PDA

View Full Version : Bettinsoli



jazbec
11. May 2008, 19:41
V eni izmed trgovin z lovsko opremo sem "našel" kombinirko BETTINSOLI, v kalibru 6.5x57R/12.
Na pogled je puška prav lična, mogoče celo preveč za ceno pod 1000 evri.
Pa me zanima Vaše mnenje, o tej puški, mogoče jo tudi kdo od forumašev ima.

detel
11. May 2008, 22:26
Če boš lovil tudi prašiče in jelenjad, jo raje ne kupi :icon_study:.

jazbec
11. May 2008, 23:50
Ni "problem" v kalibru. Imam že karabin v kalibru 7x64 sedaj sem si pa zaželel kombinirko v kalibru 6.5x57R, predvsem za srnjad, gamsa..
Bolj me zanima kakovost Bettinsol-ja, če se ne motim je v prejšnjem forumu nekdo zapisal, da se je za izogibati tako lepih pušk za takšno ceno.
Zanimivo bi bilo videti primerjavo z Sabattijem. Katera je boljša (kakovostnejša)?

narava
12. May 2008, 07:18
Brez dvoma je Sabatti boljše kvalitete, kar bi ti potrdili v Koptexu(Nova Gorica), kjer obe puški prodajajo že nekaj časa. Puška je za ne preveč kvaliteten materia pralahka in ima tako zelo velik odsun. Sabatti so mogoče podobnega jekla, so pa precej bolj masivne in z tem težje, kar je tudi prav, saj je za lahko puško potrben zelo kvaliteten material.

denis jež
12. May 2008, 07:38
Živjo
Veš kako pravi pregovor,ki je bolj znan tukaj na primorskem, Italijan ni vojak in Fiat ni avto, v moji omari nikoli ne bo italijanske puške,to je moje mnenje se pa opravičujem, če sem koga užalil.lp

detel
12. May 2008, 07:41
Italijani delajo kvalitetne šibrenice. za kroglo pa ....:icon_redface:.

Deerhunter
12. May 2008, 10:33
Oče ima tako puško že dolgo časa. Ravno nekih večjih pripomb čez njo nima. Mislim da glede na ceno je kar v redu stvar. Je poceni, zelo lahka za nošenje in tudi kar natančna. Ne vem na koliko m sva streljala, ko jo je kupil, mislim da na okoli 70 do 100 m in je bila grupacija v krogu premera 4 cm. Odsun mene osebno ni motil.
Kaliber 6,5×57 pa je primeren za v lovišče, kjer je pretežno srnjad.

narava
12. May 2008, 10:54
Glede kvalitete se stvari precej spreminjajo, zato stari pregovori ne morejo biti več merilo. Tudi nemški avtomobili niso kar so bili, itd ...

Vsaj pri Sabatti, ker jo poznam, sploh ni vprašanje natančnosti, saj je puška 100 %. Problemi lahko nastanejo drugje : slaba bronura, mogoče nenatančna izdelava lesenih delov, možna okvara igle, itd... . Potrebuje pa tudi malo več vzdrženja.
Zanimivo je tudi to, da tovorstne puške kritizirajo predvsem tisti, ki jih nimajo, bolj je zanimivo mnenje je od nekoga, ki jo uporablja.

lp

jazbec
12. May 2008, 13:49
Glede kalibra sem že zapisal, za srnjad, gamsa, kakšno jelenje tele (če se ravno nastavi) za drugo ima po zakonu premalo energije.
Pri nas ima lovec Sabatija v kalibru .243win/12 in je z puško zadovljen. Ni to ravno boroveljska bokarica ampak za tak denar ne moreš dobiti več.

JANEZ L
20. May 2008, 10:31
Lp!

Spoštovani lovski tovariš jazbec. Ti samo pazi, da boš prvo puško preiskusil. Pred leti jo je kupil lovski tovariš, pač tako na brzino, se je mudilo. Lična puškica ni kaj, samo, kaj ko sta cevi narobe "zlotane" in na 40 korakov šibre nesejo 40 centimetrov čez. Puška nastreljena na daljnogled. 100metrov/ + 4cm.

Lovski zdravo
Janez L

jazbec
20. May 2008, 17:38
Kombinirko kupujem že nakaj let. Pač ne najdem primerne. Sem bil danes pri Fanzoju, ima zanimive zadeve, a kaj ko Suhlova bokarica z menjalnimi cevmi (krogla/krogla) in ne najprimernejšim daljnogledom (4x32) pride 4000 evrov. Rabljena, se razume. Pa tudi ni vrhunsko oghranjana.
Res je, da je puško pred nakupom pametno preizkusiti, pri rabljenem orožju je to mogoče, pri novem pa skoraj nemogoče. Vem pada nekatere puške pridejo z tovarniko tarči in grupo zadetkov na njej.
Najbolj bi bil "vesel" da bi našel kakšno rabljeno bokarico, lepo ohranjeno za normalno ceno. Pa še preizkusil bi jo lahko:icon_biggrin:

kuje
20. May 2008, 18:21
Potem sem pa prepričan,da je dobro ohranjena češka bokarca idealna zate.Problem lahko nastane edino,če ne zadošča kriterijem tvojega ega!:icon_wink:

jazbec
20. May 2008, 21:13
Z egom nimam problemov:icon_biggrin:
Češka bokarica bi bila čist Ok. Težava nastane takrat ko bi rad dobil res dobro ohranjeno (jo mislim imeti nekaj časa...), pa še povečini so v 7x57R, nekaj jih je tudi v močnejšem bratrancu (7x65R). Sam pa imam v misli 6.5x57R. Saj veš kako je to ko si nekaj zamisliš...
Res pa je, da mi pogled uhaja k kakšnem boroveljskem...suhlovem izdelku. Ni hudiča da se kaj ne najde.

dolgin
21. May 2008, 11:26
Če te mikajo boroveljske puške si oglej tole,sem jo imel že v načrtu,pa mi je blo potem preveč drugih stvari,tko da je ostala tam,kjer je! Odlična zadeva,ročna in lična :


KOMBINIRANA PUŠKA J.P.SAUER&SOHN KALIBRA 8X57JR/16

- vgrajena nova suhl montaža ( spodnji del )
- originalna gravura - arabeske
- z naprožilom
- kompletno obnovljena v Bock d.o.o.

http://www.bock.si/orozje/176_m.jpg
MPC: 500.000,00 sit/€: 2.083
povpraševanje

kuje
21. May 2008, 11:29
Tale puša že vsaj dve leti tam stoji!

dolgin
21. May 2008, 11:34
Ja,sej vem,gotov še zmerej mene čaka! Vse odbije cena in pa to da nima daljnogleda! Če pa razmisliš malo pa imaš : kompletno obnovljeno puško,novi nastavki za montažo,novo kopito,se pravi dela,ki bi te pri kakem puškarju gotovo prišla okoli 1000 €! Pol pa tudi sama puška ni več tako draga! Ampak kalibr je pa zakon,a?

lp

kuje
21. May 2008, 11:39
Brez skrbi!

jazbec
21. May 2008, 13:16
Spremljam strani od Bocka, ta puška se jim valja že kar nekaj časa, in kakor koli obrneš, preveč je 2083 evrov. Lahko da je za koga toliko vredna, zame ni.

Kolovski
21. May 2008, 15:12
U zdejšnmu lovcu sta 2 tacga kalibra, pa pomoje da tut obe boroveljske. A kdo ve ceno za ti 2? Je pa to idealna puška za pogone, vsaj po mojem menju.

laso
21. May 2008, 20:14
Ta puška ima kaliber krogle 8x57JR, zakon pa bi bila, če bi bil kaliber 8x57JRS.

Kolovski
23. May 2008, 00:17
Ta puška ima kaliber krogle 8x57JR, zakon pa bi bila, če bi bil kaliber 8x57JRS.

Kaj je pa razlika med tem dvem?

narava
23. May 2008, 07:26
Razlika je v debelini krogle in moči . 8 X 57 jr je starejši in malo bolj švoh( 10 %) , ampak vseeno zelo uporaben. Pri 8 x 57 jrs so ponavadi netilke pobarvane z črno(rws) ali rdečo barvo(čeh), da se jih nebi zamenjalo.