PDA

View Full Version : Streljati na zelo daleč



ZR7
23. October 2007, 14:21
http://lov.mojforum.si/lov-about931.html


Imam vprašanje in sicer. Obstaja kakšna disciplina, v kateri se strelja na velike razdalje (prek 500m)? Sprašujem zgolj informativno, saj me res zanima kako je s tem. Na internetu sem na veliko gledal, kaj američani počnejo z puškami .50 caliber. Zanima me, kako je s takimi kalibri v Sloveniji, obstajajo kakšni klubi, ki se s tovrstnim streljanjem ukvarjajo, oz. je mogoče to početi na kakršen koli način? Od vedno je bila moja pobožna želja streljati s takšnim orožjem, in daleč najbolj sem užival v streljanju z velikimi lovskimi kalibri (8x68S, 375 H&H) na zelo oddaljene tarče...

Hvala in LP


Vem da v Srbiji obsatajajo takšne tekme, streljajo z 8x57 in podobnimi kalibri na več kot 400m. Kakšen članek se najde v srbsi reviji kaliber.


Pri nas imaš par klubov ,kateri se ukvarjamo z streljanjem na večje razdalje, pri nas se strelja nkako na 500 m , pojdi na Vojni veteran in boš našel rasporede tekem pri nas, ena je bila 14 dni nazaj na Blokah in bo zagotovo še kakšna.


Bloke so zakon !!!!!!!!! kadar se tam strelja imamo občutno večji pritisk prašičev v naše lovišče he he eh . Strelja pa se na 300m tudi v Crngrobu!!


V Crngrobu se strelja na 385m