PDA

View Full Version : Lovski noži



ZR7
23. October 2007, 13:36
http://lov.mojforum.si/lov-about872.html

Pred kratkim sem nabavil nož znamke Cold Steel, model Master Hunter, pa me zanimajo vaše izkušnje s temi noži. :P

Igoman
16. December 2008, 20:14
Jst sm si kupil ultimate hunter-ja (preklopni) pa reže ko svina pa fajn je kr je ročaj dolg kot pri nožih s fiksnim rezilom.

rahowc
12. October 2009, 19:58
http://www.shrani.si/t/1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg (http://www.shrani.si/?1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg)
Kaj pravite na nož od firme COLD STEEL je primeren za lov:)?
lp

pmarijan
12. October 2009, 21:17
...mislim, da je to model Tanto - no kakorkoli glede oblike rezila ne vem, za kaj točno bi bil uporaben - razen za razsekavanje, ker je rezilo zelo ostro, trdo in kvalitetno, vendar po moje prekratko. Ročaj pa je tudi ni plastičen, tako da se verjetno hitro navzame vonja po krvi,...

ZR7
13. October 2009, 07:46
http://www.shrani.si/t/1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg (http://www.shrani.si/?1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg)
Kaj pravite na nož od firme COLD STEEL je primeren za lov:)?
lp

Nikakor ne! Morebiti za izsekavanje iz robide, pa tudi za to je prekratek.
Lovski nož mora biti uporaben ali za delo v gozdu ali za delo na plenu.
Za prvo so razne sekirice, žagice, mačete ali kombinirana orodja, za drugo pa dobri preklopni kombinirani noži z ostrim rezilom za rezanje, primernim tudi za knikanje, žagico za prerezanje medenične in grodnične kosti, rezilom brez konice za odpiranje trebušne votline, izvijačem za nastavljanje daljnogleda ali kakšno drugo popravilo ter seveda odpiračem za steklenice. Seveda za steklenice z razkužilom, če se slučajno urežemo ali kaj podobnega.:icon_wink:

Bowie in podobni noži so pogojno uporabni in pridejo prav predvsem za izsekavanje, ko se v pogonu ali na krvni sledi zapledemo v kakšne robide. No seveda nekateri fantazirajo, da se bodo z njimi ubranili v primeru, da jih napade medved.:icon_lol:

Brlogar
13. October 2009, 08:53
http://www.shrani.si/t/1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg (http://www.shrani.si/?1b/JI/1JhuXbNZ/noz.jpg)
Kaj pravite na nož od firme COLD STEEL je primeren za lov:)?
lp

Nasploh lovski noži služijo kot orodje pri čiščenju plena, in še za mnogo drugih stvari, ki jih je omenil tudi ZR7, za lov pa so neprimerni in nepraktični, ker je divjad prehitra. Da ne omenjam, da lov s hladnim orožjem sploh ni dovoljen.
:icon_wink:

rahowc
13. October 2009, 14:01
Ne saj ga nisem še kupil
kaj mi lahko poda kdo kakšne linke za nože
ali pa kakšnega priporočate?
LP
Klemen Kobal

ZR7
13. October 2009, 14:06
Klemen, za lovsko uporabo si nabavi dober, a ne predrag kombiniran nož.
Kakšnega Švicarja, Herbertz-a ali Mikova.
Vse te dobiš praktično v vseh trgovinah z lovskimi in športnimi potrebščinami.

206
13. October 2009, 14:08
Fallkniven,Helle,Mora,Marttiini;izredni skandinavski nožarji,vsi imajo odlične lovske modele

ZR7
13. October 2009, 14:13
Fallkniven,Helle,Mora,Marttiini;izredni skandinavski nožarji,vsi imajo odlične lovske modele

Ima Marttiini tudi preklopne nože?

rahowc
13. October 2009, 14:50
Zdravo
kaj mi lahko poveste kakšno trgovino ker tukaj ne vem kje bi bilo kaj takega
in se to kakšna naj bo dolžina in širina rezila noža?
lp

206
13. October 2009, 15:26
Ima Marttiini tudi preklopne nože?

Ima nekaj modelov ja kokr sm vidu.



Rahowc,švicarske Wengerje ali Victorinoxe imajo zagotovo v vsaki lovski trgovini.

recimo to (http://victorinox.rosler.si/zepni-nozi/nozi-zatic/hunter-42.aspx) je čist uredu lovski nož,velika večina lovcev ima prov takega.Z njim ne morš falit.

ZR7
13. October 2009, 15:43
...
Rahowc,švicarske Wengerje ali Victorinoxe imajo zagotovo v vsaki lovski trgovini.

recimo to (http://victorinox.rosler.si/zepni-nozi/nozi-zatic/hunter-42.aspx) je čist uredu lovski nož,velika večina lovcev ima prov takega.Z njim ne morš falit.

Se popolnoma strinjam. Dober nasvet.

rahowc
13. October 2009, 19:36
A ha

kaj pa dolžina rezila je tudi ok?
in če dobi kaj"lufta rezilo"
lp

dolgin
13. October 2009, 20:13
S tem nožem nemoreš falit! Za lovsko uporabo super zadeva,dolžina kline te pri iztrebljanju divjadi ne moti,saj je niti ne uporabljaš (vsaj jaz ne).......

lp

206
13. October 2009, 21:19
Sama klina noža je dolga 11 cm,tist ukrivljen del za vamp prerezat je pa dolg nekje 3-4 cm,kaj je za naše potrebe več kot dovolj.Drugi tipi tega proizvajalca imajo tud daljšo to ukrivljeno klino.

Da bi nož dobil kaj lufta pa ne vem,moj je že 15.leto trdno vpet v samo ohišje.

nož pa stane nekje cca. 30 €,kaj je za tak nož res malo

De_Tomaso
13. October 2009, 21:46
Kakih 8 let nazaj sem ta nož podaril stricu (victorinox, da ne bo pomote) in mu še danes odlično služi. Sam sem pa pred nekja časa kupil preklopnega Gerberja in po kakšnih 6tih komadih srnjadi lahko rečem, da se tudi odlično obnese.

jereb
13. October 2009, 22:17
Victorinox ki je predlagan je res zelo uporaben nož. Tako dobro žagico dobiš pri redko kateremu nožu. Kar se pa kline tiče, so pa Wenger morda nekoliko boljši, vsaj taka so moja opažanja.
Je pa razlika majhna, da morda niti ni pomembna.

Victorinoxa ima res skoraj vsaka štacuna, Wengerja pa vsaka tretja ...

mugo
14. October 2009, 07:27
Za moje pojme je edina napaka teh "švicarjev" (sam uporabljam oba, wengerja in Victorinox) to, da sta zelena in ti hitro izgineta v travi, kamor ga odložiš, ko iztrebljaš divjad. Za mene bi bila najboljša v kaki kričrči barvi, že rdeča različica je s tega vidika boljša.
Pa še nekaj je, cena za takega švicarja je res ugodna za lovski nož, ker ko zgubiš nož ta 200 EUR s boš zelo tolkel po glavi, če pa zgubiš naž za 30 eur boš z malo manj slabimi občutki hitro odšel kupit novega.

jancar
14. October 2009, 09:33
Ke bi tegale kupu, lahko NA ZS

http://www.wenger.ch/scripts/Modules/Products/listOne.aspx?idProducts=201&idn=139

Kolovski
14. October 2009, 11:10
Ke bi tegale kupu, lahko NA ZS

http://www.wenger.ch/scripts/Modules/Products/listOne.aspx?idProducts=201&idn=139

Mene tut zanima!

jancar
14. October 2009, 11:21
neki sem najdu:icon_lol:

http://www.wenger.ch/scripts/index.aspx

Kolovski
14. October 2009, 11:31
A si se kej pozanimov kuk stane takle nož?

ZR7
14. October 2009, 14:04
Fantje, tudi tu se moramo držati napotkov o nereklamiranju!
Sicer ne morem tega zahtevati drugje.
Zato sem nekaj izbrisal, nekaj spremenil.
Pot je še vedno dostopna, le poiskati jo je treba malo bolj. Tako da ne more nihče reči, da gre za direktno reklamo.
Za direktne linke pa uporabljajte ZS!

admin

Brlogar
14. October 2009, 15:30
A si se kej pozanimov kuk stane takle nož?

cca 28 € je cena ranger/hunter modela

Prepelicar
10. November 2009, 09:03
Mislim, da je kvaliteten nož enako pomemben kot kvaliteten daljnogled ali strelni daljnogled. Sam sem pristaš fiksnih nožev, ne britev, ker so robustnejši, enostavnejši za uporabo in vzdrževanje ter z njim lažje in varneje prerežemo hrustanc grodnice ali mednične kosti, predvsem pri jelenjadi in d. prašiču.

Iščem res kvaliteten nož skandinavskega porekla (najraje Finska), zato vas prosim, da če kdo pozna pravo zadevo, da mi javi na ZS.

Hvala

janko
10. November 2009, 09:58
Mislim, da je kvaliteten nož enako pomemben kot kvaliteten daljnogled ali strelni daljnogled. Sam sem pristaš fiksnih nožev, ne britev, ker so robustnejši, enostavnejši za uporabo in vzdrževanje ter z njim lažje in varneje prerežemo hrustanc grodnice ali mednične kosti, predvsem pri jelenjadi in d. prašiču.

Iščem res kvaliteten nož skandinavskega porekla (najraje Finska), zato vas prosim, da če kdo pozna pravo zadevo, da mi javi na ZS.

Hvala

Prepeličar, mislim da ti je 206 napisal nekaj imen proizvajalcev odličnih nožev iz skandinavije. Da se jih naročiti prek neta , nekatere lovske trgovine pri nas doma jih tudi prodajajo-poglej xxxxxx.

Prepelicar
10. November 2009, 10:05
Hvala Janko. Če lahko, te prosim, da mi na ZS pošlješ link o internetni prodaji teh nožev.

LP in DP

denis jež
11. November 2009, 10:37
Mislim, da je kvaliteten nož enako pomemben kot kvaliteten daljnogled ali strelni daljnogled. Sam sem pristaš fiksnih nožev, ne britev, ker so robustnejši, enostavnejši za uporabo in vzdrževanje ter z njim lažje in varneje prerežemo hrustanc grodnice ali mednične kosti, predvsem pri jelenjadi in d. prašiču.

Iščem res kvaliteten nož skandinavskega porekla (najraje Finska), zato vas prosim, da če kdo pozna pravo zadevo, da mi javi na ZS.

Hvala

trgovec xxxxx ima res kvalitetne nože,ne vem točno proizvajalca mislimda je nemški trdota zelo viskoka,ne vem točno številke,ostrina je neverjetna,samo potegneš po bradi in kar letijo dlake stran,ja pa tudi cena neverjetna 750€,ampak ostrina me je pa res impresionirala.
lp

Brlogar
11. November 2009, 10:59
Nož za 750 ojrou mora znat sam iztrebit, odret, na kose narezat, pa še golaš skuhat.

Se bom kr švicarja pa mikova držal :)

main757
11. November 2009, 11:16
Prepeličar, kaj boš nabavil?

Tine
13. December 2012, 17:32
Kako ste zadovoljni z noži (preklonimi) Mikov. Oče je bil zelo dokler ga ni izgubil. Od takrat je uporabljal nekega finskega, kateremu pa se je začela klina zapirati. Sem mu prek neta naročil Mikov in me je kar prijelo, da bi še sebi enega :icon_lol:.

Ahiles
13. December 2012, 18:11
lahko jih ne nabrusit, so poceni, če ga izgubiš se ne sekiraš preveč. ostrino pa drži tako-tako. na 2-3 komade boš brusil, če si "picajzlast" pa po vsakem :icon_wink:

Andrej1986
31. July 2014, 11:23
Živjo. Jaz sem si nabavil lovski nož Muela in sem super zadovoljen. Rezilo je zelo kvalitetno in ročaj je iz pravega jelenovega roga. Super sem zadovoljen. Za te španske nože Muela, strokovanjaki pravijo, da so najlepši lovski noži na svetu. Jaz sem jih opazil tukaj: xxxxxxxx

Lp

alojz1
16. January 2015, 08:55
Še ena oblika rezila. Naslednji ročaj bo iz lodna.

Brlogar
16. January 2015, 13:41
Tako rezilo tudi jaz dobim...

Kako obrusiš rog v obliko? Ga prej zlimaš grobo odrezanega na klino z epoksijem in potem na fino obrusiš?

Bi bilo fajn, če bi kdo malo poslikal posamezne faze obdelave ročaja za nas, ki se bomo tega heca lotili sami :)

Malo si pomagamo z videi na youtubu, ampak bi bilo vseeno koristno.

alojz1
16. January 2015, 14:15
- na krožni ali tračni žagi odžagaš rog.
-platnico zbrusiš na tračnem brusilnem stroju (samo na debelino).
-eno pomeriš in zavrtaš najprej eno luknjo za kovico, jo vstaviš in zvrtaš še drugo.
-enako narediš z drugo platnico. Pomeriš tako, da porozni del roga ne sega preko, ampak samo belina.
-zmešaš epoksi. Kovico malo zbrusi ali z kladivom udari, da je groba. Skrajšaj jo toliko, da je
poravnana z platnicami.
-zalepiš in stisneš. Počakaš pol ure in višek roga zbrusiš.

Jutri bom pokazal ročaj iz lodna. Zeleni loden v modelu premažem z epoksi smolo (več plasti) in stisnem. Nekateri to imenujejo mikarta ali tekstolit. Lahko kombiniramo z lesom ali barvnimi tkaninami.

guss
16. January 2015, 18:47
Kje pa imajo na zalogi epoksi?

alojz1
16. January 2015, 20:43
Če ne drugje je v trgovini z avtomaterialom. Pa navodila preberite, da ni prehitro trd ali pa sploh ne.

Brlogar
18. January 2015, 00:46
Epoksi dvokomponentno lepilo dobiš v vsaki baubau trgovini

alojz1
18. January 2015, 09:53
Dvokomponentno je lepilo. Za zalivanje pa je osnova A (pakirano 1kg), pospeševalec B 1% in trdilec C 1,5%.

jagerboss
18. January 2015, 16:00
Jutri bom pokazal ročaj iz lodna. Zeleni loden v modelu premažem z epoksi smolo (več plasti) in stisnem. Nekateri to imenujejo mikarta ali tekstolit. Lahko kombiniramo z lesom ali barvnimi tkaninami.[/QUOTE]

?????? Kje je????

alojz1
18. January 2015, 16:13
Medeninaste palice za kovice mi je zmanjkalo. Bo v kratkem. biggrin

Primož
18. January 2015, 19:44
Pozdravljeni. Kje pa se da dobiti sama rezila za izdelavo noža ?

alojz1
23. January 2015, 19:43
Pa še ročaj iz mikarte. Šest plasti flisa in lodna (zelen in rdeč) sem stisnil. Lepši je, če se nitke vidijo kot npr jeans. Pa kovice sem tudi opustil. Kjer je v ročaju luknja sem z brusilko naredil x in zalil z aralditom. Treba ga je še spolirat z vodobrusnim papirjem.
Dvokomponentna masa pa se dobi v vsaki trgovini z barvami. 1 kg osnove + 1/2 kg trdilca je 18€.

guss
25. January 2015, 11:44
še moj ;)

Ostrorogi
25. January 2015, 23:15
Alojz, tale iz mikarte;
Ali si stiskal direktno ali si "platnice" naredil posebej in jih naknadno lepil pa potem obdelal.

alojz1
26. January 2015, 07:56
Naredil sem letvico, jo prerezal in dobil platnici. V model dajte najprej folijo, da se ne prime. Pa ne pozabit. Vzemite tkanino kjer se nitke vidijo. Čim bolj grobo. Saj vmesni prostor smola zapolni.

PROF.racoon
26. January 2015, 13:01
Alojz, ali je razlika, če uporabimo osnovo A, pospeševalec B in trdilec C (torej trikomponentno epoksi smolo) za zalivanje mikarte ali mora biti dvokomponentno?
Enako bi vprašal pri lepljenju platnic na rezilo.

V Baubau sem namreč kupil velik epoksi paket s tremi komponentami (v paketu še vlakna, posoda, brusni papir, navodila), pa zdaj ne vem ali lahko s tem močim material za izdelavo mikarte, ker na posnetkih na Youtube vsi uporabljajo dvokomponentno maso, in če lahko z njim tudi lepim platnice.

alojz1
26. January 2015, 13:31
Za platnice je vseeno katera smola je. Za leplenje na kovino pa le dvokomponentno. Nekaj takega kot je na sliki stane 3€. Če ne boš kovičil je dobro z brusilnim strojem kovinski del, tam kjer so luknje pobrusiti v obliki x. Če je površina hrapava bolj drži.