PDA

View Full Version : 6mm PPC polnjenje



Ganges
23. May 2008, 10:31
Nekaj koristnih informacij sem že pridobil pri nas in pa po tujih straneh ter forumih pa bi vprašal še tukaj, če ima kdo od vas mogoče kakšne praktične izkušnje.

Sploh nisem vedel, da je v tem kalibru lahko tak problem s strelivom kot je. Skoraj nemogoče ali pa zelo težko je kupiti tulce za njega, strelci po ameriških forumih in straneh pa predlagajo predelavo tulca .220 Russian v 6 PPC s širjenjem vratu tulca.

"The parent cartridge for the 6PPC is the .220 Russian, which in turn derives from the 7.62 x 39 mm. Brass can either be purchased, or formed from .220 Russian brass (7.62 x 39 mm can also be used, but .220 Russian brass is usually higher quality). The .223 inch (5.56 mm) neck of the .220 Russian is expanded to .243 inches (6 mm) by running the case through a full length sizing die for 6 mm PPC. Next the case is trimmed, loaded, and "fire formed" by loading and firing the round through a 6 mm PPC rifle. Recently, Lapua, Norma and SAKO have begun making 6mm PPC brass.

As with other cartridges used in competition, precise handloading, a good rifle, and lots of practice make it possible to shoot very small consistent groups, with 5 or 10-shot groups with center-to-center measures of under 0.200 inch at 200 yards (5mm at 180m)."


Ali ima kdo kake praktične izkušnje? Po forumih sem celo bral, da je Sako edini ki proizvaja polnjen naboj v tem kalibru, pa vseeno nisem nikjer tega uradno zasledil.

lp

pumpa
23. May 2008, 12:26
nekaj jih je tule.
http://www.egun.de/market/item.php?id=1748625

6BR
29. August 2008, 22:32
Ganges, mislim, da nobena firma ne izdeluje več municije.Sam sem predelal že 300 kom tulcev 220 russia v 6ppc.Lažja je predelava v 6 ppc usa.Kaj imaš ti 6ppc ali 6ppc usa?
LP

Ganges
30. August 2008, 12:06
Sem v fazi nabave še vedno, dovoljenje že imam in v kratkem bom porihtal zadeve. Če sem odkrit sploh nisem vedel, da je razlika med 6PPC in 6PPC USA, ampak mislim, da je USA, tudi na nabavnem mi piše tako.

lp

barnes308
18. February 2014, 09:14
Če slučajno koga zanima omenjeni kaliber za tekmovanja ali jago, prodajam Sako-ta S491 v kalibru 6mm PPC USA. Puška je bila izdelana v Borovljah pri Glanznig Wilfried-u, sam sistem je od Sako-ta vse ostalo je pa Boroveljsko.

LP