Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 52

Tema: Krajšanje lovnih dob

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, konkretno ponekod v Srbiji lovijo srnjaka že aprila, ker ga kasneje ne morejo zaradi visokega žita.

  2. #12

    Privzeto

    mugo pač imamo taki sistem, mislim da ti s tem nimaš nič in prosim če spoštljivo pišeš in se držiš pravil foruma.

    Pumpa z ostalo divjadjo pa nimamo po tvoje takih "težav". Kar pa se tiče planov, smo pa že kar po pravilu med najboljšimi če ne najboljši v celotni gorenjski regiji.
    Vse je stvar odlične organizacije in pa pravilnega, pravičnega in pa etičnega pristopa naših lovcev.

  3. #13

    Privzeto

    Srnjaka aprila lovijo tudi že na Madžarskem.

    Tudi jaz ne vidim razlogov, da se lovne dobe krajšajo na začetku. Saj je logično, da tistih, ki so še v mahu (z izjemo gumbarjev in majhnih šilarjev) ne bomo streljali. Ogromno lovskih družin postavlja same omejitve na tem in onem področju. Potem pa se sprašujemo zakaj ni podmladka. Pa ne pravim samo za lovne dobe, ampak za vse razno razne bedarije, ki se jih grejo v nekaterih lovskih družinah, samo zato da otežujejo delovanje večini in ščitijo interese manjšine, ki ima besedo in je ponavadi trdno zasidrana v vodstvih LD-jev.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Jaz vidim problem drugje. V prekoračitvi pooblastil.

    Zakon jasno piše, da je dovoljeno skrajšanje lovne dobe v prid divjadi. In ker takih skrajšanj, ki so kvečjemu v prid posameznikov, najsi bodo privilegiranci v LD ali gostje, ni mogoče tolmačiti kot skrajšanje v prid divjadi, gre tu za prekoračitve, ki znajo LD koštati.

    Kako se bo taka LD odzvala, ko bo nekdo v zakonski lovni dobi uplenil divjad, pa to ni po družionskih regelcih, ki so v nasprotju z zakonom. In ko se ta nekdo ne bo pustil in bo zadevo speljal na sodišče. Kaj pa potem?

    Nekdo bo odgovoril, da takrat izvajajo lov gostje. Kaj pa, če se bo dalo dokazati, da v tistem obdobju poteka odstrel manj intenzivno kot bi lahko in je posledično podaljšan čas vznemirjanja, ko pa bi bilo lahko že vse zaključeno?
    Dober odvetnik lahko fino zaplete stvar in potem boste lahko vsi skupaj odprli tošelčke.

    Tudi tu se lovski turizem izkaže škodljiv!

  5. #15

    Privzeto

    Nautilus,iz kerga konca si,oz. kere LD si,da mate vse tako lepo pošlihtan?
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post O srnjadi, srnjakih in še kaj

    Lp!

    Takole nekak: Srnjaka bomo lovili rdečega, gamsa črnega, jelena ne vem kakšnega, merjasca pa pol po petnajstem. Muflon je skoncan in se ga pred decembrom ne strela, po novem letu pa tudi ne več ker so ovce že skor...
    Takšne in drugačne ideje so tudi v naši ld, kot je že zapisal spoštovani lovski tovariš mugo. Sam osebno nimam nič proti takim idejam, dokler so le ideje.
    Sicer pa če nimate problema z realizacijo plana je čisto vaša osebna odločitev kdaj začnete z lovom na srnjaka. Sicer je pa tko "sto ljudi, sto čudi". Se mi pa na tem mestu poraja vprašanje, morebiti bolj ideja, eee bolje, da ne zapišem saj me boste živega... in sem prevelik in težko prebavljiv zalogaj.

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    mugo pač imamo taki sistem, mislim da ti s tem nimaš nič in prosim če spoštljivo pišeš in se držiš pravil foruma.


    Pravil se držim, brez skrbi, če se jih ne bom me bodo pa na to spomnili moderatorji. Ne vem, od kod taka reakcija,mene zares (brez namena provociranja) zanima:
    kaj je narobe s srnjakom v zimski dlaki, da ga nebi streljali maja?
    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Kar pa se tiče planov, smo pa že kar po pravilu med najboljšimi če ne najboljši v celotni gorenjski regiji.
    Uh, zanimivo. Čisto slučajno sem tudi sam si gorenjske, pa me prav zanima za katero ld gre, da za tako še nisem slišal tukaj okrog.

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Vse je stvar odlične organizacije in pa pravilnega, pravičnega in pa etičnega pristopa naših lovcev.
    A torej razmete sreljanje ali nestreljanje srnjakov v maju kot stvar etike?

  8. #18

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Jaz vidim problem drugje. V prekoračitvi pooblastil.

    Zakon jasno piše, da je dovoljeno skrajšanje lovne dobe v prid divjadi. In ker takih skrajšanj, ki so kvečjemu v prid posameznikov, najsi bodo privilegiranci v LD ali gostje, ni mogoče tolmačiti kot skrajšanje v prid divjadi, gre tu za prekoračitve, ki znajo LD koštati.
    Če se prav spominjam je zakon iz leta 1976 dopuščal skrajševanje lovnih dob raznim lovskim organom , vključno z LD. Veljavni zakon pa mislim da tega ne pozna/dopušča. Če se motim se opravičujem.

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če obstaja za skrajšanje tehten razlog in se za to strinja večina, ne vidim problema.

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    No pri nas smo tudi odpravili skrajšanje, ki je bilo povsem nepotrebno. In sicer smo po starem srnjaka jagal s 1.6., gumbarja s 16.5. zdaj pa oboje s 1. majem naslednje leto. Drugih skrajšanj lovnih dob pa nimamo.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •