Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 118

Tema: Trap puška

  1. #51

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ali laže on ali pa ti.
    Kakor jaz vem, je on delal kopito v Beretti, sej je dobil na začetku sezone novo puškoa ni res? Kaj jaz tu lažem zdej?

  2. #52
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Vi na traparcah,imate trap kopito ali je športno oz. kaj zmanjšano trap kopito?




    men trap kopito z visokim hrbtom ne sede

  3. #53

    Privzeto

    Vsa klasična trap športna kopita so daljša od lovskih kopit. Kopita za lovski stav so krajša, da je "manever" z puško čim lažji in nemoteč. Kar se tiče pa višine kopita je pa odvisna od konstitucije telesa strelca. Oko in šina puške morata pač biti skupaj (odvino tudi koliko strelec uporablja oz. je navajen na "hohšus") drugače pa je odvisno od višine ramena kjer je puška zasidrana in do lica kjer se nasloni na kopito. Če je ta višina prevelika potem ti kopito v slogu "monte carlo" glede na to da ti visoka kopita ne ležijo, ne uide. Puška, žal, mora biti trdno fiksna ko je v rami drugače ne gre in se ob katerih drugih kompromisih glede tega lahko vse spremni. Če potrebuješ še kakšno pojasnilo vprašaj...

  4. #54
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    pri klasičnem trap kopitu ki ima zame previsok hrbet je razlika med višino zaklepa in ustjem cevi tam nekje centimeter,čeprav strelci pravijo da mora tako bit,ampak men to nikakor ne odgovarja

    jaz moram imet pogled samo na šino in muho

  5. #55

    Privzeto

    Če te prav razumem imaš ti prevelik "hohšus" to pomeni... Ko imaš ti lice pri kopitu pripravljeno za strel vidiš preveč šino in ti strel nese čez tarčo (goloba, seveda, če ob strelu goloba s cevjo "pokrivaš"). V bistvu se tako pravilno strelja, NI pa to pravilo, ki se ga je treba držati. Tudi mene so tako učili, pa sem se raje navadil na takšen razmak (hohšus), da vidim le toliko šine, da ob pripravljenosti za strel kovanec za 10 centov na sredini cevi pokrije (zakrije) polovice muhe na koncu. To je zame idealna pozicija, če prav razumem tebe bi tudi zate morala biti. Malo šine je dobro da vidiš, ker čisto ravno po šini ni o.k., kar ti pa ta razmak (hohšus) 10 centov vsekakor omogoča.

  6. #56
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    malo šine se vidi ampak ne dost


    samo me tisto visoko kopito tolče po ličnicu da mam pol plavo

  7. #57

    Privzeto

    Poskusi z kovancem preverit koliko imaš odprto šino, kot sem predlagal. Vstavi puško v ramo in pomeri vodoravno vmes ti pa nekdo naj da kovanec na sredino cevi in boš videl kolikšen del muhe (če sploh) ti pokriva kovanec.
    Če te puška tolče to sploh ni v redu. Nekaj ni dobro s kopitom! Za to je lahko krivih več vzrokov od prevelikega in preozkega hrbta kopita do napačnega "pitcha" zadaj na gumi kopita. Napačen pitch je lahko še kako pomemben! Bolj je zgoraj na gumi nazaj in manj spodaj manj tolče. Če je obratno, potem ni čudno, da te tepe. So pa tu odločilne zelo male malenkosti. Tudi odklon kopita izven smeri dolžine cevi je pomemben. Težko je zdajle preko tipkanja vse to ugotavljati. Treba bi bilo puško videti in pregledati karakteristike kopita.
    Mislim, da bi bilo dobro, če bi poiskal kakšno pomoč pri kakšnem preizkušenem puškarju. Če ti ni hudo, poslikaj puško in nekaj slik tu priloži. Nekaj bomo že ugotovili ni vrag
    LP

  8. #58
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    No tega problema ni več,ker sem puško prodal že kar nekaj let nazaj,Sabatti Fulgor trap.
    Ko sem zadnjič probaval Beretto 686 trap ki ima enako visoko kopito me ni tok tepla kot Sabattijeva,je pa še zmeraj zame previsoko kopito.



    sam mam zdej lovsko Suhl bokarico ki jo je malo škoda za trap nažigat


    hvala za nasvete,grem drug teden v Padovo gledat eno Beretto sporting da vidmo kako bo padla v rame

  9. #59
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    V Italiji imam namen nabaviti puško

    Grem na UE po nabavno za EU in potem s tem nabavnim do fizične osebe plačat in vzet puško,kot je to v praksi pri nas?Ali je kakšna drugačna procedura?

    Puške še nisem videl v živo,jih grem pa nekaj pogledat da vidim če mi odgovarjajo.

    hvala

  10. #60

    Privzeto

    Uspešno izbiro in veliko dobrih zadetkov...

Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •