PDA

View Full Version : Pasti



Strani : [1] 2

Hunter
2. June 2008, 21:15
Odpiram novo temo,ker nič o tem nisem zasledil na teh straneh.

Nanizal bom par osnutkov?

Je lov z pastmi human?
Kakšne pasti se sme uporabljati?
Kako,kaj,kdaj lovimo s pastmi?

Toliko za zdaj ostalo bomo obdelali sproti med debato,pričakujem pestro razpravo....

Hunter
22. June 2008, 12:06
No temo sem načel že nekaj časa nazaj pa ga ni korenjaka da bi kaj napisal,zato prilagam dve slike in da vidmo koliko poznate lov s pastmi.Prva past je past za kune,pri tej je potrebno kar nekaj znanja in previdnosti.Na drugi sliki pa je past za polhe.Obe pasti bosta čez nekaj mesecev interesantni,zato dobrodošli kumentarji in nasveti


944
Past za kuno

945
Past za polhe

detel
22. June 2008, 17:50
S pastmi smeš loviti takrat kadar s puško. Dovoljene so samo dvigovalke, stopalke pa ne več !!! Prijatelj je uspešno ujel nekaj lisic, seveda z dvigovalko, ki lisico prime za vrat.

dolgin
23. June 2008, 08:18
Polhe itak ne moreš drugač:icon_twisted:,jaz sem pasti naročil pr enmu možakarju v Ribnici (ma oglas v Lovcu),pa so prima,delajo ko ura! Za kune pa bom dvigalko dal delat kakemu kovaču,lisice pa bom raje kar s puško,če jo bom seveda zadel:icon_evil:! Nimam nevem kake sreče z lisicami,je pa to ena mojih najljubših lovnih vrst!!!!
V zvezi z lovom z dvigalko je bil članek v Lovcu (Skuamvc B.) kjer lepo opisuje postopek in vse drži!
Jaz sem se poslužoval drevesnih pahov,ampak jih ne bom več uporabljal,ker je preveč dela,pa še s kmetom se moraš dogovort....
Edina slaba stran teh "škopcev" je,da moraš hudičevo paziti če greš na lov v tisti konec s psom,da ni kakih neljubih posledic.....
Human? Ker lov pa je human?

detel
23. June 2008, 17:45
Če greš ti tam s psom še gre. Kaj pa če pride kdo drug :icon_cry::icon_confused::icon_twisted:. Sam sem že sprožil stopalko z drvom. Dobro, da sem bil tam pred psi.
Srečo pri lisicah si pa naredi sam......briketi, kruh,...ma kaj te bom uču.:icon_lol::icon_wink:.

Hunter
23. June 2008, 18:04
No tudi lisice se da lepo lovit z dvigalko,past je nekoliko večja,priporočlivo in seveda največ uspeha pa je če past položimo v potok,vaba pa gleda malo z vode.Lisica v vodi ne čuti kovine,na suhem pa jo je v past težko ujeti.

Seveda Dolgin ima prav lov z pastjo je zahteven,naprožiti jo je potrebno pozno zvečer,zjutraj z mrakom pa še preverit če je kaj sreče.

Priprava pasti pred sezono je spet neka kunšt sam sem probal lovit z novo pastjo pa nič ujel,potem sem jo nesel na gnoj da se je navzela vonja in tako zgubila vonj po kovini in bilo je bolje.

dolgin
24. June 2008, 08:02
Priprava pasti pred sezono je spet neka kunšt sam sem probal lovit z novo pastjo pa nič ujel,potem sem jo nesel na gnoj da se je navzela vonja in tako zgubila vonj po kovini in bilo je bolje.
__________________

Živa resnica!
Sicer pa,kako nastavljate pasti? Jaz sem jo lani nastavil,tako kot je svetoval B. Skumavc v članku v Lovcu,torej vse prekril listjem,ven je gledala samo vaba - uspeh je bil tu v 2h dneh!
Kaj dajete za vabo?
Jaz se jajc ne poslužujem,ker sem vse zdrobil po poti do tja! Prima pa je odrt polh!

mugo
24. June 2008, 08:51
Jaz na dvigalko lovim kune belice. Vedno nastavim na istem mestu, kjer imam vsako leto uspeh. Ko tam ujamem, pa še drugje, na mesta ob potokih, ob katerih kune rade hodijo. Past prekrijem s suhim listjem, jo s lesenimi paličicami in kamni primerno zagradim, da kuna pride iz prave strani (prek vzmeti). Za vabo se mi je veliko boljše kot polh izkazala šoja. Če misliš, da je prevelika za tvojo past, jo pač primerno zmanjšaš. Pomembna "finta", ki se jo poslužujem je, da čez prekrito past nasujem perje, ki ga populim šoji.
Bistveno je, da vedno zjutraj zapreš varovalko in jo odpreš zvečer. Če ne drugega, se ti čez dan lahko ujame kanja ali mačka.

JANEZ L
24. June 2008, 10:23
Lp!

Sam polharim že iz osnovne šole ven in to je že kar obdobje. Po večini past polha v hipu usmrti. Posamezni ne ljubi primeri ko je polh še živ in se muči so redki. Sicer past takoj "pogruntaš" in takšne ne uporabljaš več.

Da je smrt hipna sem se že večkrat prepričal, saj mi je bilo že nekajkrat dano, da sem opazoval v naravi kako je polh zlezel v "škrinco". Plenk in tudi z repom ni več pomigal.

No zadnjih nekaj let ne polharim več načrtno le enkrat letno v sklopu polharjenja z našo O.Š.

Ima pa polh zelo okusno meso, ki ga je moč pripraviti na razne načine. Več o tem ob priliki v temi recepti.

Tudi polhovka je super kučma in jo pozimi ne menjam za nič.

Lovski zdravo
Janez L

kuglaabc
24. June 2008, 12:19
Dolgin, če te zanima trik z jajci in dvigalko, pri luvu kun; kontaktiraj na ZS.
Lep pozdrav

mugo
24. June 2008, 12:21
Vse nas zanima, ti kar napiši na forum. Lepo Prosim :icon_biggrin:

kuglaabc
24. June 2008, 12:23
Mugo, to so velike skrivnosti malih mojstrov.

mugo
24. June 2008, 12:35
Daj no, pa ti povem, kje jurčki rastejo.

kuglaabc
24. June 2008, 12:42
Mugo sem mislil, da boš takoj reagiral.
Veš sploh ni nobena umetnost, gre pa nekako takole:
"vzameš kokošje jajce, ga izpihaš (upam da to znaš) potem še na sredini lupine narediš majhno luknjico v katero vtakneš žico (najboljša je drobna izolirana), nato zalepiš (selotejp, izolir trak) eno od luknjic, ki si ju naredil, da si ispihal beljak in rumenjak in v lupino vliješ gips. Masa naj bo gladka - taka da lepo steče, brez zračnih mehurčkov. Ko se gips strdi bo tudi žica pritrjena, ven jo pa tudi toliko gleda, da jo pritrdiš na vzvod na pasti, ki mora imeti posteljico za jajce. Sprožilo pa na fino nastaviš.
Sedaj bo že čas, da nastavljaš jajca (kurja) tam kjer boš lovil, pa ne pozabi dat zraven kak primeren kos železa, da se kuna navadi vonja. Železo diši."
Želim ti dobr uplen.
Dolgin, upam, da si tudi ti prebral, če pa še kaj rabiš pa tako kot sem ti omenil.

Lp, vsem.

kuglaabc
24. June 2008, 12:44
A jurčki, v gozdu rastejo, tako kot ti ne boš dobil kune za šankom, razen na vratniku dame, če jo boš na pijačo peljal. Če ni kakšna zafrustrirana vegetarjanka in anti pelcnosilka.......

mugo
24. June 2008, 12:53
Najlepša hvala, zakaj si nebi zaupali takih malih fint, saj si ne hodimo drug drugemu v "zelje". Moram priznat, da z jajcem še nisem probal lovit, vedno lovim na ptiče, ki so se mi od mesnatih zadev pokazali za najboljše. Moja finta je, kot sem rekel, veliko perja posutega čez nastavljeno past. Močno diši in kuno spominja na njene pogoste ptičje pojedine. A je že kdo probal na miš ali voluharja? Po moje nebi moglo biti slabo.
Aja, še to, za lisice so velike in močne dvigalke pri nas vedno nastavljali v potok, tako, da je samo vaba gledala iz vode. Če ni nastal čez debel led, je bilo uspešno.
Na kakšna mesta nastavljate? Na skednje, v potok, ob potok ali kje? Dobra finta je v kakšnih grabnih, kamor človeške svinje mečejo smeti in leži razno železje in ostalo naokrog. Taka mesta kuno privlačijo, obenem pa je navajena železja.

mugo
24. June 2008, 12:59
No, sem vedel da za jurčke tudi sam veš, tako kot imam tudi jaz svoj način nastavljanja pasti kuni. Je pa koristno, če si informacije malo izmenjamo in se kaj novega naučimo.

kuglaabc
24. June 2008, 13:06
Ja mugo se strinjam. Učimo se vse življenje, da na koncu umremo neumni.
Obstajata samo rojstvo in smrt, vse vmes je le splet okoliščin.

dolgin
24. June 2008, 13:13
Na skednje si ne upam nastavljat ker se lahko kak mačkon,pol je pa cel hudič lahko.......
Jaz povečini nastavljam ob potokih,tam,kjer v tem času vidim kune (zdej jih je ob potokih polno)! Ali pa v skalovje!
A kdo ve,al jih kje delajo/prodajajo dvigalke,al mate stare zaloge,al jih daste kovaču delat!

mugo
24. June 2008, 13:14
V Radolc jih en dela.

JANEZ L
24. June 2008, 14:11
Lp!

Dolgin, še natančnejši podatek, doma je v isti ulici kot jaz. Če te zanima pošlji ZS.

Lovski zdravo
Janez L

Jagermaister
24. June 2008, 14:31
Lisice in kune raje lovim "v živo", kot da bi že mrtve pobiral iz pasti, je veliko bolj vznemirljivo.

Hunter
24. June 2008, 15:33
A kdo ve,al jih kje delajo/prodajajo dvigalke,al mate stare zaloge,al jih daste kovaču delat![/Q


Kovač ki jih izdeluje je bližni sosed Janeza L Piše se Rotar poslal sem ti vizitko na GSM.Past na sliki je izdelal on.

Hunter
24. June 2008, 15:41
Lisice in kune raje lovim "v živo", kot da bi že mrtve pobiral iz pasti, je veliko bolj vznemirljivo.

tud to drži sam kera lisica se lahko upre plenu ki ga čisto lahko dobi.No vidm da je debata fajn stekla,ko je bil nekaj časa mir.Veliko je bilo napisanega dodal bi le to da je fino kune privabljat vse leto,ni nujno da je to vsak dan ali teden le da je,ko pričnemo z lovom se pa privabljanje stopnjuje. Pasji briketi in mačji z okusom ribe,ostanki kosti,sladkarije in vse ostalo bo kuno rezveselilo v vseh mesecih.
Pred nekaj dnevi sem v jutranjih urah opazoval kako je kuna pripeljal svoje mladiče na konec kjer jih privabljam,garantirano ti mladiči ne bojo pozabili kje je hrana.Upam in želim si le da bo dobra zima z snežno odejo potem je uspeh zagotovljen.

dolgin
24. June 2008, 17:07
Default
A kdo ve,al jih kje delajo/prodajajo dvigalke,al mate stare zaloge,al jih daste kovaču delat![/Q


Kovač ki jih izdeluje je bližni sosed Janeza L Piše se Rotar poslal sem ti vizitko na GSM.Past na sliki je izdelal on.

Hvala lepa!

Brakir
28. June 2008, 13:41
Janez, mogoče kaj veš kakšne so cene teh pasti?


lp damijan

zober
28. June 2008, 14:25
Pomoje da je cena okoli 40 evrov!Nisem pa prepričan!

Hunter
28. June 2008, 16:15
Janez, mogoče kaj veš kakšne so cene teh pasti?


lp damijan

odvisno kakšna za kuno ali lisico.Za kuno je 30 evrov za lisico pa 40 evrov.

Hunter
28. June 2008, 21:58
Kaj pa pravte na to idejo da bi morale biti pasti popisane kot recimo orožje in da bi lovec moral imeti izpit iz tega?

vest
28. June 2008, 22:04
Kaj pa pravte na to idejo da bi morale biti pasti popisane kot recimo orožje in da bi lovec moral imeti izpit iz tega?

Kar se mene tiče je tvoja ideja povsem na mestu.

Lp

Hunter
28. June 2008, 22:09
Past je namreč orožje in kot tako bi mralo biti doseglivo le lovcem.Nekje sem slišal da se je zgodilo da je nekdo dal v past storž koruze ujela se je pa srna.Pasti so namenjena za zveri potmem takem je ta primer krivolov.

mugo
28. June 2008, 22:12
Vsekakor imaš prav. Po mojem bi morale biti pasti popisane, pregledane (in pri tem neprimerne izločene) in njihova uporaba bi morala biti natančno urejena z enim od podzakonskih aktov. Pa na lovskih izpitih bi morali to predavati.

trma
29. June 2008, 10:29
Hunter se popolnoma strinjam s tabo o izpitu, preizkusu,popisu....., zdi se mi da je takega načina lova vedno manj. Vsaj pri nas je tako. Jaz in kolega sva še nekaj aktivna drugi pa ne. Je pa to tudi eden od zanimivih lovov. Iz tega vidika se je povečal stalež kun v lovišču. Saj ne poznam veliko jagrov, kateri bi uplenili kuno kako drugače. Skoraj da nima sovražnika. Mogoče se pa motim.

lp

kuglaabc
29. June 2008, 12:10
A to, mislite o popisu pasti, kot imajo popisane kotle za žganjekuho in kandidate v bolnici v Begunjah.
Pol še popište, oz. predlagejte da se spet uvede omejena količina streliva na kos orožja.
Da pa je to temo potrebno uvest na izpite in jo tudi prej odpredavat, se pa strinjam. Ampak kaj ko bo pa predaval tak, ki jo je dvakrat od bizu vidu.

mugo
29. June 2008, 16:49
Veš zakaj bi jih jaz popisal. Zato,da bi se pri tem izločile neprimerne (prešibke, premajhne...) in jaz bijih pripopisu še žigosal. Da če bi se zgodilo kakšno "sranje", bi se vedelo, čigava je past, ker javil se sigurno nihče sam nebi. Pa če bi našel nežigosano past, bi vedel, da gre za krivolov. Pa takle popis nebi nikogar poštenega nič bolel.

kuglaabc
30. June 2008, 10:39
Mugo, sej v bistvu pravilno razmišljaš ti in ostali, se strinjam. Sem, malo provakativno, napisal tisto o kotlih.
Ampak, v velikih primerih nemoremo skoraj nič ali pa zelo malo pri kvaz zgrešenih strelih. Vemo, da se mora javit strel in vse ostalo kar sodi zraven.
So družine kjer so prepovedane dilce, lovski stolčki..... in še bi se kaj našlo. Menim, da se ne da vse regulirat s predpisi, kam pa pridemo.
Pusti intuzijastu da lovi, ne ga omejevat, verjetno bo sam ali pa izdelovalec pasti ugotovil, da mora biti vzmet pasti dovolj močna za usmrtitev divjadi. Če vzameva samo "koniber" je hudičevo močan feder.
Upam, da nisi enden tistih, ki ne more ali pa bolj malo jaga, pa da tudi drugi nebi preveč po hostah lazl bi še kak predpis in popis uvedu.
Kdor koli že misli, je in bo nastavil past, bo sigurno izbral temu primern kraj. Res je past za lisico malce večja, ampak če se potrudiš najdeš mesto tudi zanjo.
Časi ko so se masovno nastavljale pasti, predvsem za lisice so minili, vsaj tako mislim, ker je vse preveč posega v okolje divjadi, trimčkarjev s psi, ....
do česa pa lahko pride pa vemo..... . Za kune, polhe, ..... pa je povsem druga pesem.
Brez zamere in lp.

mugo
30. June 2008, 10:51
Kdor koli že misli, je in bo nastavil past, bo sigurno izbral temu primern kraj.

Če je odgovoren človek, potem res. Ampak vsi niso, poznam primer, ko je zelo drag pasemski pes prinesel domov na dvorišče dvigalko na nogi. Lastnik pasti je bil znan, in je za svojo šlamparijo odgovarjal. Če lastnik nebi bil znan, bi bili krivi vsi okoliški lovci, tako pa je bil le ta, za katerega se že iz drugih primerov ve, da je neodgovoren. Zaradi takih morajo biti pravila napisana.

Upam, da nisi enden tistih, ki ne more ali pa bolj malo jaga, pa da tudi drugi nebi preveč po hostah lazl bi še kak predpis in popis uvedu.
Da bi bil tak, se ni treba bat,na primer včeraj sem namesto fuzbala gledal v živo pujske in tudi enega za domov vzel :icon_lol: Je pa res, takih se je treba bat, ki sam ne jaga, pa je drugim zato fovš in jih poskuša omejevat. Ampak to je že druga tema...

Jagermaister
30. June 2008, 11:13
... ko je zelo drag pasemski pes prinesel domov na dvorišče dvigalko na nogi. Lastnik pasti je bil znan, in je za svojo šlamparijo odgovarjal.

Prav je, da je odgovarjal, kaj pa nastavlja pasti okrog hiš. Saj je pes menda ni privlekel iz lovišča.

dolgin
30. June 2008, 12:57
Tudi če pes prinese past domov iz gmajne bo kriv lovec,oziroma oseba,ki je past nastavila! Tisti ki jo nastavi,mora pod mus poskrbeti za to,da ne pride do poškodb na drugih uporabnikih prostora,sicer mora zato odgovarjati!Prav zaradi tega bi jih tudi jaz popisal!!!

lp

detel
30. June 2008, 13:21
Moj oče je enkrat prinesel kuro. Dobro, da je bila naša. To je bila juhca....mmmmm :icon_lol:.

Hunter
1. July 2008, 08:57
Jaz in kolega sva še nekaj aktivna drugi pa ne. Je pa to tudi eden od zanimivih lovov. Iz tega vidika se je povečal stalež kun v lovišču. Saj ne poznam veliko jagrov, kateri bi uplenili kuno kako drugače. Skoraj da nima sovražnika. Mogoče se pa motim.

lp[/QUOTE]


No stvar je kar podobna po vseh LDjih najdeta se eden ali dva ki lovita kune in to je to.Tudi pri nas je tako sam vem le zase in za prijatelja ki jih lovi s svincem.Včasih je bilo drugače ko je bilo krzno nekaj vredno,sedaj ko ni skoraj nič vredno se pa marsi komu ne lubi na na lov za kunam.Potem takem lahko sklepam le da se je nekaterim bolj šlo za denar.Trma ti kar vztrajaj pri lovu na kune,kmalu bo tako da bojo tudi lovci na zveri bol cenjeni ker trenutno te imajo z norega ko celo noč presediš za lisico in kuno.

Spominjam se lovskega tovariša,ki je dejal takole: - Jast sigur neb zmrzvov celo noč za eno lisico ali kuno ker morš bit mal nor za to.No ko so pa v lovišču jeleni ali pujsi pa zelo rad presedi in prebedi vse noči.

Hunter
1. July 2008, 09:28
Koncesije bojo stvar malo spremenile,do sedaj je bilo vse eno ali je padlo kaj kun ali nič,poslej bo drugače.

Kako je kaj po Vaših Ldjih imajo zveri kakšne nagradne točke ki se kažejo v manjši šlanarini ali kako drugače.Sam sem mnenja da bi pa neka nagrada za lov na zveri pa le morala biti.

Zanimajo me vaša mnenja.

dolgin
1. July 2008, 10:15
Na vsak način bi blo na nek način potrebno stimulirati lov na kune,lisice,jazbece.....;nasploh se mi zdi da je ves lov na malo divjad nekako v upadanju;ja nažalost je tako,da lisica nima rog ki bi jih nabil na steno,kune (razen jazbeca) pa tudi niso za jest!!!! Sej pri lisicah še ni tak problem,nekaj jih že pade v poletnem času,nekaj pa tudi pozimi,nekaj jih pogine.....druga reč pa je kuna,zanjo pač rabiš ogromno potrplenja in volje da jo dobiš,če se ti seveda kej ne "pokrampiri"!
Sedaj pa še vprašanje za tiste ki lovite bolj intenzivno in ste pri tem uspešni: Kolikšen je procent samcev in kolikšen je procent samic UJETIH kun! Sprašujem zato,ker imam enega kolega,ki je pri tej dejavnosti zelo zelo uspešen,pa pravi,da je 80% samcev tistih ki se jih ujame! Tudi meni sta se lani ujela 2,samica nobena! Razlogi? Mogoče so pri iskanju hrane bolj aktivni samci,ali pa so samice toliko bolj previdne!

lp

mugo
1. July 2008, 12:16
Zanimiva ugotovitev, Dolgin! In če pomislim sem tudi jaz v večini ujel samce kune belice. Zakaj je tako? Moram priznati, da nimam odgovora.

Hunter
1. July 2008, 12:29
Že tako nam je vroče,pol nas pa še dolgin greje z takimi vprašanji,jst tud ne vem,me pa firbc matra?

dolgin
1. July 2008, 12:45
Dejmo letos probat in si javljat kaj in kako,pa da naredimo neko statistiko,tako zase.........
Dejmo isto probat še za lisice,tudi na klicanju ali čakanju ob krmiščih,kaj prej in pogosteje pride.......

lp

Hunter
1. July 2008, 13:09
hvale vredna ideja.Predlagam da se zapiše

Datum,ura,spol,vreme. Za kuno in lisico

Kokr vem je mugo že uspešno začel.

detel
1. July 2008, 13:09
Zanimiva ugotovitev, Dolgin! In če pomislim sem tudi jaz v večini ujel samce kune belice. Zakaj je tako? Moram priznati, da nimam odgovora.

Tudi pri pogonih na lisice pade več lisjakov. Samice so bolj previdne, ščiti jih mati narava, ker morajo rojevati....Recimo, da je tako.

Hunter
1. July 2008, 13:17
Možno je tud to da so samci bol aktivni sej iščejo samice,označijejo svoj teritorij...nisem se še tok poglobil v to,zato bo zanimivo spremlat

mugo
1. July 2008, 13:37
Tudi pri pogonih na lisice pade več lisjakov.
No tega pojava pri nas še nisem opazil, bom pa za naprej prav pozoren. Kaj pa, če je enostavno v populaciji več lisjakov oz. samcev?

detel
1. July 2008, 14:20
Samica v pogonu rada zbeži v lisičino, samec se pa umika pred psi.

dolgin
2. July 2008, 09:57
Tudi možno,kako pa si razlagaš dejstvo,da je pri ulovljenih kunah veliko večji procent ujetih samcev kot samic!?
Ena je,da je v naravi več samcev kot samic(?),druga je,da so samci manj previdni kot samice,tretja pa je,da so samci bolj aktivni pri iskanju hrane???!!!
Ne vem.......

lp

Hunter
2. July 2008, 10:13
Prijatelj ki več let lovi kune(ulovil jih je blizu 50 ) je od vseh ujetih ujel samo 3 samice,vse ostalo so samci.Razlog je v tem da se samci več giblejo,išejo samice,markirajo svoj prostor itd.

Ganges
2. July 2008, 10:54
S pastmi nimam popolnoma nobenih izkušenj, niti nihče pri nas v bližini ne lovi z njimi. Pa me zanima nekaj. Kako pravite, da je potrebno past nastviti stran od hiš in tako zagotoviti, da se vanjo ujame le tisto kar želimo, če pa povsod po njivah, poljih, gozdovih,... vidimo domače mačke, psi skačejo okrog po celem lovišču,....? Meni se zdi, da bi ujel kar precej mačk, če bi nastavljal pasti.

Je pa res, da sploh ni slaba ideja tak lov, vsaj glede kun, ki jih je precej težko dobiti pred cev.

lp

Hunter
2. July 2008, 11:03
S pastmi nimam popolnoma nobenih izkušenj, niti nihče pri nas v bližini ne lovi z njimi. Pa me zanima nekaj. Kako pravite, da je potrebno past nastviti stran od hiš in tako zagotoviti, da se vanjo ujame le tisto kar želimo, če pa povsod po njivah, poljih, gozdovih,... vidimo domače mačke, psi skačejo okrog po celem lovišču,....? Meni se zdi, da bi ujel kar precej mačk, če bi nastavljal pasti.

Je pa res, da sploh ni slaba ideja tak lov, vsaj glede kun, ki jih je precej težko dobiti pred cev.

lp


Gangi kune se na past lovi globoko v gozdu,ali pa v gospodarskem poslopju.Če jih loviš v hlevu je ponavadi za vabo jajce.Ja z pastmi je hudič noben ti ne more garantirat da ne boš ujel mačke za to je pa to dobro počet v odročnih krajih.Past se nastavi ponoči in pobere zgodaj zjutraj.

detel
2. July 2008, 11:15
Prijatelj ki več let lovi kune(ulovil jih je blizu 50 ) je od vseh ujetih ujel samo 3 samice,vse ostalo so samci.Razlog je v tem da se samci več giblejo,išejo samice,markirajo svoj prostor itd.

Samice so bolj previdne. Sej tudi moški smo bolj hrabri......:icon_confused:

mprimoz
2. July 2008, 11:35
Po branju teh debat me je prijela lovska žilca, da letošnjo sezono tud sam poizkusim s to vrsto lova. Danes sem si že poiskal odličen samoten kotiček kjer se kune zelo rade potikajo in ga založil s priboljški. Upam, da mi jih uspe do lovne dobe dodobra razvadit :icon_smile:

dolgin
2. July 2008, 13:18
O ja,seveda jih boš razvadil!
Vprašanje: Katere priboljške imajo najraje (po vaših izkušnjah) kune in lisice?
Po mojih izkušnjah je top of the top frutabella v okusu jagode in višnje,potem jagodne napolitanke,potem mačji briketi (se jih ne branjo unih s tuno),potem kakšna ribica,šele na zadnjem mestu je meso!
V hudem mrazu pa najbolj "pali" govej loj razsekan na drobne koščke!

detel
2. July 2008, 13:34
Pozimi privabljam z zmrznjenimi ribjimi odpadki.

Hunter
2. July 2008, 21:24
Tudi mačji briketi z ribami niso od muh,hkrati ravno dovolj veliki da se kuna večkrat vrne.:icon_lol:

JANEZ L
2. July 2008, 23:18
Lp!


S pastmi nimam popolnoma nobenih izkušenj, niti nihče pri nas v bližini ne lovi z njimi. Pa me zanima nekaj. Kako pravite, da je potrebno past nastviti stran od hiš in tako zagotoviti, da se vanjo ujame le tisto kar želimo, če pa povsod po njivah, poljih, gozdovih,... vidimo domače mačke, psi skačejo okrog po celem lovišču,....? Meni se zdi, da bi ujel kar precej mačk, če bi nastavljal pasti.

Je pa res, da sploh ni slaba ideja tak lov, vsaj glede kun, ki jih je precej težko dobiti pred cev.

lp

Ganges ti bom ob prvi priliki razložil kako se ogneš lovlenju psov, to ni tak problem a mačke so drugo. No saj bom tukaj napisal sam ne nocoj..., da se ne bo kdo pridušal, da sem sebičen:icon_twisted:.

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
3. July 2008, 14:27
Lp!

Ganges mi nebo treba nič pisat. Ta novega lovca v roke in preberi, še sam ne bi mogel bolje napisati.:icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

Hunter
4. July 2008, 08:52
Končno smo v lovcu dočakali pametno objavo o pasteh in zvereh,vse pohvale avtorju članka.Do potankosti je zadel bistvo vsega problem zakaj je vse manj male divjadi in lovcev na zveri.

Takega strokovnjaka bi se manjkalo tule v teh ubjavah o pasteh.

Hunter
6. July 2008, 14:15
986

Na sliki sta dve skali,pri skalah sta 70 sm globoki luknji katri sta z dneva v dan globji,ker v njiju dajem dobrote za kune jih pridno povečujejo.Luknje večkrat pokrijem z skalo tako kune kopljejo prave rove da pridejo do pribolškov.Stanje na sliki je sporočilo da obislujejo kraj vsak dan v večjem številu,te so že navajene kje se papa.:icon_lol:

detel
6. July 2008, 17:34
Paše jim tudi star kruh.

Jagermaister
6. July 2008, 21:00
Na sliki sta dve skali,pri skalah sta 70 sm globoki luknji katri sta z dneva v dan globji,ker v njiju dajem dobrote za kune jih pridno povečujejo.Luknje večkrat pokrijem z skalo tako kune kopljejo prave rove da pridejo do pribolškov.Stanje na sliki je sporočilo da obislujejo kraj vsak dan v večjem številu,te so že navajene kje se papa.:icon_lol:

Tako ponavadi koplje jazbec (ki tudi spada med kune).

detel
6. July 2008, 21:56
Tudi lisica. Boš pa ujel jazbeca ali lisičko :icon_lol:.

Hunter
9. July 2008, 10:23
Pr zvereh pa nism zbirčn,jazbeca sploh nimam...tko da bi prov prišel:icon_lol:

dolgin
9. July 2008, 13:55
Samo še mal počakej.........:icon_lol::icon_lol:

Hunter
10. July 2008, 10:15
Čakam....

dolgin
11. July 2008, 07:25
Ja ne bod no tko neučakan............:icon_lol::icon_lol:

Hunter
23. July 2008, 10:23
pasti bojo čez kakšne tri tedne ker materjal še ni gotov,vsaj tako je zatrdil kovač:icon_lol:

mprimoz
23. July 2008, 11:20
Odlično.
Eno za kuno na moje ime, prosim.:icon_lol:

mato
23. July 2008, 14:57
Živijo!
Zanima me kje se da pasti kupiti ali če jih kdo izdeluje, oziroma obnavlja.Imam par pasti od nonota ma so uzmeti dotrajane.

lep pozdrav!!!

detel
23. July 2008, 17:09
Kovači to vedo.

Hunter
24. July 2008, 22:08
Živijo!
Zanima me kje se da pasti kupiti ali če jih kdo izdeluje, oziroma obnavlja.Imam par pasti od nonota ma so uzmeti dotrajane.

lep pozdrav!!!


Poglej si objave mal nazaj pa boš vse izvedel!:icon_exclaim:

Hunter
24. July 2008, 22:09
Živijo!
Zanima me kje se da pasti kupiti ali če jih kdo izdeluje, oziroma obnavlja.Imam par pasti od nonota ma so uzmeti dotrajane.

lep pozdrav!!!


Ja itak lovski prijatelj :icon_lol:

Hunter
30. August 2008, 10:21
Pasti so na voljo.Gremo u nabavo

mato
30. August 2008, 12:15
Kje??? Da si jih nabavim še jazt.

Hunter
30. August 2008, 17:22
Kje??? Da si jih nabavim še jazt.



ZS!


Lp Hunter

Hunter
31. August 2008, 15:23
No a smo se upreml.Ti Prskač rahlo sem v skrbeh da boš vse kune polovu,glede na to :icon_wink: kolk si nabavu

zober
31. August 2008, 15:34
Hunter dej mi povej kam boš past postavil,maš kakšen koč?

dolgin
31. August 2008, 20:45
U enem Lovcu je fajn napisan! Jest grem jutr pone! Koč mam pa tud že prštiman,mislim samo material narezan,zbil pa postavil bom pa ko bo cajt,zdej mam ene poteškoče!

Prskač
1. September 2008, 06:24
Oj, Hunter! Nč bat sm mal naročila pobral tako, da moje sta dve, mal za probo...

Hunter
1. September 2008, 16:47
Hunter dej mi povej kam boš past postavil,maš kakšen koč?

Imam prijatelja ki mu vsako dnevno zgine kako jajce.Doma je ob gozdu,imajo kmetijo in gospodarsko poslopje,past bo kot za nalašč za v podstrešje kjer je seno.Prijatel bo vesel,jaz pa tudi.

Druga opcija je pa nekje v gozdu,ta bo aktualna konec novembra ko bo po gozdu manj ljudi in ostalega kar odganja kune.

Hunter
1. September 2008, 16:50
Vsem ki ste kupili pasti pa skromen nasvet,postavite ne napete čim prej v seno,kompost,ali gnoj.Slednje je najboljše,čeprav se sliši malo odtrgano,vendar kovina ( past ) mora zgubiti kovinski okus,vonj.No jaz sem letos kupil še past za lisico,pa da vidmo kako se kaj tej stvari streže :icon_lol:

GregorK
1. September 2008, 20:17
Pa ne pozabit mačke na dopust poslat.:icon_twisted::icon_lol:

dolgin
1. September 2008, 21:24
Tudi sam sem šel ponje,sem vzel dve za kune! Je tako močno to,da je groza! Sicer znam delat s takimi pastmi,pa mi je vseeno zelo prav prišlo nekaj praktičnih nasvetov glede uporabe (od samega mojstra)! Pobjonarca je šla ob demonstraciji na prafaktorje:icon_confused:,tako da je potrebna izredna previdnost! Ja,sam sej jih naprej očistil masti in olja (Voda,jutri še z Wapom),potem mam pa pripravljen mal gnoja,pa žakl,pa vse skupaj na sonce za mesec ali dva,pol pa bo že,rajtam!

lp

ricmnc
2. September 2008, 00:01
slike uplenjenega?!

Hunter
2. September 2008, 16:37
Dolgi navš vrjel,včas so na te stvari jazbeca lovil.Glede moči pa sam tok,nobena kuna ti nav ušla,želim ti veliko užitkov pa merki na prste,ko odpreš varovalke prste preč.Jst bom letos probal dobit lisico.

Hunter
24. September 2008, 17:05
No prskač,dolgin,mprimož in ostali a so se vam pasti že razdišale?

dolgin
24. September 2008, 18:09
Moje se še "tenstajo" u gnoj!
Sicer mi je pa mojster kovač dal en nasvet,kako najbolj učikovito, kadar nastavljaš, zabrišeš sum pasti pred kunami! Možakar pravi da je nabolje past pokriti s plastjo mrtvega mravljišča (logično,mravljinčna kislina ima močan vonj,ne glede na to da je ti ne vohaš več) ! Jest bom poizkusil z eno tako,z eno pa tako kukr lani,da jo bom zadelal z listjem kostana in oreha.....,pa da vidmo!!!

DP

Hunter
24. September 2008, 18:16
Ja sej smiselno je sam če boš rabu mravliše tm ko boš nastavljal ga zihr ne bo.Če boš pa hotu mal pozdet te bojo pa hit mravle napadle.Jst kr na gnoj prisegam,pa rec kar voč.

Sej tole s pastmi je problem dokler so nove,pol čez ene let ko so mal rijaste je že boljš

dolgin
25. September 2008, 10:18
Jah,sej nam na mravliše sedu! Mi je dau še ene par napotkov,ampak so pa preveč "svinjski" za tukej gor,v praksi pa se verjetno obnese,vsaj smiselno je!
Danes zjutraj,ko sem šel malo na lov,sem se seveda ustavil tudi na "futrplacu",ki ga mam za kune in lisice! Mal sem počakal in za vic mal povekal na šojo in lej ga zlomka,najprej z ene strani ena,na drugi strani pa druga kuna! Torej bo čez dober mesec veselo!!!!

lp

Hunter
25. September 2008, 10:31
In tvoj trud bo poplačan:icon_wink:

dolgin
25. September 2008, 13:58
Upam,če nam spet use falil!!!!

zober
25. September 2008, 14:12
kun letos zelo veliko saj pri nas!

luka
25. September 2008, 14:54
ma vsepovsod, zadnjič nam je ena letela pod mizo pri kosilu na terasi.:icon_evil:. Samo gledaš, kaka predrznost.:icon_lol:

LZ L

Hunter
25. September 2008, 18:21
Fantin kun še nikol MALO ni bilo!Od kar spremljam stvari jih je dovolj.Je pa zanimiva zver.

Hunter
25. September 2008, 18:23
Kdo od vas pa zna pah nardit.Nebi rat sam pamtoval naj nekdo drug napiše kako ga izvaja,kje in kako vse skup zgleda.Zakaj sem ga unenil,kar tako ker je tudi pah past ki se bo počasi izrodil saj ga znajo redki lovci,včasih pa so ga uporabljali na veliko.:icon_arrow:

luka
26. September 2008, 08:46
mam ene dva doma od deda. Ko boš prišo okoli ti ga pokažem ni neka kunšt za vas mizarje pa itak pet minut dela:icon_wink:. Samo je problem ker ujameš žival živo in pol jo moraš še na nek način pokončat.

LZ L

Hunter
26. September 2008, 09:57
Samo je problem ker ujameš žival živo in pol jo moraš še na nek način pokončat.

LZ L

To je pa res problem :icon_lol::icon_biggrin:

dolgin
26. September 2008, 10:28
Pah je sicer zanimiva reč,ampak če ni zares dobro narejen je bolje da se ga ne postopiš delat!Mene je naučil nek poklicni lovec,ki jih na pah zelo uspešno lovi! Da pa se bo izrodil pa verjamem in pošteno povem,da mi je prov malo mar,če nobenga več ne vidim v gmajni! Rzlogov za to je več!
Imaš pa več varijant,kako to narediš......
1.) Zdeva je nezanesljiva (se ne sproži dobro,če recimo pade sneg,se malo stopi in zamrzne)
2.) Zabijanje kolov v drevo gre na k...... marsikateremu lastniku gozda
3.) Velikokrat ti ga sprožijo šoje in drugi ptiči,ne glede na to koliko zavaruješ zadevo
4.) Obisk "neprijatelja" - Meni so že 2 ukradli
5.) kuna ni takoj mrtva (kot recimo pri "škopcu)

........ in še bi lahko našteval,tako da, jebat ga,jest ga ne nardim nobenga več,zdej mam "škopce" in bom lovil na to! Prednost teh pasti vidim tudi v tem,da jo lahko dobro prikriješ in zavaruješ,da ne more zraven mačka ali pes,tako da je res samo za kune!!!
Ob priliki pa bom poslikal enega mojih "bivših" pahov in sliko prlimov...

lp in lz

zober
26. September 2008, 11:35
Jaz moram pa narest ene par pahov,teli skopci so od hudiča mam enga taga čudnga ga bom slikal pa fotko prlimal,sam se lansko leto sam ujel vanjo hehe,pismo sem mislil da bom brez prstov ustal je tak manjši narejen prav za kune!Ena ameriška zadeva!

luka
26. September 2008, 11:53
Ja sej pravijo da je jaga zdravju škodljiva.:icon_wink:, če ne zdravju pa vsaj jetra trpijo.

LZ L

Hunter
26. September 2008, 12:16
Jaz moram pa narest ene par pahov,teli skopci so od hudiča mam enga taga čudnga ga bom slikal pa fotko prlimal,sam se lansko leto sam ujel vanjo hehe,pismo sem mislil da bom brez prstov ustal je tak manjši narejen prav za kune!Ena ameriška zadeva!

No če bi imel tako kot jo imava midva z dolginom bi zagotovo bil brez prstov.:icon_neutral::icon_cry:

dolgin
26. September 2008, 12:55
:icon_lol:Ja Zober. najmn brez prstov bi ostov! če ne brez roke! Pobjonarco rastena v prafaktorje,colarco pa "samo" polom!!!

capra ibex
26. September 2008, 12:58
A to mata za medveda a kuko???:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_lol:

JANEZ L
26. September 2008, 13:02
Lp!

Capra! Sta slišala, da je volk na Pokljuki sedaj se pa "troštata", da v dolino "zakret"!:icon_wink: :icon_lol:

Lovski zdravo
Janez L

capra ibex
26. September 2008, 13:04
Ti poj če colarco zvom bo pa vovka tud.:icon_biggrin::icon_biggrin:
Je8emti če v to kšn ta zelen brav bo spet cev hudič:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_redface:

JANEZ L
26. September 2008, 13:07
Lp!

A veš Capra če ne zastopijo heca potem pa nič! Še nekaj edini pravi zeleni smo lovci, vse drugo je "lari fari"!
So pa tiste pasti o katerih pišeta Dolgin in Hunter res močne in zagotovijo hipno smrt tudi lisici!

Lovski zdravo
Janez L

zober
26. September 2008, 13:09
Mam tud tako kot ja mata vidva,sam tam se ponavd kaj druzga ujame kot pa kuna,vglavnem šoje,lufhansa!Kuno smo sam eno dobil!

capra ibex
26. September 2008, 13:13
Toj prov da se žvav na matra.
Jest usako zimo sanam da sem votu pa se mn na da tistih dveh škopcov predelat na dvigalko.
No letos jih pa mrbit bom.:icon_wink:

Lp

luka
26. September 2008, 13:23
nič bat sami domači tu. Ej maš pa vsaj lepo trofejo, pri nas je en bedak dal vstrojit enih par domačih mačkov.:icon_confused::icon_confused:

LZ L

capra ibex
26. September 2008, 13:44
Sem razmišljal kako bi bilo glede na to da se sme loviti z pastmi kaj bi porekel inšpektor če bi se v pasti znašel ris ali celo volk.
Verjetno je da bi zaključil lovsko kariero vsaj za nekaj časa:icon_twisted::icon_twisted:

JANEZ L
26. September 2008, 13:54
Lp!

Kdo? Volk, ris ali inšpektor.:icon_confused: :icon_twisted:

Lovski zdravo
Janez L

luka
26. September 2008, 14:05
Nč bat, tudi inšpektorji so iz mesa, tak ko je napiso Janez, vprašnje kdo bi končal kariro.:icon_wink::icon_lol::icon_confused:
Veš kaj vse ljudje tvezijo na sodišču, da se je nekdo pač trikrat vstrelo v hrbet, ker je bil vztrajen in neroden, problem je edino da je bla že prva krogla smrtna.:icon_confused:

LZ L

dolgin
26. September 2008, 15:58
Sem razmišljal kako bi bilo glede na to da se sme loviti z pastmi kaj bi porekel inšpektor če bi se v pasti znašel ris ali celo volk.
Verjetno je da bi zaključil lovsko kariero vsaj za nekaj časa
Odgovori s citatom

Capra, past urediš tako,da jo nastaviš v nekakšen koš,v katerega narediš glih tok veliko luknjo da gre noter lahko kuna! Vso zadevo bom jaz zavaroval še z vejevjem in kamni,da mi sločajno mimoidoči pujs ne razturi vsega! Tudi če bi,vseeno nemore prit do pasti,ker je pod klučam:icon_twisted:

lp

Hunter
26. September 2008, 16:20
Capra to je tko močno da če bi pr vas postavavu bi volk že ko bi slišal presedljal na dug konec slovenije.

Hunter
26. September 2008, 16:27
Šalo na stran.:icon_neutral:Poznam starejšega lovca kateri je po nič kolikih nastavitvah pasti ostal brez prstov na nogi.Lahko vam rečem da ni lepo,sploh ko ti človek pokaže slike in pove zgodbo.Past dvigalko je vedno napenjal z obema nogama,dokler se ni zgodilo kar se je.V mrzli noči,daleč od ljudi,avtomobila je napenjal past ki ga je zagravila v trenutku je ostal brez polovice stopala kar je ločilo prste in stopalo je bila guma od čevljev.....Zato fantin tle ni šale.3 ure se je plazil nato ga je našel planinec,drugače bi se verjetno podhladil.

Past napeta ali ne vedno ravnaj z njo previdno in preodarno,ko je pa napeta jo pa samo od daleč opazuj.Nobena kuna ni toliko vredna kot zdravje nas.

Jagermaister
27. September 2008, 09:46
Vsem ki ste kupili pasti pa skromen nasvet,postavite ne napete čim prej v seno,kompost,ali gnoj.Slednje je najboljše,čeprav se sliši malo odtrgano,vendar kovina ( past ) mora zgubiti kovinski okus...

Kako boš pa preveril, če je že izgubila kovinski okus?:snorting::icon_twisted:

dolgin
27. September 2008, 10:07
Ugrizneš jo pri repu.........:icon_wink::icon_lol:

Hunter
28. September 2008, 17:36
Kako boš pa preveril, če je že izgubila kovinski okus?:snorting::icon_twisted:
Še en nejeverni tomaž.......To ti bo kuna povedala,ko bo past brez okusa.Drgač smo pa o tem pisal nekaj objav nazaj:icon_exclaim:

detel
29. September 2008, 21:59
Kaj pa ko kune lezejo po kleteh, garažah, avtomobilih ... A ji tu nič ne smrdi :icon_lol::icon_confused:.

dolgin
30. September 2008, 07:18
To že,sam če pa loviš po gmajni je pa divjad precej bolj pozorna na vse kar "diši" po človeku!

lp

detel
1. October 2008, 18:26
Pri meni se je že pokakala pred vrata. Belica ni pretirano plaha.

dolgin
1. October 2008, 20:15
Ja,sej ni plaha,sam pravm da u gmajn se drugač obnaša kot pa v okolici ljudi,tam ji je normalno da "diši" po človeku,v gmajni pa temu pač ni tako!
Še en mesc!

lp

Hunter
20. October 2008, 10:21
1736
Kuna :icon_lol:

dolgin
20. October 2008, 12:44
Ti me kr draž.........,še mjhn!!!!

lp

Hunter
20. October 2008, 12:47
Sam navš vrjel,glih zate sm to fotko prlimal,sm kr vedu kaj boš napisu.Lisica ma že kar lepo dlako,tko da mislm da bi kuna tud morala bit že primerna.

Hunter
20. October 2008, 21:25
Sam še 50 cm snega pa mal minusa pa smo zmagal....

Jagermaister
20. October 2008, 21:58
Sam navš vrjel,glih zate sm to fotko prlimal,sm kr vedu kaj boš napisu.Lisica ma že kar lepo dlako,tko da mislm da bi kuna tud morala bit že primerna.

Če misliš kune lovit zaradi krzna, je kar precej razlike med decembersko in novembersko. Oktobra pa je krzno še zanič!

Hunter
21. October 2008, 11:25
Če misliš kune lovit zaradi krzna, je kar precej razlike med decembersko in novembersko. Oktobra pa je krzno še zanič!

Spoštovanja vreden nasvet.Hvala.Jih tudi ti loviš?

Lovski pozdrav:Hunter

Jagermaister
21. October 2008, 21:30
Tudi! A le s puško (in terierjem).

Jagermaister
21. October 2008, 21:59
Lov na kune je raznovrsten in nikakor ni uspešeno le lovljenje v pasti. So še drugi načini, ki so veliko bolj zanimivi: npr že skoraj pozabljen lov na zlatice s sledenjem po snegu in obkrožanjem. Ta je zelo zahteven, pri njem imajo začetniki le redke uspehe.
Dosti enostavneje je loviti belice. V snegu preslediš okrog osamljenih starih stavb in kozolcev. Če ugotoviš, da je kuna notri, ji pošlješ psa, da jo deložira.
Pes, ki je navajen na kune, ti poišče kuno v gozdu, jo požene na drevo in jo laja, oz. pride pote in ti gre pokazat drevo, na katerem čepi.
Marsikatero kuno se dobi tudi pri zimskem čakanju lisic ob mrhovišču, vendar ne kje na planem, pač pa ob robu gozda, še raje pa v samem gozdu.

dolgin
22. October 2008, 09:05
Ja,tudi lov z obkrožanjem je zelo zanimiv,ampak ti vzame cel dan cajta! Najmanj! Zlatica prehodi toliko da je grozn!
Jaegermaister,povej mi,kako dobiš kuno iz luknje? Za psa je luknja premajhna........
Se mi je namreč zgodilo da sem jo sledil več kilometrov,pa jo je stisnla v luknjo! Pa sem čakal tam pol ampak nič od tega!

lp

Jagermaister
22. October 2008, 13:44
Dobiš jo zvečer, ko prileze ven...

dolgin
22. October 2008, 15:21
Ni prlezla do 8h zvečer,pol sm pa omagov,ker je bil januar,mraz ko hudič,jest zmatran od celga dneva hoje,pa še do doma sm mogu pridt tiste par kilometrov!

Jagermaister
22. October 2008, 16:12
Nič ni stoprocentno. Včasih mora imeti tudi kuna srečo.
Včasih se zgodi, da se ji dolgo ne da ven na mraz, drugič pa je že v prvem mraku zunaj. In še zdaleč ni tako previdna kot lisica, le da jo je v mraku težje opaziti, ker je manjša.

dolgin
22. October 2008, 17:39
Ali loviš s psom tudi ob vodi,znano je,da se rade pozimi zadržujejo ob potokih.pa nekateri majo tam kar velike uspehe!

lp

Jagermaister
22. October 2008, 21:01
Pri nas najširši graben lahko preskočiš. Tako, da nič bolj kot drugod.

Hunter
23. October 2008, 01:40
[QUOTE=Jagermaister;1861 In še zdaleč ni tako previdna kot lisica, le da jo je v mraku težje opaziti, ker je manjša.[/QUOTE]

Spoštovani tovariš tle se pa ne strinjam s tabo.Kuna pvič pride izjemno hitro,in še hitreje zgine.V drugo ponavadi pride firbcat in vseskozi odskakuje,v tretje pride počasi in se na mrhovišču zadržuje dlje časa.

Lisica pride v prvo kot bi se ji sanjalo,in že takoj imaš možnos za strel.

Vse sem napisal iz lastnih izkušenj,teh pa ni malo.Za vsako kuno se je potrebno pošteno potruditi,pri lisici ne gre za trud.

dolgin
23. October 2008, 13:08
pri lisici ne gre za trud.

to s pa ti reku:icon_evil::icon_lol::icon_biggrin:

Hunter
23. October 2008, 14:13
Ja no jes sem jo danes imel na 20 korakov....

dolgin
23. October 2008, 15:14
sej h men tud pride,ampak jo sam spodim! Madona ko da ne b znov strelat!

lp

Jagermaister
23. October 2008, 22:52
Spoštovani tovariš tle se pa ne strinjam s tabo.Kuna pvič pride izjemno hitro,in še hitreje zgine.V drugo ponavadi pride firbcat in vseskozi odskakuje,v tretje pride počasi in se na mrhovišču zadržuje dlje časa.

Lisica pride v prvo kot bi se ji sanjalo,in že takoj imaš možnos za strel.

Vse sem napisal iz lastnih izkušenj,teh pa ni malo.Za vsako kuno se je potrebno pošteno potruditi,pri lisici ne gre za trud.
Ne bom rekel, da ni res, kar si napisal, saj ne poznam tvojega načina lova. Na tak način mogoče prihaja kuna kje na planem. K meni pride (skoraj vedno) počasi in ponavadi le prvič...

Lisica skoraj vedno reagira na šum tako, da jo kar najhitreje zbriše, kuna pa zija okrog kaj bi to bilo in včasih še postavi možička. Sem že večkrat zamenjal naboj v puški, ko sem jo imel že v strelni razdalji in potem tudi uplenil. Enkrat sem jo prepodil, ko je plezala po lestvi na prežo - pa je bila po 10 minutah spet nazaj.

zober
24. October 2008, 01:18
Dolgin kakšno škatlo maš ti za past za kune,ajo lahko slikaš,bi probal zadevo mal prekopirat?

Hunter
24. October 2008, 08:36
Nekaj številk Lovca nazaj si poglej,boš prec lahko kopiral....

zober
1. November 2008, 19:58
A ste pasti že pobral zgnojev hehe?

Hunter
2. November 2008, 17:38
Sm kr mal pozabu kam sm jih dav :icon_neutral: Mislm da se bo počas treba spomnt,kune tko fajn papcajo.

zober
2. November 2008, 21:15
Hunter zadnjič sm ega kmeta opazoval tamle v vašmu lovišču ko je gnoj razvažal po travnikih in semi je zdel da se mu je naprikolc nekej basal,pa je vlekel eno železje vn pa se mi je zdel da je blo podobn pasti,zato jo pa zdej ne najdeš ne hunter:icon_lol::icon_lol:

Brakir
2. November 2008, 22:12
Hunter obstajajo kake fotke teh pasti?

mprimoz
3. November 2008, 10:03
Danes jo bom nastavil za kuno pa, da vidim kolk bo uspeha. To bo moja prva sezona lova s pastmi. :icon_biggrin:

Hunter
3. November 2008, 12:27
Hunter obstajajo kake fotke teh pasti?

Seveda obstaja mal nazaj pobrski!!!:icon_exclaim:

Hunter
3. November 2008, 12:28
Hunter zadnjič sm ega kmeta opazoval tamle v vašmu lovišču ko je gnoj razvažal po travnikih in semi je zdel da se mu je naprikolc nekej basal,pa je vlekel eno železje vn pa se mi je zdel da je blo podobn pasti,zato jo pa zdej ne najdeš ne hunter:icon_lol::icon_lol:

Ne se hecat to so resne stvari,sicer pa dvomim da je mojo dobil ker mojo ma žvahtnek v hlevu....

Drgač bo pa kr treba naštimat pa da vidmo če so kune kej prvol.

Hunter
3. November 2008, 12:29
Danes jo bom nastavil za kuno pa, da vidim kolk bo uspeha. To bo moja prva sezona lova s pastmi. :icon_biggrin:

Zih boš mev krumpir,tko kot vsak začetnik :icon_lol:

Brakir
3. November 2008, 12:35
Se posipam s pepelom! :icon_redface:

Našel fotke, hvala za namig Hunter!

Hunter
3. November 2008, 12:37
Tale kuna vsak večer hod pod štant,futram jo pa z rozinam pa napolitankam okus jagoda.Od kar jo futram se je lepo zredila,mi je kr težko pri src ko bo en dan Rotwiler zašibov za njo :icon_lol:

1832

luka
3. November 2008, 12:41
Ma ti bo prej dlako odvrgla ob tej vročini. Ja npolitanke so zakon, so neverjetni sladkosnedi:icon_confused:.

LZ L

mprimoz
3. November 2008, 13:22
Pred tremi dnevi sem kuni na hlevu nastavil jajce, da vidim, če bo prijela. Danes sem našel samo še ostanke njene gostije:icon_biggrin: Past s svežim jajčkom je že nastavljena pa da vidim, če ji bo ponovno teknil :icon_biggrin:

Brakir
3. November 2008, 13:43
Mprimož, organiziraš zadnje večerje, a? :icon_twisted:

mprimoz
3. November 2008, 14:33
Organiziram že, sam če se je bo kuna udeležila bom pa še videl:icon_biggrin:

Hunter
4. November 2008, 11:00
A je blo kej?:icon_lol:

mprimoz
4. November 2008, 12:10
Danes zjutraj še ni bilo nič:icon_cry:
Saj drugač je pa sedaj ko sem ji za probo nastavil jajce, da preverim, če bo prijela nanj, le tega požrla šele drugi ali tretji dan. Zgleda, da je še ni bilo na okoli in se potika po gozdu.
Brez skrbi, zagotovo me kmalu obišče:icon_biggrin:

dolgin
4. November 2008, 13:24
Jest bom jutri nastavil v eno zapuščeno lopo k redno videvam tam 2 kuni;pa da vidmo kaj bo ratal.......

lp

Hunter
4. November 2008, 22:40
Js mislm da manjka še eno hudo slano in nekaj dni temperature okoli 4 stopinje.Bom pa tu poskusil za vikend.

dolgin
5. November 2008, 09:37
To je res,dokler ne bo ta pravega mraza,ne bo prijela! Amapak kaj čma tko je,k nam pa Trontelj diktira temperaturo!

lp

Hunter
5. November 2008, 10:13
A si ti že kej probov?Jst mam pasti še kar zakopane.....srdijo da jih sploh ne upam v avto naložit....:icon_lol:

dolgin
5. November 2008, 13:43
Moje tud še zorijo! Mejduš,če bojo tko smrdele,ne vem če bo kuna sploh zraven upala!:icon_lol:

detel
5. November 2008, 14:08
A jih kej rja najeda ? :icon_lol:

dolgin
5. November 2008, 14:50
Nč,so tko narjene,da so še kr "blank"!!!:icon_lol:

Hunter
6. November 2008, 00:02
A jih kej rja najeda ? :icon_lol:

Ne so ne rjaveče :icon_twisted:

mprimoz
7. November 2008, 11:00
Danes zjutraj sem na skednju našel tole:

Hunter
7. November 2008, 11:13
Tole je začetniška sreča,si pa štejem v čast da sem ti past zrihtal,tako ima sedaj kak ptič več možnosti da preživi,preden mu kuna odnese jajca.Kar tako naprej.

Dolgi as vi tole.Začetnik ujev kuno,zdej jih bova pa midva tud mogla nastavt,da navjo rekl da sam govoriva....Je pa zdej najboljši čas,kune rade prijemljejo,pol med parjenjem jim ni kej dost za jest.

mprimoz
7. November 2008, 11:15
Fantje to je še en dokaz več, da so pasti odlično izdelane.
Hunter hvala ti, pa upam da te kmalu spet razveselim s fotko svežega plena :icon_biggrin:
Zdaj pa hitro s pastjo nazaj na skedenj, ker so preostale kune prav tako lačne :icon_wink:

Hunter
7. November 2008, 11:15
Mprimož čist na začetku smo rekl da bomo mal napisal kerga spola je ujeta žival,mal nam še to napiš.Lovski blagor

Brakir
7. November 2008, 11:32
Malo offtopic, pa vseeno! LOVSKI BLAGOR tovariš!

dolgin
7. November 2008, 11:32
Ja dejmo to,spol in približno starost,dolžino izkožene živali od konca repa do smrčka. Bo zanimiv,bote vidl........

lp

Hunter
7. November 2008, 12:07
Se čist srinjam :icon_lol:

luka
7. November 2008, 12:13
Najprej LB Primož, kot drugo pa se strinjam podatki so orožje samo bi blo fajn če se jih malo organizirano spremlja, npr. s kako javno dostopno tabelo in stalnimi rubrikami, moderatorji, če bi se dalo.

LZ L

Hunter
7. November 2008, 12:23
Jest mislim da je veliko pasti ki niso več varne in so prepovedane.Vsaka past bi morala biti pregledana in označena z številko.Sam za to so drugi da kej zrihtajo v to smer.

detel
7. November 2008, 12:50
Ja, v evidenci pri pristojnem organu, tako, da če se ti ujame pes, veš koga linčat :icon_biggrin:.

dolgin
7. November 2008, 13:07
Detel,če ti bo pes prišel v to past ne bo niti muksnit več mogel! Sicer so pa itak ponavadi pasti tako nastavljene in skrite da pes težko pride zraven!
Sicer tista o oštevilčenju ni slaba,niti ne bi bil slab kak tečaj o rokovanju s pastmi......

lp

luka
7. November 2008, 13:23
Jap dolgi, se strinjam, konc koncu so to nevarni predmeti. Psi pa morajo bit prvezani, če se ujame v past pač, nesretni slučaj, bo že sodišče reklo zadnjo.

LZ L

Kolovski
7. November 2008, 13:28
Čista logika (oz. moj logičn mišlene): Kaj bo če se ti pes/maček ujame v past, ki je nastavljena precej daleč od "civilizacije"?
Mislm, da ti ne morejo nič, ker je bil pes prosto spuščen v naravi.... vsaj ne bi smel bit nč narobe. Pred skupnimi lovi se pa past itak pospravi - zavoljo kakega neljubega dogodka....

dolgin
7. November 2008, 13:42
Lovski psi se tretirajo kot službeni psi in se lahko prosto gibljejo po lovišču,vsi ostali pa ne!!Tukaj ni samo problem v skupnih lovih,tukaj je problem tudi v individualnem lovu! Iz tega stališča bi moral taka mesta imeti prijavljena in zavarovana,po drugi strani pa s prijavo pridobiš veliko obiska in past kaj kmalu lahko dobi noge,sploh tele k so res kvalitetne! Jest vem,da sem naredil kišto,da je zadeva zavarovana,ker je nekje 800 metrov proč pot,po kateri se valijo sprehajalci!

ZR7
7. November 2008, 13:46
Lovski psi se tretirajo kot službeni psi...

Ej, ta Dovg, sej je offtopics, ampak "garžo" v podpisu pa lahko dozidaš v garažo.:icon_wink::icon_biggrin:

dolgin
7. November 2008, 13:56
Sej bom,sam zej je recesija,pa nimam niti za gradben material!:icon_lol::icon_twisted:

denis jež
7. November 2008, 15:22
Živjo
Kunolovci a je kdo izmed vas že probal loviti kune s patjo za voluharje, tiste k se jim vstavi naboj in voluharja ubije pritisk ki ga slepi naboj odda? Pomoje bi bila to kar uporabna zadeva,če bi bilo primerno zavarovana pred psi in ljudmi. Pomoje bi tudi kuno ubilo če voluharju glavo povsem uniči?

dolgin
7. November 2008, 15:51
Nimaš variant,da boš na to ujel kuno! Kako bo pa sprožila naboj,enako kot voluhar ziher ne,er je ne boš pripravu do tega ti bo stisnila vodilo! Pa tudi če bi je naboj sigurno prešibek da bi bil hiter in učinkovit!!!

lp

detel
7. November 2008, 22:25
Torej s pastmi previdno. Moj oče je lani ujel domačo kuro, ker je zjutraj pozabil zadevo deaktivirat. No, smo pa tisti dan jedli dobro domačo juhco :icon_lol::icon_lol:. Sem pa pred leti naletel na past, ki jo je naš lovec nastavil lisici pred luknjo. Dobro, da sem jo opazil in bil hitrejši od psov. Takoj sem jo sprožil in pustil tam, ker sem vedel čigava je.

Hunter
7. November 2008, 22:40
Za kune lovit je res najbolše domače podstrešje,senik ali drvarnica.Tko če se ti ujame pes ali maček te samo deklina na križ prbije,če je to u gmajn si največji zlučinc in ti je šteta lovska karjera....:icon_neutral:

tetrix
19. November 2008, 17:41
Prosil bi kakšnega izkušenega lovca, da mi (nam) pove, kako se napravi drevesni pah za kune, izkušnje, nasveti, tudi kakšna fotografija ali skica bi prav prišla. Lovski pozdrav.

JAKAJEŽ
20. November 2008, 07:27
Lep pozdrav,da bi videl drevesni pah v naravi je najbolje,da grš peš iz Lipnika na Debenec in nekje na pol poti je postavljen pah že nekaj let,ampak za videti pa je.


lp

ZR7
24. November 2008, 10:51
Fotka paha, kot jo je posnel Jakajež:

Hunter
24. November 2008, 15:29
No zdej nam pa še mal obrazložita sliko,dobrodošlo bo če bosta kaj napisala nanjo da si bomo ostali lahko predstavljali.:icon_lol: Pa hitr ker mene firbc matra....:icon_lol:

Lisjak
24. November 2008, 15:33
Lep pahek. Samo me zanima, če se tole čist poklop, oziroma ali je razmak med tema dvema nosilnima vejama res majhen? Sam sem letos s pomočjo enega res izkušenega kunarja postavil pah. Bom ob prilki tud slikco gor poknu. Do sedaj pa še ni bil prijet, morem pa počas v kontrolo :icon_wink:. Zanima pa me še sprožilni mehanizem, ker sam sem ga podedoval od omenjenega starega lovca..Če se bo pa kaj ujelo bomo pa videli :icon_lol:
LP in DP

tetrix
24. November 2008, 15:53
Lisjak, poslikaj tudi detajle, prožilni ?mehanizem? in podobno če lahko.

dolgin
24. November 2008, 16:00
Ja......,tale pah na sliki mi deluje nekam "švoh". Razmak med fiksno in premično "ranto" je že pravšen,če bi bili čisto skupej nebi mogel dvigniti une tadruge rante! Sprožilnega mehanizma pa po mojem nekaj manjka!
Je pa tako! Če pah ni zares dobro narejen,potem rajš ne lovit nanj,ker se lahko zgodi da kuna pade ven (ko se premetava,ker jo "prešipne" nekje na sredini),poškodovana pa že je in tako pogine nekje bohved kje!
Še nekaj me je "zmotilo" na tej sliki,namreč to,da pah ni postavljen nekje v gostem sestoju (smrekce),na takemle odprtem terenu se bo zelo težko ujela kuna,prej kakšna druga,nezaželjena "reč"!

lp

Hunter
24. November 2008, 17:40
Dolgin pa lisjak dejta prekopirat sliko in nanjo malo napisat kaj je kej in kje je vaba,kje kuno stise itd.....pa kje so stari izkušeni mački v tm se sprašujem.....:icon_mad:

detel
24. November 2008, 18:00
Podobno past sem gledal tudi na Youtube.

ZR7
24. November 2008, 19:22
Nekaj iz stare literature po predlogu Jakeježa:

Hunter
24. November 2008, 21:44
ZR7 bravo zdej mi je že mal bl jasn.Če tako past postaviš v lovišču je predhodno zagotovo potrebno obvestiti gospodarja in lastnika gozda???Zanima me še ali ima ta past toliko moči da živav usmrti,namreč zdi sem mi premalo močno???

Ganges
24. November 2008, 21:58
To pa tudi mene zanima. Saj ne vem, če je v vseh primerih dovolj močna samo teža debla za trenutno smrt. Da se ne zgodi v 50% primerov, da bi žival živa obvisela noter in se mučila. A se deblo kako dodatno obteži ali je keč kje drugje? Sprašujem, ker nimam pojma o teh zadevah.

lp

mugo
25. November 2008, 06:58
Seveda je deblo dodatno obteženo, kot se vidi na prvi sliki iz lovskega priročnika, ki jo je objavil ZR7.
Moram povedat,da je lov na pah zelo zahteven. Sam sem precej preizkušal ta način lova, pa do kakšne čarobne formule še nisem prišel. Kakšen star maček ti mora verjetno pokazat svoje male finte, drugače bo ves trud zaman, vem iz lastnih izkušenj. Na dvigalko ujeti kuno je velio lažje kot na pah.

JAKAJEŽ
25. November 2008, 07:32
Pri sprožilnem mehanizmu manjka podporna palica,katera se vidi na dodatnih skicah zgornja (ranta)je dovojl težka saj je dolga skoraj dva metra.ne vem če je lovec z to pastjo imel kaj sreče,saj sem v prejšnem postu pisal o njeni lokaciji,na kateri se nahaja vsaj deset let.

lp

dolgin
25. November 2008, 07:46
S pahom sem imel uspeh 3x,enkrat (od tega) mi jo je nekdo odnesel! Tudi to je slaba lastnost paha,da se slediš,lokacije ne moreš spreminjat,tko da se na past navadijo tudi "jagri"!

lp

Lisjak
25. November 2008, 13:15
No tole je moj letošnji pah. Pa sprožilni mehanizem, če se kaj vidi. Danes sem jo moral na novo nastavit, ker mi jo je sneg podrl. Sem pa ugotovil, da imajo pri sosedu kuno in da mi hodi na mrhovišče...Tako da zgleda, da bo kar 12/12 pela :icon_lol:

dolgin
25. November 2008, 13:22
Tkole nekako nej bi to izgledalo,svetujem ti samo še,da na konec zgornje late privežeš še nek kamen od 10 kil! Potem pa je zadeva "smrtna",čeprav ti že tole zadostuje,da ti zlomi roko,če nisi previden!

lp

dolgin
25. November 2008, 13:23
Aja,še to,na pahu imam jaz najboljše izkušnje z zajčjimi "čevi" in govejim lojem! V pah bo prišla samo sedaj ko je sneg.....

zober
6. December 2008, 18:36
a je že kej uspeha

dolgin
6. December 2008, 19:39
Ma nič,tam kjer jih futram mi hod en pes:icon_twisted:,pa nimam naštiman,ker ga lahko klofne kej nepridvidljivega!!! Mam pa u eni lopi naštiman,tam kjer sem kune redno videval,pa do zdej nič!!! Zima je še dolga....
lp

zober
6. December 2008, 20:05
A ti kej posodim za tisga psa?

dolgin
6. December 2008, 20:25
Mam jest arcnije zanga:icon_twisted:

Brakir
6. December 2008, 20:32
Dolgi te morm opozorit da ga lahko po zakonu samo slikaš! priporočam pa kak dober Sauer fotoaparat, objektiv Kahles, pa odličn RWS film... Mislim da mu bo potegnilo na smeh ko boš "šklocnil" :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

dolgin
6. December 2008, 20:41
Mam jest DA aparat,hitrost zaslonke je .308,objektiv je pa res Kahles,film je pa ameriški,Hornady-jev,super fotke dela.....:icon_twisted:

Hunter
11. December 2008, 20:00
Nekateri ste pa dobro pod učeni o zaslonkah,objektivih,šklocanjih mislim da je shadow lahko malo zaskrbljen,ste mu resna kunkurenca....:icon_lol:

Kako kaj s kunam?Meni prav lepo hodijo,problem je le da nam vreme ni naklonjeno,Lisjak si že kaj ujel na PAH???

dolgin
11. December 2008, 21:09
Hodijo,hodijo tudi meni! Ampak kako nej naštimam past,sej mi jo bo voda odnesla,al pa mulj zalil! Zima je še dolga.....

lp

mugo
19. December 2008, 19:26
Veliko teorije smo že predelali tukaj go r o kunah in pasteh. Tukaj je pa en moj praktično nazoren prispevek od danes. Vaba šoja, past zakrtita z listjem nastavljena ob potoku na preverjenem mestu. :icon_biggrin:

Hunter
19. December 2008, 20:13
Kdor zna zna,mugo zna pa še srečo ima.Kar tako naprej.

zober
19. December 2008, 20:32
Super enkratno Mugo!

Hunter
20. December 2008, 11:48
Mugo dej nam še spol povej...

mugo
20. December 2008, 13:27
Mugo dej nam še spol povej...

Gospod kuna je bil.

zober
16. January 2009, 09:39
Dolgi a je se je že kaj prijelo?Pa hunter teb tud kaj?Pomoje sta jo mela predolg časa v gnoju? hehe

dolgin
16. January 2009, 10:38
Veš kaj je! Sem imel nastavljene obe pasti pa nič,okoli pa vse preletano od kune! Pol mi je šele vžgalo! Bil je preveč mraz,pr -15 je tista šoja tako zamrznla gor na past da jo kuna niti povohat ni hotla,je šla raje po "frišno"
Bomo vidl zdej,če bo kaj več uspeha ko bo manj mraz.....


lp

Hunter
16. January 2009, 12:17
Danes sem jo šel izkat,ker me čez vikend ne bo,nič ni blo ujeto,bom naslednji teden zamenjal lokacijo.....

zober
16. January 2009, 19:26
Pr men tud nič ni,pa sem jih prej zmeraj tam mel!Bo treba še drugo past dat v igro!Zdej mam dopust bo lažje!:icon_wink:

detel
17. January 2009, 00:13
Veš kaj je! Sem imel nastavljene obe pasti pa nič,okoli pa vse preletano od kune! Pol mi je šele vžgalo! Bil je preveč mraz,pr -15 je tista šoja tako zamrznla gor na past da jo kuna niti povohat ni hotla,je šla raje po "frišno"
Bomo vidl zdej,če bo kaj več uspeha ko bo manj mraz.....


lp


Malo podkuri spodaj :icon_lol:.

dolgin
17. January 2009, 10:09
Malo podkuri spodaj .

Hehe! Bom premislil....... eno veco kocko spodej,pa bo toplo celo noč........:icon_lol:

mprimoz
18. January 2009, 14:38
Jaz sem mel pa včer ravno prijatla Hunterja na obisk in sva skupaj odšla preverit kako je z mojo pastjo. Že na daleč sem opazu, da je okrog pasti na sveže prehojeno, na mestu kjer je past pa nobene žvali. Ko se nekolk približam vidm, da je past sprožena in prazna, v njenem "objemu" je bilo le nekaj lisičjih dlak, vaba pa tud skoraj nedotaknjena. Zgleda, da je ta past nekolk premajhna za lisico in je zmaknila svoj gobček. A ima mogoče kdo kakšno idejo, kako naštimat to past oziroma vabo, da bi lahko ujel tud lisico? Potem sva s Hunterjem poiskala odlično lokacijo v zapuščeni kolibi, kjer sva obsledila kuno in mojstrsko nastavila past. O uspehu bom poročal.:icon_biggrin:

Hunter
18. January 2009, 19:07
Potem sva s Hunterjem poiskala odlično lokacijo v zapuščeni kolibi, kjer sva obsledila kuno in mojstrsko nastavila past. O uspehu bom poročal.:icon_biggrin:


Ej tovariš če jo tm navš ujev pol jo jaz ob nasednem obisku na roke ujamem!!!Tko k sva pa to naštimala je pa že višek zvitosti.A je blo kej?

black
18. January 2009, 20:06
Že dolgo prebiram vaše poste glede lovljenja kun z pastmi, moram povedati, da ko sem intenzivno jagal kune sem v najboljši sezoni uplenil in polovil 14 kun.Na pasti sem obvezno nastavil kuhan jajc.Predno sem pa nastavil past, sem nastavljal(v gnezdo) jajc, dokler ni bil pobran.Okoli sem natresil suho sadje.Pa še to, jajc mora biti na vidnem mestu, da ga kuna zagleda od daleč.Veliko sreče!

Hunter
18. January 2009, 20:33
Black pohvale vreden nasvet.Glede na to da si napisal da si jih polovil več na leto predvidevam da imaš v rokavu še kakšnega aduta skritega.Le na dan z nim.Pa veliko prijemov ti želim....

mprimoz
22. January 2009, 09:20
Hunter, midva sva pa res majstra, pravkar mi je oče javil v službo, da je v pasti našel kuno :limona:
Matr sem vesel, zgleda, da sem odlično pritrdil jajc :icon_biggrin:
Slike bodo najkasnej jutri.

Hunter
22. January 2009, 18:19
Spoštovani lovski prijatelj.Lovski Blagor.Še dolgo bova lovila,še dolgo se bova družila,danes slaviva oba.Tudi jaz sem ime dober prijem.
2503
:icon_lol:

detel
22. January 2009, 18:31
Hunter a si lovil ribe :icon_lol::icon_biggrin:.

Hunter
22. January 2009, 19:03
Hunter a si lovil ribe :icon_lol::icon_biggrin:.

Ne ribič pa nisem....:icon_mad:

mprimoz
22. January 2009, 19:12
Lovska hvala Hunter, pa lovski blagor tud teb.
No pa še moja zver:icon_wink:
..tole je pa bolj konkretn zagrabl, ne vem kam je jajc skrila:icon_biggrin:

Hunter
22. January 2009, 21:09
Tko kot si imel ti nastavljeno je že kar vrhunsko.Če bi jajce ocvrl bi še jaz z pasti jedel:icon_lol:.Zdej pa past nazaj nes.:icon_lol:

Brakir
23. January 2009, 01:29
LOVSKI BLAGOR OBEMA! tebi Hunter in pa tebi Mprimoz! lepo je vidit takle fletn plen!¨svaka vama čast! :icon_wink:

trma
31. January 2009, 15:36
Še moja letošnja. Hunter, ta nova železa so pa res super!

lp

Hunter
31. January 2009, 20:26
Trma LB...Le tako srečo še naprej :icon_lol:

trma
31. January 2009, 22:32
hvala.jutri objavim novo. Bilo bi super če res! :icon_wink:

mprimoz
1. February 2009, 11:54
Trma, LB! Kaj si imel za vabo? Si jo ujel v gmajni ali kje drugje? Le tako naprej.

trma
1. February 2009, 13:42
Hvala mprimoz. Za vabo sem imel kos klobase, katero sem malo pocvrl na domači masti:icon_confused: poleg pa naredil sled do klešč z ocvirki.

Jagermaister
1. February 2009, 16:19
Lb.
Kar dve muhi na en mah! Dobil si kuno, pa še holesterola ne bo!:icon_biggrin:

detel
1. February 2009, 17:34
Hvala mprimoz. Za vabo sem imel kos klobase, katero sem malo pocvrl na domači masti:icon_confused: poleg pa naredil sled do klešč z ocvirki.


Še dobro, da se ni ujel kak brezdomec :icon_biggrin::icon_lol:.

Jože
2. February 2009, 19:34
43. člen(opravljanje lova)

(3) S predpisom iz 38. člena tega zakona se določijo tudi vrste divjadi, ki se lahko lovijo s pastmi, ki omogočajo selektiven lov in niso pasti stopalke.

Kolegi solovci samo da vas opomnim.

Tine
2. February 2009, 19:42
Še dobro, da se ni ujel kak brezdomec :icon_biggrin::icon_lol:.

Ta je pa mal svinjska detel. Sem se pa nasmejal.

Koliko vas je polharjev?

detel
2. February 2009, 20:09
:icon_lol::icon_lol:Dobro za zdravje in razpoloženje. Kar smej se. Seveda svinjska....klobase, ocvirki.