Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 93

Tema: problematika populacije srnjadi

  1. #71
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    .jes ti pa skos pravim da tega v naravi nikoli ne bo da bo razmerje 1-1 ker ni možno ker smo preplitki z znanjem in tudi razmere nam niso po godu pa tudi ni pravilno.
    Pri najboljš volji ne razumem,kaj hočeš povedati? Da v naravi ni možno spolno razmerje 1-1? Zakaj? Lahko razložiš?



    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    kar se pa srn tiče sm ti pa samo hotel rečti da to niso bili navadni lovci.
    Kaj pa je navaden lovec zate? Moja dva pradeda sta bila lovca pred 100 leti, pa sta bila oba kmeta. A to ni dovolj za navadnega lovca? A mora biti proletarec?


    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    kar se pa prakse pa teorije tiče sta pa še daleč narazen.
    Kako to misliš? Jaz menim da praksa ne dohaja novih dognanj v znanosti, ker v v lovstvu vse preveč temelječe na tradiciji in je vse preveč prisotna konzervativnost.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #72
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    l.p. vidim da se ognjevito spopadata z razmerjem 1:1 .! Amapak tudi strokovnjaki ,glede tega tavajo nekje v temi. Nikjer ni božje zakleto ,da je idealno razmerje 1:1 . Divjad je bla tisočletja pred nami , tako mislim da je tu noter še veliko nam nejasnega in ogromno je še ugank. npr . huda zima ali so srne v embrionalni diapavzi ali pa je naraščej številčnejši pri ženskem spolu. NE me narobe zastopit ampak nekaj je na tem,da divjad sama skrbi za razmerja in njihovo številčnost!

  3. #73
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    kar se pa teorije tiče , danes lahko vsak biolog, ali nihče napiše študije , tega mi ne govort. npr. če je kdo zasledil v lovcu nekaj let nazaj je sam blaž krže poudaril" srnjad nam postaja vedno večja uganka"...

    eni ste prenapolnjeni z teorijo, js pravim praksa te uči in praksa je božja izkušnja:teorija pa praksa , oboje nikoli ni ideal...

  4. #74
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    rehl26, zarad tega posta maš per v dorem!:icon_:

  5. #75
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Nekateri boste razumeli (Mugo,ZR7,) nekateri pač ne vendar vse splošno je znano,da so k načrtovanem odstrelu starejših divjih svinj največ prispevali funkcionarji LDjev,ki so društvene blagajne polnili na račun lovskih ,ker so prikazali ogromne škode po divjih prašičih ,škode seveda niti ni bilo ampak denar izlovskeblagajne pa jedobil zeleno luč za pretok v društveno.No in iz te društvene blagajne je potem romal za razna srečanja,pogostitve,lovske pogrebe z pojedinami in še kam. No inšpektorji so že zdavnaj pogruntali kako je s tem in nas seveda udarili z obveznim odstrelom samic2+.
    Zakaj sem to napisal???? No kot sem že omenil nekateri boste razumeli drugi pač ne in vam bi bilo potrebno razložiti.Najbolje pa bo,če tisti ki ne razumete dejstva primerjate z populacijo srnjadi,pa tudi polha in še kakšne druge vrste(skoraj vsake.) Takoj ko se je človek preveč znanstveno lotil uravnavati naravo,ga je le ta ugriznila v zadnjico zato,da ni mogel sedeti na dveh stolčkih torej v tem primeru polniti stenski pavji rep "lovcev trofejašev" in za šankom goreče istočasno zagovarjati teze ,ki so si jih tako in tako izmislili samo zaradi samoopravičevanja.
    Spolno razmerje pa je danes 1-1,jutri 5-7,pojutrišnjem 0-0 in tega zadnjega se je za bati.V nekem Lovcu sem prebral zgodbico v kateri lovec v zadnjem stavku razmišlja takole" na tvojem drevesu ris si postavim prežo,kajti tudi jaz sem lovec". Kako realna misel in kako blizu narave.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #76
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    veper:lep komentar.! Vse dokazuje tako ,da je denar sveta vladar. Kaj hočem s tem povedat? Lovske orgarnizacije bi naj bile neprofitne orgarnizacije ,vključno z našo pocukrano zvezo , denar naj pa bi se vračal nazaj za potrebe lovstva,to se pravi v loviča , pa sem prepričan da ni vse tako, da si še vedno eni polnijo denarnice na naš račun.


    zato pa jaga je rit naga!!!

  7. #77
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    l.p. vidim da se ognjevito spopadata z razmerjem 1:1 .! Amapak tudi strokovnjaki ,glede tega tavajo nekje v temi.
    No to enostavno ni res, stroka si je o tem že dolgo na čistem.
    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    Nikjer ni božje zakleto ,da je idealno razmerje 1:1 . Divjad je bla tisočletja pred nami , tako mislim da je tu noter še veliko nam nejasnega in ogromno je še ugank. npr . huda zima ali so srne v embrionalni diapavzi ali pa je naraščej številčnejši pri ženskem spolu. NE me narobe zastopit ampak nekaj je na tem,da divjad sama skrbi za razmerja in njihovo številčnost!
    Ne vem, a je tako težko zastopit, če boš preštel 1000 srnjih mladičev jih bo probližno 50% ženskih in 50% moških. To ni nobena uganka, nejasnost ali nevem kaj že. Bolezni, naravni plenilci in recimo ekstremno neugodne razmere, ki vsi povzročajo izgube pa tudi ne izbirajo po spolu in v povprečju poberejo enako število živali obeh spolov. Le ljudje smo bili bolj pametni in ta razmerja nekaj postavljali po svoje, razmišlali smo kot da bi gojili krave v hlevu.
    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    kar se pa teorije tiče , danes lahko vsak biolog, ali nihče napiše študije , tega mi ne govort. npr. če je kdo zasledil v lovcu nekaj let nazaj je sam blaž krže poudaril" srnjad nam postaja vedno večja uganka"...
    No, če bi vsi tako razmišljali o dognanjih stroke, še sedaj nebi vedeli da je zemla okrogla, pa da dežja in neviht ne delajo čarovnice....

    eni ste prenapolnjeni z teorijo, js pravim praksa te uči in praksa je božja izkušnja:teorija pa praksa , oboje nikoli ni ideal...
    Verjetno tole leti name, kajne? Razlika med nama pa je očitno le ta, da jaz poleg ogromno prakse (skoraj svakodnevno sem na lovu) poznam še precej dognanj stroke, ki v zadnjih časih zelo hitro napreduje. Pač po svoji profesiji še bolj pa iz čistega veselja in radovednosti spremlajm stroko na področju divjih živali in upravljanja z njimi. Nekateri pa očitno še vedno vse svoje znanje črpajo iz 30 ali več let starih lovskih priročnikov. Ali pa mogoče še to ne. Vsekakor pa nam vsem koristi izmenjava mnenj in učenje od drugih.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #78
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    mugo:ne leti vsaka napisana beseda nate, me veseli da si tako načitan in praktično usposobljen. Da misliš tistih trideset let teorije nazaj , kapa vem nekaj drži nekaj pa spet ne. Nismo vsevedi , divjad pač sledi naravnim trendom jebiga:)
    mal heca! ko si prej umenil da naravni sovražnik ne izbera , mislim da se motiš al pa tut ne. Krdelo volkov se bo spravlo na njslabšega neke vrste, prav tako kot bolezen. Mislim da je človek tisti ,ne izbira kaj preveč. Če je srna malo pošisana, pač kr sklepamo da je to že kritični primer in jo odvzamemo, nihče pa ne pomisli na raznolikost prehrane podnebne razmere, mokrota ,itd...

    to govorim zato ker sem spremljal en komad v tej situaciji ,pa se je izkazalo na koncu da je čisto zdrav

  9. #79
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat rehl26 je objavil: Pokaži objave
    Krdelo volkov se bo spravlo na njslabšega neke vrste, prav tako kot bolezen. Mislim da je človek tisti ,ne izbira kaj preveč. Če je srna malo pošisana, pač kr sklepamo da je to že kritični primer in jo odvzamemo, nihče pa ne pomisli na raznolikost prehrane podnebne razmere, mokrota ,itd...

    to govorim zato ker sem spremljal en komad v tej situaciji ,pa se je izkazalo na koncu da je čisto zdrav
    No saj se strinjava, volkovi bodo izbrali najslabšega, izbirajo kateri komad najpočasneje teče ne katerega spola je. Enako tudi bolezni, kajne. Sicer pa imaš tudi to prav, da se malo driskava žival pozdravi. Ampak če imaš tak komad v planu ga boš pa ja uplenil, ne boš šel uplenit drgega popolnoma zdravega.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #80
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Črna na Koroškem
    Prispevki
    62

    Privzeto

    no mungo :normalno ,da če je tak komad v planu bo 100% prej uplenjen kot pa kaj popolnoma zdravega o tem ni dileme. Ker pač me je zanimalo in sem imel to srečo ,sem si vzel čas in se na lastne oči prepričal ,saj veš zelen jagr je bol radovedn kot majhen otrok:))

Stran 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 ZadnjiZadnji

Etikete te teme

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •