PDA

View Full Version : domača izdelava herkulesa



trma
26. May 2008, 22:56
Kolega je kupil v ameriki timer-trosilec za herkules, kateri pride pod posodo. a ima kdo kakšen načrt kako se vse skupaj postavi pokonci. razmišljava, da eni posodi prebijeva dno, zmontirava timer in stvar bi morala delovati. kaj mislite?
na povezavi sva dobila idejo.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pod/horizontal-pod.jsp?id=0030709&navCount=1&parentId=cat600362&masterpathid=&navAction=push&cmCat=MainCatcat20712-cat600362&parentType=index&indexId=cat600362&rid=

lp

ricmnc
26. May 2008, 23:19
prav včeraj sva s prijateljem postavila krmilnik, ki bo visel na drevesu:
stvar je on sam naredil doma, kupil pa je samo motorček z baterijo(herkules).
naredil je ogrodje iz štirih delov železa, da se sod ne prevrne.
sodu je prevrtal dno in pritrdil strojček.
naredil je še rešetko proti vlomilcem pod motorčkom, ki pa ne sme škodovati pri tresenju koruze.

čez pokrov je dal še eno železo, ki prepreči, da bi se sod odprl. vanj pa sva stresla 25 kg koruze.
vse skupaj je zgledalo ok dokler nisva začela vleči soda na drevo z vrvjo in škripcem.
priporočam da si s sabo vzameš še enega, ki ga pritrdiš na bližnje drevo, ker sam polnega soda (samo z enim škripcem) ne spraviš gor!!!!
potem stvar še pritrdiš in je končano.
upam, da bodo prašiči kaj kmalu zavohali in da bo potem užitek jih gledat.
lep pozdrav

Baco
26. May 2008, 23:25
http://www.moj-album.com/slike/6976837/SFj5moHJ2_ySXkYA.v.jpg

Takole imam jaz zadevo montirano.Lp

trma
27. May 2008, 19:26
super! prav tako bova naredila midva, posodo in izvrtala. Imamo enega na škripec, katerega ni težko dvigniti vanj pa streseva od cca.od50-80 kg koruze.pa ga sploh ni težko dvigniti s škripcem seveda. običajno grem jaz in ti rečem ni problema. mislim da imaš premajhen škripec zato ti je stvar toliko težja. a imaš na vrhnji točki ležaj po katerem teče zajla? to je zelo pomembno

sedaj tega bova pritrdila kar na drevo s objemkami.... za nakladat pa lestev.

BACO kako pa tebi stvar deluje? a si zadovoljen?

lp

Baco
28. May 2008, 19:09
Zadeva deluje super.Ko boš delal podstavek za sod ga naredi iz ploščatega železa ne iz cevi kakor imam jaz,ker ustavlja koruzo,da ne leti daleč.

http://www.moj-album.com/slike/6976837/z7n4grqkodskJPyM.v.jpg

Lp

detel
28. May 2008, 23:03
To je fešta za jazbece, srnjad, šoje, grlice in druge ptice. Dober tek :icon_lol:.

trma
29. May 2008, 12:52
Zadeva deluje super.Ko boš delal podstavek za sod ga naredi iz ploščatega železa ne iz cevi kakor imam jaz,ker ustavlja koruzo,da ne leti daleč.

http://www.moj-album.com/slike/6976837/z7n4grqkodskJPyM.v.jpg

Lp

super zadeva, a nimaš nič zaščitene enote priti nepridipravim?! če vidim imaš plastičen sod? se ti ne dela kondenz? meni se je večkrat pojavila plesen. zanima me še nekaj, pri dnu soda imaš narejeno na konus da koruza drsi skozi odprtino?

hvala lepa za odgovore.

lp

Prskač
30. May 2008, 10:36
Detel tole kar si napisal je pa zadetek v polno, čista 10-ka. :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

detel
30. May 2008, 14:04
Nekaj že vemo, a Prskač ?:icon_lol::icon_wink:

Prskač
30. May 2008, 18:13
Se vidi, da jagaš pa opazuješ kaj se dogaja. Mnogi mislijo, če bo 10 herkulesov v lovišču, to bodo prašiči hodili...:icon_lol: na kaj že ? se vprašam, če imajo drugi prebivalci gozda že prej gostijo...:icon_biggrin:

trma
31. May 2008, 22:07
Se vidi, da jagaš pa opazuješ kaj se dogaja. Mnogi mislijo, če bo 10 herkulesov v lovišču, to bodo prašiči hodili...:icon_lol: na kaj že ? se vprašam, če imajo drugi prebivalci gozda že prej gostijo...:icon_biggrin:

Če imajo d.prašiči mir,kritje in dovolj hrane jih bo res veliko. Mi smo jih imel pred 5 leti v planu 12 kosov, sedaj 80 kosov. Tako, da vem kako je to. Je pa res, da nekaj koruze poje druga divjad, srnjad, jeleni,šoje..... to je pa cena vsega skupaj. Je pa za vse dovolj :icon_lol:

lp

detel
31. May 2008, 23:32
MIR ? :icon_sad::icon_cry::icon_confused:.

Franc
1. June 2008, 14:32
Ali veste kolikšna je kazen za na črno postavljeno krmišče!?
Vprašajte svojega lovskega inšpektorja!

detel
1. June 2008, 14:51
Mi ne smemo več nabavljat koruze, torej tudi krmiti ne :icon_cry:.

krt
1. June 2008, 16:40
Pri nas imamo dva Herkulesa,katera sta v obratovanju v času,ko zori koruza na poljih.Krmimo predvsem zato,da zmanjšamo škode na poljih,zasejanih s koruzo.V dolgoletni praksi s tem krmljenjem je dokazano,da imamo kljub povečanju staleža prašičev razmeroma malo škode in se ti zadržujejo v bližini krmišč.
Ne razumem,Detel,zakaj ne smete več krmiti?

detel
1. June 2008, 17:23
Višja sila....Zavod :icon_twisted:.

detel
1. June 2008, 17:25
Pri nas imamo dva Herkulesa,katera sta v obratovanju v času,ko zori koruza na poljih.Krmimo predvsem zato,da zmanjšamo škode na poljih,zasejanih s koruzo.V dolgoletni praksi s tem krmljenjem je dokazano,da imamo kljub povečanju staleža prašičev razmeroma malo škode in se ti zadržujejo v bližini krmišč.
Ne razumem,Detel,zakaj ne smete več krmiti?

Torej imate odvračalna krmišča. Večina nas pa ima za tam pokat :icon_lol:.

krt
1. June 2008, 19:12
Torej imate odvračalna krmišča. Večina nas pa ima za tam pokat :icon_lol:.

Mi jih tam pustimo pri miru.

Jagermaister
8. June 2008, 15:01
Pri nas imamo dva Herkulesa,katera sta v obratovanju v času,ko zori koruza na poljih.Krmimo predvsem zato,da zmanjšamo škode na poljih,zasejanih s koruzo.V dolgoletni praksi s tem krmljenjem je dokazano,da imamo kljub povečanju staleža prašičev razmeroma malo škode in se ti zadržujejo v bližini krmišč.


Potem pa imate pri vas drugačne prašiče, kot pri nas. Pri nas se koruze na krmiščih niti pritaknejo ne, če imajo možnost dobiti mlečno na njivah. Škod na njivah ne zmanjšujemo, ampak jih učinkovito preprečujemo z električnimi pastirji. Pa seveda s puško.

lanzi
20. October 2008, 13:59
Ali kdo ve kje se lahko kupi že narejeno avtomatsko krmilnico in kakšne so cene?

johanes
30. November 2008, 12:52
Ali veste kolikšna je kazen za na črno postavljeno krmišče!?
Vprašajte svojega lovskega inšpektorja!

Nobene kazni ni,če imaš krmilnico postavljeno z soglasjem lastnika zemljišča in ,da je tudi vpisana v lovskih dokumentih L.D.

Lp!

dolgin
30. November 2008, 13:11
Nobene kazni ni,če imaš krmilnico postavljeno z soglasjem lastnika zemljišča in ,da je tudi vpisana v lovskih dokumentih L.D.

Manjka "samo" še vnos v načrt lovišča,Lisjak-a.....itd! Sicer pa te lahko fajn "useka" po žepu!

lp

Krpan
30. November 2008, 13:27
Za legalno krmljenje potrebuješ še žig ZGS in OZULA na Letnem načrtu.

Kolovski
19. January 2010, 15:42
Letos imam namen narediti herkulesa (sem se naveličov nosit koruzo vsak dan). A mi lahko kdo pove, kje naj dobim trosilec koruze? A ima kdo doma narejenega (kšn načrt bi biu vredu)?


Sicer bo mogu voča nekej poštudirat...

Kolovski
8. March 2010, 10:20
Še zmerej je aktualna tema - trosilec koruze, tak ko je na 1. strani te teme na herkulesu od Bacota. Kje se ga da kupit oz. dobit? Lohk na ZS.

detel
8. March 2010, 10:42
Pojdimo na ZS.