Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 77

Tema: puška za iskanje zastreljene divjadi

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Za zaščito ti bo dobro služil tudi navaden "flajšter" ki ga nalepiš čez ustje cevi...
    lp
    Ne vem kako bi flajšter vplival na strel.
    Sigurno pa dobro deluje električarski izolirni trak, ki mora biti dovolj dolg, da v celoti prekrije ustje cevi. Tesno ga prelepiš čez in takega pritisk plinov raztrga preden pride do njega krogla. Ne vpliva na točnost. Sprobano.
    Za lazenje po krvni sledi, ko se ti lahko zgodi vse sorte in tudi prevali po bregu niso izjema je kar pametno zaščititi cev.

  2. #12

    Privzeto

    Ne vem kako bi flajšter vplival na strel.
    Navaden flajšter je še bolj "mehak" kot izolirtrak! Micropore sem mislil,to je beli obliž,ki je na kolutu in se nahaja v vsaki prvi pomoči! Definitivno ne vpliva na strel in lego zadetkov,preverjeno! Močno pa vpliva sneg če ti pride v cev in da tam še zmrzne,torej "flajšter"!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    sej zato ne vidim drugega izhoda kot da zaščitim cev pred mokroto. Meni pri sakotu nese pri mokri cevi 20cm višje!(..kolikor od dežja nakapa v cev)

  4. #14
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Za krvosledništvo je kaliber 8x57 is najprimernejši in tudi najcenejši. Če kdo razmišlja ,da bo iskal in imel kolikor toliko ohranjeno puško se je prekleto zmotil ,saj bo orožje po prvem resnem iskanju v dežju in skozi robido pa potem skozi trničje in ne nazadnje skozi gost smrečji sestoj spraskano do ...............Polek dolge cevi pa priporočam še revolver v vsaj 357mag kalibru,če je že 44 mag pretežak. Moj 44 mag z osmimi colami cevi in polnim bobničem tehta 1,96kg Dolgo cev nosim s seboj le če je resnično potrebno ,drugače pa to raje prepustim dobremu strelcu ki me spremlja. Sicer pa na začetku tako in tako vsak poskuša odkriti toplo vodo in poizkuša vse mogoče in nemogoče. Doživel sem tudi že,da se je iskalo v modnih oblačilih z gravirano tricevko na rami ,a seveda samo do prve gošče kjer je bilo vsega konec z izgovorom,da je rana samo površinska. Pa povru vsega je bil pes iz dobre vzreje in odlično šolan,samo prodan bedaku ,ki se je imel za kaj pa jaz vem koga.
    Torej štuc 8x57 is in 44 mag revolver je orožje ,ki je učinkovito in poceni (večkrat padeš in menjaš kopito) saj je kopito možno prirediti kar iz starega vojaškega.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Evo tudi pri Blaserju ponujajo za iskanje prirejeno zadevo, če se ne motim ima Miš93 takono na zalogi v kalibru 9,3x62 (če se motim Miš93, se opravičujem)

    Blaserjeva izvedba: Link do strani
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #16

    Privzeto

    Blaser ima tudi v oranžni camo barvi kopito:

    Link

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    za iskanje pa mislim da res ne potrebujem blaserja, bo zastava kr vredu.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Evo tudi pri Blaserju ponujajo za iskanje prirejeno zadevo, če se ne motim ima Miš93 takono na zalogi v kalibru 9,3x62 (če se motim Miš93, se opravičujem)
    Wolf maš kr prav - če dosti loviš in zraven še iščeš vsaka navlaka počasi odpade - velikokrat grem kar iz jage na iskanje in obratno, zatorej sem iskal puško ki bi pokrivala oboje - imeti 2 puški postane sčasoma utrujajoče - pa ti patroni tukaj pa uni tam, pa ta se tako zakoči una drugač, pa ta ima tak sprožilec una drugačen...in po Mrfiju nikol ni pri roki ta prava...

    Pri R93 cenim predvsem:

    1. varnost - puška je kljub naboju v cevi nenapeta in ne more priti do sprožitve pri padcih in zatikanjih...
    2. dimenzije/teža (puška s 50 cm cevjo meri 90cm in tehta dobre 2,5 kg brez daljnogleda)
    3. bronura je neuničljiva - po 10 letih zlorabe ni nobenih znakov obrabe

    Kar izgleda na prvi pogled drago je na koncu kup prišparanga dnarja in manj sivih las


  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Citat wolf1 je objavil: Pokaži objave
    Evo tudi pri Blaserju ponujajo za iskanje prirejeno zadevo, če se ne motim ima Miš93 takono na zalogi v kalibru 9,3x62 (če se motim Miš93, se opravičujem)

    Blaserjeva izvedba: Link do strani
    Kok pa to pride evrckov? Pomoje se človeku zamegli ko se prekucneš po kakih skalinah?

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    po skalah se ne smeš prekucnt niti z vojaškim mauserjem

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •