Stran 2 od 92 PrvaPrva 1234561252 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #11
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    V Slovensko lovstvo prihajajo avtomatske kamere za snemanje divjadi (in ostalega), ki se prožijo s pomočjo senzorjev in izdelujejo boljše in malo slabše posnetke. Običajno se uporabljajo na krmiščih in stečinah.

    Tehnika snemanja in posnetki sami niso primerljivi z avtorskimi fotografijami, ki jih objavljate v temi "Posnetki divjadi", zato temo delim na dva dela.

    V tej temi lepite te posnetke, mogoče tudi slike teh kamer in debatirajte o njih.

    Vendar brez omembe trgovcev in uvoznikov! Reklamiranje poteka le preko dogovora z Ekipo, ki ureja strani.

    Za individualno prodajo ipd. uporabljajte zasebna sporočila in male oglase!
    Mene ne zanima trgovec in uvoznik teh kamer ampak model in proizvajalec, sem pa že dobu odgovor na prejšnjih objavah ki jin še nisi uredil .
    Ne zameri, sam zanimalo me je kakšne posnetke dela kakšna kamera in ne kdo jo prodaja LP.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ima kdo izkušnje s to kamero? Moultrie Game Spy D40.

  3. #13

    Privzeto

    Uporabljam takšno kamero. Z njo sem zelo zadovoljen, sem "ujel" že kar nekaj košutarije, jazbecov... medo se pa noče slikat :icon_:
    Lahko ti na mail pošljem kakšno fotko. Lp

  4. #14

    Privzeto

    Je dobra kamera za majhen denar. sam jo uporabljam kak mesec in sem zadovoljen.

  5. #15

    Privzeto

    Vseekakor boljše za ta denar se ne da dobit. Preverjeno!

    lp

  6. #16

    Privzeto

    Novi črnuh je prišel pogledat. Tega še nismo slikal.

    lp

  7. #17

    Privzeto

    Madona je že kosmat!!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #18

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    Madona je že kosmat!!!!
    ja res je kosmat. Napovedujejo hudo zimo letos pa se je že pripravil, je pa lepo videti,ker so slike zaporedne, da na prvi sliki ga je slikalo ob 21,39 nakar ga je zmotil IR nakar se je vrnil po polnoči, kjer ga je še dvakrat ujelo in to je bilo tudi vse. Krmišče je ostalo nedotaknjeno. Popolnoma istega mi je slikalo s flašom pred 3 tedni in je brez problema poziral.

    Pa naj kdo reče da IR ne moti divjadi, jaz uporabljam obe varjante in vam s gotovostjo to potrdim s slikami,videoposnetki.....

    Drugače pa je če je divjad obrnjena pod kotom (ni v njenem očesnem vidnem polju). Divjad je bolj vajena bliska (primer naravni bliski,grmljenje), kot žarjenje IR. Pa naj si bo to firma MOULITRIE, BUSHNEL, SCOUT GUARD in CUDDEBACK, katere sem preizkušal. Še vedno ostajam zvest proizvajalcu Moulitrie, kjer se največ dobi za svoj denar. Sedaj preizkušam model Flaš 5megapix., s LCD monitorjem, tako da na licu mesta pregledaš kaj ti je ujela kamera.

    lp

  9. #19
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    ...
    Pa naj kdo reče da IR ne moti divjadi, jaz uporabljam obe varjante in vam s gotovostjo to potrdim s slikami,videoposnetki.....
    Svetlobo IR osvetljevalcev divjad zaznava. Seveda ne vse, pač pa večino, ki jo proizvajalci uporabljajo.
    Do sedaj sem zaznal edino ameriškega proizvajalca ATN, ki oglaša IR osvetljevalce z valovno dolžino, ki jo divjad ne zaznava.
    Ob tem je za nas vidna svetloba, ki jo zaznamo skozi opazovalno napravo šibkejša pri isti moči.
    Npr. IR osvetljevalec moči 450mW firme ATN je osvetljeval šibkeje kot 100mW osvetljevalec Yukon. A pri divjadi, ki to zazna, se torej obnese ATN, medtem ko bo Yukon pregnal. Za srnjad je sicer vseeno, a jeleni in medvedi, morebiti prašiči ...

    Nisem pa še zasledil. da bi ATN delal avtomatske kamere.

  10. #20

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Svetlobo IR osvetljevalcev divjad zaznava. Seveda ne vse, pač pa večino, ki jo proizvajalci uporabljajo.
    Do sedaj sem zaznal edino ameriškega proizvajalca ATN, ki oglaša IR osvetljevalce z valovno dolžino, ki jo divjad ne zaznava.
    Ob tem je za nas vidna svetloba, ki jo zaznamo skozi opazovalno napravo šibkejša pri isti moči.
    Npr. IR osvetljevalec moči 450mW firme ATN je osvetljeval šibkeje kot 100mW osvetljevalec Yukon. A pri divjadi, ki to zazna, se torej obnese ATN, medtem ko bo Yukon pregnal. Za srnjad je sicer vseeno, a jeleni in medvedi, morebiti prašiči ...

    Nisem pa še zasledil. da bi ATN delal avtomatske kamere.
    Se bom kar strinjal s tabo,da moti jelenjad,medvede....in to sem videl prav pri novem modelu dvogleda ATN, katerega imam. Vsekakor IR uporabljam ko je divjad obrnejna proč, da ni obrnjena proti meni. Predvsem pri jelenjadi, katera je še bolj pozorna na vse to. ATN pa za enkrat ne dela avtomatske kamere.

    lp

Stran 2 od 92 PrvaPrva 1234561252 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •