Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: 8x57r360

  1. #1

    Privzeto 8x57r360

    Zanima me ali ima kdo izkušnje z tem kalibrom v praksi.
    Balisti?ni podatki niso problem, saj se jih da povsod dobit, zato me bolj zanima kako se obnaša na divjadi.

  2. #2

    Privzeto

    Šibkejša različica 8x57, to pove vse

  3. #3
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    municija draga za po****it, to je vse kar vem.

  4. #4

    Privzeto

    Sam osebno tega kalibra nimam, poznam pa nekaj članov, ki pravijo da je to eden najmanj uporabnih kalibrov, prepočasen za jelenjad in prašiča, za srnjad pa da ni tako slab. Da je baje to kaliber, ki je ponesrečena robna izvedba "super" kalibra. So dali cevi zamenjat ...
    Samo prenesem kar sem slišal ...

  5. #5

    Privzeto

    Cevi so v glavnem dali menjat zaradi municije,ki se je ni dobilo,če pa se je je bila pa to al vojaška,al pa zelo zelo draga lovska! V naših koncih je tega orožja ostalo nekaj iz svetovne vojne,v glavnem so bile to "Manliherce" (ruk-cuk puške)!
    Je pa res,da je to kar "švoh" kaliber,v bistvu najšibkejši iz družine 8mmx57!
    Recimo če vzamemo 196grs kroglo ima ta kaliber najvišjo hitrost okrog 1900fps(kar znesee slabih 580 m/s),"sorodna duša" 8x57jrs pa že okrog 700 - 740 m/s,"sodobni" 8x57JS pa od 740 - 790 m/s!!
    Tko da,če si ljubitelj orožja,jo le nabavi,lovsko uporabna reč pa to glih ni najbolj!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #6

    Privzeto

    Moje izkušnje s tem kalibrom so odlične. Za lovca, ki puško uporablja do največ 120 m je to povsem normalno uporaben kaliber. Vsa divjad pada enako kot po močnejših različicah, poškodbe na mesu v smislu podpludb so manjše. Municija je pa res draga. Pri polnjenju doma je treba biti previden, 8x57R360 in 8x57 JR imata krogle premera 7,8 mm in ne 7,9 kot 8x57 JS in 8x57 JRS. Niso vse krogle za kal.8 enake. Tista 1 desetinka mm lahko povzroči resne poškodbe puške in tistega ki jo ima v rokah.

  7. #7
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    362

    Privzeto

    Fantje,
    sedaj sem se tudi sam odločil, da dokončno poštimam driling v tem kalibru.
    Nekaj obnove in puškarskih del še čaka, a mislim, da ne bo prehudo.
    Problem rata bolj municija.
    Slovenski trgovec Artek mi ponuja polnitev s kroglo Woodleigh (seveda je to premer .318). Ima kdo od vas kake izkušnje? Mogoče še celo ve, kje se dobi kakšne druge krogle?
    Tudi čeh S&B jih še dela, ma je minimalno naročilo zame preveliko...

    narava, bova morla hmalu sprobat, no, ti ta kaliber že poznaš, sam ga bom pa spoznal :)

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •