Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 31

Tema: Lovski krst

  1. #21

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    So me že lani...

    S podaljšanim pripravniškim stažom...
    Tako je, če si program sproti izmišljujejo...


    Po prvem plenu in na skupni jagi ni bilo krsta... Mogoče bo 26.12., ko imamo zaključek s skupnimi lovi... Mogoče... Nihče še nič ni omenil...
    Sicer pa, kar sem v družini, ni bilo nobenega krsta...
    Kaj je profesor ze cvikas da bos krscen? Dobrih lovskih obicajev se ne rabis bati. Se premalo se jih uposteva in izvaja. Pri nas v LD jih dosledno izvajamo in mislim da je tui prav tako. Ce drugega ne.. te lahko pri nas krstimo, ti bo krst ostal v vecnem spominu... :D

  2. #22
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Kaj, bojim!?

    Tudi jaz pogrešam stare šege. Me pa prav čudi glede na te razprtije in 100letne zamere med člani, da so sploh še kje žive.

    In če sklepam, da jih je včasih bilo več, le kaj se je zgodilo z današnjim članstvom???

    Če ne bo našega krsta, pa, Rikec, z veseljem nastavim rit pri vas!

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Zdaj ne razumem, praviš da si bil krščen, lovskega krsta pa ni bilo ???

  4. #24

    Privzeto

    Pa rit bi nastavlau kar vsem na eni jagi? Čudni jagri ste tam spodaj
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #25

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Kaj, bojim!?

    Tudi jaz pogrešam stare šege. Me pa prav čudi glede na te razprtije in 100letne zamere med člani, da so sploh še kje žive.

    In če sklepam, da jih je včasih bilo več, le kaj se je zgodilo z današnjim članstvom???

    Če ne bo našega krsta, pa, Rikec, z veseljem nastavim rit pri vas!
    Grem danes že pogledat če kje kakšna "pametna" palca raste zate...

    No hočem reči, da se šege in navade v naši LD vedno spoštujejo in izvajajo, od lovskega krsta, lovskega ropota,.... Imamo k sreči tudi takšnega predsednika, ki na šege in navade nekaj da in jih ceni tko da... marsikdo ki je že bil pri nas na lovu je lahko videl da imajo šege in navade pri nas veliko veljavo.
    Last edited by rikec; 19. October 2012 at 07:22.

  6. #26
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Zdaj ne razumem, praviš da si bil krščen, lovskega krsta pa ni bilo ???
    To je bil poseben krst brez obreda in s posebno nagrado - podaljšanim stažom. Takšne nagrade smo bili deležni samo posebni pripravniki... Očitno smo na delovnih akcijah bili zelo pridni, pa so nas želeli še malo porabiti... Da o obveznih pogonih niti ne govorim... Pa še tam smo goloroki bili obtoženi krivolova...

    @ganges:
    E, nisem take sorte, da bi rit nastavljal komurkoli... Že morajo biti pravi lovci... A ne, Rikec...


  7. #27

    Privzeto

    Nič se bati, pri nas tisti ki te krsti v imenu svetega Hubertusa udari samo 1x... samo tako malo močno, da se spomniš tak lep dan za dolgo let , no sej ni tak hudo, sem pa glede na vašo situacijo v vaši LD začuden, da ti niso podtaknili še česa, da bi ti lahko podaljšali pripravniški staleš še za nekaj let Hja sej veš kako je... sposobne je treba J...

  8. #28

    Privzeto lovski krst

    Kar se tiče lovskega krsta je to zelo lep običaj kateri počasi kot vse drugo lepega zamira. Zakaj je tako ne vem, mogoče tempo in način življenja.
    Pri nas zadnje čase prakticiramo, da zelenca kateri ima kaki "greh" nad sabo potihem obvestimo da bomo imeli določeni dan lovski krst in je njegova prisotnost obvezna ker je on obtoženi. Z njegovim soglasjem se ta krst tudi izvede. To poteka v zelo veselem vzdušju brez izživljanja nad krščencem. Dobi tako imenovane tri vroče in tri hladne, ter nekaj kapljic vina za vrat. V primeru da ima s sabo partnerja s sabo mu pa še on eno "vročo" naloži. Kazen mora bit.

  9. #29
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Da še tule prilepim (sem kasneje našel to temo). Admin pa lahko prestavi iz druge teme sem...

    Pozdravljeni!

    Zanima me, če ima kdo mogoče že izdelan osnutek diplome za lovski krst (da se vnese samo ime, kraj, datum in LD) in bi ga bil pripravljen deliti.

    V petek po Štefanovi jagi bomo krstili par naših članov, pa krsta pri nas že dolgo časa ni bilo. Počasi po zeeeelo dolgem času spet obujamo šege in navade, za katere prejšnjim ni bilo mar...

    Hvala že v naprej!

    LP

  10. #30

    Privzeto

    lovska trgovina jih ima v KranjuClick image for larger version. 

Name:	Diploma-Lovski-krst-bock.jpg 
Views:	270 
Size:	75.3 KB 
ID:	14923

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •