PDA

View Full Version : Noži Fallkniven



ZR7
23. October 2007, 14:37
http://lov.mojforum.si/lov-about515.html


Lepo pozdravljeni.
Zanima me, če kdo pozna, oz. uporablja nože Fallkniven.
Nekdo mi je pokazal katalog in glede na to da so mi noži zelo všeč in jih imam doma že kar veliko zbirko, vas sprašujem za morebitni nasvet.
O ceni pa ne bi rad dosti govoril, saj je najbolj poceni nož, ki ga oni izdelujejo 16.000 sit.


Joj sedaj pa se ne spomnim točno v kerem Lovcu so bili opisani. Opisal pa jih je M. Kerstnik. Zelo je pohvalil te nože in napisal da so kvalitetni,...

Mislim pa, da je bilo v enem lanskem.


Vem da so bili opisani, saj sem se v Lovcu, tudi prvič srečal z njimi.
Konkretno me zanima, če imate osebne izkušnje ali koga poznate, da te nože uporablja.

Ganges, vseeno hvala za tvoj trud.

P.S. poizveduj še naprej in mi nato kaj napiši. :wink:

Lep pozdrav.


Jaz mislim, da bom enega kupil. Tule lahko vidiš tudi forum o Fallkniven nožih:
http://www.knifeforums.com/forums/showforum.php?fid/65/

Vse kar sem o teh nožih zasledil je to, da so v samem vrhu glede kvalitete.

Lep pozdrav!

Janez


Sam imam sicer zelo podoben nož njihovih sosedov, firme Helle, model Eggen. To je zelo preprost nož z ročajem iz njihove breze, rezilo je iz zelo kvalitetnega troslojnega(sendvič konstrukcija) jekla, za naše pojmovanje nekoliko debelo a neverjetno funkcionalno(zaradi večjega kota zelo razpira pri rezanju-potrebna je bistveno manjša sila rezanja). Nož je izjemno oster in zelo dolgo drži ostrino. Zanj(za proizvajalca) sem prvič slišal po predstavitvi v Lovcu, ko pa se je kolega vrnil z lova na Norveškem in mi pripovedoval pravljice o nožih s katerimi so pucali losa, pa so potem še brili, sem mu pokazal slike na netu in ugotovila sva, da je to to. Da skrajšam, skupaj s poštnino in brusom DMT tipa Diafold me je predlani koštal cca. 22.000 SIT. Sem super zadovoljen, toplo priporočam vsem, če koga posebej zanima si ga lahko pride pogledat. Osebno mislim, da so noži Fallkniven po konstrukciji, materialih in ceni primerljivi Helle-jem. Se opravičujem, čeprav je malce off topic, imam za prodat enega Schrade-ja in enega Herbertz-a.


Danes sem po pošti prejel Fallkniven H1 nož iz 3G jekla. Ko ga bom preiskusil na kakšnemu trupu divjadi poročam!

LP

Janez


Hi, V ponedeljek sem odrl lanščakinjo divjega prašiča (42 kg). Z nožem sem kar zadovoljen vendar bom naslednjič za rezanje prsnice ter za rezanje nog uporabil sekiro ali žago. Nož je dober o tem ni dvoma a mislim, da je varianta z klino iz VG10 jekla povsem dovolj.

Janez