PDA

View Full Version : Lovske strelske tekme



ZR7
23. October 2007, 14:19
http://lov.mojforum.si/lov-about994.html


Zdravo.

Ker se vsakoletno udeležujem lovskih strelskih tekem na glinaste golobe in streljanja na tarčo z MK imam nekaj vprašanj glede pravil streljanja. Namreč na vsaki tekmi se najde kakšen tekmovalec s svojimi pravili glede čokov na šibernici, teže MK pušk, sile na sprožilcu pri MK, ali je dovoljeno naprožilo pri MK,... Zanima me, če ta pravila o lovskih strelskih tekmah sploh obstajajo in kje jih je možno dobiti ?

Hvala za pomoč!


Pravila o lovskem strelstvu so napisanav-PRAVILNIKU O LOVSKEM STRELSTVU-,glede čokov ni omejitve,teža MK puške ne sme presegati3.5kg in proženje ne mehkejše od 0.5 kg.Pravila na "GOLAŠ" tekmah pa tako in tako vsaka družina malo prikroji :lol:


lp


Hvala za odgovor!
Kje pa lahko dobim ali vidim ta PRAVILNIK O LOVSKEM STRELSTVO ?


Dobiš ga pri referentu za strelstvo v tvoji LD.



Dobiš ga pri referentu za strelstvo v tvoji LD.

http://www.motosvet.com/tabla/style_emoticons/default/trance_21_laughing1.gif Živjo optimizem. Hotel si reči, moral bi ga dobiti, kajne?


haha- ga mogoče ima kdo v elektronski obliki ??

Hvala za trud.


Kolikor vem ga v elektronski obliki ni,strelski bi ga pa moral imeti,ampak za vpogled. Možno je pa tudi da ga nima.


lp



Kolikor vem ga v elektronski obliki ni,strelski bi ga pa moral imeti,ampak za vpogled. Možno je pa tudi da ga nima.


lp

Če bi mi ga kdo lahko poslal, bi ga skeniral in objavil na straneh. Seveda lahko tudi sam skenira kdor ga ima, pa mi pošlje datoteko.
Tudi dober posnetek z digitalnim fotoaparatom je čisto v redu.


Pravilnik je kr obsežen, sicer malega formata, a veliko strani, tako, da nevem kako bi šlo s skeniranjem. Jaz sem ga sicer že prebral, bom pa prosil našega strelskega, da mi ga posodi. Ga bom poskušal skenirat in dati na strani.


V mesecu decembru je bilo organizirano izobraževanje za strelske sodnike, ki ga je organizirala LZS na eni od območnih zvez. Lepo je bilo rečeno, da se Pravilnik lovskega strelstva spreminja, prilagaja lovskim združenjim po Evropi. Namesto krepkih sto in več strani naj bi jih vseboval le nekaj več kot deset, žal je obtičal v proceduri na LZS, zato po mojem mnenju še ne velja. Kolikor se spomnim je sprememba tudi pri držanju puške (kopito mora biti vidno izpod lahti in ne več na boku, trdota proženja ni več predpisana itd.). Mogoče kaj vedo na LZS, bom povprašal, verjetno ve kaj več tudi predavatelj, ki je vodil tečaj.


Trenutno še veljavni Pravilnik je objavljen na naših straneh http://www.forum-lov.org/content/view/280/210/

Član hl je prispeval optično prebrano gradivo, da smo sploh imeli kaj urediti in objaviti. Hl, hvala!

Vabljeni k ogledu.

ZR7
22. January 2008, 14:22
Zgornji link ne deluje več zaradi selitve. Pravilnik je objavljen na straneh pod zakonodajo.

zasavc
28. January 2008, 20:08
zdravo,

Kaj še vedno ni novega Pravilnika o strelskih tekmah??

Glede na to, da že nekaj let tekmujemo po novih pravilih menim, da je smešno, da še vedno velja star Pravilnik. Verjetno mora obstajati neki dokument/pravilnik o novem načinu streljanja na golobe ( lovski stav, bližje stojišče,) in pri krogli MK ( štirji načini streljanja, daljnogledi,..)

Hvala za mnenje,

ZR7
29. January 2008, 10:09
Zasavc, tudi mi čakamo. In ker nismo uradna stran, tudi uradnih kontaktov z odgovornimi nimamo. Zato le čakamo in smo pripravljeni objaviti tudi nov pravilnik, čim bo sprejet in nam ga bo kdo dobrohotno odstopil v objavo.