Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Škorpjon

  1. #11

    Privzeto

    Na katerem delu Slovenije pa so?

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na Primorskem jih je veliko, drugje pa ne vem. Nihče se jih ne boji, razen, če nimaš kake fobije do njih. Predpostavljam, da pik ni nevaren. Naši so precej veliki- 3-5 cm .

  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Večkrat sem jih jagal po stanovanju. Samica zna imeti na sebi na stotine mladičev.

    Prov nič ti nisem fovš
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  4. #14

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Večkrat sem jih jagal po stanovanju. Samica zna imeti na sebi na stotine mladičev.
    Pa uporabljaš šibrovko ali risanico??

  5. #15

    Privzeto

    Klofar
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ormož, Ljubljana
    Prispevki
    26

    Privzeto

    Pred kratkim sem govorila z nekaj strokovnjaki s tega področja o teh naših slovenskih škorpijonih in zvedela tole:
    V Sloveniji živi 5 vrst iz rodu Euscorpius, vse vrste so si podobne in jih je težko razlikovati (veliki od 1,5-5 cm). Rod je razširjen po celi Evropi. Poleg že omenjene Primorske, so pri nas zagotovo še na Gorenjskem (moj pasji pacient, ki bi ga naj pičil škorpijon, je bil iz okolice Bohinja).
    Škorpijoni so termofilne živali in živijo v toplih meliščih in drugem skalnatem terenu. Aktivni so predvsem ponoči, vendar sami od sebe ne pikajo. Toksini vrst iz tega rodu pa niso taki, da bi izzvali nevarne reakcije pri ljudeh (razen, če je osebek alergičen; kar pa je tudi že bilo povedano), pojavljajo pa se lahko zelo izrazite otekline na mestu pika. Odvisno sicer od reakcije tkiva, ampak iz take otekline lahko nastane tudi bolj ali manj obsežno vnetje podkožnega tkiva in kože, kar se lahko nadaljuje v nastanek ognojka.

  7. #17

    Privzeto

    Dobro ste se razpisali o živalici, ki sem jo kot otrok večkrat prenašal po roki. Da te škorpion piči moraš imeti res srečo. Njegov pik ni nič bolj nevaren kot čebelji pik ali pik ose (problem lahko nastane pri osebah, ki so alergične). Če bi se moral v kraju kjer živim, izogibati škorpionom bi moral leteti po zraku. Škorpione je moč najti v vsaki tasi drv, pod korci, cegli, lubjem, ..., in večkrat pride tudi v hišo. V kolikor najdeš v hiši škorpiona, ga poberi z listom papirja in ga odnesi na vrt, ker je precej koristna živalca.
    Moje trditve seveda valjajo za evropske vrste, vsekakor pa ne za tropske, pri katerih so določeni osebki izredno nevarni.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Citat Erysimum je objavil: Pokaži objave
    Dobro ste se razpisali o živalici, ki sem jo kot otrok večkrat prenašal po roki.
    Sej nisi resen..

    Če bi se moral v kraju kjer živim, izogibati škorpionom bi moral leteti po zraku.

    Ali živiš v Sloveniji???

    Škorpione je moč najti v vsaki tasi drv, pod korci, cegli, lubjem, ..., in večkrat pride tudi v hišo. V kolikor najdeš v hiši škorpiona, ga poberi z listom papirja in ga odnesi na vrt, ker je precej koristna živalca.

    Koristen?Zakaj pa?
    lp.Hunter
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Škorpijončke občasno najdem v gozdu. Ponavadi če preobrnem kak kos lesa, ki leži na tleh, ali pod lubjem, ki je že delno odstopilo. Veliki so 1,5 - 2 cm in sploh niso videti nevarni, saj so počasni, težijo pa k temu, da bi se čimprej spet skrili. Verjetno bi pičil le, če bi ga pritisnil s prstom.

  10. #20

    Privzeto

    Kar sem prejšnji krat napisal v zvezi s škorpioni je vse res. Hunter kot dokaz ti pošiljam sliki, ki sem jih poslikal takoj potem, ko sem prebral tvoj odgovor. Kot zanimivost naj ti povem, da sem za najdbo škorpiona potreboval celih sedem minut in to pozimi, ko je to živalico malo težje najti.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •