Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 171

Tema: Omejevanje pravice do lova mladim/novim članom

  1. #41

    Privzeto

    Če si bo to dovolj želel bo ravno tako prišparal 300 eur pa bo počakal eno leto recimo. Pa dam en primer nekdo je član 5 let potem pa se izpiše ampak tistih pet let je pa vseeno koristil lovski dom in preže ki so jih njegovi predhodniki postavljali in gradili 30 let recimo,to se mi ne zdi pošteno.
    Kar se pa tiče družine,če imaš družino in da recimo oba delata v tovarni za 500 eur potem si neumen če boš še tisto malo denarja zapravil za lov,vsaj jaz ga nebi.
    lp

  2. #42

    Privzeto

    Deni jež, 300 evrov ni več simbolični znesek, finančno poslovanje LD pa temelji na povsem drugih temeljih, in ne na pristopninah (prostovoljnih prispevkih?) članov.

  3. #43

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Seveda pa zraven tega moralnega faktorja tudi zakon tega ne dopušča in pika.
    Točno tako !!!!!!
    Poleg tega pa jaz osebno zagovarjam stališče da kdor veliko jaga naj tudi strelja, pa če je lovec leno leto, al pa trideset let!!
    Srčno upam da bodo izjave kot so "ta bo vse pobil, nič ne ostane za nas, nič ta mladih not kaj bomo pa potem mi jagali......." preteklost saj v prihodnosti nedoseganje plana pomeni neizpolnjevanje koncesijske pogodbe, posledično pa vemo kaj temu sledi.

    Lp

  4. #44

    Privzeto

    Živjo
    Nekaterim je previsoka že članarina,in taki mi grejo na ku..c,in to ne govorijo tisti ki nimajo to govorijo tisti ki imajo denarja napretek,pa reče na sestanku "ja kaj si pa mislijo tako velike članarine" ob takih izjavah mi gre na kozlanje. Ampak za tisto članarino ne pomisli kaj vse dobi. Če bi pa to rekel nekdo ki je na tesno z financami,bi mu bil tudi pipravlejn pomagat in še marsikdo bi mu pomagal zbrati za članarino.Problem pa je ker to ne bo nikoli rekel tak ki nima ampak tak ki ima veliko in tu je problem. In ravno taki potem govorijo da bodo mladi use postrelili,članarina mu je previsoka streljal bi pa kot nor.
    lp

  5. #45

    Privzeto

    No saj tako daleč nima veze, ker je na strani nasprotnikov tega zakon. In če ne posamezni člani same lovske družine, ki pobira take dajatve in daje bedaste omejitve, se bodo slej ko prej pritožili eni sosedi, ki imajo apetite po določenem lovišču. Potem bo koncesija kršiteljem odvzeta in jo lahko prevzamejo drugi.

    Člani, ki se ne upate pritožiti glede tega, ker se bojite da boste izobčeni iz družbe v LD v kateri ste nagovorite katerega iz sosednje LD, da taka dejanja vaše LD prijavijo takoj po podelitvi koncesije, saj so se bodo s podpisom konceisjke pogodbe zavezali proti temu. In potem bo smeha in veselja s strani enih, s strani drugih pa vik in krik ter jok. In takim bi se potem z veseljem v obraz smejal pa naj potem ko jim bo odvzeta koncesija oni prosijo, če jih vzamejo kje drugje v članstvo.

    P.S.: Tudi sam sem plačal pristopnino in nisem bil proti njej, ker je zakon ni prepovedoval. Res je, da ni bila velika, je pa vseeno bila. Je pa jo tudi lovec, če je izstopil iz LD ali se prepisal v drugo, dobil povrnjeno. To je bilo pred leti, sedaj že nekaj let tega ni več.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #46

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Kar se pa tiče družine,če imaš družino in da recimo oba delata v tovarni za 500 eur potem si neumen če boš še tisto malo denarja zapravil za lov,vsaj jaz ga nebi.
    lp
    Aha pa smo nekje tam. Če si siromašen in si želiš uresničiti sanje da bi bil lovec si pa neumen.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Br
    In če na medveda prideš komaj po desetih letih, je to čisto normalno, ča je v ld 80 lovcev v planu pa je 1 medved. Pa kaj si mislite, da boste prišli v ld in takoj ruknili po kapitalcih. Če mate taka mišljenja zame niste lovci ampak čist navadni streljači.
    Ne morem se strinjati. Člani LD smo enakopravni. Tako po obveznostih kot po pravicah. Streljači pa ponavadi svoje privilegije poskušajo ohranjati ravno na ta način, kot ga opisuješ. Ne spustijo drugih čimdalj zraven, da več lahko sami postrelijo.
    Ko nekdo naredi izpit, je lovec, prav tako kot vsi drugi v LD. Enakopraven, mladi pa imamo danes ponavadi še več znanja kot nekateri, ki so se izobraževali (na veliko manj zahteven način kot danes) pred 20, 30, 40 leti! Ampak takih se stare avtoritete bojijo, zato jih bremzajo na vse možne načine. Prestrašiti jih s prstopninami,omejevanjem pri odstrelu trofejne divjadi, vse samo da bi sami lahko imeli čimdalj priviligiran položaj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #48

    Privzeto

    Živjo
    No če bi bil siromašen in bi imel družino bi ves denar namenil svojim otrokom,namesto da bi dal toliko denarja na leto za lov bi jih peljal na morje,če pa bi zneslo oboje bi potem še lov drugače pa ne.
    lp

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Mugo.
    Članstvo v ld je prostovolno. Če te tako strašansko motijo take stvari lahko izstopiš iz ld. Lahko si jager v drugi ld, kjer te omejitve nimajo. Aja.....samo tam majo nižji plan, pa medveda nimajo pa prašičev komaj za vzorec, pa enega gamsa....To pa ti ne diši več ne?

  10. #50

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ne morem se strinjati. Člani LD smo enakopravni. Tako po obveznostih kot po pravicah. Streljači pa ponavadi svoje privilegije poskušajo ohranjati ravno na ta način, kot ga opisuješ. Ne spustijo drugih čimdalj zraven, da več lahko sami postrelijo.
    Ko nekdo naredi izpit, je lovec, prav tako kot vsi drugi v LD. Enakopraven, mladi pa imamo danes ponavadi še več znanja kot nekateri, ki so se izobraževali (na veliko manj zahteven način kot danes) pred 20, 30, 40 leti! Ampak takih se stare avtoritete bojijo, zato jih bremzajo na vse možne načine. Prestrašiti jih s prstopninami,omejevanjem pri odstrelu trofejne divjadi, vse samo da bi sami lahko imeli čimdalj priviligiran položaj.
    Izpiti so bili takrat najmanj tako težki kot sedaj. Včasih so imeli ravno tako pravila glede odstrela ko prideš na novo v LD,ne vem zakej sedaj nebi imeli omejitev,da lahko streljaš trofejno divjad šele drugo leto po pristopu.
    In sam se ne bom štel nikoli za enakopravnega nekomu ki je recimo že 40 let lovec in mu ne bom mahal s papirji da v zakonu tako piše in da tako mora biti,ker je on zgradil lovski dom in postavil preže,ko sem se sam še pretakal iz levega v desno.Zato bom takega člana spoštoval,ker bom nekoč tudi sam na takem mestu če bom dočakal in bi želel da bodo tudi drugi novi člani takrat taki do mene kot sem bil jaz do starejšega lovca,če ima recimo ena ld prejeto pravilniku da se trofejna divjad lahko strelja šele 2 leti po pristopu novega člana se bom tega držal.In če prvo leto ne bom lovil trofejne divjadi me zaradi tega ne bo konec. Dam primer,recimo star jager si želi ustrelit še zadnjega srnjaka v svojem življenju,čuti da se bliža trenutek ko bo svoje poslanstvo opravil,pa recimo pride l ld prav tisto leto mlad lovec in je željan uplenitve,pa bo bogemu starčku uplenil ravno še zadnjega srnjaka ki je v planu in mu prikrajšal še zadnje veselje pred smrtjo to se meni nebi zdelo prav.
    lp

Stran 5 od 18 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •