PDA

View Full Version : Krma



trma
15. April 2008, 21:24
Zdravo vsem skupaj!

Kdor ima v lovišču jelenjad bi prosil za mnenje; s kom krmite jelenjad (kaj vam najraje poje)? Probal sem s krmnim krompirjem, krmno peso, kostanjem -letos sem posejal krmno peso.....Praktično niti mi ne dotakne, razen koruze (katero zalagam za d.prašiče) in deteljo katero popase. In seveda rada obiskuje kaluže.

Kaj pa vaše mnenje, slišal sem, da se mora navaditi na krmo. Naj povem da jelenjadi nimamo veliko, je pa vedno prisotna.

hvala za vaše mnenje.

lp

denis jež
15. April 2008, 22:16
Živjo
Tudi mi nimamo veliko jelenjadi je pa tudi vedno prisotna kakih 20-30 kom se stalno giblje na našem teritoriju. Mi dajemo jelenjadi za zimsko krmo sladkorno peso in koruzo v klasih, če pa dobimo letos na žalost nismo jim damo jabolčne tropine kar imajo zelo radi. pri nas najraje jedo sladkorno peso. Na krmne njive pa posejemo ohrovt,ki ga tudi radi jedo.
lp

zober
16. April 2008, 15:24
Tropine,pesa to imajo najraje!

jazbec
16. April 2008, 16:41
Na krmišču ki ga oskrbujem imamo postavljenega Herkulesa z koruzo, poleg tega nemečem še malo pese, jeseni pa tudi jabolka (sezonsko sadje). Jelenjed, srnjad, jazbec, golobi.. vsega je polno:icon_lol:
Bolj pomembno kot kaj je na krmišču je pomembno da je krmišče skozi založeno.

trma
19. April 2008, 09:36
Jazbec se strinjam s tabo. hvala lepa vsem za mnenja.

lp

krt
19. April 2008, 14:08
Zdravo vsem skupaj!

Kdor ima v lovišču jelenjad bi prosil za mnenje; s kom krmite jelenjad (kaj vam najraje poje)? Probal sem s krmnim krompirjem, krmno peso, kostanjem -letos sem posejal krmno peso.....Praktično niti mi ne dotakne, razen koruze (katero zalagam za d.prašiče) in deteljo katero popase. In seveda rada obiskuje kaluže.

Kaj pa vaše mnenje, slišal sem, da se mora navaditi na krmo. Naj povem da jelenjadi nimamo veliko, je pa vedno prisotna.

hvala za vaše mnenje.

lp

Poskusi z balami napol suhe trave(to so bale,ovite z najlonom).Pri nas so se dobro obnesle,tudi jelenjad jo pozimi poje,vendar moraš imeti dostop do krmišča z traktorjem,da jih tja lahko pripelješ.pa še veliko cenejša krma je kot ostalo.

trma
20. April 2008, 19:07
Poskusi z balami napol suhe trave(to so bale,ovite z najlonom).Pri nas so se dobro obnesle,tudi jelenjad jo pozimi poje,vendar moraš imeti dostop do krmišča z traktorjem,da jih tja lahko pripelješ.pa še veliko cenejša krma je kot ostalo.

Krt, a misliš na silažo?

Prskač
21. April 2008, 13:03
Mislil je na senažo, senaža pa je travna silaža. :icon_biggrin:

krt
21. April 2008, 15:00
Krt, a misliš na silažo?

Da,travna silaža.