PDA

View Full Version : Preciznost različnih znamk



rws
20. May 2008, 01:16
skandinavske puške niso "verjetno" bolj natančne, ampak sigurno:icon_biggrin:
če v to dvomiš se pozanimaj katere firme zmagujejo na kugl tekmah,pa ne mislim teh naših golaž tekm, ampak tut bol priznane v tujini.

andrej win
20. May 2008, 09:23
skandinavske puške niso "verjetno" bolj natančne, ampak sigurno:icon_biggrin:
če v to dvomiš se pozanimaj katere firme zmagujejo na kugl tekmah,pa ne mislim teh naših golaž tekm, ampak tut bol priznane v tujini.

Brez zamere ce sem te s tem uzalil,nisem nic slabega s tem mislu:icon_redface::icon_evil:
Kakorkoli ze,sm pa napisal da so boljse,ali ne??:icon_confused:

Spet pa je tukej vse spet odvisno od debeline denarnice..

rws
20. May 2008, 20:08
andrej win, nič me nisi užalil, sem le napisal, v kar sem se prepričal:icon_smile:
Glede natančnosti pušk sem govoril tudi z zelo znanim puškarjem z Borovelj, pa je tudi on povedal da serijske puške ni, ki bi bila bolj natančna od Sakovih.Ni pa velikih razlik.

detel
20. May 2008, 23:22
Če misliš tekmovat, kupi kej boljšega. Za lov so pa tudi druge dobre, ne skrbi :icon_biggrin:.

FRANCI
22. May 2008, 16:35
Na naših ostrostrelnih tekmovanjih nisem še videl junaka, ki bi zmagal z Zastavo.Zmagujejo: Blaser, Sako,Manlicher in pa seveda predelane puške z športnimi cevmi. Tisti, ki jih imate jih lahko hvalite, ampak Zastava enostavno ni kunkurenčna ne po kvaliteti ne po preciznosti, proti tem znamkam orožja, ki jih navajate. Grupa zadetkov ispod tri centimetre je lahko narediti s tremi streli, poskusite ustreliti deset strelov pa nato zmerite grupo. Boock Kranj take puške kot je Tika enostavno povedano ni sposoben narediti. Belerresant cev je najcenejša cev, ki jo boroveljčani prodajajo in temu primerna je tudi peciznost.

L.P.

detel
22. May 2008, 17:56
Zastava je super puška za lov. Mislim, da jih je v SLO največ. Je "delavna".

jazbec
22. May 2008, 20:10
Franci, poglej malo v srbsko revijo Kaliber, kdaj pa kdaj zmaga tudi kakšna zastava (seveda predelana...)
Je pa neumnost primerjat puške za tekmovanja z lovskimi puškami.
To sta poplnmoma različni stvari, z različnimi pristopi..tehnikami streljanja...
Bom enega takega tekmovalca z 15 kilogramskim .50BMG-jem vzel na gamsa. Bo tolk zadihan da ga tudi videl ne bo:icon_lol:

Deerhunter
23. May 2008, 09:45
Obiskal sem BOCK in si ogledal njihove puške. Moram reči da izdelujejo zanimive puške, praktično unikate. Tudi cene so pri teh puškah še kar znosne, če si ravno ne omisliš kakih hudih gravur. Kar me je najbolj zmotilo je dolžina puške, ki meri nekaj čez 120 cm. Cev ima 65 cm, medtem ko je tikka dolga 108 cm, cev pa 58 cm. V kolikor bi se na puški iz Bocka odločil krajšat cev na recimo 58 cm, kot ima tikka, skoraj ne verjamem, da bi lahko primerjal preciznost.

Franci, Belerresant cev, ki jo omenjaš, ali je to cev, ki jih vgrajujejo pri BOCK. Meni so omenjali Bohler cevi, če sem si prav zapomnil. Je belerresant samo model tega proizvajalca? In kakšen renome ima pravzaprav Bohler firma?



Na naših ostrostrelnih tekmovanjih nisem še videl junaka, ki bi zmagal z Zastavo.Zmagujejo: Blaser, Sako,Manlicher in pa seveda predelane puške z športnimi cevmi. Tisti, ki jih imate jih lahko hvalite, ampak Zastava enostavno ni kunkurenčna ne po kvaliteti ne po preciznosti, proti tem znamkam orožja, ki jih navajate. Grupa zadetkov ispod tri centimetre je lahko narediti s tremi streli, poskusite ustreliti deset strelov pa nato zmerite grupo. Boock Kranj take puške kot je Tika enostavno povedano ni sposoben narediti. Belerresant cev je najcenejša cev, ki jo boroveljčani prodajajo in temu primerna je tudi peciznost.

L.P.

ZR7
23. May 2008, 09:57
... V kolikor bi se na puški iz Bocka odločil krajšat cev na recimo 58 cm, kot ima tikka, skoraj ne verjamem, da bi lahko primerjal preciznost.
...

Nekaj sem bral, da dolžina ne vpliva na točnost. Menda je celo neka ostrostrelska puška dolga komaj 52cm.

Pa še to. V kolikor mislite preveč skreniti s teme (Cz550), predlagam, da odprete novo temo.
Moderator?

detel
23. May 2008, 10:52
Menim, da imaš prav. Daljša cev - večja vibracija cevi.

denis jež
23. May 2008, 11:04
Živjo
glede dolžine cevi mislim da ni velike razlike ali je 58 ali 65, sam jo imam na tiki 51 pa vseeno vrhunsko nese. Mislim,da je bolj pomembna kvaliteta,kot dolžina.Kot pri penisu, ni toliko pomembna dolžina važna je tehnika:icon_biggrin::icon_wink:

pumpa
23. May 2008, 12:30
Živjo
glede dolžine cevi mislim da ni velike razlike ali je 58 ali 65, sam jo imam na tiki 51 pa vseeno vrhunsko nese. Mislim,da je bolj pomembna kvaliteta,kot dolžina.Kot pri penisu, ni toliko pomembna dolžina važna je tehnika:icon_biggrin::icon_wink:

to govorijo tisti ki imajo majhno dolžino!:icon_twisted::icon_lol::icon_wink:

pumpa
23. May 2008, 12:30
pozabil sem dodati cevi:icon_lol:

Franc
23. May 2008, 14:00
Ojej,pa smo tam!

zajec
23. May 2008, 15:10
Bolje imeti kratkega z obilo dela,kot pa dolgega brez dela!:icon_lol:

zober
23. May 2008, 16:26
Zdej pa res že komplicirate!Tukaj je samo strelec važen ne pa puša!

rutarjan
23. May 2008, 16:58
Moja Savska,stara čez 30 let je v svoji karieri šla skozi troje rok,pa ustreli tja,kamor nameriš.Da zgrešiš ni kriva puška ampak strelec:icon_cry:Za potrebe našega lova pa so v večini vse puške dosti precizne,rezen za kakšnega kvazisnajperja,ki si upa streljati divjad na 300 m,ampak takšno streljanje je zame loterija in neetično:icon_evil:

detel
23. May 2008, 18:45
Vse to drži, no kakšno zarjavelo cev je treba zamenjati, ker "trosi" :icon_redface:.

rws
27. May 2008, 15:04
rutarjan, nobena loterija ni streljati na divjad na 300m, če imaš natančno puško, dober naslon, poznaš balistične podatke in imaš mirno roko.
Bolj hudo loterijo se gredo tisti, ki že na 100m iz žaklov komaj zadanejo v črn krog, nekateri pa še to ne.

jazbec
27. May 2008, 21:37
300 metrov je loterija . Če ne prideš bližje ne streljaš!

ZR7
27. May 2008, 22:42
rutarjan, nobena loterija ni streljati na divjad na 300m, ...

O tem smo debatirali v svoji temi. Tu pa dajmo o preciznosti!

patriot85
2. June 2008, 00:40
Dajmo o preciznosti. Se bom še jaz oglasil. Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. To kupujejo in mislijo da bodo dobili nevemkaj. Ravno ko smo imeli obvezni preizkus strelnega orožja v naši družini hvalil s čisto novo Zastavo. Da kake strelne grupe dela in ne vem še kaj. Pa jo naredi, sem mu rekel. Potem je pa na 100m v tarčo srnjaka naredil strelno grupo 15cm. Jajca lih taka. Tud če mi jo šenkajo je nočem. Prisegam na nemško robo.
Se ne more kosat z dobrimi puškami pa recite kar hočete. Itak jo ima 3/4 jagrov pri nas. Če hočeš poceni, kupi raje češko.

ZR7
2. June 2008, 08:00
... Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. ...
Zakaj pa potem moja Zastava z ustreznim strelivom dela boljšo grupo kot Manliherca? Jaz ne bi ocenjeval in omalovaževal kar tako na pamet.

patriot85
2. June 2008, 08:38
Več razlag je možnih. Lahko se ti "userje" po domače povedano. Lahko je za tisto Manlicherico slab strelec. Lahko je tvoja Zastava slučajno malo boljša od povprečne kvalitete Zastave.
V splošnem še vedno pravim, tudi po tem kar sem videl, da Zastava to ni to.

ZR7
2. June 2008, 08:53
Več razlag je možnih. Lahko se ti "userje" po domače povedano. Lahko je za tisto Manlicherico slab strelec. Lahko je tvoja Zastava slučajno malo boljša od povprečne kvalitete Zastave.
V splošnem še vedno pravim, tudi po tem kar sem videl, da Zastava to ni to.

Te razlage ne vzdržijo presoje. Strelec je isti, rezultati povprečno dobri tam okoli 9 in 10, odvisno od dneva. Uporaba manliherce predvsem zaradi praktičnosti in cenejše municije in posledična uporaba Zastave predvsem za gamsjo jago. Še posebej se pred mojo Zastavo 30-06 lahko skrije solovčeva Manliherica 308W, pa je bila kupljena kot ah in oh puška.
Ni vse v znamki, je veliko v obrabljenosti in utekanju cevi in seveda optiki. Običajno je pri lovcih ravno tu šibki člen. Poceni puška in poceni optika. Pri dragih tako opevanih švabskih puškah pa običajno dajejo gor tudi drago optiko.

Če se gremo pa tisto ta pravo strelsko preciznost bo verjetno potrebno tudi puške precizneje definirati in opustiti pavšalne ocene kakor jih podajamo sedaj.
O tem pa drugi, bolj kompetentni.

detel
2. June 2008, 14:41
Dajmo o preciznosti. Se bom še jaz oglasil. Strinjam se s Francijem in pravim da je Zastava eno navadno sranje. Proti kaki Manlicherici, Sauerju, Tikki se ne more merit. To kupujejo in mislijo da bodo dobili nevemkaj. Ravno ko smo imeli obvezni preizkus strelnega orožja v naši družini hvalil s čisto novo Zastavo. Da kake strelne grupe dela in ne vem še kaj. Pa jo naredi, sem mu rekel. Potem je pa na 100m v tarčo srnjaka naredil strelno grupo 15cm. Jajca lih taka. Tud če mi jo šenkajo je nočem. Prisegam na nemško robo.
Se ne more kosat z dobrimi puškami pa recite kar hočete. Itak jo ima 3/4 jagrov pri nas. Če hočeš poceni, kupi raje češko.

Patriot, mogoče ti ni všeč ime Zastava, ali pa sovražiš Srbe. Zelo slabo poznaš puške. Največ je odvisno , kar ti je že ZR7 povedal, od strelca, montaže in optike, na pa od puške. Zastava je puške izvažala tudi v ZDA. Pred kratkim je šla ena močna serija za Nemčijo. Ne govori kar nekaj na pamet, Koliko strelov si pa dal z Zastavo ???

dolgin
2. June 2008, 14:48
Patriot, mogoče ti ni všeč ime Zastava, ali pa sovražiš Srbe. Zelo slabo poznaš puške. Največ je odvisno , kar ti je že ZR7 povedal, od strelca, montaže in optike, na pa od puške. Zastava je puške izvažala tudi v ZDA. Pred kratkim je šla ena močna serija za Nemčijo. Ne govori kar nekaj na pamet, Koliko strelov si pa dal z Zastavo ???
Odgovori s citatom

Zadnja leta je 80 % Steyerjev in sauerjev in mauserjev narejenih ravno iz Zastavinih polizdelkov! Patriot; če ti nekdo ne zadane še ne pomeni da je puška zanič,pa dej temu človeku tvojo "švabico" pa boš videl da bo ustrelil isto!!!
Meni vse 3 zastave delajo kot se zagre,nesejo - ne boš verjel- grupce po 5 cm,verjetno še bolje,pa je "zakopišček":icon_wink: slab!!!

lp

Kolovski
2. June 2008, 15:34
Patriot, z bratovo 7x64 Zastavo, ti u ponoči u gatah vrhunsko ustrelim na 100m ustrelim. Na nastrelu : pršu, pomeru zadeu 9, šu. Čist enostavno je delovna, precizna in za našo jago vrhunska puška, pa še tok draga ni kot preveč opevane in "vruhnske" nemške puške. Važn je kdo je zadej za puško, ne od puške!

Deerhunter
2. June 2008, 17:33
Na tujih forumih je zaznati predvsem to, da kvaliteta zastavinega orožja zelo niha. Nekateri primerki so super precizni in zanesljivi, druge povprečni, tretje pa bi uporabniki najraje zabrisali v grmovje.
Bral sem celo take stvari, da naj bi v tovarni testirali vsak izdelek in tiste z boljšimi grupacijami namenili "bolj pomembnim" trgom, slabše pa "manj pomembnim".
Zato večina priporoča nakup Češke zbrojevke, kjer je za približno enako ceno kvaliteta zagarantirana.
Naj povem še to, da moj oče je imel Zastavo 20 let in je bil vedno povsem zadovoljen z njo.
Naj vsak sam presodi, kaj njemu osebno najbolj odgovarja.

rws
2. June 2008, 17:46
dolgin, kje si to prebral, da so sauerji, mauserji in steyrji narejeni iz zastavinih polizdelkov?
no malo še pa bom zvedel, da je moj sako narejen v Kranju:icon_smile:

pa sej, tut če so, sploh ni slabo, glavno da zaklep veliko lepše lavfa kot pri zastavi. Zelo me moti repetiranje, ki je pravo ropotanje glede na repetiranje npr. sauerja, sakona, steyrja. Zastava mi bolj sliči na vojaško orožje:icon_wink:

Veper
2. June 2008, 18:09
Zadnjič sva z kolegom mešala zrak ,pa sva se odločila,da preizkusiva njegovo Manliherico clasic let2002 kaliber3006 ,pa mojo Produzeče 44 8x57 (poznejša Zastava ) kolegovo Zastavo 3006(novo) in mojo rusko prelamačo 308W. Zadevo sva izpeljala takole: v star kovaški primež ki je postavljen tako,da je moč streljati izpred njegove delavnice na cca120m sva vpela puškarsko stojalo in vanj seveda krepelo za krepelom in streljala po tri strele. Primež ima vertikalno in horizontalno dovolj fino nastavitev da sva prepričana o enakomernem cilju in zato so rezultati nekako primerljivi. Ker pri tem ne igra optika nobene vloge nima pomena opisovati kakšna je na kateri motiki.In rezultat!! Manliherica je bila boljša za 6mm v grupi od nove Zastave in za 2,5 cm boljša od Preduzeča 44 ki ima mimogrede tudi cev iz tistega obdobja in verjetno kakega četnika ali pa okupatorja navesti. Močno je izstopala samo ruska prelamača (grupa 10,5 cm municija Barnaul ruska). Aja in kakšno grupo je naredila Manliherica?? 3,5 cm :icon_redface: Torej najino igračkanje lahko samo potrdi,da so Zastavezelo solidno orožje,sploh če primerjamo še ceno. Verjetno bi lahko našel boljšo Manliherico ,in vsekakor bi našel tudi boljšo Zastavo ,vendar ali boljšo puško za lov sploh potrebujemo??? Sheakspeare je napisal :to je vprašanje:icon_lol:

Kolovski
2. June 2008, 18:12
Veper, kapo dol!

Veper
2. June 2008, 18:21
Ma ja pa še Veprica je mojo trditev potrdila z včerajšnim gumbarjem na kakih 110m s strelom v vrat.:icon_lol::icon_lol::angel2:

patriot85
2. June 2008, 18:23
Ma kar tolažite se, to govorite edino zato, ker vas ima 90% od tle Zastave. Zato so tudi v redu. Za vas.
Strelov? Enih 40 (2 paketa municije, S&B in enega Norma) sem spustil. Z drugimi puškami tudi en tok. Pogovorjal sem se z različnimi puškarji. Večina jih tudi pravi, da so stare Zastave še še, ampak sedaj nove pa da je taka kvaliteta da je obup.
Ma sej vidiš čisto preprosto (sem bil na sejmu u Salzburgu letos): vzameš puško, potegneš zaklep do konca ven in pol probaš premikat levo-desno. Pri dobrih puškah se premakne malo ali nič, pri Zastavi pa par cm.
Eh kar tolažite se, saj je tudi v naši LD tako da ima 90% članov Zastavo. Zato jo tudi zagovarjate. Jaz pa pravim: ali dobra puška, ali nič. Za podatek: sem še študent, ampak v kratkem se bo v moj arzenal prikradla ali H&K SL2000 ali pa Manlicher Classic.

detel
2. June 2008, 19:28
Najprej, bravo Veper !!! Patriot, če si še študent pa res nimaš veliko izkušenj s puškami :icon_redface:. Še noben puškar mi ni pokritiziral Zastave. Obratno, veliko se jih je izučilo ravno v Zastavi :icon_wink::icon_lol::icon_biggrin:.

germak
2. June 2008, 20:13
detel in veper prav imata!patriotu pa samo to, da če znaš streljat potem lahko z vsako puško zadaneš (no ne s tako z uničeno ali zvito cevjo, da smo si na jasnem) sicer sam nimam zastave, jo pa ima kolega je starejše izdelave in je zelo vredu puška in precizna vem iz lastnih izkušenj.

Franc
2. June 2008, 20:49
Potrjujem izjavo,da so tastare zastave Ok,nove pa ne.
Pogovarjal sem se z lovci iz Srbije,ki pravijo enako.Nove pa niso to kar so bile,večino strokovnjakov jim je ušla iz tovarne in je kvaliteta precej padla z odhodom kadra!
Tako pravijo "brača srbi"(v bivši jugi),nekaj bo že držalo.

patriot85
2. June 2008, 21:14
Seveda bo Franc, saj sem se tudi z dosti puškarji pogovarjal, s takimi ki imajo veliko različnih pušk po rokah, delajo montaže in popravila. Samo priznat si nočete, ker ste vsi lastniki Zastav. Zanima me, koliko od vas ki zagovarja Zastavo, ste jo kupili zaradi pomanjkanja sredstev? Grem stavit da če bi imeli več denarja, bi kupili kaj boljšega. Potem pa po možnosti stavite kakega Swarovca gor za 1500€, kot bi vgradil 3.0 turbo motor v fičota.
Naj povem še zaključno misel, in če bo kdo temu ugovarjal, potem mu res ni pomoč: povejte, dragi kolegi jagri, kdo oziroma kateri narod/kultura, ima v lasti daleč največ "sistemov", ki jih kopirajo po celem svetu in so še vedno vzor v izdelavi orožja?
Naj omenim le nekaj zadev: sloviti Mauser zaklep, ki ga imajo vaše drage Zastave(ki ima verjetno 3cm lufta na koncu), sistem "šarca" mg34 oz mg42, po katerem se zgledujejo vsi sodobni mitraljezi, sistem Stg. 44 oziroma Mp44, po katerem je 100% izpeljana kalašnikovka, če zaidemo h večjemu orožju-> top 88mm, verjetno najboljši top druge svetovne vojne, pa recimo sistem Manlicher v prvi svetovni vojni, prav tako odličen......ajoj ajoj kok je tega...
Po drugi strani, če se obrnem k Srbom, kaj so pa oni naredili? Razen čevapčičev, za kar jim res vsaka čast? Orožje? Kopirajo na veliko, po drugi svetovni so skopirali avtomat Mp40 samo v svojem kalibru, par vrst Ak-47 sko skopirali (m70), potem M76, itd....

Igoman
2. June 2008, 21:38
jadi jadi

germak
2. June 2008, 21:54
patriot prav maš da je zastava kopirala zaklepe pa to, pa noben ne govori da ni nemška stvar uredu, daleč od tega! js mam tud daljnogled zeiss na svoji bokarici ne zrak sarajevo. itak da v nemški kvaliteti ni dvoma, sam zadeva je taka da grem z lažjo vestjo na jago z zastavo pa z njo padem pa jo obtolčem, kot pa da poškodujem nek manlicher za 3000€ pa se sekiram, zastave mi pa ni škoda ali pa kake druge cenejše varijante upam da razumeš ka ti hočem povedat...

patriot85
2. June 2008, 22:03
Ja, te popolnoma razumem, to je kot se po sredi mesta (veliko nevarnosti za obtolčenje avta) se vozit s hummerjem, ali s staro katrco :icon_biggrin:

detel
2. June 2008, 22:36
Dober jager in strelec ne potrebuje Manlicherja. Uspešen bo tudi z Zastavo. Luft zaklepa ga ne bo motil. A, ja od kod pa izhaja Mauser ???

detel
2. June 2008, 22:41
Kaj ti pomeni npr. pri strelu na srnjad 5 cm gor ali dol ?

jazbec
2. June 2008, 22:52
Sam imam Zastavo 7x64, bratranem Manliherico v enakem kalibru. Moja zastava ima enih 10 let , manlherica pa je letnik 78. Pri natančnosti nisva opazila razlike. Edina razlika je bila ta, da je moja Zastava lažje požirala doma napolnjeno municijo.
Nova manliherica stane z vsemi popusti ki jih lahko izprosiš 1600 evrov, zastavo dobim za dobrih 500. s tem da je nova manliherica polna plastike.

Puškarji pa tako ali tako hvalijo samo sami sebe, vse ostale pa dajejo v nič
Pa samo čakako da ti lahko kaj fino zaračunajo.

Za lovske potrebe je Zastava povsem solidna puška.
Ta kakšna tekmovanja pa obstajajo drugačne puške...ampak to nima več zveze z lovstvom

Kolovski
2. June 2008, 23:48
Za podatek: sem še študent, ampak v kratkem se bo v moj arzenal prikradla ali H&K SL2000 ali pa Manlicher Classic.

Za uspešno diplomiranje ob koncu študentskih let si pa sigurno to zaslužiš...

Kaj bo k jest diplomiram.... bom ustrajal pri zastavi, vsaj škoda se mi je ne bo zdel....
Sicer je pa tko... s polno ritjo je pa lahko srat....

patriot85
3. June 2008, 00:28
Sej lih zato hvalite Zastave, ker nimate keša za si kupit kaj boljšega, in potem so itak Zastave najboljše. To je isto, kot da bi rekel da je moj Megane boljši kot recimo Mercedez razred B ali C, kar je pa daleč od resnice :icon_lol::icon_lol:
Eh, škoda besed.

243 win
3. June 2008, 00:30
sam imam zastavo 7x64 in 243. pa ne menjam za nič!!!!slednja je sploh zelo natančna!

germak
3. June 2008, 06:11
tako kot si rekel kolovski, s polno ritjo je lahko srat. ob tem da si jager in si je treba nabavit opremo, je verjetno potrebno še kake položnice plačat pa avto pa vse vzdrževat, pa familijo na morje pelat...tak da ti na koncu ne ostane tok da bi se lahko ven metal z najdražjimi puškami. patriot si pač razvajen in ti ni pomoči, mogoče si pa sin od kakšnega tajkuna. moraš pa vedet da mi z zastavo pa čehi streljamo in zadanemo divjad enako kot ti z manlicherjem...

pumpa
3. June 2008, 08:42
Kaj ti pomeni npr. pri strelu na srnjad 5 cm gor ali dol ?

5cm pomeni ogromno,če si pred tem zamaknil še za 20cm:icon_lol::icon_lol:

main757
3. June 2008, 09:08
Jaz imam crveno zastavo delano za ZDA, staro 30 let. Pet šusov spravim v krog s premerom dva centimetra. Vaši manlicheri se lahko skrijejo, če so loleki zadaj.

FRANCI
3. June 2008, 09:28
Slona boš skoraj sigurno zadel seveda, če boš zadosi blizu. Zastava je torej po vaših odgovorih sodeč za odstrel srnjadi na majhne razdalje vsaj tako zatrjujete lastniki le teh, ker seveda dolgi streli niso več lovsko etični. Postavil bi pa vprašanje: Kaj je zastava naredila v vseh teh letih za varnost strelca v primeru, da pride do prevelikih pritiskov in s tem posledično do trganja tulca? Vse bolše znamke imajo varnostne odprtine za razbremenitev pritiskov, oziroma za usmerjeno odvajanje plinov. Kako je s tem pri zastavi?

L.P.

detel
3. June 2008, 09:32
5cm pomeni ogromno,če si pred tem zamaknil še za 20cm:icon_lol::icon_lol:

Lahko zamakneš tudi 50 cm. Taki naj se vpišejo raje v ribiško družini. Resno mislim. Naj ne mučijo divjadi.

main757
3. June 2008, 10:17
Jaz imam crveno zastavo delano za ZDA, staro 30 let. Pet šusov spravim v krog s premerom dva centimetra. Vaši manlicheri se lahko skrijejo, če so loleki zadaj.

rws
3. June 2008, 10:45
Ne vem kaj tako primerjaš z mannlicherjem, ki ubistvu sploh ni tako zelo natančen, je pa prava paša za oči.
Pa primerjaj tvojo zastavo s sakom, ki je po preciznosti še boljši od ostalih(vsaj tako pravijo tekmovalci, sam ne vem, ker je sako moja prva puška)
Katera puška je pa od repetirk sploh manj precizna od zastave(v splošnem,brez izjem)?

detel
3. June 2008, 11:28
To je že poglavje za poseben test, študijo.

hl
3. June 2008, 13:49
Sam imam tri Zastave: 8x57, 7x64 in 223. Vse puške so odlične za mene manj pa za divjad. Mislim, da se preveč pogovarjamo o puški premalo pa o strelcu. Slab strelec lahko ima puško za 2000€, pa se ne more primerjati z dobrim strelcem kateri ima puško za 500€.
lp

dolgin
3. June 2008, 14:02
ob tem da si jager in si je treba nabavit opremo, je verjetno potrebno še kake položnice plačat pa avto pa vse vzdrževat, pa familijo na morje pelat...tak da ti na koncu ne ostane tok da bi se lahko ven metal z najdražjimi puškami.

Ja sej bo ati kupu!!!!! Ejejejejej............:icon_lol::icon_lol:

Patriot,kar pa se tiče tvojga megana - je čist v redu,a veš da ma vse več nemških avtomobilov francoske in italjanske motorje not!!!!

Veper
3. June 2008, 16:37
Vidim,da je zopet postal zanimiv moj izziv iz teme o strelnih daljnogledih kjer se ni našel nihče,da bi z velikokrat dražjim orožjem kot je moja Preduzeče 44 (zastava) ustrelil vsaj enkrat bolje od mene. Torej da od 30 možnih krogov jaz ustrelim le 15 on pa 30. Kje ste maherji z Dragimi in preciznimi puškami svetovno znanih proizvajalcev ki nimajo "lufta v zadnjem položaju zaklepa" ??? Patriot mogoče me boš pa ti spravil v kozji rog :icon_redface::icon_redface:

kudu
3. June 2008, 18:13
Vse je odvisno od strelca in pogojev streljanja. Naprimer pri mraku tik pred nočjo bo rezultat (zrak) 0, bolša optika najmanj 3.
lp.

denis jež
3. June 2008, 18:56
Živjo
veper kadar hočeš sprejmem tvoj izziv, bova pa poskusila tudi s streljanjem praznih puškinih tulcev na 100 bomo videli koliko jih postreliš ti od desetih in koliko jih postrelim jaz kdor zmaga plača kosilo, če s upaš sprejeti izziv tudi z moje strani? Pa bomo videli koliko zmore zastava, tudi drugi ki jih tako hvalite poskusite zadeti tulec na 100 m pa boste videli kaj je zastava in kaj je naprimer tikka ali sako. Z mojo tikko jih jaz od osmih tulcev poderem 5 poskusite vi z zastavo, če vam to uspe kapo dol pa brez goljufanja prosim
lp:icon_biggrin:

rutarjan
3. June 2008, 19:05
Eno je jaga,drugo je pa preseravanje.In za take presrance ni nič dovolj dobro,povsod iščejo dlako v jajcu,povrh tega so pa še nesramni,vzvišeni in nesramni do drugih.So tako mogočni,da se na jago odpravijo v imenitnih terencih,ki pridejo skoraj na triglav,na cilju pa privlečejo ven pregrešno drage puške z vsemogočimi gravurami in rezbarijami.Če si kdo od navadnih smrtnikov želi ogledati to čudo,ga pa hitro poučijo,kako naj puško sploh prime,da ne bo na njej flekov od rok,bog ne daj,da bi si jo kdo drznil približati fršlusu(zadrgi) na jakni,saj se čudo utegne opraskati.Svoje mogoče in nemogoče trditve pa hitro podkrepijo z ceno,katero so odšteli za flinto.Takrat se pa človeku zavrti v glavi.Večina nas z solidno plačo toliko ne zasluži v parih letih.Bog jim požegnaj,naj imajo,čisto nič jim nisem fovš.Ali imajo to,kar imam jaz?Pa ne mislim materialno.Takšni si ne zaslužijo besede lovec,jager...In takšnih se najraje izogibam,ker nimam živcov,da bi me en kao jager prepričeval kako je njegovo oh in sploh,moje je pa vse zanič.O jagi pa tko vse vejo,čeprav vejo zelo malo,ampak naivne ljudi hitro prepričajo,saj so dobri govorci.Verjetno bodo moje pisanje prebrali tudi kakšni iz elite,zato jim priporočam,da se zamislijo nad sabo.Glih vsega se pa le ne da kupiti.

243 win
3. June 2008, 19:32
z zastavo 243 in busijo 6-18x50 kadar hočeš denis jež sprejmem tvoj iziv!!!

kudu
3. June 2008, 19:35
Rutarjan ti pa si ta pravi kamplc.:icon_wink:

Kolovski
3. June 2008, 20:17
Čudovito povedano Rutarjan! Pa naj se elita zamisl mau!

kudu
3. June 2008, 20:35
Če se ne motim je tu debata o preciznosti pušk in ne o finančnem stanju lovcev. Ne glede na finonančno stanje posameznikov, ostaja preciznost pušk nespremenjena. Obstajajo puške katere so bolj in puške kataere so manj precizne. Naj si jo vsak izbere po svojih sposobnostih.

rutarjan
3. June 2008, 21:15
Če se ne motim je tu debata o preciznosti pušk in ne o finančnem stanju lovcev. Ne glede na finonančno stanje posameznikov, ostaja preciznost pušk nespremenjena. Obstajajo puške katere so bolj in puške kataere so manj precizne. Naj si jo vsak izbere po svojih sposobnostih.

Če je puška vzdrževana,z njo ne padaš prav redno,in je nastreljena,je za potrebe lova vsaka dobra,ne glede na znamko.Se strinjam,ene so lepše,bolj kvalitetno narejene,spet druge rjavijo, itd.Če se gremo pa športno streljanje,je pa en kup dejavnikov,ki vplivajo na dober strel.Pa saj je to že nekdo napisal,ne bom ponavljal.Naj puška ne postane statusni simbol lovca,to naj bodo nepozabni doživljaji v gori,prebujajoče jutro,divjad in narava v vsej svoji lepoti.Pa ne pljuvajte po nekom,ki je s staro Zastavo ali čehom dobil več divjadi,kot jo bo nekdo,ki ima puško za 15000 EU,sploh videl v celi svoji karieri.To je za mene poniževanje,in tega res ne prenesem.Za ugotavljanje preciznosti,pa veselo na strelišče,pa da se vidi v praksi,kaj je in kaj ni.Garantiram da jih bo odšlo kar nekaj domov s povešenimi glavami-če bodo izziv sploh sprejeli.

Deerhunter
3. June 2008, 21:22
Ne glede na materialno stanje, si manliherico lahko kupi vsak, ki je zaposlen, če si jo dovolj želi in dovolj dolgo "špara". Drugo je, ali je tak lovec potem tako puško pripravljen vzet in jit na brakado čez drn in strn po grmovju in po skalovju. Dvomim. Tukaj pa je razlog, zakaj ima 90% lovcev zastave in zbrojevke. Zato ker so te puške najboljše razmerje glede na ceno in kvaliteto in primerne za terensko uporabo, saj če jo kje opraskaš ali ti celo pade, pri tem ne doživiš srčnega infarkta.
Tisti pa ki se na "jago" pripelje z imenitnim terencem in puško, ki je vredna več kot 10 crvenih zastav skupaj, pa naj jo pač ima, saj si jo je vendar kupil za svoj denar, bi pa prav rad videl, kako se s tako puško odpravi v grmovje in navpičen hrib na brakado. Ampak zato imamo pa itak pripravnike kajne? Najlažje je s terenca stopit direkt na stojišče in po možnosti vmes še komu pokazat krasoto od puške :icon_lol:

kudu
3. June 2008, 21:24
Hotel sem samo povedat, da govorimo o preciznosti pušk in ne o njihovi vrednosti. Preciznost puške ni direkto povezana z lovom. Kot tudi cena puške ni direktno povezana s preciznostjo puške.
Zanimajo me iskušnje lovcev ali strelcev z raznimi znamkami pušk kot tudi raznimi kalibri. Tako kot obstajajo znamke pušk katere so bolj ali manj precizne tako obstajajo tudi kalibri kateri so bolj ali manj precizni.
Mislim, da bi debata morala potekati v tej smeri.
lp.

ZR7
3. June 2008, 21:32
Kudu ima popolnoma prav.

O primernosti za lovske namene smo povedali dovolj, da bi lahko debata zaplavala v strokovne vode in zanimivo podajanje informacij od tistih ki vedo vsem ostalim, ki vemo manj.

Pljuvanje in predalčkanje brez osnove bo kaj hitro preseglo mero okusa, zato prosim da se tega ognemo! Kot je povedal Deerhunter, si lahko vsakdo, ki si privošči avtomobil lahko za svoj denar privošči tudi drago puško. Njegova lastna odločitev. Značajnostne poteze posameznih lovcev pa s preciznostjo njihovih pušk nimajo prav nobene zveze.

rutarjan
3. June 2008, 21:39
Ja,na strelišče bo treba,ni kej:icon_twisted:

Deerhunter
3. June 2008, 21:41
Mislim da tukaj ni bistveno, katera je bolj precizna kot druga, saj je jasno da kolikor plačaš toliko dobiš, bolj je vprašanje, ali je to, da so drage puške nekoliko bolj natančne, kot cenejše, sploh dejansko lovsko uporabno, ali pa že cenejše puške dosegajo optimalno natančnost, da lahko z njimi brez skrbi streljaš na 100 do 150 m.

Franc
3. June 2008, 22:00
Joj kam smo prišli v tej debati,kakšni očitki,če si lastnik Zastave(osebno nisem),jih pa dobro poznam!
Potem,če imaš boljšo puško,nakoncu pa še slučajno Swarovca gor(osebno dva in enega khalesa,a dvogled tudi šteje,aha potem tri tirolce).Terenca pa nimam,če pa slučajno SUBARU LEGACY 4x4 šteje,potem pa še tega!
Sem s tem že v tisti skupini,kateri že??
A delovne ure v lovišču tudi štejejo(okoli 100letno)??
Kdor sodi bo mu sojeno-bog pomagaj če sem nor na orožje in jago!
No,pa brez zamere,ter lovski zdravo!

detel
3. June 2008, 23:43
Kar velika večina nas ima preveč pušk. Delovna Zastava je tudi marsikje med njimi :icon_lol::icon_wink:.

Igoman
3. June 2008, 23:45
V glavnem če maš manlicherja in svarovca, potem lahko strelja kar samo, ti samo daš v ponev.

Veper
3. June 2008, 23:52
No vendar se je našel Denis Jež ,ki bo recimo na jesenskem forumskem srečanju,dokazal da je recimo 5 krat dražja puška od moje 60 let stare delavke z originalno cevjo in brez naprožila vsaj enkrat bolj precizna. Kapco bom pa snel pred strelcem takrat ko bo sprejeti izziv tudi uresničil in premagal staro motiko pred pričami kot so forumaši.Se že veselim in tudi tulce bova streljala za zabavo forumašev ,zakaj pa ne mogoče se mi pa userje in spravim kakšnega na tla.

Kako je precizna pa je na divjad si oglej na naših straneh pod rubriko video -lov. Z gerkom sem izmeril cca170metrov mladič pa je imel mislim da 9 kilogramov. Bedak sem pomeril štiri prste višje ker se mi je zdelo precej dlje kot je v resnici bilo.

Igoman
3. June 2008, 23:56
Aja da ne pozabim; ponev mora bit nemška ker so z njimi pekli že v drugi svetovni. V drugih ponvah se ne bo tako dobro speklo.

denis jež
4. June 2008, 00:12
z zastavo 243 in busijo 6-18x50 kadar hočeš denis jež sprejmem tvoj iziv!!!

živjo
se bova enkat dobila pri meni ali pa pri tebi pa bova poskusila,kdor zgubi plača vredu kosilo
lp

kuglaabc
4. June 2008, 08:09
Igoman, mislim, da si z zadnjim postom povedal VSE, predvsem ser....... in
"jagrom", ki o jagi vejo vse pa še mal več. Da pa o puškah sploh ne govorim.
Ti, kakšno mast bi jim pa priporočal, tisti Nemci so menda pekli in cvrli na putru?

rutarjan
4. June 2008, 08:16
Ah,Franc,zaradi mene imate lahko zlato opremo,samo obnašajte se pravemu jagru primerno,in ne bahajte se z drago opremo.Zelo dobro je napisano v zadnji številki Lovca,str.312 levo zgoraj:icon_study:To jaz hočem dopovedat:icon_confused:

VETER Z URŠLE
4. June 2008, 09:14
denis samo eno vprašanje ;katere tulce streljaš ,od malo kaliberske ???

kuje
4. June 2008, 12:32
V tej temi je preveliko povedanega o premalo doživetem!Vzamite že puško in pojdite raje na lov.V 99% zadostuje preciznost Zastave.Tisti 1% pa je zgolj akademske narave,če sploh je.To vam govori lastnik Steyrja,ki pa je pred tem uporabljal tudi Zastava,Sava Kranj...Tisto kar je za kopitom je najbolj pomemben dejavnik!

detel
4. June 2008, 13:04
denis samo eno vprašanje ;katere tulce streljaš ,od malo kaliberske ???


Pa še odrezane na polovico :icon_biggrin:.

denis jež
4. June 2008, 13:21
Živjo
Verjeno bi tudi malokalibersko sklatu,če misliš da to ni možno drugače pa streljamo prazne tulce 308 win,sicer pa nisem tiste vrste jager kot ste nekateri pisali da se postavljajo z dragimi terenci in ne vem kakšnimi puškami, pa tudi po grmovju mi ni škoda it z nobeno od mojih pušk tudi če ni nobena zastava. Tudi vem da je zastava dovolj natančna za vsakega lovca in je za lov primerna puška,ne strinjam pa se z vami ko pravite da je po preciznosti enakovredna ostalim puškam v rangu 1500-2500 eur, tikki ali sakotu naprimer, tudi sam bi se zadovoljil z zastavo če mi finančne možnosti ne bi dopuščale dražje puške,in vem da bi z zastavo pobral ravno toliko plena kot ga sedaj s tikko naprimer.
Če dam za primer z naprimer zastava jugo koral 55 smo ravno tako prišli na kraj kamor smo se namenili, vendar ne tako hitro kot so naprimer prišli tisti ki so imeli zmoglivejše avtomobile kot naprimer mercedes pa tudi vožnja ni bila tako udobna ampak prišli smo. Če pa b i imeli izbiro peljati se z mercedesom ne vem če bi se peljali z jugom. Pa ne mi rečt da je bil jugo mercedesu enakovreden, ker če tako mislite ste ne bom rekel kaj. Če še zaključim z mojimi komentarji o tej temi, niti približno se nočem bahati s svojimi puškami in se vedno obnašam jagrom primerno ne prenesem pa besed da je zastava enakovredna dražjim puškam mogoče katerim je ampak finskim in nekaterim nemškim zagotovo ne pa si mislite kar si hočete, povem vem samo da se zelo motite če tako mislite. Ker v tej temi kolikor vem se je razglabljalo o preciznosti in ne o uporabnosti za lov,ker za lov je uporabna vsaka puška ki nima raztrosa večjega od 10 cm. Ker pa sem na orožje malo ruknjen imam rad puške tudi za streljanje na strelišču kjer se s kolegi pomerimo v streljanju tulcev naprimer.
lp

JANEZ L
4. June 2008, 14:11
Lp!

He, he... se ne bom vključeval v debato je pa zelo zanimiva in sem se dodobra nasmejal. Bom zapisal le nek rek.

Vsak berač, svojo malho hvali.:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

denis jež
4. June 2008, 15:05
denis samo eno vprašanje ;katere tulce streljaš ,od malo kaliberske ???

Živjo
Veter z uršle, če hočeš videt kako zgleda danes popoldne zadet malokaliberski tulec na 100m mi pošlji tvoj mobi na zasebno sporočilo, pa ti pošljem slikovni dokaz.
lp:icon_wink::icon_wink:

detel
4. June 2008, 15:20
Denis, avto je avto, puška ja puška, frača ja frača, itd. To so švoh primerjave.

Kar se tiče tulcev pa mislim, da ti jih polaga vakuum iza krogle,....he, he :icon_lol:, nor na Zastavo, ostale so podmazane v omari :icon_wink:.

rutarjan
4. June 2008, 17:01
Janez L,maš prov,ampak hvali naj jo na strelišču,kjer je vse podkrepljeno z dokazi:icon_wink:

VETER Z URŠLE
4. June 2008, 20:50
denis nihče ne pravi da nisi zmožen zadeti tulca od malo kaliberske ali ob dobrih pogojih tudi ''šretlna''od zračne puške to je samo pohvalno in zelo dobro,če se tvoji rezultati kažejo tudi na divjadi...
moje mnenje in kolikor jaz razumem tudi mnenje drugih..vsi ti hočemo povedat da dober strelec z puško ki ni vredna 2000 eu pa nima zlatega petelina se tudi da zadeti...
tudi sam sem nor na puške imam jih 14 pa sem z vsemi zadovoljen in ni puške s katero si ne bi upal iti na strelišče. imaš prav da z dražjo puško se da dosti bolje ustreliti (steyr manlicher 270 win. RWS KS 9.7 gr. sem ustrelil na preizkušnji 33 /33) letos pa z ZASTAVO 6.5X57 LAPUA SCANER 9.2 gr. 29 /33.
MOJE BESEDE PA LAHKO POTRDITA 243 WIN IN CAPEK ,KI MI JE PRINESEL TARČE.
TO DA PA VI TEKMUJETE V STRELJANJU NA TULCE JE PA SAMO VZPODBUDNO IN POHVALE VREDNO...
MISLIM DA SE BODO TUDI DRUGI STRINJALI Z MANO...
LP

Franc
4. June 2008, 21:14
Veter z Uršle,se popolnoma strinjam s teboj, a si šejk,bodo nekateri rekli,ker imaš 14pušk.
Jaz sem pa samo tvoj šofer,ker imam le 5.kosov!!!!!
A bucike pa nebi streljali namesto tulcev???

VETER Z URŠLE
4. June 2008, 21:52
franc bucike so že za bolj ''šlutave'' skozi šivankino uho to pa že mogoče pride v poštev...
he he he:icon_evil::icon_lol::eusa_liar:

denis jež
4. June 2008, 22:44
Živjo
Bom poskusil šivankino uho mogoče se mi pa userje:icon_biggrin::icon_wink:

andrej win
4. June 2008, 23:08
Tako je,mogoce bos tudi to "lukno" najdu,ker ti ze use drugo pade u oko:icon_confused:

le poskusaj...

rws
4. June 2008, 23:23
Ja kdo si pa ti ta vetr z uršle, a veš kaj je 11, bela pikica na sredi črne pike(10):icon_wink:
Sm js mislu da sm dobr, ko sm 30 na našem prestreljevanju pokno, sam ti si pa res ekspert:icon_smile:
Ne vem če niso tvojega steyrja na finskem delali:icon_wink:

VETER Z URŠLE
4. June 2008, 23:39
rws 33 sem ustrelil tretjič :PRVIČ ,ZADNJIČ IN NIKOLI VEČ .!:icon_wink:
sporočilo je bilo namenjeno denisu,da se tudi z drugo puško ne le s Finsko da dobro ustreliti.
za 30 pa vso spoštovanje in iskrene čestitke.
le tako naprej!!!:icon_biggrin::icon_biggrin

rws
4. June 2008, 23:53
Sej tut 30ka pr mn ni glih pogosta, ponavadi steljam tam okrog 28, 29. Prajijo da 28nardi puška, 30 je pa treba ustrelit:icon_wink:
a strelaš kuplen rws al doma filan?
na moji puški mi ne nese niti ks, niti dk od rwsa(dela mi grupo okol 5cm, kar pa svda ni zadovoljivo), se mi pa blazno dopade:icon_sad:

VETER Z URŠLE
4. June 2008, 23:58
streljam kupljen RWS KS 9,7 gr. pa mi nosi kuglo v kuglo.
drugače za pogone skozi grmovje pa uporabljam SPEER GRAND SLAM 10gr.
mi pa nosi 5 cm nižje in malo cetla tk po sedmici okrog.
ka pa maš za eno puško ???

rws
5. June 2008, 00:13
js mam sako75 finnlight, pa mi še češko municijo bolš nese ko pa rws.mogoč zato, kr je lavf 51,5cm. Sam res čudno, sem sprobal že najmanj 10 različnih municij, pa rws najslabše nese.Z očetovo prejšnjo puško pa sem z vsakim rwsom delal dobre grupe, pa je bila cev najprej dolga 63cm, pol sma jo pa odrezala na 51cm, pa je enako neslo.

Prskač
5. June 2008, 10:12
S sako 85 308 win in s sako superhammerheadom gre šus u šus. :icon_biggrin::icon_lol::icon_lol:

denis jež
5. June 2008, 10:40
rws 33 sem ustrelil tretjič :PRVIČ ,ZADNJIČ IN NIKOLI VEČ .!:icon_wink:
sporočilo je bilo namenjeno denisu,da se tudi z drugo puško ne le s Finsko da dobro ustreliti.
za 30 pa vso spoštovanje in iskrene čestitke.
le tako naprej!!!:icon_biggrin::icon_biggrin

Sej nisem nikoli rekel da se da le s finsko dobro ustreliti, kar nekaj si izmišljujete:icon_confused:
lp

denis jež
5. June 2008, 10:42
Tako je,mogoce bos tudi to "lukno" najdu,ker ti ze use drugo pade u oko:icon_confused:

le poskusaj...

Dvomim tolk dober pa spet nisem mogoče je pa za probat s kakšno zastavo:icon_twisted:

rws
5. June 2008, 12:53
Preveč se ubadamo s tem, kako kdo zadane na tarčo, ko je dejansko 90% odvisno od puške, municije in daljnogleda. Pol se pa čudimo, ko kak dobr strelec(za tarčo) zgreši celega srnjaka, ali pa celo kaj večjega. Ubistvu pa nič čudnega, če vedno trenira le strele iz vreč, na lovu pa teh nimamo zraven.

detel
5. June 2008, 14:48
Preveč se ubadamo s tem, kako kdo zadane na tarčo, ko je dejansko 90% odvisno od puške, municije in daljnogleda. Pol se pa čudimo, ko kak dobr strelec(za tarčo) zgreši celega srnjaka, ali pa celo kaj večjega. Ubistvu pa nič čudnega, če vedno trenira le strele iz vreč, na lovu pa teh nimamo zraven.

Tako je. Naš lovec zelo dobro strelja v tarče, ko pa vidi srnjaka se user.... v hlače in problemi in muke so tu:icon_cry::icon_confused:.

Franc
6. June 2008, 10:24
To bi moralo biti bistvo lovskih strelskih tekem,čim bolj podobno dejanskim stanjem,kot na lovu(strel iz viske preže,prostoročno,itd..)
Iz žaklja in stojala samo preizkušamo preciznost puške!

denis jež
6. June 2008, 13:01
Živjo
Saj ravno preciznost je bila tema te debate, ni bila uporabnost:icon_wink:
lp

Veper
6. June 2008, 16:02
Tako je Denis ,preciznost je tema in kaj je dovolj precizno da je tudi lovsko uporabno?? No to pa je na nastrelu risanic dva zadetka od treh in minimalen rezultat 2x1 na 100 m. Strelec ki ima vsaj tako precizno puško je upravičen loviti z njo in to je vse kar je potrebno vedeti o preciznosti in uporabnosti lovskih pušk. Mogoče malo off topic pa vendar drži!!

denis jež
6. June 2008, 16:13
Če smo povsem natančni je bila tema na preciznost različnih znamk, ne o uporabnosti le teh.
lp:icon_wink:

De_Tomaso
14. June 2008, 16:16
Po preletu celotne teme me žalosti, da po mojem mnenju eden najbolj zrelih forumov v Sloveniji pada na nivo prepucavanja na točki denarja in statusnih simbolov.



Glede preciznosti pa tudi po vsem prebranem še vedno ne vem odgovora na vprašanje ali je recimo sako 85 bolj natančno kot cenejša tikka t3 ali ne?

detel
14. June 2008, 16:39
Kaj hudiča te toliko matra preciznost ? Pa kupi si tekmovalno in lovi z njo. A boš streljal metulje ? :icon_confused::icon_lol:

De_Tomaso
14. June 2008, 19:27
Me sploh ne matra in kot sem že mnogokrat pisal nikoli ne streljam dalj kot na 100m in nimam nobenega namena kupovati sploh kakršnekoli nove puške. Imam kakih 60 let staro bokarico in sem kljub njeni nepreciznosti več kot srečen z njo.


Rad pa si razširjam polje znanja in vedenja kjerkoli le lahko in temu je bilo namenjeno moje vprašanje.

denis jež
14. June 2008, 21:59
Živjo
Sako se od tikke razlikuje zelo malo, mogoče je za odtenek natančnejši, je pa pri sakotu mogoče lepša izdelava ampak to so finece mogoče je pri sakotu več pozornosti posvečene kopitu vsaj zdi se mi tako drugače pa velikih razlik ni saj je to praktično ena in ista firma, ni kaj skandinavci so zakon, na področju orožja pa tudi nežnejši spol se mi zelo dopade v skandinavskih državah,kaj je lahko lepšega kot lepo blond skandinavsko dekle:icon_wink::icon_lol:
lp

De_Tomaso
14. June 2008, 23:04
Lep črna španka ali italijanka je lahko lepša, a pustimo malenkosti.

Torej Sako so verjetno natančnejše kot tikka.

rws
15. June 2008, 00:18
Sako je tako natančen, da lahko z 25let starim swarovskim 6x42 ustrelim na tarčo 30/30 in delam grupe 3 strelov okoli 1,6cm(torej če se 2 luknji dotikata pri 7,62mm je to 15,24mm), in to s puško ki je težka 2.8kg.Ne vem če lahko z tikko lite(podobna teža) narediš takšno grupo.Dosti slabša sigurno ni, je pa že na pogled razlika med sakom in tikko, pa tudi to ne drži, da je to praktično ena in ista firma(sako in tikka), potem lahko rečemo da je beretta praktično ista firma kot ti 2.

jazbec
15. June 2008, 00:41
V današnjem globalnem svetu, ne bi bil presenečen, če bi različne znamke pušk prihajale iz istih mašin.
Firme so se združile (napr. RUAG za naboje), zaradi zmanjševanje cen se poslužujejo vseh mogočih trikov (v Ameriki se prodajajo zastavini karabini pod zamko Remington)...Italjansko Fabarms ima Merklovo jeklo....

denis jež
15. June 2008, 09:11
Sako je tako natančen, da lahko z 25let starim swarovskim 6x42 ustrelim na tarčo 30/30 in delam grupe 3 strelov okoli 1,6cm(torej če se 2 luknji dotikata pri 7,62mm je to 15,24mm), in to s puško ki je težka 2.8kg.Ne vem če lahko z tikko lite(podobna teža) narediš takšno grupo.Dosti slabša sigurno ni, je pa že na pogled razlika med sakom in tikko, pa tudi to ne drži, da je to praktično ena in ista firma(sako in tikka), potem lahko rečemo da je beretta praktično ista firma kot ti 2.

Živjo
Če ustreliš da se dve luknji dotikata si naredil grupo 7,62 in ne 15,24, ker se meri od sredine krogle, to je zaradi različnih kalibrov ker sicer bi se delale veliko manjše grupe z 222 rem npr. kot z 308 win.
lp

andrej win
31. October 2008, 09:57
Eno vprašanje,sicer nisem siguren,ce gre pod to temo:icon_redface:
..mislim pa,da nisem daleč..
Mene zanima,kakšno je lahko odstopanje v balistični krivulji leta krogle iz standard cevi (60cm) in med "štuc" varjanto (cev 52 cm) istega proizvajalca in ob uporabi iste municije seveda??!
Nisem se še nikdar pozanimal,ce pri štucih moti olesje po cevi,pri legi zadetkov- puška trosi zaradi tega ali so zadetki v mejah...?
Zanima me za Češki štuc..

lp,andrej

ZR7
31. October 2008, 10:44
...
Mene zanima,kakšno je lahko odstopanje v balistični krivulji leta krogle iz standard cevi (60cm) in med "štuc" varjanto (cev 52 cm) ...
Nisem se še nikdar pozanimal,ce pri štucih moti olesje po cevi,...

Za dolžino cevi, tudi krajše od 52cm, smo bili že dostikrat poučeni, da se le malenkostno spremeni hitrost projektila, zadetki so pa ponavadi še boljši. Torej na balistično krivuljo ni omemb vrednih razlik pri lovski uporabi.

Kar se pa tiče olesja, je vse odvisno od izdelave in izbranih materialov. Olesje, ki bo zaradi atmosferske vlage iz ene strani tiščalo cev, zna seveda vplivati na vibracijo cevi in s tem na zadetke. Glede na to, da se uporabljajo tudi "glass bed" izvedbe, kjer cevi tesno prilegajo kopitu, samo to, da je olesje do konca cevi ne bi smelo vplivati.

Je pa to le moje osebno razmišljanje!

detel
31. October 2008, 14:09
Puškar mi je dejal, da ni dobro da se les tesno drži cevi in da bi bilo najbolje kar se tiče natančnosti streljati brez kopita, kar pa žal ni mogoče.

Rok
31. October 2008, 16:12
Med olesjem in cevjo mora biti luft, tako da daš list papirja vmes.

ZR7
31. October 2008, 20:58
Ni stvar samo v tistem delu kopita, kjer poteka cev. Tudi za sam mehanizem je pomembno, kako sedi v kopitu. Cela znanost.:icon_confused: Na ameriških forumih in revijah je dosti čtiva okoli tega.

Veper
1. November 2008, 10:06
Če se tarča ravno prav terese bodo zadetki skupaj :icon_lol:

Dejstvo je da je dober štuc težkonarediti ravno zaradi prileganja cevi na olesje. No večina kopitarjev ima za štuce še prav posebno izbrane kose lesa pri katerih letnice tečejo čim bolj vzporedno in so zelo enakomerne,ali pa res močno zveriženo korenino ,ki je trda in ne giblje za vsako vlago ,ki se v olesju nabere.Kar se preciznosti tiče,res nisem še videl ,da bi kdo na tekmah s štucem streljal,videl pa sem že zelo precizne štuce z razstrosom kaka dva cm.Praviloma naj bi bil štuc tudi za specifično uporabo in to je seveda gorska jaga,pogoni in pa iskanje zastreljenega in pa seveda tudi v močnejših kalibrih kot so 8x57,9,3x62 in podobno.Vsekakor za slovenske azmere zelo uporabna puška in tudi popolnoma dovolj točna pa čeprav nima idealnega olesja.

andrej win
1. November 2008, 20:41
Če se tarča ravno prav terese bodo zadetki skupaj :icon_lol:

Dejstvo je da je dober štuc težkonarediti ravno zaradi prileganja cevi na olesje. No večina kopitarjev ima za štuce še prav posebno izbrane kose lesa pri katerih letnice tečejo čim bolj vzporedno in so zelo enakomerne,ali pa res močno zveriženo korenino ,ki je trda in ne giblje za vsako vlago ,ki se v olesju nabere.Kar se preciznosti tiče,res nisem še videl ,da bi kdo na tekmah s štucem streljal,videl pa sem že zelo precizne štuce z razstrosom kaka dva cm.Praviloma naj bi bil štuc tudi za specifično uporabo in to je seveda gorska jaga,pogoni in pa iskanje zastreljenega in pa seveda tudi v močnejših kalibrih kot so 8x57,9,3x62 in podobno.Vsekakor za slovenske azmere zelo uporabna puška in tudi popolnoma dovolj točna pa čeprav nima idealnega olesja.


Kako se pa ta vrsta pušk obnese pri manjših kalibrih (.223,.243,...)?
Ima tudi kaliber kaj vloge pri teh puskah?:icon_redface:
Je pa verjetno,če bi hotel streljati z puško malo bolj natancno,za kaliber .243 bolj primerna standard cev (60 cm) oz. ameriška "varmint" brez merkov...
Po drugi strani si pa neizmerno želim štuca:icon_confused:

lp

capra ibex
1. November 2008, 22:20
Kako se pa ta vrsta pušk obnese pri manjših kalibrih (.223,.243,...)?
Po drugi strani si pa neizmerno želim štuca:icon_confused:


Živ Andrej
Jaz mam štuc čz v kalibru 9,3x62 pa sem kar zadovoljen z njim.:icon_wink:
No v bistvu jo ima moj oče jaz pa imam na souporabi, pa sem tudi precej jagal z njim.
Za "pirš" prima puška precej bolj pripravna od standardnih karabinov z dolgo cevjo.:icon_wink:
Glede šibkejših kalibrov pa nisem seznanjen koliko se v štuc izvedbah to uporablja, vsaj v našem koncu ne prav veliko.

Namen štuca je v bistvu kakor je tudi že Veper zapisal predvsem za pogon, zalaz, krvna sled.... za kar pa ponavadi majhen kaliber ne zadostuje.
Po naročilu ti ga pa skoraj sigurno naredi vsak puškar v poljubnem kalibru.
Moje mnenje.

LP

zober
1. November 2008, 23:06
Po moje dobiš štuc v kalibru 223rem,saj ko sem jaz normalno karabinku kupil je bil en prosepkt zraven za varjanto v štucu!

zajec
2. November 2008, 19:06
Naš solovec ima zastavo v kal 223 rem v štuc izvedbi in je čist ok.

Tine
9. January 2009, 00:21
Ma samo to bom rekel.

Puško narediti ni nobena umetnost!

Če so jih pa med zadnjo vojno v Sarajevu skupi zlagali. Pa tudi med 2. vojno so v Stalingradu tanke (ne puške:icon_exclaim:) zlagali med bitko.

Tako da ste mi mal smešni!

Pa brez zamere.

Brakir
9. January 2009, 01:42
Ja pa res ni problem puške nardit... fantje probejte,.... "vodovodn ror", metrsko poleno, aja pa plastičnih vezic ne pozabte da vse to skup spnete! :icon_confused::icon_confused:

Puškarstvo je umetnost in pika!

bedanc
9. January 2009, 07:45
Brakir, da ne boš pozabu med "roram" pa polenam za en papir lufta pustit, ker drugače ne bo dobr nesla:icon_biggrin:
Tine ti si ga pa mal u kamn brcnu. Dobro puško je naredit umetnost. Kar se pa tiče tankov iz Stalingrada, sicer ne vem kje si najdu tako primerjavo ampak dobr, so bili pa tudi dobri in pa umetnost, saj kar sem jaz seznanjen z zgodovino so bili Rusi med zmagovalci.

Tine
9. January 2009, 07:54
Sem želel samo povedat, da ni ravno važno kako puško maš, če ti ta visi v omari.
Nekateri pišejo kot, da drage puške same okoli hodijo.

Kolikor poznam naše jagre (bolj slabo nje Hubče) z dragimi puškami, jih ti 1x letno preluftajo na preizkusu (še to ne vsi)!

Saj tudi jaz bi imel....

Meni osebno se mi zdi tolk dnarja zabijat v orodje (ja puška je lovčev "šap"!) brezveze:icon_exclaim:

Čeha pa pali po materiali:icon_wink:

Tine
9. January 2009, 08:02
Evo vam snajperja.

Denis Jež zdaj pa trenirat!

http://www.youtube.com/watch?v=Ssh8Vsbvn2A

rws
9. January 2009, 10:20
ma pa fajn čeha tale snajper na posnetku.

denis jež
9. January 2009, 10:54
Živjo
Ja lahko je strelat če maš zraven še celo ekipo,ki ti vse izmeri(hitrost vetra,daljavo,in potem uni je sam ustrelil) tako strelat sploh ni noben poroblem,problem je use preračunat najmanjši problem je ustrlit pa zadet ko maš enkrat use preračunano. Sicer se pa u take podvige nebi spuščal,ker z 308 win je že mal daleč čeprav je ameriški sniper v iraku sklatil talibana na več kot 1200m.:icon_biggrin:

Rok
9. January 2009, 11:00
To je res, se strinjam z Ježem. Mi "domači" sniperji si moramo kar sami preračunavat :icon_lol:

JAKAJEŽ
9. January 2009, 13:14
A bo tukaj kdo rekel,da je pred strelom dobro ocenil divjad???
Malo morgen:icon_lol:

lp

jvpv
9. January 2009, 13:30
Videl je da ni lisica, to je pa tud vse.

kuglaabc
9. January 2009, 13:42
Kaj lisica, zdej pa pretiravaš kolega, gumbar, pa 3,8 cm visoke rožičke ima!

Tine
9. January 2009, 13:51
:icon_eek:
ma pa fajn čeha tale snajper na posnetku.

Ja ni slab ne. :icon_rolleyes:

rws
9. January 2009, 14:08
ja ne vem, najprej govoriš o tem kako je brezveze nevem koliko dajat za puško, ker je itak samo orodje, pol nam pa take posnetke kažeš.
Najdi na youtube-u kak posnetek kjer z enim navadnim "orodjem" in 4x32 glažem na puški strelec oz. lovec upleni divjad na podobno daljavo:icon_wink:
Žal je tudi pri puškah podobno kot pri avtih, pri dobrem avtu se pelješ udobno, z dobro puško pa streljaš udobneje.Dokler pa ne sprobaš kaj boljšega oz dražjega, si pa sigurno z svojim "orodjem" zadovoljen.LP

Tine
9. January 2009, 14:25
bo že držalo.

Samo meni se zdi, da nisem tolk strasten "orožar", da bi na to dajal kako posebno pozornost.
Sam da mi puša štima.

To je to.

Imam pa Kombinirko CZ 12-70/7x65r in sem prow vesel, da sem jo kupil (prek foruma!!!).
Za moje potrebe odlična puška (kar sem streljal - z naslonom sede - je bilo vse največ 3 cm od pike)

denis jež
9. January 2009, 14:28
Kaj lisica, zdej pa pretiravaš kolega, gumbar, pa 3,8 cm visoke rožičke ima!


Živjo
S primernim spektivom se da use ocenit če so ugodne razmere in je dobra vidljivost.
lp

Tine
9. January 2009, 14:29
Kar pa pri nas je. Vsej ta teden:icon_lol:
k piha ku mona

Noma
9. January 2009, 15:57
tip na posnetku ni noben maček ampak navaden kreten... me zanima koliko posnetkov je rabu preden je tega gor dal... in kolkrat se je pri izračunu zaj... in je samo ranil žival, ta pa je obležala v travi in se celo večnost mučila preden se je tip po mrzlem pivu odpravil po plen..... preciznost naj preverja na tarči in ne na divjadi...

Tine
9. January 2009, 16:05
noma se podpišem

main757
19. January 2009, 22:53
Zastava m 67

Tine
19. January 2009, 22:58
M 67?
Sedaj tega ne delajo več. Koliko je ta roba stara?

LP

Rok
19. January 2009, 23:00
Ni slabo..kak kaliber, optika, municija, razdalja, kaki nasloni?

main757
19. January 2009, 23:22
Kaliber je 7x57, optika je bila v prvem primeru Waldlaufer 9x40, v drugem Meopta 7x50, municija rws 8g, razdalja 112m (izmerjeno z daljinomerom), naslon spredaj vreča peska, zadaj rama, desni komolec fiksiran na desko. Stara je 33 let.

main757
6. March 2009, 18:52
To tarčo, skupaj z garancijo puške sem včeraj dobil v roke. Nisem vedel, da tudi Crvena zastava Kragujevac naredi preizkus puške preden jo proda, seveda tarčo priloži.Vsi ostali podatki so na tarči.

FRANCI
7. March 2009, 21:01
Tarča dokazuje, da je puška verjetno odlična, samo tisto za kopitom je pa popolnoma ničvredno!:icon_wink::eusa_liar:
Moje mnenje o preciznosti pušk. Po mojih izkušnjah sodeč, govorim od serijskih proizvodov je najbolj precizen:1. Blaser, 2. Sako, 3. Steyr
Tekmovalne ali pa bom rekel bolše puške bi pa teško izbral med Steyr in pa Blaser, se mi zdi, da sta zelo izenačena.
Prosim, da ne debatiramo o vrednosti pušk, ampak o njihovi preciznosti, seveda, če se lahko vzdržite brezveznih komentarjev, če pa ne pa užgi po blagu.
L.P.

pumpa
7. March 2009, 21:47
blaser:limona:


franci dam za:beer:

dolgin
7. March 2009, 22:36
1. Sauer,2.Blaser,3.tikka,Sako,Steyr itd.;najboljša pa je tista ki zadane:icon_biggrin:

andrej win
7. March 2009, 22:51
Ja kira je pol najbol precizna:icon_twisted::icon_confused:

Kakor za katerega?? lol

pumpa
7. March 2009, 23:28
odvisno za kaj jo boš rabil to je tako kot ženske:icon_lol::icon_lol:

rws
7. March 2009, 23:39
Tako kot je lastnik blaserja prepričan da je pač blaser najbolj natančen,lastnik sauerja za sauerja, dam sam glas Sakotu:icon_wink:
No pa še to, naj nekdo najde blaserja, sauerja in podobno, z navadno cevjo, navadnim lovskim kopitom, ki bo tako natančen kot sakov ppc(model 75)...ta si zasluži viktorja, pa kaj viktorja, oskarja:icon_wink:

zober
7. March 2009, 23:55
joj hehe se pa res že kar mal smešni:icon_confused:

main757
8. March 2009, 04:38
Franci, puška je ista ko štiri poste višje, samo toliko o tem kdo je za poško:icon_wink:
Preizkus so pa naredili v Kragujevcu.

main757
8. March 2009, 04:47
Ajde fantje, pokažite preciznost na tarči, pa ne napisati zraven tarča od mojega prijatelja:icon_wink:

pumpa
8. March 2009, 11:04
evo moj blaser 308w

sauer202
8. March 2009, 11:11
Najprej prilagam eno sliko.
http://www.shrani.si/t/2y/5m/1GMLG6vk/lgim0025.jpg (http://www.shrani.si/?2y/5m/1GMLG6vk/lgim0025.jpg)
Puška: Sauer 202 Classic
Kaliber: .30-06
Strelivo: RWS Evolution
Optika: Kahles C 2.5-10x, Recknagel Schwenk montaža
Razdalja: 100m
Strelec: moj kolega, ki ga smatram za boljšega strelca od mene (btw, puška je pa moja)
Grupa meri 7mm, mogoče 7.5mm. Da so trije streli, je treba malo bolj natačno progledat, ampak se vseeno vidi.
No, sedaj pa lepo komentirajte preciznost različnih znamk. Zame je Sauer na prvem mestu.

RWS: To je čisto navaden Sauer, klasika, leseno kopito, nič Varmint model.
Pumpa: par možnosti je na tvoji tarči: ali je ogromno razdalja, ali je puška zanič, ali je montaža zanič, ali je muncija zanič ali pa si slab strelec.

denis jež
8. March 2009, 11:21
evo moj blaser 308w

Oprosti Pumpa samo to zame niti približno ni precizna puška,razen če si streljal brez optike.
lp

denis jež
8. March 2009, 11:25
Živjo
To je zame precizna puška:
Streljano s tikka tactical,cev 51cm,kaliber 308,municija norma diamond line. leva grupa meri 7mm desna pa 8mm,obe grupi sta po 5 strelov.
prilagam sliko:
http://www.shrani.si/t/w/bc/rNYVrkU/denisjeztikka.jpg

rws
8. March 2009, 16:56
pumpa se šali, ali pa je to tarča 300m.

rws
8. March 2009, 17:41
http://www.moj-album.com/slike/1511738/DoonggDbWzg4Czy0.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1511738/jVqbDvKPcCj2SPh2.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1511738/wXyOOlUDDUWsh9KW.v.jpg
1.slika očetov sako85 stainless laminated s swarovskim 2-12x50, 2.slika piše, 3.slika je pa speer flat nose 8,5g(domača žauba).Vse tarče sem streljal JAZ:icon_smile:
Pa še to, na mojem finnlightu je daljnogledu je takrat bil daljnogled swarovski 6x42, letnik1984, z nekaj malega paralakse:icon_smile:

kuje
8. March 2009, 18:56
Zelo lepo Rws!:icon_biggrin:

sauer202
8. March 2009, 19:03
Kar uredu, nekje v rangu mojega Sauerčka :icon_biggrin:
Ima kdo kako sliko takih rezultatov s kako Zastavo?

drejc
8. March 2009, 19:26
Fantje s tole tarčo vam je pa dal Pumpa mal mislt.Ampak kolikor ga jaz poznam,pa kak strelc je, so tile dve tarči obe streljani najmanj na 300m,če ne še na dlje.

zajec
8. March 2009, 19:27
Tkole jst počm frejrok,ne pa vi k u šrauštok vpenjate!:icon_lol:

sauer202
8. March 2009, 20:33
Če puška "trosi", jo lahko vpneš kamorkoli, pa ne boš naredil take grupe.

detel
8. March 2009, 20:39
Fantje s tole tarčo vam je pa dal Pumpa mal mislt.Ampak kolikor ga jaz poznam,pa kak strelc je, so tile dve tarči obe streljani najmanj na 300m,če ne še na dlje.

Najmanj 2X toliko :icon_lol:.

rws
8. March 2009, 22:04
zajec, če daš sakota v šravfštok je ena luknja!:icon_smile:

pumpa
8. March 2009, 22:10
zajec, če daš sakota v šravfštok je ena luknja!:icon_smile:

v kopitu :icon_lol::icon_lol:

pikolis1980
8. March 2009, 22:15
v kopitu :icon_lol::icon_lol:

ne dve:icon_lol::icon_lol:

rws
8. March 2009, 22:15
tudi tam:icon_wink:

pumpa
8. March 2009, 22:42
Tkole jst počm frejrok,ne pa vi k u šrauštok vpenjate!:icon_lol:

ja sej si prov povedal frajrok(ti samo gledaš):icon_lol::icon_lol::icon_lol:

denis jež
9. March 2009, 09:47
Živjo
Pumpa ampak še zdej nisi povedal kako si sreljal to in na koliko metrov
lp

wolf1
9. March 2009, 10:33
No da se malo vmešam v debato, enkrat nazaj je moj "kolega" PUMPA štimal neke patrone v 308 za mojo puško in da me bo navadil streljat, no pa je tako ustrelil z istimi polnitvami. Ne bom zgubljal besed naj slika pove svoje.

Pumpa brez zamere:

rws
9. March 2009, 10:45
nije loše:icon_cool:
sicer sem pa podobno grupo ustrelil na 100m(ne vem na koliko je tvoja tarča), z lapuo mega 9,7g ko ji pač polnitev ni bila po godu:icon_wink:

sauer202
9. March 2009, 12:29
No da se malo vmešam v debato, enkrat nazaj je moj "kolega" PUMPA štimal neke patrone v 308 za mojo puško in da me bo navadil streljat, no pa je tako ustrelil z istimi polnitvami. Ne bom zgubljal besed naj slika pove svoje.

Pumpa brez zamere:

Tole je iz snipercentral pobrano, če prav vidim na vrhu, kar je "namenoma?" napol zabrisano.

pumpa
9. March 2009, 21:32
te tarče sem kar tako potegnil z interneta da vas malo jezim,ker pač mlatite prazno slamo , moje izkušnje so, da ima vsaka firma določeno število pušk zelo natančnih je pa res da če kupuješ orožje serijske izdelave je pa po mojih izkušnjah blaser,sako,tika,remington,štajer, to so puške ki sem jih sam sprobal za sauarja pa ne morem nič reči ker nisem sprobal nobenega.

sauer202
9. March 2009, 23:55
Pa bi ga za potrebo!
Do sedaj sem videl tri Sauerje u akciji, enega imam tudi sam. Vsi trije v različnih kalibrih (308, .30-06, 9.3x62) in vsi so izjemno precizni. Je pa res, da niso poceni.
Pumpa, kar se tiče tega, da ima vsaka firma določeno število pušk preciznih ti bom samo to rekel: pri "nizkocenovni" puški je loterija, lahko bo super puška, lahko bo pa trosilo da te prime srat. To je zato, ker boljši proizvajalci izvajajo dosti bolj strog izmet cevi v proizvodnji, se pravi če je cev 99% namesto 100%, ne bo šla na puško. Za Sauerja konkretno lahko povem, da ima po tovarniških preizkusih največji možen raztros 3mm/35m. Tudi na mojem garancijskem listu sem dobil neko garancijo za preciznost,moram točno prebrat zakaj se gre in bom dopisal. Pri cenejših zadevah vem da te reči ne dobiš. Kakor sem pa rekel: lahko je tudi Zasatava zelo precizna, samo za to nimaš neke garancije.

zober
10. March 2009, 01:14
No tkole sem jaz mal snemal ko se mi je strelni daljnogled premaknil in sem šel nastreljevat puško! zastava 223 rem,hawke 6x42,municija rws!http://www.shrani.si/t/3r/qb/2RN9DETT/p8230324.jpg (http://www.shrani.si/?3r/qb/2RN9DETT/p8230324.avi)

zober
10. March 2009, 01:19
Res malce dalj traja hoja 100metrov gor pa dol,za naslon sem mel pa spalno vrečo!

dolgin
10. March 2009, 08:56
Super grupco ti dela!!!! No,tudi ti očitno nisi zanič:icon_lol:

jvpv
10. March 2009, 09:56
Za gamsa vsi usodni.

detel
10. March 2009, 10:26
Sauer202, mislim, da nobena puškarna ni tako pokvarjena, da bi proizvajala puške za ranjavanje divjadi. Drugo so tekmovalne puške.

andrej win
10. March 2009, 12:04
Za gamsa vsi usodni.

Ustreliu res ni slabo,sam je 223 mal premal za gamsa,če se ne motim...6mm (.243)

Vid se pa tuki,da tud zastava ni ravno slaba puška:icon_wink:

denis jež
10. March 2009, 12:51
te tarče sem kar tako potegnil z interneta da vas malo jezim,ker pač mlatite prazno slamo , moje izkušnje so, da ima vsaka firma določeno število pušk zelo natančnih je pa res da če kupuješ orožje serijske izdelave je pa po mojih izkušnjah blaser,sako,tika,remington,štajer, to so puške ki sem jih sam sprobal za sauarja pa ne morem nič reči ker nisem sprobal nobenega.

Ne sej mene nisi nič jezil,jaz sem pač pilepil zraven tarče ki sem jih naredil s tikko in tako pokazal da je puška res natančna eni tega niso naredili in pravijo brez dokazov da je določena puška natančna.Moti me to recimo da reče nekdo da je blaser bolj natančen kot recimo tikka. KEr boljše grupe kot 7mm se skoraj ne da naredit. Tako da mislim da se tikka ali pa sako komot enačita po natančnosti z blaserjem.
lp

sauer202
10. March 2009, 13:26
Sauer202, mislim, da nobena puškarna ni tako pokvarjena, da bi proizvajala puške za ranjavanje divjadi. Drugo so tekmovalne puške.

Lej. Ne razumeš. Za žival je komot zadosti, če na 100m spraviš 3 šuse nekje v 4-5cm. Bo padlo. Drugo je pa če jih daš v 1cm. To govorim za puško, ne za strelca. In ne govorim o tekmovalnih puškah. Puškarna pa ni pokvarjena, tisto ti pač nudi za svojo ceno.

jvpv
10. March 2009, 14:32
Ustreliu res ni slabo,sam je 223 mal premal za gamsa,če se ne motim...6mm (.243)

Vid se pa tuki,da tud zastava ni ravno slaba puška:icon_wink:

Sem komentiral samo strele (lego zadetkov), ne kalibra:icon_wink:

Prskač
10. March 2009, 18:19
Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo iz prve roke pove kakšna je natančnost pušk Blaser offroad?

Lp

rws
10. March 2009, 18:40
2 kolega jih imata, z obema sem streljal, obe sta zelo natančni.

detel
10. March 2009, 19:46
Mislim, da na lego zadetkov vpliva tudi sam naboj. Kupil sem škatlo Hirtenbergerja. V nekaj nabojih slišim smodnik, v večini pa ne, kar pomeni, da ga je notri manj. No, pa se potem čudimo in krivimo za slabe zadetke puško. Kaj menite vi ? No, v drugi škatli RWS ga je slišati v vseh nabojih in je to seveda normalno.

denis jež
10. March 2009, 20:07
Jaz prek kot kar koli rečem da puška ni natančna prej probam dosti vrst municje ker vsaka ne leži vsaki puški.
lp

pumpa
10. March 2009, 20:40
Pozdravljeni!

Ali mi lahko kdo iz prve roke pove kakšna je natančnost pušk Blaser offroad?

Lp

blaser je vse kakor vredu glede kopita je pa čisto tvoja odločitev, če slučajno puška ni natančna ti zamenjajo cev. natančnost pomeni da če izstreliš v eno tarčo tri naboje bodo vsi trije v tarči:icon_lol:

pumpa
10. March 2009, 20:50
Jaz prek kot kar koli rečem da puška ni natančna prej probam dosti vrst municje ker vsaka ne leži vsaki puški.
lp

denis ti priporočam da začneš nabavljati komponente za polnenje če se še boš en čas ukvarjal z tem te bo prišlo dosti ceneje...:icon_wink:
pa še z ročnim delom si dosti bolj precizen kot pa tovarniško polnjeni naboji,
drugače pa tika ni nič drugega kot pa poceni izvedba sakota,cevi so iste.:icon_wink:

krogla1
13. April 2009, 21:47
STEYR MANNLICHER cal. 30-06 SPRING. SIERA GameKing 11,7g


LP

ostrostrelec.pero
13. April 2009, 22:21
Bravo prjatu se bova pa udarila na KRKI

sauer202
13. April 2009, 22:41
krogla1, kateri model steyr-ja in kakšna optika?

detel
13. April 2009, 22:42
Krogla1, kakšen pa je daljnogled na puški ?

krogla1
14. April 2009, 15:55
Model: MANNLICHER CLASSIC
Daljnogled: ZEISS 2,5-10X50
:icon_rolleyes:

teohafy
19. April 2009, 19:31
To je domet moje zastave v kalibru 7x64, krogle 11,2 SPCE in seveda mene:icon_lol:

http://www.moj-album.com/slike/3719860/V5m6pyQUFTs2q6nw.jpg

pikolis1980
19. April 2009, 20:18
To je domet moje zastave v kalibru 7x64, krogle 11,2 SPCE in seveda mene:icon_lol:

http://www.moj-album.com/slike/3719860/V5m6pyQUFTs2q6nw.jpg

a tole pa ze nenosi zastava :icon_lol:

rws
19. April 2009, 22:01
teohafy, sprobaj še kako drugo vrsto municije, pa bo domet še lepši:icon_lol:

Tole je pa domet moje prve samostojne polnitve(pred tem sem polnil pri kolegu), 8.1g zrno speer.
Pikico je zadel s sierro gamehead 9,7g (na katero imam puško tudi nastreljeno) lovski tovariš.
http://www.moj-album.com/slike/1511738/PLDGYZZ66JzCfAjr.v.jpg

pumpa
20. April 2009, 16:16
vse pohvale samo tako naprej.

rws
21. April 2009, 14:37
ena lastovka še ne prinese pomladi:icon_wink:

Veper
21. April 2009, 15:00
Krka vabi , vidim ste sami ostrostrelci in bo potrebno vsaj 50% odstreliti,da vas z mojo zastavo nabrišem.:icon_lol:

tinko balinko
21. April 2009, 15:09
veper a z tem lahko streljem hehe:icon_biggrin::icon_biggrin:

rws
21. April 2009, 17:11
Veper, nism niti blizu ostrostrelca, rad pa vidim, da ko pomerim na divjad, zadanem tja kamor pomerim, in ne 10cm levo, desno, višje, nižje. Imam lovsko repetirko, z običnim blizu 30let starim daljnogledom swarovski s 6x povečavo.

Če bo čas, pa mogoče pridem na Krko, se malo podružit, pa da kako debato udarimo.

Tinko balinko, dokler nimaš trg-ja mislim da se te nihče nebo prav dosti ustrašil:icon_lol:...šala!

Veper
21. April 2009, 17:28
Tinko balinko mislim da ni problema če streljaš z tisto grdobo vendar moraš imeti zanjo lovski orožni list. Torej če mi pokažeš lovski orožni list si v konkurenci,vendar mislim,da kljub vsemu ni možno zmagati z tem čudom pa čeprav so statistike hudo dobre.

rws
21. April 2009, 17:40
podaljšana pištola:icon_lol:

sauer202
21. April 2009, 18:49
tinko balinko, ne vem če je naša armija tako dobrega srca in ti bo to posodila :icon_lol:

tinko balinko
21. April 2009, 19:02
tinko balinko, ne vem če je naša armija tako dobrega srca in ti bo to posodila :icon_lol:

jah nebojo mi ne nocjo barabe,pa sej na trgu se da kupit to zadevco sam si nemorem predstavlat,kaj bi bilo na obcini k bi prso prijavit to zadevo.:icon_lol::icon_lol:z tako pusko sem postrelil priblizno 1500nabojev in ti povem da to je igraca,pa nemores da falis.na sto metrov je brezveze streljat ker gre naboj v naboj.dobesedno slepi nemore da zgresi bi-pod odspredi ,nogica odzadi ki se nastavlja po visini........

Brakir
21. April 2009, 19:18
podaljšana pištola:icon_lol:


jp, pa cev je definitivno prosto plavajoča...gre cel telefonski imenik med cevjo pa kopitom! :icon_twisted::icon_twisted::icon_lol::icon_lol::i con_lol:

pmarijan
24. April 2009, 03:17
...poglejte, s čem se sedaj tudi da - tako malo "za gušt" - streljati po tekmi:

http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=14&t=1633

:icon_twisted::icon_wink: