, da zaradi vrtenja gume ne moreš vedeti ali je bil zadetek zgoraj, spodaj, levo ali desno. Drugače pa je to res fajn trening.

  7. #7

    Privzeto

    Uzemi feltno od "šajtrge",tm pa pol ni važn,tm je pa že vse not pol....

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #8
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vedno več "sivih" jagrov opažam , da so opremljeni z rdečo piko. Zadeva je res v redu. Ko enkrat sprobaš se takoj navdušiš. Mislim, da ne bom šel več na pogon brez pike. Pa ne, da bi slabo videl, ampak, lepo pomeriš . Kako treniram? Že septembra vzamem večkrat puško v roke, pogledam v različne cilje in "vržem" piko v njih. Nuca . To počnem na balkonu. Ja, obvezno gledat z obemi očesi !!! Povečaš vidno polje.
    Last edited by detel; 8. January 2009 at 23:05.

  9. #9

    Privzeto

    ZR7 kater model tasco pa maš?

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat germak je objavil: Pokaži objave
    ZR7 kater model tasco pa maš?
    BKRD30 na bokarci 7X57R - 16

Stran 1 od 14 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •