PDA

View Full Version : Zračno orožje



ZR7
23. October 2007, 13:46
http://lov.mojforum.si/lov-about723-0.html


Odpiram novo temo o zračnem orožju, v katerem lahko vprašete vse v zvezi s z. orožjem.


zdravo jelen kako kaj in kaj delas dej posli mi opis kake puske saj vem da mas sm najdu ene druge pesmi :D


Kaj pravite na zračno puški slavia 631? Bi bila za kupit?

LP Gogi


Sem mel to puško v rokah. Za moj okus je pretežka. Sem pol kupil Slavijo 634, ker je lažja. Je pakrajša od 631. Pa še optiko sem dal gor.


Živjo!
Kaj pa pravte na tole? A kdo pozna?

Zračna puška Norconia B4, nemška,
- kaliber 4,5
- zelo močna 225m/s (800 km/h)!
- spodnji napon,

daljnogled 4x20 povečava

Vse to za cca 120 evrov!

Nateg ali zelo ugodno???

Hvala
LP


?or?, če še znam kaj matematike, je to borih 222m/s.
Nič posebnega za to ceno, če že zračne pištole in vse stare zračne puške običajno dosegajo 160m/s.

Nekaj posebnega se začne tam pri 260 in več m/s.

222m/s pa je nekaj srednjega.


Pozdravljeni!
Kolega je kupil zračno puško, je narejena v Koreji, prodaja pa jih neka firma v Novem mestu. Šla sva streljat, jaz z Brno 2, sicer z Magtechovo municijo, ter sem bil nemalo presenečen, kako močna je ta zračka! Primerljivo 22lr! Pa nobenih papirjev ne potrebuješ, po mili volji lahko nažigaš po vsem, tja do velikosti lisice ali pa še kaj več!? Zanimivo, ni kaj!?


Živjo še enkrat!
Mene, kot lovca, ki se zvesto držim načel lovske etike, tovrstno orožje nikakor ne zanima, post je bil mišljen bolj kot razmislek, kako čudna je včasih zakonodaja.
Pa dober pogled!


Ja, pa še to sem pozabil, tudi dušilec poka dobiš zraven, saj je tudi pok skoraj enak kot pri flobertu!


na tarčo mogoče deluje zračna puška podobno, zaradi podobne hitrosti. vendar se je potrebno zavedati, da je teža diabol bistveno manjša od krogel MK. poleg tega so diabole lovskega tipa, ki jih uporabljajo pretežno v ameriki (tam je lov z zračnim orožjem dovolje), prilagojene za globok vstopni kanal, expanzija je minimalna, oziroma je običajno sploh ni. pri mehanskih mehanizmih je nasploh moč premajhna za kaj večjega od kake podgane, sicer pa pride do prevelikega recoila. toste na stisnjen zrak, co2 ipd so bistveno močnejše in jih pogosto uporabljajo za odstrel zemeljskih veveric v urbanih okoljih. uporabljajo se tudi za omamljanje. sicer pa je učinek bistveno manjši kot pri običajnih MK nabojih, da kakšnih HV-jev sploh ne omenjam. moje mnenje in izkušnje so take: zračno imej za tarčo, konzerve, kako miš ali podgano, če maš probleme z njimi (sicer raje uporabljam pasti :D sem pa nekoč z zračno na oni svet spravil voluharja, ki je slučajno prišel iz luknje ravno na strelišču pod mojo hišo). za lov pa naj bo vsaj kaliber .22lr s primernimi lovskimi naboji.
je pa res da sem pred kratkim videl posnetek nekega američana (ki se sicer službeno ukvarja z odstranjevanjem glodavcev in podobnih malih škodljivcev), ki je z eno najmočnejših zračnih pušk uplenil prašiča, ki se je zagozdil v nekem grmovju.

andrej win
24. January 2008, 09:17
no de se jaz nekaj o tem..doma imam dve zracni: diana,modela nevem na pamet,mislim da je v originalu izhodna hitrost 220 m/s,potem imam se cometo,na keteri je v originalu izhodna hitrost 275m/S,obe sta 4.5mm..
za konec pa povem se to,da sem za obe dal narediti vzmet,in so vsaj za 40% hitrejsi iztrelki kot pri originalu!! super stvarce...

lp

denis jež
14. April 2008, 12:18
Živjo
Sam imam diana mod. 35, hitrost izstrelka 280m/s, zelo uporabna zadeva za lov na polhe in pa za streljanje na tarčo.
lp

guss
14. April 2008, 12:31
Pri meni se je najbolj obnesla slavia 631. Imel sem že kar nekaj različnih vendar sem najbolj zadovoljen s tem modelom.

ZR7
14. April 2008, 13:14
Živjo
... hitrost izstrelka 280m/s, zelo uporabna zadeva za lov na polhe ...

:icon_confused: lov na polhe? Z zračno puško. Khmmmmm!
A nisi ravno ti v neki drugi temi nekam restriktiven do povsem legalnega odstrela 2+ srnjakov?

denis jež
14. April 2008, 14:21
Živjo
nimam nič proti odstrelu 2 letnih srnjakov zdi se mi pa to nesmiselno. Kaj je pa narobe če ustreliš polha z zračno puško mi pa ni jasno, še noben polh ni ostal ranjen na drevesu ampak so vsi padli na tla in sem jim če že niso bili povsem mrtvi takoj skrajšal muke. Glede pasti bi se dalo marsikaj reči glede etičnosti, a to da zjutraj dobiš polha v pasti še živega a to je pa etično, ker vem da marsikdo ima take pasti ki niso dovolj močne in polhu ne zlomijo tilnika in ne pogine takoj ampak se lahko muči več ur? Ne vem samo moje mnenje
Lep pozdrav

ZR7
14. April 2008, 14:51
Živjo
... Kaj je pa narobe če ustreliš polha z zračno puško mi pa ni jasno, še noben polh ni ostal ranjen na drevesu ampak so vsi padli na tla in sem jim če že niso bili povsem mrtvi takoj skrajšal muke. ...

Tudi meni nekaj ni jasno. In sicer od kdaj se sme polha loviti drugače kot s pastjo za polhe. Da ne začnemo razpredati še o kakšnih poniglavosti z zračnimi puškami nad pticami ipd. Pač nekaj v zvezi z lovskim zakonom, pravnim redom, lovsko etiko in nasploh odnosom do življenja živali.

mugo
14. April 2008, 15:03
Je že kdo videl in mogoče dobil v roke zračne puške večjega kalibra, ki so se sedaj pojavile na tržišču. Točnega kalibra ne vem, je pa kolega to videl v trgovini , gre za 15 gramske(!) krogle z začetno hitrostjo 300 m/s. Torej precej resna zadeva, dobiš jo brez orožnega lista, enako kot vsako zračno puško. Stvar je verjetno zelo primerna za krivolov! :icon_exclaim:

denis jež
14. April 2008, 16:03
Tudi meni nekaj ni jasno. In sicer od kdaj se sme polha loviti drugače kot s pastjo za polhe. Da ne začnemo razpredati še o kakšnih poniglavosti z zračnimi puškami nad pticami ipd. Pač nekaj v zvezi z lovskim zakonom, pravnim redom, lovsko etiko in nasploh odnosom do življenja živali.

Živjo
Tega zakona seveda ne poznam me pa zanima, če je v njem zapisano koliko močna naj bo vzmet pri pasteh ,da bo polh takoj ubit in ne da se muči več ur stisnjen s tistim "dratom" za vrat. Če se ne oziram na zakon se mi zdi lovljenje polhov z zračno puško mnogo bolj etično kot s pastjo.
lep pozdrav

ZR7
14. April 2008, 21:17
Živjo
Tega zakona seveda ne poznam me pa zanima, ...
:icon_confused:Pa imaš ti sploh lovski izpit? Si lovec?
Nepoznavanje predpisov o vrstah orožja s katero se lovi divjad in posledično kršenje tega je zrelo za lovsko inšpekcijo, odvzem lovske pravice in orožja.

denis jež
14. April 2008, 21:31
Živjo
Sem izprašan lovec sicer še mlad, ampak toliko pa vseeno vem, da lahko pravično in etično lovim, ker mi vest narekuje kaj je etično in kaj ni etično in kaj se sklada s pravičnim in etičnim. Pa tudi kar se tiče pravilne uporabe kalibrov za posamezno divjad sem zelo dobro poučen, če se pa glede polhov ne strinjava se pač ne strinjava, meni je vsekakor bolj etično loviti polha z zračno ,kjer je mrtev v nekaj sekundah kot pa nekateri počno to s pastmi, ki niso dovolj močne in ga ne ubijejo takoj,pa tudi če se to ne sklada z zakonom, mogoče pa bi ga bilo treba dodelati pa ne zaradi mene mogoče pa se lova na polhe z zračnim orožjem poslužuje še kdo, vsekakor pa nimam nič proti starim polharskim običajem in jih seveda spoštujem in sem se jih in se jih še tudi sam poslužujem.Če pa je vse to zrelo za lovsko inšpekcijo pa naj inšpekcija opravi svoje delo, sicer pa ga inšpekcija res opravlja zelo zelo vestno, edino kar naredi je da pošlje kazen za nepravilen odstrel, kaj pa terensko delo mislim da bolj šepa, dokler se izvaja krivolov in razni motokrosisti je delo inšpekcije res zelo pohvalno.
Pa brez zamere
Lep pozdrav

ZR7
14. April 2008, 21:55
Denis, etika ni tvoja vest. Etika so moralna načela, norme, ki jih sprejema širše okolje. Ravnati etično pomeni spoštovati norme, ki jih "predpisuje" to širše okolje in sploh ni nujno, da se ujema s tvojo vestjo.
Kršitev etičnih načel tudi nima nobene povezave s kršitvijo zakonskih norm. A kršitev zakonskih norm je običajno tudi kršitev etičnih načel, saj sicer ljudje za to ne bi postavljali z družbenim konsenzom (demokracija) sprejetih sankcij.
Tako da kar sprejmi dejstvo, da tvoja trditev, da ravnaš etično četudi kršiš zakon, ne drži vode. S tem pravzaprav trdiš, da imaš le ti prav, vsi ostali pa se motijo.

denis jež
14. April 2008, 22:01
Živjo
Glede tega se strinjam z vami, ampak glede etičnosti past za polhe proti zračni puški se pa ne bom nikoli strinjal pa ,če to zakon narekuje ali pa ne bom pa lov na polhe z zračno puško opustil, da bo zakonu zadoščeno
lep pozdrav

ZR7
14. April 2008, 22:04
Denis, hvala!:icon_lol:

denis jež
14. April 2008, 22:07
Živjo
Ni zakaj se priporočam:icon_biggrin:

rahowc
19. October 2008, 21:56
LP
Imam namen kupiti zračno puško z optiko
zanimama me katero zračno puško mi priporočate?

P.S eno neumno vprasanje ampak vseno zanima me če se učis streljati z zračnim orozjem na tarčo kako je potem z pravo puško so kaj podobni rezultati?
lp
Klemen Kobal

ZR7
20. October 2008, 07:41
LP
Imam namen kupiti zračno puško z optiko
zanimama me katero zračno puško mi priporočate?

P.S eno neumno vprasanje ampak vseno zanima me če se učis streljati z zračnim orozjem na tarčo kako je potem z pravo puško so kaj podobni rezultati?
lp
Klemen Kobal

Z zračno puško je težje, ker hod vzmeti strese puško še preden izstrelek zapusti cev. Verjetno je lažje s puškami na CO2 bombice. A jih nisem kaj dosti prakticiral.
Glede optike pa tudi priporočam previdnost. Zračne puške so s svojim delovanjem kar "žleht" do daljnogledov. Tako da dobro preveri kaj se obnese, da ne boš vrgel denarja preč.

rahowc
20. October 2008, 14:20
A ha hvala
lp
Klemen Kobal

luka
8. July 2009, 10:43
Po novem bo treba tudi za zračno orožje pridobit orožni list. Svašta, res je merilo 200 m/s za registracijo ampak so kazni take, da glava peče.
Z naslednjim zakonom bo verjetno treba registrirat fračo, ki lahko zaluča kamen težji od 20g, banda državna, samo da cuzajo.

LZ L

detel
8. July 2009, 14:47
Za kozlat .....:icon_confused::icon_evil:

teohafy
8. July 2009, 14:51
Meni se pa to zdi prav. Mi ni ravno prijetno ko mulci letajo okoli po vasi in streljajo vsevprek. Sploh te novejše zračne, ki so neverjetno močne. Če prestrelijo vrano, so nevarne tudi za človeka. Mora biti boljši nadzor.

karel
8. July 2009, 18:24
Če se ne motim lahko, po veljavnem zakonu, zračno orožje kupi le polnoletna oseba. Ta lahko izvaja streljanje samostojno. Mladoletniki pa lahko s takšnim orožjem streljajo, le ob navzočnosti polnoletne osebe.
Meja 200 m/s je lahko le eden od kriterijev. Če vemo, da tekmovalna zračna puška dosega najboljše rezultate približno pri 175 m/s, lahko omenjeni kriterij razumemo. Ko pa vemo tudi to, da zračna orožja na vzmet, po nekaj sto ( ali 1000 ) strelih izgubijo moč in s tem tudi začetno hitrost, potem je ta kriterij vprašljiv. Obstajajo pa zračna orožja, katerih začetna hitrost dosega in presega hitrost MK orožja...

feuš
11. January 2010, 21:51
Lp!
Jaz pa imam slavio 631 na katero sem dal tudi daljnogled. Ko poštimaš daljnogled je sicer zelo natančna ampak se pojavi problem pri tresljajih. po približno 200 strelih se daljnogled ?razštela? in spet ga moraš pristreljevati. Prišel sem do zaključka da je bolje streljati na navadne mušice ali pa na red-dot. Če pa hočete imeti pravo zračno pa kupite feinwerkbau!!

pikolis28
12. January 2010, 04:44
Lp!
Jaz pa imam slavio 631 na katero sem dal tudi daljnogled. Ko poštimaš daljnogled je sicer zelo natančna ampak se pojavi problem pri tresljajih. po približno 200 strelih se daljnogled ?razštela? in spet ga moraš pristreljevati. Prišel sem do zaključka da je bolje streljati na navadne mušice ali pa na red-dot. Če pa hočete imeti pravo zračno pa kupite feinwerkbau!!

pri meni na dijani air king se ni obnesla optika ki je bla receno prov za to pusko tko da nikoli vec nebom dal optike na zracno orozje ce ga bom se kdaj kupoval.

zober
12. January 2010, 07:27
Mislim zakaj pa rabiš optiko za zračno?

guss
12. January 2010, 08:12
Mene pa zanima rdeč pika kako se obnese. Trgovci ponujajo pike prirejene za zračne, pa me zanima če ima kdo izkušnje?

pikolis28
12. January 2010, 08:24
Mislim zakaj pa rabiš optiko za zračno?
ja res je da nerabis nobene optike

Big Foot
12. January 2010, 09:10
jaz sem na svojo zračko zmontiral star daljnogled iz mauzerce. (Hunter 3-9 x 42)
Na mauzarci je daljnogled "streslo" pa ni bil več dovolj točen.
Križ se je na 100 m zamikal za cca 20-25 cm.

Na zrački ga pa ne premetava (nisem opazil) oz. tudi če ga je to res minimalno.

Večjo napako naredim z samim proženjem kot pa zaradi daljnogleda.

Ampak zračka pa izgleda zares huuuudo :-)) tak dalnogled pa pokalica spodaj, če kaj okoli hiše strelamo, kak mimoidoči kar malo čudno gleda ko imaš tako reč v rokah

Uribobo
12. January 2010, 12:05
Po novem bo treba tudi za zračno orožje pridobit orožni list. Svašta, res je merilo 200 m/s za registracijo ampak so kazni take, da glava peče.
Z naslednjim zakonom bo verjetno treba registrirat fračo, ki lahko zaluča kamen težji od 20g, banda državna, samo da cuzajo.

LZ L


Država rabi dnar. Tok da če bo dnarja še premal boš mogu tud fraču prjavt na UE.

Za zračno ne rabš orožnega lista ampak dobiš samo priglasitveni list ki ti ga izda UE pod pogojem da opraviš izpit iz varnega rokovanja z orožjem. Tisti ki pa že ma zračno orožje pa ga samo prijavi. Se pa posameznika preveri če ima kake zdržke.

Jaz mam slavijo 634 mam tud optio gor. Njbl fajn je k te kak lajk upraša če je to taprava puška k ma dalnogled gor.

feuš
12. January 2010, 17:39
Jaz bi vprašal če je kdo seznanjen z disciplino field target, ali so kaka društva in tekmovanja v sloveniji. Je pa zelo zanimiva zadeva katero sem videl na madžarskem, in sicer je to streljanje z zračno puško na odprtem, na tarče v obliki živali. Če ima kdo kakšne informacije o tem mi naj prosim čim prej sporoči!
Hvala!

borazer
20. February 2010, 13:37
zelo dobra zadeva preverjeno


http://www.rojal.si/components/com_virtuemart/shop_image/product/fb0f9db32b88a1caed73b8591b255a45.jpg

Ganges
20. February 2010, 18:14
A vrabci padajo s prve ali moraš met diabolo s špico na konici?

borazer
20. February 2010, 23:55
Ta zračna ima izhodno hitrost 305 m/s .Za primerjavo sam sem na razdalji 30 m streljal v 3 cm iverno ploščo in jo je z nabojem Gamo TS-10 (ti naboji so posebne oblike bolj (jajčasto oblikovan prednji del) imajo večjo maso zato na njih veter manj upliva Cena 200 kom 2,50 e) z lahkoto prebila diabole sem streljal v grupi 2-3 cm (to je ob uplivu vetra relativno malo).
Nato sem poskusil z navadnimi diaboli in te iverne plošče niso prebili poleg tega sem z njimi streljal grupo 5 cm (pomoje zaradi večjega vpliva vetra).



Lp Borazer

borazer
20. February 2010, 23:58
Pozabil sem omeniti na puški je strelni daljnogled 6x42 znamke Gamo ker mi je na prvem daljnogledu (Tasko) dobesedno razneslo križ.

ZR7
21. February 2010, 11:31
A vrabci padajo s prve ...

Vrabci?:icon_eek:

Ganges
22. February 2010, 09:15
To je bilo mišljeno kot test.

Brlogar
25. December 2010, 16:14
Za Anschutz 335 bi potreboval novo glavno vzmet ter tesnila. Pozna kdo kako spletno stran iz EU (UK), kjer se da nabavit rezevne dele in jih pošiljajo po pošti?

karel
25. December 2010, 18:36
Komplet tesnil in mogoče tudi vzmet, bi se dobilo pri meni.:icon_smile:

hunterxxxl
22. January 2011, 18:28
...........

hunterxxxl
22. January 2011, 18:28
.....

hunterxxxl
22. January 2011, 18:30
Shin Sung Career II 707...:icon_biggrin:
Sladko bridek konec, ki ga bo dočakal. Jaz ga ne uporabljam dalj časa zato ga prodajam, a ker mi je zelo pri srcu ga bom težko dal od sebe.:icon_cry:

hunterxxxl
22. January 2011, 18:58
Slike na prejšni strani.

mrki
26. March 2012, 17:13
Če bo tole pod napačno temo naj nekdo prestavi kamor spada. Vsi vemo da zračno orožje ni primerno za lov, sploh pa ne ponoči z svetilko, ampak nekateri "raubšici"so pa vseglig pogumni in celo slike objavijo da se pohvalijo:icon_confused:
http://www.bolha.com/strelstvo/zracna-puska-for-qb57-oglas1278430451

MasterLesjak
26. March 2012, 17:19
Glede na drugačen daljnogled in pa tisto belo obrobo na kopitu puške dvomim, da je to slikal prodajalec.

Je pa sevedo možno.

Oziroma tole z daljnogledom vzamem delno nazaj, ker je nekam čuden tisti daljnogled.

hunterxxxl
26. March 2012, 17:37
Na sliki so kunci in ne poljski zajci bučmani! :icon_wink:
Kunca pa še nisem videl v Sloveniji :icon_lol:

mrki
26. March 2012, 18:26
Ha, vsak se lahko zmoti:icon_lol:, zgleda da je res druga puška na sliki z kunci, nisem navajen take detajle iskat.

www.rojal.si
24. April 2012, 09:49
Pozdravljeni!

Verjetno se nihče ne bo strinjal z mano (ni pravi forum), ampak vseeno.

Pripenjam 2 posnetka, na kateri je vidna zračna puška Benjamin Rogue .357 (http://www.rojal.si/shop/zracno-orozje/zracne-puske/rogue-357.html), ki ima cca 300 joulov kinetične energije.
http://www.youtube.com/watch?v=zLpWRyRAmLk
http://www.youtube.com/watch?v=GVdtRBgQhlM

Menim, da bi lov z zračnim orožjem morali dovoliti tudi pri nas, recimo za manjšo divjad, kot so zajci in seveda z neko minimalno omejitev. Recimo vsaj 40 joulov ter vsaj kaliber 5,5mm.

Pri nas imamo dosti strank (so lovci), ki z Benjamin Marauder 5,5 (http://www.rojal.si/shop/zracno-orozje/zracne-puske/crosman-benjamin-marauder-5-5.html) pospravljajo kormorane na 80m. O imenih seveda ne bomo govorili, je pa dejstvo, da so tudi med vami (lovci) takšni, ki to počnete, torej, zakaj ne bi razmišljali v tej smeri?

alojz1
24. April 2012, 10:37
Verjetno se nihče ne bo strinjal z mano (ni pravi forum), ampak vseeno.

Pri nas imamo dosti strank (so lovci), ki z Benjamin Marauder 5,5 (http://www.rojal.si/shop/zracno-orozje/zracne-puske/crosman-benjamin-marauder-5-5.html) pospravljajo kormorane na 80m. O imenih seveda ne bomo govorili, je pa dejstvo, da so tudi med vami (lovci) takšni, ki to počnete, torej, zakaj ne bi razmišljali v tej smeri?

:icon_confused:
Se bojim, da telefon že zvoni.

muzikant
24. April 2012, 10:42
Pozdravljeni!

Verjetno se nihče ne bo strinjal z mano (ni pravi forum), ampak vseeno.

Pripenjam 2 posnetka, na kateri je vidna zračna puška Benjamin Rogue .357 (http://www.rojal.si/shop/zracno-orozje/zracne-puske/rogue-357.html), ki ima cca 300 joulov kinetične energije.
http://www.youtube.com/watch?v=zLpWRyRAmLk
http://www.youtube.com/watch?v=GVdtRBgQhlM

Menim, da bi lov z zračnim orožjem morali dovoliti tudi pri nas, recimo za manjšo divjad, kot so zajci in seveda z neko minimalno omejitev. Recimo vsaj 40 joulov ter vsaj kaliber 5,5mm.

Pri nas imamo dosti strank (so lovci), ki z Benjamin Marauder 5,5 (http://www.rojal.si/shop/zracno-orozje/zracne-puske/crosman-benjamin-marauder-5-5.html) pospravljajo kormorane na 80m. O imenih seveda ne bomo govorili, je pa dejstvo, da so tudi med vami (lovci) takšni, ki to počnete, torej, zakaj ne bi razmišljali v tej smeri?

Po idejah sodeč si sorodnik Avbarjev, ki neumorno smetita v vsaki številki Lovca.

alojz1
24. April 2012, 10:59
Z rdečim tiskom je bil večkrat opozorjen preveč navdušen kinolog, ki je poleg slik mladičkov napisal tudi telefon.
Tukaj pa se odkrito napeljuje k krivolovu (zaščiteno vrsto) z nočnimi strelnimi daljnogledi in neslišnimi puškami, kjer ti dele za povečanje moči orožja dostavijo v vrečki skupaj z puško.
Naši upravljalci Foruma pa zamižijo na obe očesi ker so dobili oglas plačan.

mugo
24. April 2012, 11:01
Preden naslednjč predlagaš kaj podobnega, si preberi kakšen predpis, ki to področje ureja. Kot boš videl, je razlika med energijami, ki jih omenjaš in tistimi iz predpisa zelo velika. Sam spodaj navedeni pravilnik ni sestavljen kar tako, ampak temelji na nekih dejstvih.

P R A V I L N I K o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom:

www.rojal.si
24. April 2012, 11:26
Po idejah sodeč si sorodnik Avbarjev, ki neumorno smetita v vsaki številki Lovca.

Prosim za številke Lovca v katerih smo smetili.
Aja, vem za katerega Avbarja gre... Se ne poznamo (oz. pogovarjamo).

www.rojal.si
24. April 2012, 11:30
Preden naslednjč predlagaš kaj podobnega, si preberi kakšen predpis, ki to področje ureja. Kot boš videl, je razlika med energijami, ki jih omenjaš in tistimi iz predpisa zelo velika. Sam spodaj navedeni pravilnik ni sestavljen kar tako, ampak temelji na nekih dejstvih.

P R A V I L N I K o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom:

Mi je jasno, da je trenutno prepovedano. Če bi bilo dovoljeno, ne bi niti začel.
Verjetno pa bi na neko področje v lovu lahko uvrstili tudi zračno orožje.

www.rojal.si
24. April 2012, 11:39
Tukaj pa se odkrito napeljuje k krivolovu (zaščiteno vrsto) z nočnimi strelnimi daljnogledi in neslišnimi puškami, kjer ti dele za povečanje moči orožja dostavijo v vrečki skupaj z puško.
Naši upravljalci Foruma pa zamižijo na obe očesi ker so dobili oglas plačan.

Sicer je bil moj namen drugačen. Kar se tiče neslišnih pušk... Zračne puške so omejene z zakonom, orožje s tetivo ni, pa je veliko bolj smrtonosno in dostopno, če se že gremo krivolova.

Kar se tiče nočne optike (je ne prodajamo)... Vedno, ko stranka prinese kakšno igračko pokazati (beri nočna optika) se izkaže, da je lovec.

Se opravičujem, da sem zašel iz teme, hkrati pa naprošam tudi ostale, da se je poskusimo držati.

alojz1
24. April 2012, 11:56
Kar se tiče neslišnih pušk... Zračne puške so omejene z zakonom, orožje s tetivo ni, pa je veliko bolj smrtonosno in dostopno, če se že gremo krivolova.

Res je. Ampak to orožje povprečen lovec ne obvlada.
Kurare, tole odebeljeno ni napisal lovec. Drži pa. :icon_lol:

www.rojal.si
24. April 2012, 12:00
Ampak to orožje povprečen lovec ne obvlada.

No, mogoče pa bi dobili kakšnega novega člana, če bi bilo dovoljeno in potem vaš stavek o obvladovanju povprečnega lovca ne bi držal več, če se razumemo :)

alojz1
24. April 2012, 12:36
Eden ali dva, ki obvladata, nista povprečje.
Vidim, da se bo debata vlekla. Res je, kar namiguješ. Največ takšnih kupcev je med lovci. Zato tudi oglas na tem forumu. In žal vidim, da sem z svojim mišljenjem osamljen med 22ooo slo lovci.
Če potegnemo vzporednico je nekako takole. Dokler se na vsakem vogalu dobi droga, je težko prepričevati ljudi, da je uporaba kazniva (in škodljiva).

cviček
24. April 2012, 12:37
[QUOTE=www.rojal.si;83398]No, mogoče pa bi dobili kakšnega novega člana, če bi bilo dovoljeno in potem vaš stavek o obvladovanju povprečnega lovca ne bi držal več, če se razumemo :)[/QUOTL

Lovcev, ki streljajo DIVJAD z zračnim orožjem pa res ne potrebujemo .
Nočem te pribijati na križ ( saj si samo trgovec ) ampak zavedaj se , da ni problem streljati , ampak kako in s kom lovci streljamo .
Tvoja primerjava lova z zračnim orožjem in lokom pa tudi ni na mestu. ( je napisal že Alojz 1)
Če bi bilo po moje bi od zračnega orožja prodajali samo puške za hobi ( nekaj v stilu Slavija 631 ) in tekmovalno zračno orožje.

www.rojal.si
24. April 2012, 12:56
Lovcev, ki streljajo DIVJAD z zračnim orožjem pa res ne potrebujemo .
Nočem te pribijati na križ ( saj si samo trgovec ) ampak zavedaj se , da ni problem streljati , ampak kako in s kom lovci streljamo .
Tvoja primerjava lova z zračnim orožjem in lokom pa tudi ni na mestu. ( je napisal že Alojz 1)
Če bi bilo po moje bi od zračnega orožja prodajali samo puške za hobi ( nekaj v stilu Slavija 631 ) in tekmovalno zračno orožje.

OK, spoštujem vaše mnenje, ampak iskreno, niste ničesar odgovorili.
To, da bi vi dovolili samo tekmovalno zračno orožje sploh ni na mestu.
Sicer sem imel v mislih bolj samostrele, verjetno najboljše krivolovsko orožje, ampak pustimo krivolov.

Mogoče samo še to, če se vrnem mojemu hitro izmišljenemu hipotetičnemu predlogu, kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.

Pa ne me narobe razumeti, nobenemu se nočem zameriti, nisem lovec niti krivolovec in ja, ne me nabiti na križ ampak napišite relevantne razloge.

cviček
24. April 2012, 13:06
OK, spoštujem vaše mnenje, ampak iskreno, niste ničesar odgovorili.

Mogoče samo še to, če se vrnem mojemu hitro izmišljenemu hipotetičnemu predlogu, kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.


Polovica ti je oproščeno ker nisi lovec, zato nekaj na kratko glede lova na zajca .
Zajca se lovi v teku , saj je lov oz. strel na zajca,ki leži na ložu prepovedan ( ni lovsko ) In sedaj mi povej , kako boš lovsko pravično odstrelil zajca v teku z zračnim orožjem. Tisto kar vidiš na You tube pa se dogaja predvsem tam kjer lovijo kunce , ki pa tudi povzročajo veliko škodo na poljščinah.
Pri nas je zajec skoraj ogrožena vrsta zato se je potrebno vprašati o ukrepih za njegovo ohranitev ; ne pa o sprostitvi odstrela

alojz1
24. April 2012, 13:08
kaj vse je narobe, oz. vas moti, če bi v lovstvu dovolili lov na zajce z vsaj 40J kinetične energije in kaliber 5,5.

Na kratko.
Pri nas lovimo zajce na skupnih lovih, v begu. Strel na ložu ni etičen. Zato uporabljamo šibre.

mugo
24. April 2012, 13:32
Strinjam se s Alojzom.
Taka orožja ljudje nabavljajo zato, da bi lovili nezakonito, ker se ne slišijo. Sicer me ne motijo neslišna orožja za lov, ampak prešibka in z neekspanzijskimi kroglami pa me.
Da ne bo pomote, tudi proti orožjem s tetivo nimam nič, ker so dovolj smrtonosna za lovsko pravičen strel na divjad, na njih je uporaba nočnih nam,erilnih naprav zelo omejena, tudi streljanje iz avta, ki je najpogostejši način krivolova je z lokom nemogoče (in težko tudi s samostrelom- vsaj mislim tako), z zračnimi puškami pa se oboje da.

www.rojal.si
24. April 2012, 13:46
Očitno zajec ni dober primer. Torej nobena žival v teoriji ni primerna za odstrel z zračnim?



Taka orožja ljudje nabavljajo zato, da bi lovili nezakonito, ker se ne slišijo.
Verjetno niso vsi, ki imajo takšno zračno puško doma, krivolovci.

prešibka in z neekspanzijskimi kroglami pa me.
Mislim, da moči za kakšne manjše živali je dovolj.


Da ne bo pomote, tudi proti orožjem s tetivo nimam nič, ker so dovolj smrtonosna za lovsko pravičen strel na divjad, na njih je uporaba nočnih nam,erilnih naprav zelo omejena, tudi streljanje iz avta, ki je najpogostejši način krivolova je z lokom nemogoče (in težko tudi s samostrelom- vsaj mislim tako), z zračnimi puškami pa se oboje da.
Če se že gremo krivolova, potem lok najverjetneje odpade. Samostrel pa zna biti dovolj kompakten za strel iz avta. Vsi ostali pripomočki, kot je nočna optika in podobno, pa je seveda možna tako, kot na pravem orožju.

Dokler bo lov s tetivnim orožjem ter zračnim prepovedan, bojo seveda vsi tej, ki to počnejo, krivolovci.

ben1
24. April 2012, 14:21
Za trening bi bla pa to odlična zadeva, vsaj kar se poka tiče. :icon_wink:

alojz1
24. April 2012, 14:30
Dokler bo lov s tetivnim orožjem ter zračnim prepovedan, bojo seveda vsi tej, ki to počnejo, krivolovci.
Pravilno sklepanje. Mirno lahko prijaviš vse za katere veš, da to delajo.
Če pa ne bo imen, bom smatral pa to pisanje za prodajni marketing.

Ahiles
24. April 2012, 14:36
zračno orožje že sedaj uporabljam za odstrel voluharjev, miši in podgan. in so za to tudi povsem dovolj. za kune in lisice ne vidim razloga, da bi uporabljal mega zračne puške, če pa je stari dobri TOZ v .22lr povsem zadosti. na kaj večjega streljati z zračnim orožjem se mi ne zdi etično, podobno kot ne s pištolo na 200m srnjad npr. mogoče slaba primerjava, je pa za mene v etičnem smislu v istem rangu.

za zajca sta alojz in cviček povedala močan argument in odločen NE zračnemu orožju.
kar se pa tiče treninga in tekmovanja, to pa kar po mili volji! več, tem boljše! nenazadnje, moja prva puška je bila zračna in prav s to puško me je oče že kot malega fantiča naučil osnov streljanja, predvsem pa varnega rokovanja z orožjem.