PDA

View Full Version : Daljnogledi s spremenljivo povečavo



germak
5. June 2008, 05:22
V novem lovcu je predstavljen bushnell dvogled ki je na voljo tudi v zoom varijanti, pa ma zanima če uporabljate takšne dvoglede in kako se zadeva obnese, zanima me za vse firme ne samo bushnell.

denis jež
5. June 2008, 09:51
Živjo
V katalogu sem videl od Leupolda tak dvogled, druge firme pa ne vem če že to delajo, po moje je zadeva kar uporabna.
lp

germak
5. June 2008, 12:30
dela nikon, bushnell pa še bi se najdlo :)

kuje
5. June 2008, 13:43
Leica!

detel
5. June 2008, 13:45
V novem lovcu je predstavljen bushnell dvogled ki je na voljo tudi v zoom varijanti, pa ma zanima če uporabljate takšne dvoglede in kako se zadeva obnese, zanima me za vse firme ne samo bushnell.

Pisec priporoča lovcem navadnega, ne:icon_study: zoom ?!

JANEZ L
5. June 2008, 17:16
Lp!

Samo to me je zmotilo, brez zamere. Imamo lep slovenski izraz daljnogled, ne pačimo se z dvogledom, ki prihaja daleč iz juga, ex Juge.

Citat iz SSKJ:

# daljnoglèd -éda m (ȅ ẹ́) optična priprava, ki navidezno približa predmet: pogledati skozi daljnogled; gledati, opazovati z daljnogledom ♦ fiz. astronomski daljnogled za opazovanje zvezd, ki dá obrnjeno sliko; zrcalni daljnogled ki zbira žarke s konkavnim zrcalom ♪

Lovski zdravo
Janez L

germak
5. June 2008, 17:21
ok ok janez, pa naj bo daljnogled:icon_wink:

ja v lovcu priporoča s fiksno povečavo, amo mene zanimajo taki s spremenljivo.

detel
5. June 2008, 18:22
Lp!

Samo to me je zmotilo, brez zamere. Imamo lep slovenski izraz daljnogled, ne pačimo se z dvogledom, ki prihaja daleč iz juga, ex Juge.

Citat iz SSKJ:

# daljnoglèd -éda m (ȅ ẹ́) optična priprava, ki navidezno približa predmet: pogledati skozi daljnogled; gledati, opazovati z daljnogledom ♦ fiz. astronomski daljnogled za opazovanje zvezd, ki dá obrnjeno sliko; zrcalni daljnogled ki zbira žarke s konkavnim zrcalom ♪

Lovski zdravo
Janez L

Janez, kaj ti je juga slabega storila ? Daljnogled je tudi za na puško, če rečeš dvogled pa točno veš kaj je mišljeno. No, mene nič ne moti. Samo poglej koliko besed smo si izposodili od angležev in nemcev. A je to kaka razlika z jugo ? Brez zamere, samo moje mnenje :icon_sad:.

detel
5. June 2008, 18:24
ok ok janez, pa naj bo daljnogled:icon_wink:

ja v lovcu priporoča s fiksno povečavo, amo mene zanimajo taki s spremenljivo.

Ne vem, malo pomisli kaj je hotel pisec s tem povedati, seveda naokrog, na direktno.

JANEZ L
5. June 2008, 21:20
Lp!


Janez, kaj ti je juga slabega storila ? Daljnogled je tudi za na puško, če rečeš dvogled pa točno veš kaj je mišljeno. No, mene nič ne moti. Samo poglej koliko besed smo si izposodili od angležev in nemcev. A je to kaka razlika z jugo ? Brez zamere, samo moje mnenje :icon_sad:.

Da ne bomo zašli od teme napišem še to in nič več. Besede dr. Ivana Lovrenčiča si zapomnimo prav vsi:

"Če sem narodnjak, sem narodnjak povsod, tudi na lovu."

Lovski zdravo
Janez L

germak
5. June 2008, 21:39
no da res ne bomo zašli v politične vode, pomoje je pametneje ostati pri lovu in lovski opremi...

springer
5. June 2008, 23:10
Še preden sem postal lovec sem imel variabel dalnogled Tasco 7-20x50. Kljub ne naj firmi je bil solidna naprava, če mi ga ne bi ukradli iz avtomobila, bi ga verjetno še uporabljal. Bil je odličen za dnevno uporabo (pri dosti svetlobe), za opazovanje ptic, gamsov ... V večernem mraku so se pričele kazat slabosti (slabša svetlobna prepustnost, slabši kontrast slike). Večja povečava stvari samo še poslabša. Za lovsko rabo je pač optimum fiksni dalnogled 7x48(50) ali 8x56. Če hočeš kaj bolj dobro pogledat rabiš spektiv.Variabel dalnogled je pač kompromis, za katerega se odločiš. Sam si ob priliki nameravam kupiti novega. Izbiral bom med manjšimi praktičnimi modeli recimo 4-16x32. Vem, bo uporaben pri polni svetlobi na potepanjih po hribih, pr opazovanju ptic in na sprehodih s psom.

springer
6. June 2008, 17:11
Za tiste, ki vam ni žal evrov Leica duovid. dve varianti 8+12x42 in 10+15x50.
Dalnogleda s samo dvema različnima povečavama (+).

germak
6. June 2008, 18:02
in cena?

dolgin
7. June 2008, 03:47
1700€ ++

germak
7. June 2008, 07:52
uffffffffffff :icon_wink: