PDA

View Full Version : Cz 550



Deerhunter
18. May 2008, 16:47
Kakšno mnenje imate uporabniki glede pušk firme Češka zbrojevka? Zanima me predvsem glede zanesljivosti delovanja in natančnosti streljanja.

teohafy
18. May 2008, 16:58
Sosed ima 550 v kalibru 30-06, iz žakljev ne ustreli manj od 9, super nese.

detel
18. May 2008, 17:59
Ta puška je dobra, pomembna pa je vsekakor optika in montaža :icon_biggrin:.

andrej win
18. May 2008, 19:07
Ta puška je dobra, pomembna pa je vsekakor optika in montaža :icon_biggrin:.

Se popolnoma strinjam! sam jo imam v kalibru .308 in sem z njo zelo zadovoljen!
Ce hoces pa streljat v tarco (tekmovati) si pa vzemi varmint (308) ...

Kar se tice pa tocnosti za uporabo na lovu,je pa navadna varjanta dovolj precizna,tudi na razdalji preko 200 metrou...seveda je pa zato potrebna tudi prava municija.
Puska deluje kot je treba...mogoce,ce bi imel se enkrat moznost nabave nove karabinke (ceske) bi jo vzel v "štuc" varjanti:icon_wink:

lp

Deerhunter
18. May 2008, 21:45
Kakšen je raztros na 100 m, če jo ima v rokah dober strelec? Za mene je dobra puška tista, s katero brez problema večkrat zapored zadaneš 10 na tarči srnjaka na 100 m.

teohafy
18. May 2008, 22:16
je če pa hočeš da bo šlo vse v eno luknjo, pol pa moraš kupiti kaj drugega, z kakšno tekmovalno cevjo. Sicer pa se sosedu držijo zadetki skupaj, k apa vem tam okoli 2-3cm grupa.

rws
18. May 2008, 22:36
v eno luknjo se ne da streljati s takimi kalibri, da se ustrelit 30, ne pa v eno luknjo, pa tut ni treba da je tekmovalna cev, lahko z navadno cevjo prav tako pokneš 30, je pa treba meti orožje in optiko vredu, dober strelec, in predvsem dobri pogoji(vremenski in strelski).Do zdaj sem že nekajkrat ustrelil grupo, ki bi zadoščala za 30, vendar pa sem pravo 30 ustrelil prvič na letošnjem prestreljevanju(muncijo sem dobil od očeta, ki z njo in njeno grupo na svoji puški ni bil zadovoljen, češka hpbt 168grain, na njegovi puški je delala grupo okoli 6 cm!)
Lahko imaš tekmovalno puško, pa če ne boš našel prave municije še vedno ne bo delala dobre grupe.

andrej win
18. May 2008, 23:03
Kakšen je raztros na 100 m, če jo ima v rokah dober strelec? Za mene je dobra puška tista, s katero brez problema večkrat zapored zadaneš 10 na tarči srnjaka na 100 m.

Edini problem tukaj je to,da vsi ne streljamo kot profesionalci...tudi sam se stejem med taksne:icon_redface: vem pa to,da mi puska lepo nese,ce pa strelec (v tem primeru jaz) malo zatrese ror,pa tega ni kriva puska! kakorkoli ze,puska je za nas,ki streljamo 23-26 krogov ,povsem zadosti. Lahko da bi ti "moja" ...torej taka puska kot jo imam jaz,v tvojih rokah naredila tudi 30:icon_wink:
Men to ne rata,nisem "snajper",ustreliti pa ze znam:icon_twisted:

lp

rws
18. May 2008, 23:32
"profesionalec" se ni rodil profesionalec, je treba veliko potrenirat, pa če imaš res natančno puško, boš z njo, tako kot kdo drug, pravtako naredil lepo grupo.Pa tut če je puška vrhunska, če ti ne bo pasala, boš z njo teško dobro zadeval.
Sicer tut sam nism noben profesionalec, je pa res da sem veliko na strelišču.

Deerhunter
19. May 2008, 06:55
V bistvu nočem tekmovalne puške katera nese vse v eno luknjo. Rabim lovsko puško katera nese recimo v 3 cm na 100 m. Postrelil sem že kakih 5 000 nabojev z zelo različnim orožjem in sem dober strelec, tako da če puška ne bo delala v redu grupacij, ne bom jaz kriv. Sem pa pri izbiri orožja, ker rabim puško z levim zaklepom precej omejen pri izbiri. Do zdaj sem dobil v Sloveniji v ponudbo CZ 550, Tikko T3, Titan 6 in Sako 85, pa še pri tem zadnjem mislim da delajo samo ličnice za levičarje, zaklepa (še) ne. Tako da se nekako odločam med temi puškami. CZ mi je všeč zaradi klasičnega lovskega izgleda, medtem ko se k tikki in saku nagibam zaradi natančnosti zadetkov. O titanu ne vem kaj dosti. Potem je tu še problem dobave, CZ bi lahko dobil v dveh do treh mesecih, Tikko ali Sako pa šele nekje v roku pol leta, tako da zaenkrat razmišljam o CZ kot glavnem kandidatu.
Se mi pa nadvse trapasto zdi da bi dal 1000 € za puško in še 1000 € za daljnogled, potem pa v tarčo zadel slabše kot sem letos na nastrelitvi s 50 let starim mauser karabinom s Hunter optiko. S tistim krepelom sem zadel čisto desetko.

teohafy
19. May 2008, 07:26
A si pomislil, da bi si dal puško mogoče narediti? Meni bock v kranju naredil predračun za puško z bohler rasant cevjo, kopito po meri,kaliber .308, garantiral, da nese boljše od tikke(je rekel, da mu jo lahko vrnem), za slabih 1000€ in jo bom po vsej vrjetnosti vzel. Vizualno se z njo ne more primerjat nobena serijska.

andrej win
19. May 2008, 07:32
V bistvu nočem tekmovalne puške katera nese vse v eno luknjo. Rabim lovsko puško katera nese recimo v 3 cm na 100 m...

Za tako grupacijo ni problema..js sm pred casom streljal z mojo,sicer je bil malo slabsi naslon,ampak je bila grupa 10-ih strelov pod 5 cm..pa se to je slo bolj za štos kot zares..
Js mislim da je to prava lovska puska in ce izberes se pravo optiko in municijo potem ni kaj razmisljat!:icon_wink:
Edino to ti povem,ce se ti dopade stuc,je "ceški" prava izbira! vsaj men je zlo ušeč:icon_lol:
Res pa je,da so "verjetno" "skandinavske" puske malo bolj natancne,vsaj kar jih forumasi hvalijo tuki..najboljse je pa seveda ce je moznost use probat

...aha pa se tole,kaj dela CZ zaklep za levicarje???:icon_redface:

lp

dolgin
19. May 2008, 07:32
Če te skrbi rok dobave si puško priskrbi v Avstriji,jo boš dobil v enem tednu najkasneje,samo plačat boš moral 60€ več za izvozno dovoljenje!
Sicer pa tako! V rangu do 1000 € bi jaz sigurno vzel zastavo,ker so izredno zanesljive puške,te ne bo pustila na cedilu v nobeni situaciji!!

lp

denis jež
19. May 2008, 09:21
Živjo
Če mene vprašaš bi ti priporočal tikka battue, ima battu merke ki so odlični za hitre strele na prašiče,pa še lepa je za pogledat,z lesenim kopitom nima nič manj lovskega izgleda kot zastava ali cz 550, prijatelj je z njo na 200 m z 10kratno povečavo delal grupe od 3-4 cm, na 100m pa tam od 1,5 cm do 2,5 cm,samo moje mnenje
lp

teohafy
19. May 2008, 12:10
Če te skrbi rok dobave si puško priskrbi v Avstriji,jo boš dobil v enem tednu najkasneje,samo plačat boš moral 60€ več za izvozno dovoljenje!
Sicer pa tako! V rangu do 1000 € bi jaz sigurno vzel zastavo,ker so izredno zanesljive puške,te ne bo pustila na cedilu v nobeni situaciji!!

lp

Dolgin, moj foter se verjetno nebi strinjal s tabo, mu je namreč zatajila pri kapitalnem srnjaku, pokvaril se je pa sprožilec:icon_lol:

Sicer pa imam tudi sam zastavo in je ne menjam.

dolgin
19. May 2008, 13:02
Dolgin, moj foter se verjetno nebi strinjal s tabo, mu je namreč zatajila pri kapitalnem srnjaku, pokvaril se je pa sprožilec


To mu le srnjak ni bil namenjen!!!!
Sicer pa se ti to lahko zgodi pri vsaki 15000€ vredni puški,s to razliko da je sprožilec za zastavo poceni,za druge zadeve pa vprašanje kako je! Zastavo ti porihta vsak "šlosar"!!!

lp

Deerhunter
20. May 2008, 07:31
Ja, CZ dela tudi puške z levim zaklepom, preverjeno pri Anclju v NM.

Da bi dal izdelat puško v Kranju do zdaj nisem pomislil. Mogoče pa ni slaba ideja, če te puške dobro nesejo. Koliko časa pa traja da zadevo izdelajo?

teohafy
20. May 2008, 11:36
Ja, CZ dela tudi puške z levim zaklepom, preverjeno pri Anclju v NM.

Da bi dal izdelat puško v Kranju do zdaj nisem pomislil. Mogoče pa ni slaba ideja, če te puške dobro nesejo. Koliko časa pa traja da zadevo izdelajo?


Meni je rekel da okoli 1,5meseca.

Deerhunter
26. May 2008, 11:15
kakšno grupacijo pa bi delal Češki CZ 550 v "štuc" izvedbi? Bi spravil vse strele v 5 cm krog na 100 metrov?

jazbec
26. May 2008, 11:33
Štuc je ravno tako natančen, torej brez težav grupa pod 5 cm. Več je odvisno od strelca (kot vedno)

Bunny
10. December 2008, 15:29
Mene pa zanima, če ma kdo CZ 550 FS "štuc", kako se kaj ta puška obnese? Mislim predvsem na izdelavo, kaliber...

Hvala za odgovor.

Bunny

trma
10. December 2008, 19:14
Mene pa zanima CZ 550 Medium Lux; v calibru 300 win.mag.

prosim za komentar.

lp

andrej win
18. January 2009, 08:29
A mogoče kdo ve,če čehi delajo puške (karabine) v kalibru 6,5x57?
6,5x55SE jih delajo,tega kalibra pa nisem zasledil..

lp

dolgin
18. January 2009, 09:40
Ne delajo! Sem že vse prebrskal! Bo treba Titan nabavt! Al pa,zadnjič sem na Egun-u zasledil eno kiplafarco! 1700€ z Zeisam 7x50 vred! Še zdej se mi sline cedijo!!!!

lp

andrej win
11. June 2009, 15:11
CZ 550 american

denis jež
11. June 2009, 17:32
kakšna je kaj natančnost? predvidevam da nese lzelo dobro.
lp

andrej win
11. June 2009, 18:43
kakšna je kaj natančnost? predvidevam da nese lzelo dobro.
lp

Kar se točnosti tiče,u čeha ne dvomim (za lovske potrebe),samo zaenkrat me še ni "navdušil"..
Ampak mislim,da bo zadeva slej ko prej začela nest kroglce,kot si js želim..:icon_wink:

Mal sem probaval (10 strelov), najbolš mi je ratal nek u 2-3 cm 3 streli..ko se pa mal usedem,pa kej več ustrelim,pa dobite še slikco:icon_wink:

LP

De_Tomaso
12. June 2009, 00:41
Koliko ima ta 550 american premer cevi? Je to normalna cev ali gre že bolj proti varmint izvedbam?

andrej win
12. June 2009, 18:43
Koliko ima ta 550 american premer cevi? Je to normalna cev ali gre že bolj proti varmint izvedbam?

Pravjo,da je to napol tekmovalna cev na teh american-ih..:icon_neutral:

daco
1. October 2009, 11:41
Imam češko karabinko ZKK 600. Puška ima orginal montažo na kateri je napisan ti puške. Ali je kakšen problem če jaz montažo menjam, saj potem nebo tip nikjer označen? Ali je pač kje drugje na puški označen, pa ga jaz ne najdem?

jancar
1. October 2009, 12:52
Mislim, da so številke važne.

andrej win
20. January 2010, 13:06
Mogoče kdo ve,kako (če se sploh da) se razstavi zaklep od češke repetirke?

hvala ,lp

ZR7
20. January 2010, 14:00
Mogoče kdo ve,kako (če se sploh da) se razstavi zaklep od češke repetirke?

hvala ,lp

http://www.czub.cz/en/download.aspx
Tu imaš nekaj navodil za različne čehe.

LP

urigrom
15. January 2011, 09:09
Jaz imam 550 lux eno leto, najprej sem streljal z strelivom Prvi partizan Grom 10.2 nisem dobil grupe na 100 m manj kot 12 cm.:icon_redface:
Zdaj sem nastreljal na Norma Vulkan 11,2g pa streljam grupo 5cm sem bil zelo presenečen.
Z vulkanom sem pred kratkim tudi uplenil divjega prašiča na cca 100m ga je prebilo malo nad srcem in je padel v ognju ni naredil niti koraka.
Je imel 95kg

CZ 55o je dobra puška in jo priporočam :icon_smile:
Jaz sem jo kupil v Avstriji v Lavamindu pri Sallbergerju sem jo dobil v 14 dneh z montažo optike vred,pa še ceneje kot pri nas.

Markysprej
16. January 2011, 19:28
koliko te je prišla?

urigrom
20. January 2011, 18:27
Z meopto artemis 3-9x42 okoli 1300 e z fiksno montažo in pristrelom
Rok 14 dni !!!:icon_smile::icon_biggrin:
Pri naših slovenskih modelih pa rok dobave 2 meseca pa še enih 200e dražje:icon_confused:

main757
20. January 2011, 22:00
Kateri kaliber imaš? Meopta je artemis 2000 ali 3000?

JANEZ L
20. January 2011, 23:02
Lp!



Pri naših slovenskih modelih pa rok dobave 2 meseca pa še enih 200e dražje:icon_confused:

Če nebi ta dotični "model" mešal dr..., kakor ga je že pri Ruskem orožju Baikal, bi bila cena na našem tržišu, še vsaj 100 evrov manjša, kot si dal ti za komplet z Meopto v Avstriji. Za ta denar solidna izbira, a vseeno...moje skromno, nevedno mišlenje, da je vseeno preveč...

Lovski zdravo
Janez L

Markysprej
21. January 2011, 06:39
koliko pa je sama gola puška stala? ker cena 1300€ se mi zdi kar primerljiva s slovenskimi...

main757
21. January 2011, 09:38
Kje gledate te cene? V Novem mestu je cz 550 cca. 780€.

sasodolinar
21. January 2011, 10:18
Pozdravljeni!
Imam to puško (CZ 550 Fs), se pravi v "štuc" izvedba v kalibru 308 Win.
Na puški imam suhlovo montažo in optiko Meopta 2-8*42, z natančnostjo
te puške sem zelo zadovoljen, moti pa me sama teža te puške, ker je
v primerjavi z drugimi puškami veliko težja.

Lp Dolinar

Markysprej
21. January 2011, 16:58
Kje gledate te cene? V Novem mestu je cz 550 cca. 780€.

na to še daj gotovinski popust min 10%. jst sem .270win po naročilu dobil za 650€. pa nisem veliko jamral. morda bi se dalo še manj...

urigrom
21. January 2011, 18:04
Ma ja fantje več bomo kontaktirali manj nas bodo odirali in plahtali z svojimi dobavnimi roki in vsem tem bla,bla
V glavnem ČZ 550= LUX je o.k vsaj za mene.
l.p:icon_wink:

porecan
10. December 2013, 21:53
Živjo.
Nekaj časa nazaj se je pojavila cz 557 lux, ki mi je veliko bolj všečna kot pa 550-ka. Ima kdo kakšne izkušnje? nemci jo za te denarce precej pohvalijo. :icon_lol:

robert13
2. July 2017, 08:13
Sam sem pred mesecem kupil CZ 557 lux v kalibru 308 s snemljivim nabojnikom, kar je bil seveda za mene pogoj in obvezno kaliber 308. Streljam pa vso divjad od lisice do jelenjadi in prašičev. Izgled puške za mene zelo v redu tudi končna obdelava, seveda se ne more primerjati s puško za pet jurjev ali več, ampak veliko boljša končna obdelava od savage, rugerja, zastave. Pred nakupom sem nekako gledal še tikko in druge v rangu do približno 1300 EUR. Sam sem želel kratko puško za lažje manevriranje po gozdu mogoče s plastičnim kopitom ki je bolj neobčutljivo. Ko sem imel na sejmu v rokah Savage, Ruger, Tikko,Browning, Titana in ČZ 557 se mi je v roke najbolj prilegala ČZ 557, saj ima debelejše kopito in mi je boljša za oprijem pa tudi v ramo mi je pasala kot bi bila narejena zame. Po dolgem razmisleku sem se odločil za nakup ČZ 557 lux z lesenim kopitom, saj s plastičnim ni možno dobiti s snemljivim nabojnikom. Na puško sem dal rusanovo zasučno montažo in optiko Delta 1.5-9x45 z dnevno in nočno rdečo piko. Oddal sem že nekaj strelov v tarčo tako bolj na hitro in sem s puško zelo zadovoljen. Edina slaba lastnost puške je mogoče za nekoga njena teža cca 3.2 kg, saj je Tikka težka lahko le 2.7 kg (kal 308, izvedba compact), vendar se mi pri tikki ne dopade tanko plastično kopito na sprednjem delu, katerega si sicer lahko spremeni z raznimi dodatki ki jih dokupiš. Dejansko si lahko tikko urejaš po svoje od kopita do ročice zaklepa, vendar pa ne znam kakšna bi bila potem končna cena. Sam mislim, da sem za tisoč evrov naredil dober nakup uporabne puške. Sicer bi za dobrih 500 evrov tudi že dobil rugerja ali pa savage ampak se mi končna obdelava ne dopade, prav tako tudi sam tek zaklepa in druge podrobnosti, ki me enostavno motijo.

TaSl
3. July 2017, 08:14
Sam imam predhodnico 557 in je tako kot si ti ugotovil težka puška. Za zalaz in iskanje s psom je bila dokaj neprimerna in sem kupil nekaj lažjega in krajšega. Vseeno pa pri čehinjah natančnost in kvaliteta izdelave ji vprašljiva.
Lahko narediš nekaj slik, da vidim izgled. Me zanima kakšen napredek so naredili.

alojz1
3. July 2017, 11:31
Pa kaj se vsi pritožujete nad težo puške. Bolje je imeti več na rami kot na trebuhu.
Jaz imam Tiko varmint (okrog 5 kg) pa Blaser stoji v omari. Z težjo je lažje streljati.

mugo
3. July 2017, 16:02
Se strinjam z Aloljzom. Imam lahko Tikko, za nosit res milina, ko pa je treba streljat pa je majhna teža včasih problem, mene pri prostoročnem streljanju to kar zmoti, hitro zategnem strel.

robert13
5. July 2017, 21:48
Mene teža ne moti, saj je v nasprotnem primeru ne bi kupil. Prilagam še nekaj slik. 1665216653166541665516656