Stran 85 od 92 PrvaPrva ... 3575818283848586878889 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 841 do 850 od 913

Tema: Avtomatske kamere in posnetki z njimi

  1. #841

    Privzeto

    Nova kamera dela ko urca.
    No zdej sej končno en bolj konkreten dečko slikov.


    Lp
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	IMAG0184 (1280 x 960).jpg‎ 
Views:	212 
Size:	713.7 KB 
ID:	14981  

  2. #842

    Privzeto

    Ravnohrib;

    Po do sedanjih fotografijah sodeč divjadi ne moti, saj ni nikjer videt da bi odskočila. Saj sam fleš ni viden, vidne so le diode ko zasvetijo, takih kamer je pa tako večina kolikor vem?

    Je pa res super, ker je slika res osvetlejna in se vidi dlje kot samo kakih 5m!

  3. #843

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Ravnohrib;
    Po do sedanjih fotografijah sodeč divjadi ne moti, saj ni nikjer videt da bi odskočila. Saj sam fleš ni viden, vidne so le diode ko zasvetijo, takih kamer je pa tako večina kolikor vem?
    Je pa res super, ker je slika res osvetlejna in se vidi dlje kot samo kakih 5m!
    pravzaprav ima večina popularnih kamer zdaj t.i. modre led diode, kjer dejansko ne vidiš, kdaj zasvetijo, je pa njihova svetilnost vsaj 30% manjša, če ne več, v primerjavi s temi rdečimi.
    Tudi sam menim, da jih divjad doživlja enako, edino pred ljudmi se tiste popolnoma nevidne nekoliko bolje lahko skrije.

  4. #844

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Hribowc s cim pa hraniš da drisko faše?
    Kar same najdejo :)

  5. #845
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Tudi sam menim, da jih divjad doživlja enako, edino pred ljudmi se tiste popolnoma nevidne nekoliko bolje lahko skrije.
    Se ne strinjam . Te nove s črnimi diodami divjad sploh ne zaznava in je čisto nič ne moti. Navadne IR diode, ki tudi vidno zasvetijo pa nekatere živali kar zmotijo. Starejši primerki prašičev in jelenjad so pokazali kar močno občutljivost nanje. Medtem ko svetloba od teh "črnih" diod očitno divjad ne moti popolnoma nič. Imam slike ki to potrjujejo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #846

    Privzeto

    Še moje izkušnje glede kamer...

    Do sedaj je divjad včasih odskočila samo od tistih kamer, katere so imele še stare "fleš" oz. bliskavice.
    Od IR pa ni odskočila še nobena divjad, ne medved, ne prašič niti ne jelenjad, tako da... Ne rečenm, da divjad nima te zmožnosti da ne zazna kakšnega "delovanja" IR led , verjetno je to prej slučaj kot kaj drugega.
    Zaenkrat so v kamero gledali (direkt v kamero) jeleni, pa merjasci in medvedi... nobeden ni odskočil!
    Tako kot ima Mugo slike da odskočijo imam jaz slike ko ne odskočijo...

  7. #847

    Privzeto

    Citat Leupold je objavil: Pokaži objave
    Še moje izkušnje glede kamer...

    Do sedaj je divjad včasih odskočila samo od tistih kamer, katere so imele še stare "fleš" oz. bliskavice.
    Od IR pa ni odskočila še nobena divjad, ne medved, ne prašič niti ne jelenjad, tako da... Ne rečenm, da divjad nima te zmožnosti da ne zazna kakšnega "delovanja" IR led , verjetno je to prej slučaj kot kaj drugega.
    Zaenkrat so v kamero gledali (direkt v kamero) jeleni, pa merjasci in medvedi... nobeden ni odskočil!
    Tako kot ima Mugo slike da odskočijo imam jaz slike ko ne odskočijo...
    Imeti je treba še v mislih, da se pri menjavi dnevno-nočnega načina pred lečo kamere premakne IR filter, kar se sliši. To verjetno zazna vsaka divjad in kamero pogleda, kar se vidi na slikah. Tudi 940nm (popolnoma "nevidne") modre led diode so morda res nevidne za človeško oko, različna divjad pa ima morda malenkost drugačen spekter zaznavanja in morda vsaj malo vidi tudi "nevidne" diode. Kar poglejte z nočno optiko v nevidne kamere :)

    Drugače pa jaz nastavljam kamere vsaj 5-10 metrov stran od krmišč, stečin, in to visoko vsaj 4-5 metrov - ob taki oddaljenosti in kotu ne moti nobenega. Če imaš pa kamero 1 meter stran od krmišča pa seveda moti vse :)

  8. #848
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    . Če imaš pa kamero 1 meter stran od krmišča pa seveda moti vse :)
    Pri stari kameri z navadnimi IR diodami se jelenjad ni hotela slikati prav od blizu. Z novo kamero s "črnimi" diodami mi je jelen lizal sol iz solnice, na katero je bila pritrjena kamera.
    Tudi nekateri odrsli prašiči so se s staro kamero slikali le enkrat nato so se bližine izogibali. Novo nastavljam pol do enega metra od tal, prašičev kakor vidim ne moti prav nič. Pa ne da hočem zdaj nekaj dokazovati kako kdo nima prav in jaz imam, tudi sam sem presenečen, da "črnih" IR diod divjad čisto nične zazna, pričakoval sem, da jih bo vseeno zaznala.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	pujs.jpg‎ 
Views:	140 
Size:	91.0 KB 
ID:	14982   Click image for larger version. 

Name:	jelenko.jpg‎ 
Views:	145 
Size:	106.6 KB 
ID:	14983  
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #849
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Pravi selfiji... :)
    Mugo, kolko si dal za kamero?

  10. #850
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Pravi selfiji... :)
    Mugo, kolko si dal za kamero?
    Imam model DORR Snapshot mini 5.0 black, kupil pri nas v eni od lovskih internetnih trgovin, cene so še kar enake kot takrat ko sem kupil.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 85 od 92 PrvaPrva ... 3575818283848586878889 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •