Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Lov v bližni naselj in hiš

  1. #21

    Privzeto

    Lepo vam, ki se lahko peljete 5 km stran od naselja, pri nas je luksuz že 1km ven, da ne prideš do druge bajte, je...i ga mamo pač različna lovišča, lov iz avta pa, če se le da NE, niti ni zakonsko dovoljeno, samo nem reko da se to ne dogaja, ker včasih pač enostavno pač ne moreš drugače, oči pa moraš met na vseh straneh glave, da si dovolj previden in paziš na vse možne športnike, ki poleti najrajši joggirajo kar v trdi temi, ker je hladni in po poljskih potkah da se izogibajo asfaltu.
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Mene pri vsem tem moti samo to, da lovite dejansko tako blizu naselja- sam nisem pristaš tega in za mene ni jaga če se ne odpeljemo stran 5km.
    Za mene pa je najlepša jaga, da grem peš od doma na najbližjo prežo, ki je 200 metrov stran. Kadarkoli se mi zahoče, ne pa, da bom najprej pol ure v avtu sedel. Večina divjadi pride do naselja, do hiš, nekatera lovišča so eno samo naselje. Tako da tu ni kaj, loviš tam, kjer divjad je. Res je lepo loviti v čisti divjini, kjer ni nobenih ljudi, ampak divjad je tudi pri naseljih in celo v naseljih. Zame je najpomembnejše vodilo pri lovu v bližini naselij ali ljudi le varnost. Varen strel, to je bistvo. Če pa komu ne paše, da vidi lovca v bližini svoje hiše, da sliši strel in vidi mrtvo divjad pa mu ne morem pomagat. Meni tudi ne paše, da se mi kmet pod prežo pripelje s traktorjem, ampak to je pač njegovo delo, da obdeluje polje.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Mugo to kar si povedal drži, vendar ne smemo spregledati dejstva da nas je lovcev 20000, Slovencev pa hkrati 2 milijona torej moramo v čimvečji meri upoštevati mnenja ljudi kot večine, ni pa nam treba slepo poslušati vseh njihovih težav, predlogov, ki se tičejo lovstva kot stroke in načina lova. Zato je tvoja teorija o varnosti na mestu, vse se da preživet razen seveda tragedij povzročenih z lovsko puško!!!

  4. #24
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Jaga vsaj 5 km stran od naselij je lovski užitek. Lov blizu naselja je zoprno in težko delo izpolnjevanja plana, preprečevanja povoza in škod po divjadi.
    Zakonska določila so jasna, torej pravilno ali nepravilno izvajanje takisto.

    In tudi pri teh variantah se lahko vprašamo zakaj lovimo.
    Se strinjam

  5. #25

    Privzeto

    Mislim, da vsi dobro vemo, da je streljanje v bližini hiš ipd. sila kočljiva zadeva. Najhujši se mi zdijo primeri, ko te kmet prosi, če lahko odstreliš kakega mladiča, srno... ki mu v zelnik hodi, hkrati pa je njegov sosed/a mestni človek, ki nima pojma o divjadi... Vemo koliko vrtičkov, njivic in podobnega je ob hišah, pa divjadi tudi, sam odstrel pa jehudo komplicirana zadeva in ni jih malo, ki tega ne izvajajo.
    Kaj pa potem ko kmet sam porine "ror" čez okno?

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •