Pokaži rezultate anket: Vaši splošni podatki:

Glasovalci
46. Ne moreš glasovati
  • Srednja izobrazba

    22 47.83%
  • Višja izobrazba

    7 15.22%
  • Visoka strokovna izobrazba

    6 13.04%
  • Univerzitetna izobrazba ali več

    8 17.39%
  • Sem član komisije v okviru LZS

    1 2.17%
  • Nisem član nobene komisije v okviru LZS

    21 45.65%
  • Sem pripravljen sodelovati pri delu uredn. odbora glasila

    12 26.09%
  • Nisem pripravljen sodelovati pri delu uredn. odbora glasila

    6 13.04%
  • Bi sodeloval, če bi me povabili

    18 39.13%
Anketa z več izbirami.
Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: S čim ste pri glasilu Lovec najbolj ne/zadovoljni?

  1. #1
    ZR7 Guest

    Exclamation S čim ste pri glasilu Lovec najbolj ne/zadovoljni?

    Pri anketi mag. Srečka Feliksa Kropeta, katero sem žal moral razdeliti na več delov, so bila na koncu še ta vprašanja, na katera odgovarjajmo z anketo in v obliki objav v tej temi. Seveda lahko še kaj dodamo.

    Meni osebno se zdi najpomembneje, da odgovorimo na zadnji dve vprašanji.
    Last edited by ZR7; 13. October 2008 at 10:02.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    V uredništvu glasila Lovec je očitno prišlo do krize. Menim, da je le ta posledica preteklega mandata in odnosa, kakršnega imajo naši uslužbenci do članstva LZS. Le ta je bil dolga leta lagoden, brez kritike lovske javnosti in odvisen predvsem od lojalnosti samemu vodstvu in lastnih interesov.
    Mogoče je to v preteklosti funkcioniralo, a sedaj se kaže kot okostenela uredniška politika, revija pa postaja vedno bolj sama sebi namen. Poznam preveč lovcev, ki revijo, ko prispe enostavno vržejo na kup in jo le redko prelistajo.

    Kaj je narobe?

    Če gledam nanjo kot glasilo, pade pod mojo najhujšo kritiko. Danes glasilo ne more in ne sme več biti trobilo! Biti mora način komunikacije med člani in organizacijo.

    Če nanjo gledam kot na revijo, vsebuje preveč suhoparnosti in premalo zanimivih člankov. Krivičen bi bil, če bi rekel, da se dobri članki ne pojavljajo. Seveda se, a žal vedno bolj iz nelovskih vrst. Najkvalitetnejši so izpod peres strokovnjakov biotehnične stroke.

    Ti dve usmeritve, ta dva vidika sta nekako nezdružljiva. Lovstvo se danes ne more zapirati v lastne okvire, potrebuje in je obvezano k sodelovanju z javnostjo. Zato je revija, ki bi še naprej životarila v taki mešani obliki zgrešen strel.

    Če hoče zaživeti kot revija, mora postati zanimiva, strokovna in tržna.
    To pa izključuje tisti del, ki nam služi kot glasilo. Seveda bi se še lahko pojavljale vsebine ki opisujejo našo lovsko kulturo in dogodke, a samo temu in dvema suhoparnima strokovnima člankoma ter uvodniku pa le ne more biti posvečena. Potrebuje več. Tudi oglaševanja in tržnega obnašanja.

    Kaj pa naše strani? Tisti del z jubileji in razniraznimi obvestili in pozivi, ki se tičejo le članstva? Sam se zelo nagibam k ideji, ki mi jo je pred dnevi podal eden naših Slovenskih lovskih strokovnjakov.
    Da bi Lovec izhajal v dveh delih. Prvi, revialni, tržni, zanimiv za javnost, z oglasi in prodajan v kioskih bi bil v dosedanji kvalitetni obliki. Drugi, namenjen obveščanju članstva in z vsebinami, ki se tičejo le članstva pa v cenejši "cajtung papir" verziji in bi bil priložen v paketu, ki ga lovci dobivamo na dom.

    Toliko zaenkrat o ideji.
    Kaj vse mi še ni všeč v sedanj uredniški politiki, pa še v nadaljevanjih.

  3. #3

    Privzeto

    V uredništvu glasila Lovec je očitno prišlo do krize. Menim, da je le ta posledica preteklega mandata in odnosa, kakršnega imajo naši uslužbenci do članstva LZS. Le ta je bil dolga leta lagoden, brez kritike lovske javnosti in odvisen predvsem od lojalnosti samemu vodstvu in lastnih interesov.
    Mogoče je to v preteklosti funkcioniralo, a sedaj se kaže kot okostenela uredniška politika, revija pa postaja vedno bolj sama sebi namen. Poznam preveč lovcev, ki revijo, ko prispe enostavno vržejo na kup in jo le redko prelistajo.
    A da je šele sedaj prišlo do krize? Pa ta kriza se bere in traja že kar nekaj let! Lovec kot revija stagnira iz številke v številko in Zr7,tudi jaz je ne prelistam,ampak jo enostavno dam v predal,k vsem ostalim......! Edino kar pogledam so mali oglasi! In to se mi zdi tudi najbolj zanimivo pri vsej reviji!
    V tej številki sem si prebral edino članek o risu,ki je pustil življenje v gozdu in spet sem ratal kar malo jezen,ker sem videl tisto grdo ovratnico na sliki,odprl "radlc" in revijo dal nazaj!
    Žalostno!
    Ne vem,ali res ne znamo al pa nočemo objavljati člankov,ki bi bili zopet zanimivi za branje? Uredniška politika je čisto na psu,oziroma uredniški odbor se očitno dela norca iz 22.000 ljudi! Kako bomo predstavljali lovstvo,če se pa očitno iz nas dela norca peščica brihtnežev,ki sedi na stolčkih in se lagodno smeje!
    Stalno objavljanje tujih člankov,tujih avtorjev,to ne vodi nikamor,oziroma pelje tja kjer smo sedaj s to revijo,ki naj bi predstavljala našo organizacijo!!
    Ali obstajajo kje podatki,koliko se plačuje avtorske honorarje za slike in članke (iz tujine,tujim avtorjem)?

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  4. #4

    Privzeto

    Sem sorazmerno mlad lovec, doma pa imam nekaj Lovcev ki so izšli od leta 1970-1985. Sigurno lahko rečem, da je bil takrat Lovec bolj zanimiv, kot je ta danes. Preveč je suhoparen, preveč je stvari, ki nas lovce ne zanima...

  5. #5

    Privzeto

    Najprej sem se odločil, da o tej temi sploh ne bom podajal svojega mnenja, ker pa hudiček v meni in prirojena ( ali privzgojena ) zloba ne dasta miru, bom v nekaj stavkih povedal kaj si o vsebinski zasnovi naše revije Lovec mislim. In res bom kratek - telegrafski.

    1. Oblikovno mi je revija všeč in tukaj kaj bistvenega ne bi spreminjal

    2. Uvodniki: naj jih pišejo ljudje, ki imajo kaj povedati in ki tudi vedo kako to povedati ( moraliziranja, pridiganja, navijaštva in podobnega je prepogosto preveč ). Uvodnik mora biti ogledalo ne le revije, temveč tudi organizacije, ki jo revija predstavlja, biti krajši, vsebinsko aktualen in kar se le da jasno sporočilen.

    3. enako velja za "mnenja in predlogi "

    4. prispevki iz tujih logov so dobrodošli in tudi potrebni

    5. prispevki, ki govorijo o znanstvenih raziskavah na področju posameznih živalskih vrst so dobrodošli

    6. "lovska organizacija" in "lovski oprtnik" - tukaj bi kazalo malo omejiti prostor in vsak lov ali prapor ali delovna akcija ali maša res ni neka medijska novica

    7. "lovska kinologija" - najbolj zapostavljeno področje v reviji, ki bi mu kazalo posvetiti veliko več prostora

    Splošna ocena:
    - dobra in aktualna vsebinska zasnova, ki pa bi jo v nekaterih delih kazalo malo posodobiti in nekaterim temam posvetiti več pozornosti
    - mogoče bi kazalo razširiti nabor avtorjev strokovnih prispevkov
    - več prostora posvetiti ekološkim problemom in drugim posledicam posegov v prostor
    - omogočiti članstvu, da v "pismih bralcev" o problematiki lovstva in organizacije lahko izpove svoja stališča, kritiko, mnenja, predloge

    Velikih in revolucionarnih sprememb pa sam ne bi priporočal. Pri takšnih projektih je vedno potrebno biti zelo previden in vedno tudi malo konzervativen. V svojem okolju od lovskih kolegov in kolegic ne zaznavam kakih pomembnih kritik in velika večina revijo zelo rada prebira. Takšne revije, ki bi po vsebinski zasnovi zadovoljila vse, pa ne bo uspelo nikomur "izumiti". Vedno bo kdo, ki bo s čim nezadovoljen.
    Pa lep pozdrav!

  6. #6

    Privzeto

    Vedno bo kdo, ki bo s čim nezadovoljen.
    Pa lep pozdrav!
    Sraka,škoda ker ni anketa zastavljena z vprašanjem : ali ti je revija Lovec všeč ali ne?
    Škoda,ker je na forumu le švoh procent slovenskih lovcev! Bi bilo potrebno anketo narediti med vsemi člani,potem pa bi videl,da ljudem revija ni všeč! Oblikovno pa je v redu!
    Še vprašanje zate : Ali se še nisi naveličal gledati iste,ampak resno ene iste fotografije naslovnic in ob prispevkih? In to že več let zapored? Ne vem,sem lovec mlajše generacije in tudi jaz sem nekoliko konzervativen,ampak alo?,kar je preveč je pa preveč!
    Strokovni članki,da,ampak taki,da bodo koristili večini članstva,ne pa le delu lovske javnosti!
    Kje v Lovcu je opaziti kakšne nasvete pri lovu (razen par številk nazaj je bil zelo dober članek o lovu s pastmi) ?
    Se strinjam,za kinologijo je namenjeno veliko premalo prostora;ampak pisanje o kinologiji bi moralo biti razširjeno,ne le tumbanje enih in istih brihtnežev;ampak očitno je bolj važno da je "pol" Lovca namenjenega "60 letnicam" raznih LD - jev!
    Mnenja bralcev: so različna,velikokrat (vsaj po moje) izbrana,avtorji se ponavljajo (zakaj že?)!

    itd..........

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  7. #7
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...
    Strokovni članki,da,ampak taki,da bodo koristili večini članstva,ne pa le delu lovske javnosti! ...
    Ena od zakonsko določenih nalog LZS je tudi izobraževanje, informiranje in sodelovanje s celotno Slovensko javnostjo. Kako lahko to bolje in enostavneje naredimo kot z revijo v prosti prodaji in z vsebinami na spletnih straneh?
    A uredništvo se upira tako ideji Lovca v kioskih, kot tudi urejanju spletnih strani.
    Časi se spreminjajo, mediji se posodabljajo, mi pa ostajamo na istem z Lovcem in zasidrano ekipo, ki ne želi naprej?!
    Šla je celo tako daleč, da ni objavila dvakrat poslanega članka o lovcih in internetu. O opisu uporabe, o spletniih straneh LZS, Lisjaku in edinem neodvisnem lovskem portalu na Slovenskem. Našem. Vse te mesece se podobna vsebina še ni pojavila. Leta pred tem tudi ne. Očitno za njih internet predstavlja le nov nebodigatreba. Mišljenje za smetnjak zgodovine!

    Lovec pred leti je bil boljši! Poleg sebe poznam še nekaj tovarišev, ki so se ravno ob prebiranju tega glasila, ki smo ga sami naročili preko Kmečkega glasu, odločili za jago. Bili so časi urednika Janeza Černača in revijo je preveval duh skrbi za živali, sedaj pa le duh strahu za stolčke in upanja za profit.


    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...
    ... Se strinjam,za kinologijo je namenjeno veliko premalo prostora;ampak pisanje o kinologiji bi moralo biti razširjeno,ne le tumbanje enih in istih brihtnežev;ampak očitno je bolj važno da je "pol" Lovca namenjenega "60 letnicam" raznih LD - jev!
    Mnenja bralcev: so različna,velikokrat (vsaj po moje) izbrana,avtorji se ponavljajo (zakaj že?)!
    ...
    Največkrat gre pri kinologiji za razčiščevanje in preklanje. To sicer sodi med informacije, ki jih je prav dati presojati tudi lovski javnosti. Sicer pa bi to bolj spadalo v čisto interno glasilo, katero kot sem že omenil, bi lahko po vzoru podobnih revij po svetu lahko tiskali na cenenem papirju in dodali reviji le za lovce, člane LD-jev.
    Tu pa bi lahko temu namenili več prostora, ali pa te vsebine preselili na internet.
    O mnenjih pa se ne morem odločiti, ali gre res za izbrana ali pa le spreten pritisk določenih skupin.

    V sklopu te tematike govorimo tudi o oglasih. Oglas, plačan, za naše strani je bil zavrnjen s pojasnilom, da konkurence ne nameravajo oglaševati.
    Vedno smo nameravali dopolnjevati tisto, česar LZS ne zmore ali zna nuditi. A potem nas določena skupina proglasi za konkurenco, kljub temu, da nudimo LZS storitev komunikacije vsaj na področju Lisjaka, če že drugega ne morejo priznati.

    Bojim se, da Lovec v tej obliki in smeri kot jo ima, ne bo več revija nas vseh!

  8. #8

    Privzeto

    Oho..ho.!, dragi šef, to pa je že druga zgodba. Kaj je torej problem, ljudje, ki revijo Lovec izdajajo in urejajo ali sama vsebinska zasnova revije ???
    Argumenti, ki jih navajaš so zaskrbljujoči. Ta forum s spletno stranjo naj bi bil konkurenca LZS ???? Ne se hecat. Lahko navedeš humorista, ki mu je uspelo to blekniti ????
    Sploh pa dragi šef si sedaj v tem prispevku zapisal skoraj enako kot sem sam pri Programu.
    Pa lep pozdrav!

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... Ta forum s spletno stranjo naj bi bil konkurenca LZS ???? Ne se hecat. Lahko navedeš humorista, ki mu je uspelo to blekniti ????
    ...
    Se bom potrudil poiskati mail s tem odgovorom.

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Sraka, poglej na zasebna sporočila.

    Ostalim pa s pomislekom, ker ni etično javno objavljati poštno korespondenco, podajam le del te vsebino le zato, ker se tesno tiče strani in foruma katerega uporabniki ste.

    "Obveščam Vas, da so bili člani enoglasno proti objavi takšnega oglasa, vse dokler bo LZS imela svoj forum. Čeprav z uradnim forumom tudi niso zadovoljni in bo o tem obveščeno tudi vodstvo LZS, pa se vsi zavedajo, da prav nikomur ne morejo preprečiti sodelovanje na vašem vzporednem forumu. To pa prav tako ne pomeni, da bi morali kot glasilo LZS reklamirati druge konkurenčne forume. Odbor me je zadolžil, da vam napišem odločitev Odbora na vašo vlogo (U078, z dne 4. 1. 2007)."

    Glede na to, da takrat forum LZS praktično ni več funkcioniral in glede na to, da uredništvo ne objavi dvakrat poslanega prispevka, ki je le poleg ostale vsebine o lovcih in internetu omenil tudi Forum-LOV, se z oglasem sploh ne trudimo več.

    A to le kot delček, ko je že debata nanesla na to. Kljub temu, da daje misliti, ne bi bilo pošteno samo na tem primeru soditi. Je drugih kritik dovolj.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •