Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 58

Tema: O primernosti lova z lokom (ob osnutku ZDLov_2)

  1. #11
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Me ne boste prepričali, ker sem videl že mnogo filmov.
    Na straneh pod menujem "Družabni dogodki" imaš tudi članek o forumskem srečanju 2007 z video posnetkom praktičnega prilaza lokostrelcev.

    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=274&Itemid=93

  2. #12

    Privzeto

    Na linku je strokovno obrazloženo delovanje lovske puščice:

    http://http://dpll.si/files/The%20mechanism%20of%20the%20hunting%20arrow.pdf

  3. #13

    Privzeto

    Drugače je več ali manj podobno,edino da se skuglo strelje dlje,to je pa to!

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri loku so manjše krvavitve, žival dlje umira, na tla jo položijo krči.... Velikokrat žival še zakoljejo ali ustrelijo. Kaj pa zadetki v trebuh, stegno ? Ja, dejali boste, da je s puško isto, kar pa ni res !

  5. #15

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pri loku so manjše krvavitve, žival dlje umira, na tla jo položijo krči.... Velikokrat žival še zakoljejo ali ustrelijo. Kaj pa zadetki v trebuh, stegno ? Ja, dejali boste, da je s puško isto, kar pa ni res !
    Raje se bom vzdržal komentarja, je nesmiselno.

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pri loku so manjše krvavitve, žival dlje umira, na tla jo položijo krči.... Velikokrat žival še zakoljejo ali ustrelijo. Kaj pa zadetki v trebuh, stegno ? Ja, dejali boste, da je s puško isto, kar pa ni res !
    Mene pa pretekli prikazi in obrazložitev na linku, ki ga je prilepil Kurare, prepričajo. Kljub temu, da sem videl dokaj video posnetkov lova in uplenitve z lokom. Je pa potrebno narediti v glavi miselni premik. Dojeti, da puščica s svojimi rezili deluje drugače kot ekspanzijska krogla. S tem da puščica povzroča v primeru netočnega zadetka čistejše rane in daje divjadi mnogo večjo možnost ozdravitve kot pri krogli. V primeru dobrega zadetka pa močne krvavitve. Le rane izgledajo čistejše, ker ni tistih raztrganin kot pri kroglah.
    Dokler sem verjel pravljicam o padanju divjadi v ognju, sem bil tudi sam dojemljiv do kritike čez puščico. Sedaj, ko vidim kaj vse vpliva na obnašanje divjadi po strelu, pa tem pravljicam ne verjamem več in vem, da se po strelu sprosti vsa energija, ki jo umirajoča žival premore. Če je le malo pripravljena na nevarnost. Pa najsi jo streljamo s kroglo ali puščico.
    Današnji lokostrelski arzenal je neverjetno napredoval. Tako v preciznosti kot prebojnosti in učinkovitosti.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za razmislek. Lovski tovariš nam je povedal, da so našli v gozdu puščico. Torej lahko sklepamo, da se že več ali manj lovi ponekod pri nas tudi z lokom.

  8. #18

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Za razmislek. Lovski tovariš nam je povedal, da so našli v gozdu puščico. Torej lahko sklepamo, da se že več ali manj lovi ponekod pri nas tudi z lokom.
    Zelo sem vesel, da ste našli samo puščico. Zelo sem vesel, da niste najdene puščice skombinirali s kakšnim kadavrom divjadi. Že pričakujem ogorčeno pismo v Lovcu.

    Janez

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Za razmislek. Lovski tovariš nam je povedal, da so našli v gozdu puščico. Torej lahko sklepamo, da se že več ali manj lovi ponekod pri nas tudi z lokom.
    Nisi napisal kakšno konico je imela. Če je imela navadno jo je morda nekomu le odneslo pri streljanju na tarčo in je ni našel. Če pa je bila lovska, z rezili ... S takšnimi se pa strelja na žive tarče.

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Za razmislek. Lovski tovariš nam je povedal, da so našli v gozdu puščico. Torej lahko sklepamo, da se že več ali manj lovi ponekod pri nas tudi z lokom.
    Slišal sem tudi že strele, kateri niso bili izstreljeni s strani lovcev. Torej lahko sklepamo, da se že več ali manj ponekod pri nas krivo lovi.

    Detel, z vsem spoštovanjem, a ta je bila bosa.
    Lokostrelstvo je razširjeno širom sveta. Nekje celo presega "ognjeno orožje" po številu odstrela. Napredek v lokostrelski opremi je napram puškam enormen. Vidiki lovstva se spreminjajo in lovci moramo začeti sprejemati drugačnost.

    Pričakoval bi argumente proti lovu z lokom. Strokovne obrazložitve zakaj tako in zakaj ne drugače. Do sedaj smo brali te le v prid uporabi loka v lovu. Od njihovih nasprotnikov pa več ali manj le neutemeljena mnenja in neutemeljen odpor.

    To, da se v gozdu najde puščica, zagotovo ne spada med argumente.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •