PDA

View Full Version : Tekma Toško čelo 2008



Golobar
7. May 2008, 12:04
Dolgo sem cincal, na koncu pa sem se le odločil, se prijavil sem gor in vam pišem. Pa ne zaradi zadoščanja svoji jezi, ampak, da ne bo naslednjič kdo odpeljan na urgenco ali v mrtvašnico!



Sporočilo organizatorjem strelske tekme 27. aprila na Toškem čelu.

Vsako leto smo lovci radi hodili na to tekmo in se tam družili in tekmovali. Žal pa se že nekaj časa organizacija tekme kvari in je pripeljala tako daleč, da je udeležba na strelišču, zaradi dometa šiber pa tudi izven, postala nevarna za življenje in zdravje ljudi.

Ne morem razumeti, da vodja tekme opozarja pripravnike na pravilno ravnanje z orožjem, kasneje ko gre za ostale lovce - tekmovalce, pa na varnost in poštenost pozabi.
Najprej poštenost in enakopraven odnos do tekmovalcev, ki so plačali štartnino.
Vsak tekmovalec seveda dobi svojo štartno številko in na podlagi nje približno predvideva, kdaj bo na vrsti, da se lahko ustrezno pripravi. A Toščani kar naenkrat vmes vrinejo skupino veteranov in vse podro.

Tekmovalci v kombinaciji gredo odstreliti še na tarčo srnjaka z MK orožjem. In če slučajno nimaš svoje municije, mu jo na licu mesta prodajo za 2€ na kos! Za potrebnih 13 strelov, torej odšteješ 26€.
Tudi cena serije golobov je pošteno zasoljena. Drugje za serijo 25 golobov odštejemo 4€, tu pa za 20 golobov in tarčo srnjaka (brez MK municije, ki je drugje v ceni) zahtevajo kar 15€.

Dobro, to pač pove dovolj o pohlepnosti te LD in posledice bodo nosili sami, saj je kar precej lovcev ob koči izjavilo, da so na tej tekmi zadnjič in ne pridejo nikoli več.

A kar je najbolj kočljivo, se je dogajalo na strelišču za glinaste golobe, seveda v neposredni bližini vodje tekmovanja, ki se je le nasmihal in ne ukrepal. Čeprav je lovec LD Dobrova, neki Vojc menda, očitno pošteno pod vplivom opojnih substanc, oborožen in opotekajoč se ogrožal ne samo zbranost in koncentracijo ostalih strelcev, temveč tudi njihova življenja. Po enem seveda zgrešenem strelu je s še enim nabojem v cevi opotekajoče opletal s puško v smeri ostalih strelcev, ki so se mu umikali v skrbi za svoje zdravje in življenje. Dogodek vreden vsega obsojanja, še posebej, ker organizatorji niso ukrepali.

Lovska družina, katera dovoljuje take dogodke na svojem strelišču, ne bi smela nikoli več dobiti dovoljenja za izvajanje strelskih javnih prireditev.
Zato tu javno pozivam LD Toško čelo, da če takih prireditev niso sposobni varno izpeljati, naj se ne igrajo več z življenji ljudi, temveč naslednjič organizirajo samo veselico, saj lupljenje že opitih obiskovalcev jim gre odlično od rok.
Mene pa tja ne bo nikoli več in z menoj še kar nekaj lovskih tovarišev. Tudi iz LD, kjer na te tekme "delegirajo" take nevarne pijance in za katero je slišati od udeležencev tečaja za lovce pripravnike, da imajo podoben pijanski podmladek, a očitno vodstvo nima volje reševati teh težav.

Lovski pozdrav!