Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: problem

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto problem

    Imam eno veliko težavo s puško, za katero sem že nekaj časa vedel, pa nisem bil povsem prepričan kje je vzrok.Že pred kakšnim mesecem sem šel na strelišče in povsem miren oddal strel, zadel pa 5cm čez tarčo, oddal drugi strel, zadel 2cm nad center(kot imam nastreljeno), oddal 3. strel, zadel manj kot 1cm od prejšnjega, oddal 4.strel, zadel tudi tam zraven, no in seveda sem pomislil, da sem imel mogoče mokro cev, saj sem pred tem bil na lovu, pa je rahlo deževalo. Danes pa sem spet šel malo na strelišče, pa spet ista zgodba.
    Zanimivo, da mi to dela kadar obrišem cev, nikoli je ne špricam z raznimi olji.Kadar pa cevi ne čistim in grem na strelišče pa je prvi strel tam kot tudi naslednji.Cev je pa stainless.
    Mogoče kdo ve zakaj je temu tako?

  2. #2

    Privzeto

    očitno nekaj ostane v cevi, ko jo obrišeš.

  3. #3

    Privzeto

    Ne vem zakaj je tako vem pa za rešitev problema,ne pucaj je več!
    Jaz jo nikoli ne pucam,razen če je mokra,pa nese k šus!

  4. #4

    Privzeto

    Temu se reče oljni strel. V problem smo se že pogljabljali do obisti na tem forumu - uporabljaj gumb "išči"

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    kaj pa naj ko me bo dobil kakšen dež v planini, je tudi ne obrišem?

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prvič-cev je treba redno čistit. Drugič-streljamo s suho cevjo. Tretjič-ko dežuje obrni cev dol in četrtič-ne vem kaj pomeni 5 cm nad tarčo ?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    ...četrtič....veš kakšna je tarča srnjak, pa še 5cm višje.(tarče ki so za prestreljevanje pušk risanic:icon_:)...vse kar si povedal že vem

    janez valentic, puška več kot eno leto ni videla kakšnega olja ali wdja, tako da ne gre za noben oljni strel.

  8. #8

    Privzeto

    Zdravo rws.A si preveril,če se ti cev mogoče ne dotika k kopitu.V kolikor jaz vem ima Sako 75 prosto nihajočo cev in mora biti med cevjo ter kopitom malo prostora.Slična situacija se je zgodila pri prijatlovem Steyr Prohunter.Je kopito od znotraj malo pobrusil sedaj pa zadeva super deluje!Tudi sintetična kopita niso v vseh vremenskih pogojih vedno zanesljiva(kvaliteta izdelave,material...).Prve serije Steyr Prohunter so imele veliko težav s tem pojavom.Sedaj so zadevo popravili z dodatki steklenih vlaken k sintetičnim materijalom in te težave se ne ponavljajo več.Lp.

  9. #9

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ...četrtič....veš kakšna je tarča srnjak, pa še 5cm višje.(tarče ki so za prestreljevanje pušk risanic:icon_:)...vse kar si povedal že vem

    janez valentic, puška več kot eno leto ni videla kakšnega olja ali wdja, tako da ne gre za noben oljni strel.
    Aja, 5 cm nad tarčo -sem mislil 5 cm nad centrom.

    če odmislimo humane napake pri streljanju, naslanjanju puške, zategovanju pri proženju, pritisku na cev od zgoraj z roko, zadetek ovire itd potlej je možno marsikaj
    1. pritiskanje cevi na les
    2.odviti vijaki sistema
    3.odviti vijaki na montaži (rinkah)
    4.defektna montaža
    5.defekten daljnogled

    Pišeš da se ti to dogaja po tem ko brišeš cev.S čim pa brišeš cev in zakaj ?

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    vse to sem preveril, dopoldne pa spet šel na strelišče, ker mi ni dalo miru.Puške nisem nič čistil.Zadetki so bili od prvega do 6. na istem mestu v grupi 3cm.Malo sem že podvomil v daljnogled, ki je že kar precej star(30let).Mogoče kdo ve, kam bi ga poslal na servis, ker ne morem delat korektur,prestavim za 1 klik, pa gre 10cm, zgleda da so tiste fedrce že precej "utrujene".

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •