PDA

View Full Version : Risanice TIKKA



Strani : [1] 2

Bunny
7. April 2008, 10:08
Zanima me če ima kdo izkušnje z znamko TIKKA, kako se puške obnesejo. Vprašal bi tudi za vaše izkušnje z modelom TIKKA T3 Battue. Zdi se mi super puška za pametno ceno ampak zaklep mi deluje malce "šlampasto" narejen. Kako pa kaj vaše izkušnje?

Ganges
7. April 2008, 10:45
Nekaj lahko najdeš že tukaj:

http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=472

Je pa vredu, da si odprl novo temo, saj je tam na splošno debata o vseh finskih risanicah.

lp

denis jež
7. April 2008, 16:28
Živjo
sam imam tikko tactical in sem z njo zelo zadovoljen battue ima pa moj prijatelj in je tudi zelo zadovoljen meni se zaklep zdi uredu in je kar precizno narejen in lepo laufa
lp

Deerhunter
7. April 2008, 17:44
Jaz resno razmišljam o nakupu Tikke T3 Lite. Puška naj bi bila zelo natančna in zanesljiva, je pa že na prvi pogled dokaj ceneno narejena, celo v sami puški je namesto jekla menda nekaj plastičnih delov, verjetno zato, da bi pocenili proizvodnjo, no mogoče tudi za zmanjšanje teže... Recimo SAKO 85, ki prihaja iz, lahko rečemo, iste firme, je že na prvi pogled precej lepše izdelana puška, je pa tudi precej dražja, tako da še vedno mislim, da je TIKKA dobra vrednost za vložen denar.
Za razliko od nekaterih ostalih pušk v tem cenovnem razredu, kjer se uporabniki pritožujejo nad nenatančnostjo in slabim delovanjem (zastoji), pri tikki tega večinoma ne zasledim.

ALAN FORD
14. April 2008, 02:41
Pozdravljen,
s Tikko T3 lite nimaš kaj zgrešit le ne pretiravaj preveč s kalibrom kajti puška je zares lite. Plastike " v " puški ne boš našel prav dosti. Kopito in pokrovček na zadnjem delu zaklepa aja pa še nabojnik in to je to. Sicer pa pojdi jo sprobat k nekomu ki jo že ima.

lp
Alan

janez valentic
14. April 2008, 14:20
cena?

rws
14. April 2008, 19:10
jurja

janez valentic
15. April 2008, 09:53
http://www.egun.de/market/item.php?id=1672703

Qonos
23. April 2008, 10:12
Kako pa je kaj z obrabo, ima gdo kakšne izkušjne z tem. Pr kolikih strelih je cev tako obrabljena da vpliva na zadetke. Mislite da pri tem zaostaja za drugimi ali prednjači.

Kolk pa ti dajo garancije za te t3 puške.

janez valentic
23. April 2008, 10:49
Na žalost lahko postreliš le 10 do 20 tisoč nabojev preden opaziš padec natančnosti, vsekakor ni zate.:icon_twisted:

dolgin
23. April 2008, 10:56
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

rws
23. April 2008, 11:46
Vem za kar nekaj Sako-tov, ki so šele po okoli 200 strelih začeli res natančno streljat.Verjetno lahko kaj takega pričakuješ tudi od tikke.Pa ni to, da se moraš puške navadit, da bi zato kasneje bolj natančno streljal.Material je pa pri teh puškah vsekakor pri vrhu, tako da ni skrbi, da bi se kaj obrabilo.

Qonos
23. April 2008, 20:03
Kje se pa da sploh te puške kupit, ima gdo v sloveniji zastopstvo za SAKO in TIKA.

Sem gledal v Ameriki se te puške prodajajo po 300-500€, očitno vpliv ameriške konkurence. V Avstriji so cene 2-3 krat višje.

Bunny
23. April 2008, 21:52
LOVEC Koptex jih ma.

rws
24. April 2008, 09:41
qonus, pol jo pa kupi v ameriki, če jo dobiš za tako ceno:icon_wink:
Lahko da si gledal puške na kaki dražbi, ker ne vrjamem da bi tam ble tako poceni.
al pa je sako, madi in vietnam:icon_wink:

Qonos
24. April 2008, 09:57
Na sako-jevi strani link do njihovega zastopnika bereta usa. Tam sem gledal ceno za Tika t3 varmint in je tam 800$ kar je 533€.

http://www.berettausa.com/product/product_rifles_main.htm

Je razlika sam pri drugih modelih mogoče ni tako občutna.

andrej win
21. December 2008, 19:53
Mene pa zanima,če ima kdo cenik teh pušk (pri nas,v slo):
-varmint
-hunter
-lite

Lahko tudi na ZS.

lp

jagerboss
22. December 2008, 15:07
Ali kdo ve če Tikka med svojimi izdelki ponuja tudi dvocevne ekspres risanice. Na spletni strani tega podjetja jih nisem našel.

balboa
22. December 2008, 17:05
Ker je debata o tiki, naj povem, da jom sam uporabljam dve leti (model hunter)in se v našem visokogorskem lovišču odlično obnese. Kaliber imam 308 win..Optika Carel Zeis 2,5-10x50. Res pohvalno orodje.Za sabo ima že kar nekaj strelov tudi na daljše razdalje in na različno divjad. Povem vam obnese se.

rws
22. December 2008, 20:20
mora se, saj ma menda še kar ravno cev:icon_wink:
tikka ima edino slabost, za katero vem, da rad odleti plastičen del pri repetirnem sistemu.

dolgin
22. December 2008, 20:26
Ali kdo ve če Tikka med svojimi izdelki ponuja tudi dvocevne ekspres risanice
Tudi,samo so svinjsko drage! Malo poglej na E-gun,pa jo boš brž našel! Ena se prodaja že 3 mesece,pa ne gre,vmes je tip malo obupal,zdej je pa spet! Se mi pa zdi da hoče met zanjo okol 3000€:icon_confused:

amwin
19. January 2009, 12:16
Mene pa zanima kaj od streliva predlagate za Tikko lite v kalibru 308 win. Lovišče z srnino, prašiči in kakšen gams????
proizvajalec, teža krogle itd..

lp

hose
19. January 2009, 13:16
Jaz sem najbojše grupe delal z RWS Geco 11g Tmantel,pa še poceni je.Srnjad,lanščak,ozimc pada v ognju,seveda ?e zadeneš.

Tikka ima expres,sem jo videl lani,ko jo je en lovec prodajal v kal.30-06,hotel 1300eur,skoraj nova.Sam slike po netu,pa nobene ne morem najti.

Rok
19. January 2009, 13:24
RWS Evolution?

mprimoz
19. January 2009, 14:13
Priporočam S&B, krogli SPCE (mehkejša) ali SBT (trša). Odlični krogli za vso divjad.

rws
19. January 2009, 16:47
Lapua,Norma in Sako.....ne pa čeh:icon_lol::icon_wink:

mprimoz
19. January 2009, 16:56
RWS, ne se hecat! :icon_biggrin:

rws
19. January 2009, 17:09
meni se pač čeh ne dopade preveč, moti me tudi to ker je tako "švoh" nafilan, ma precej majn energije od ostalih podobnih krogel drugih proizvajalcev.Pa tut za tikko bo skor 100%primernejši kak patron od teh treh ki sem jih naštel.
Čeh zelo dobro špila v Zastavi in pa Zbrojevki, kar pa še ne pomeni da paše tut ostalim puškam.
Predvidevam da si je amwin omislil puško tudi zaradi preciznosti, katero pa dvomim da bo s češko kroglo dobil takšno, ko pa s kako Normo(npr. Vulcan)lp

andrej win
19. January 2009, 17:18
Mene pa zanima kaj od streliva predlagate za Tikko lite v kalibru 308 win. Lovišče z srnino, prašiči in kakšen gams????
proizvajalec, teža krogle itd..

lp

Amwin,js ti priporočam tovarniškega Sakota! Katero kroglo boš vzel,se pa sam odloči....

http://www.sako.fi/cartridges.php

LP a

rws
19. January 2009, 18:42
že sam sm hoto to rečt, sam rajš nisem, da nebo kdo reku da sakona preveč hvalim.Drugač pa sm do zdaj slišal o super hammerhead samo eno kritiko, naj bi bilo razbijaška.Sicer pa vsaka krogla je razbijaška, če prileti na kost:icon_wink:
Js bi reku tako glede sakovih krogel
za jelenjad in prašiče: super hh, powerhead, arrowheadII,
srnjad in gamsi: gamehead
pogon:hamerhead 13g, je pa od vseh teh najmajn natančna, vendar pa neobčutljiva in zelo efektivna.
So pa vse te naštete krogle, razen gamehead bonded(svinec se ne loči od plašča), powerhead pa itak nima svinca.

Rok
19. January 2009, 18:42
Jaz priporočam RWS Evolution še enkrat. Z mojim Sauerjem 202 je EVO naredil grupo 10mm.

mprimoz
19. January 2009, 18:51
Takole je to, kar se tiče preciznosti čeških nabojev v primerjavi z drugimi bolj zvenečimi naboji je škoda izgubljati besed, ker je le ta minimalna in neopazna sploh kar se tiče uporabe pri lovu. Dejstvo je, da ima na natančen zadetek na žalost 90% vpliva "strelčeva roka". Če pa si nekdo z dražjim nabojem misli dvigniti samozavest pri strelu na divjad, si je na žalost izbral napačno pot:icon_confused:

rws
19. January 2009, 19:05
Ne vem no, če so le minimalno za ostalimi no, tudi po konstrukcijah so v večini v zaostajanju, izjema sta le barnes xlc in tsx, pa še ta sta pri federalu in saku(tsx) natančnejša in imata zaradi večje hitrosti več energije.
Drugače od sako krogel, vse razen powerheada in arrowheada stanejo manj kot 30evrov/škatla....tako da niso tako pretirano dragi.

rws
19. January 2009, 19:13
rws evo pa tudi ni kaj prida za lažjo divjad, s tem mislim predvsem na to da divjad v večini ne pade v ognju, kar je za nekatere lovce zelo pomembno.
Natančna je pa..., cena pa tudi povsem švab***:icon_wink::icon_lol:

Tine
19. January 2009, 19:14
Ne vem no, če so le minimalno za ostalimi no, tudi po konstrukcijah so v večini v zaostajanju, izjema sta le barnes xlc in tsx, pa še ta sta pri federalu in saku(tsx) natančnejša in imata zaradi večje hitrosti več energije.
Drugače od sako krogel, vse razen powerheada in arrowheada stanejo manj kot 30evrov/škatla....tako da niso tako pretirano dragi.

Samo eno vpr. bi postavil.

Ma kaj vi lovite tudi lose, bivole ali kaj podobnega?
Energije ima S&B xlc 7x65R na 100m 2800 J.
To ni dovolj le za medveda.

V cal. 30-06 (kar ima Rok) pa lahko streljaš tudi medveda.

http://www.sellier-bellot.cz/rifle-hunting-ammunition-with-barnes-bullets.php?product=11

Pa malo si še preberite. Jaz sem zadovoljen.

rws
19. January 2009, 19:18
amwin pa ima 308win, ki nima toliko energije:icon_wink:
nisem rekel da je prešvoh, sem pa mnenja da od viška nikoli ne boli glava:icon_smile:

Tine
19. January 2009, 19:26
To je tudi res pri trdih kuglah. Pri mehkejših pa je sranje, ker ti od plena ne ostane nič:icon_confused:

Rok
19. January 2009, 19:38
Kupil sem tudi Sako Powerhead (alias Barnes). Kontrsukcijsko je pomojem uredu krogla, glede preciznosti jo pa ne morem pohvalit, naredila mi je grupo 25mm ali še kaj malega več, baje je pa (baje) znano da barnes krogle niso najbolj precizne (kloega mi je tako reku, če ni res ga bom pretepel:icon_lol:). Sicer sem testiral samo 1x, naredu samo 3 strele, bom še probal in sproročim.

jereb
19. January 2009, 19:56
Še eden iz manjšine.
S&B pa krogla sierra gameking SBT 11,35g (7x57R). Na ZH 324 grupa 2cm. Glede učinka na divjadi pa sem še premalo streljal, kar pa sem, sem zadovoljen. Po mojih izkušnjah je S&B prav dobro strelivo.

Kar se tiče pa da kako strelivo kaki puški ne odgovarja, pa mislim, da je bilo v podobni temi o risanicah izpostavljeno, da naj nekdo kupi raje skandinavsko puško, ker je neobčutljiva na različna streliva. Torej nekaj ne bo držalo.

amwin
20. January 2009, 07:04
No fantje hvala na mnenjih in predlogih.Bomo neki probal pa javim rezultate!(Sako, Lapua ali S&B)
Na tarči za začetek da nebo pomote!::icon_lol:

lp

jancar
20. January 2009, 08:51
Kje se da dobit Sako municija?

amwin
20. January 2009, 09:17
Baje pri Fanzoju v Ljubljani, morm tud sam prevert!!

lp

mprimoz
20. January 2009, 09:37
Da, tukaj boš dobil Sako municijo, sem bil včer pri njih pa sem videl, da jo imajo. :icon_wink:

jancar
20. January 2009, 09:58
Hvala:beer:

mprimoz
20. January 2009, 10:19
Jancar, kje boš dal za pir, ko vidm, da ga ponujaš? :icon_biggrin:

rws
20. January 2009, 10:28
Prvič slišim da barnes tsx ni precizna krogla.
Sam sem imel s to kroglo kar dobre rezultate, mel sem pa 10,9g in 8,4g, oboji v .308win.

Tine
20. January 2009, 10:39
Drugač pa sm do zdaj slišal o super hammerhead samo eno kritiko, naj bi bilo razbijaška.Sicer pa vsaka krogla je razbijaška, če prileti na kost:icon_wink:

S tem se pa ne morem strinjat, saj so moje izkušnje z Barnes XLC kroglo drugačne. Tudi če prileti v kost ne razbija tako močno kot npr. RWS KS. Jo kar prevrta!

jancar
20. January 2009, 11:15
Ko skup pridemo:icon_lol:Klicu F......v LJ majo samo 7,8g gamehead(7x64) pa še to eno šlatlo.Rezerviru, mande so pa že naročil.

rws
20. January 2009, 11:16
ne vem no, še polno oplaščena razbije če prileti na kost.

Tine
20. January 2009, 11:22
Jaz govorim za rebra. Če pa misliš kako ramo, medenico....:icon_lol:

rws
20. January 2009, 13:48
ramo?:icon_smile:

sauer202
15. March 2009, 13:36
Evo, da se malo osveži tema. Naročil sem Tikko T3 Varmint, kaliber 308 winchester. Nameravam jo rabit predvsem za šport in gamsarijo, mogoče kako srnjad iz preže. Gor nameravat nataknit "eno srednjo reč" od optike, verjetno Leupolda Vx-3 8.5-25x. Ima kdo tako puško, kako ste zadovoljn z njo? Problem je edino rok dobave, ki je nekje pol leta :icon_confused:

andrej win
15. March 2009, 14:01
Evo, da se malo osveži tema. Naročil sem Tikko T3 Varmint, kaliber 308 winchester. Nameravam jo rabit predvsem za šport in gamsarijo, mogoče kako srnjad iz preže. Gor nameravat nataknit "eno srednjo reč" od optike, verjetno Leupolda Vx-3 8.5-25x. Ima kdo tako puško, kako ste zadovoljn z njo? Problem je edino rok dobave, ki je nekje pol leta :icon_confused:

Amwin-a vprašej kako je zadovoljen z dobavo:icon_confused::icon_wink:
..bil..
:icon_redface:

Qonos
7. April 2009, 20:56
Nujno prosim za pomoč,

danes dobil tikka varmint v 234win kalibru (po 8 mesecih) in bushnell 4200 6-24*50. Grem z njo streljat, razočaran trosi kot da bi sejal pšenico.
Ko malo kontroliram cev ugotovim, da papir ne gre do konca cevi v režo med cevjo in kopitom. V navodilih piše da mora iti do konca cevi karton 0,5mm. Men gre samo do 3/4 dolžine. Oziroma do tam kjer se cev navidezno malo odebeli.

Tudi "magacin" napolnim z naboji, če jih stisnem nazaj kot piše v navodilih se zadevajo in ne grejo ven (ne vem mogoče so mi dali napačen magazin).

:icon_cry:Men je vse slabo 2,2k evrov za nič.:icon_cry:

A ima gdo podobne izkušnje lahk oprosim gdo proba z papirjem na svoji tikki.

Pristrelili so jo v trgovini kjer sem jo kupil, zaenkrat je ne bom omenjal.

De_Tomaso
7. April 2009, 21:10
Koliko strelov je potrebnih, da se cev "uleže"?

Qonos
7. April 2009, 21:16
Kaj uleže, papir ne gre skoz do konca cevi, in po mojem znaju o orožju je to valika napaka, ker cev ne more prosto vibrirat.

toncybrak
7. April 2009, 21:23
Koliko strelov je potrebnih, da se cev "uleže"?

ja pomoje je tud bol to,da ni zračnosti med cevjo in kopitom!ker pri takem proizvajalcu si nebi smeli ravno dovoliti takšno razmetavanje--ce bi se to baje naredilo pri Steyr,ti pusko takoj zamenjajo--in imam enako upanje tudi za Tikko!
LP toni

main757
7. April 2009, 21:32
Kakšni so rezultati strelov iz trgovine? S katero municijo si streljal? Kakšno si imel povečavo?

tinko balinko
7. April 2009, 21:32
uf kr huda napaka tovarniska seveda predvsem za tako firmo..Obstajajo dve varianti ali sam razdrez in zbrusis malo da bo zracnost ali pa zahtevas garancijo.zracnos pri useh repetirkah more biti taka da lahko 10eur bankovec porines brez zatikanja med kopitom in cevjo do konca cevi drugace ti bo trosla.Ce ti pa zelo trosi je pa moznost tud da je tvoj "busi" zanic.Nesi nazaj pa stresi jezo na njih pomaga :icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

denis jež
7. April 2009, 21:46
Živjo
Najprej probaj več različnih municij,če seveda nisi že. Potem probaj drug daljnogled,či ti ga kdo mogoče posodi ali kakor koli. In šele potem nesi puško nazaj,ker do sedaj še nisem slšal da bi katera tikka nesla slabše od 2 cm,pa sem jih videl že kar nekaj,najmanj 10, možno pa je da je tovarniška napaka ne rečem da ne. Pa nesi puškarju pogledat naj ti sname kopito dol in naj pogleda če je pravilno pritrjeno.
lp

detel
7. April 2009, 21:53
Pa sprobaj nekaj vrst municije po muhi in na krajšo razdaljo. Vsaka municija ne paše vsaki puški. S tem boš ugotovil ali nagaja str. daljnogled.

tinko balinko
7. April 2009, 21:53
http://www.youtube.com/watch?v=oSJ4i6o14hU&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&playnext=1&playnext_from=PL&index=9
http://www.youtube.com/watch?v=Yx6TJs1KosI&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=1
http://www.youtube.com/watch?v=du-I6J4YjDE&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=7HrdRMyaiPk&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=3
http://www.youtube.com/watch?v=J74OvewqZxY&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=4
http://www.youtube.com/watch?v=pzFXy4CvfaI&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=5
http://www.youtube.com/watch?v=H_c-qCIco28&feature=PlayList&p=C41A0FC99FF67DA5&index=6
nekaj o puskah strelivo kjer tocn lepo pokaze kako in kaj.mogoce use ni za to temo ampak useeno poucno pa je............:icon_lol::icon_lol:

Veper
7. April 2009, 22:00
Ne naredi nič drugega kot pot pod noge in v trgovino in naj pred teboj na strelišču nekdo ustreli grupo min5 strelov ki bo v rangu 2cm. Toliko bi namreč tovarna morala garantirati .Poleg tega se zavedaj,da ima tvoj Bushi doživljensko garancijo še posebej ker so ti zadevo montirali in nastrelili pri prodajalcu in če se izkaže da je pokvarjen ti MORAJO daljnogled zamenjati. Torej uveljavljaj garancije ki si jih z izdelkom dobil in nikakor ne popravljaj sam ker boš ob garancijo in te bo vse skupaj stalo še veliko več kot si misliš.

KOliko ti pa trosi puška??

Qonos
8. April 2009, 07:21
Pa sprobal sem z Normo oryx in igmanom, normo dela tam 6cm z igmanom pa kar 10cm in tak slab igman spet ni, povečava je bla na 12. Bom danes ali pa jutr sprobal še z stojalom.
To da cev nalega je definitivno napaka, kaj pa to da ne gre repetirat z naboji v nabojniku se zatikajo v nabojniku?


Ima gdo nabojnjik za 234win in enake probleme?

Popravljal pa sam ne bom čist nič, in bom nesel vse vkup nazaj, ja so mi dali tarčo zraven prvi je bil malo zunaj potem pa ena mala grupa v liniji od sredine proti desni v treh cm.
Samo jaz temu ne verjamem. :icon_evil:

tinko balinko
8. April 2009, 07:40
prvo pusko dober fiksiri pa tako probaj ne.nabojniki ja to je pa pri vicini problem tudi meni se na titanu obcasno zataknejo usaj okvirji z 5naboji z 3pa ni problema.tudi tikka ni neki nevem kaj da nebos mislo za ta denar bi dobil steyr mannlicher ssg69.najbol natancna puska na svetu v 90letih.pusko upni nekam in ce ni sus v susu nesi nazaj ker ce si streljal samo z naslona je opcija da si zmikal.

denis jež
8. April 2009, 08:22
Pa sprobal sem z Normo oryx in igmanom, normo dela tam 6cm z igmanom pa kar 10cm in tak slab igman spet ni, povečava je bla na 12. Bom danes ali pa jutr sprobal še z stojalom.
To da cev nalega je definitivno napaka, kaj pa to da ne gre repetirat z naboji v nabojniku se zatikajo v nabojniku?


Ima gdo nabojnjik za 234win in enake probleme?

Popravljal pa sam ne bom čist nič, in bom nesel vse vkup nazaj, ja so mi dali tarčo zraven prvi je bil malo zunaj potem pa ena mala grupa v liniji od sredine proti desni v treh cm.
Samo jaz temu ne verjamem. :icon_evil:

Tukaj ni niti govora o 3 cm ,kar je manj kot 2 cm je za tikko zelo slabo. Varmint mora strelat u max 1,5 cm, usaj tako so streljale te ki sem jih mel v rokah sam.
lp

Qonos
8. April 2009, 08:29
Ampak iz nabojnika gre samo prvi pa se to če je zaklep odpret ko vstavlaš nabojnik in naboje potisnes čisto naprej ko jih zlagaš v nabojnik, v navodilih piše da jih je treba stisnit nazaj aja pa noter majo po 1cm prostora naprej nazaj, po mojem niso za ta kaliber.

Vem da za ta denar ne morem pričakovat ne vem kaj, to mi je povsem jasno, samo čaki malo pa saj nisem kupil puske na prvem žegnanju za par €. Mislim razočaranje da mi je kar slabo.

Kar se pa tiče zamikanja je možno samo sem že kar nekaj prestreljal in to ni moja prva puška pa mi ni bil nikoli problem spravit dobre grupe vkup. Pa tudi daljnogled je super cista slika, puška niti malo ne “brcne“ mislim ziher šusi.

dolgin
8. April 2009, 08:38
Najbonjik naj ti zamenjajo,glede preciznosti pa resno najprej preizkusi streljati s stojala,ne glede na to,da si izkušen strelec. Preizkusi municijo od Lapue.....
Če pa še to ne bo šlo,pa nazaj v "štarcuno" pa drugo puško!
Kar pa se tiče primerjave s Steyerjem pa ...... no coment.....

lp

Qonos
8. April 2009, 14:26
Kar se tiče tulca po moje to da so okvirji vsepovsod enaki (upam da ne) ne more biti res. Narobe si napisal Tinko balinko „zatika“ sploh ne gre niti prvega ne spraviš v cev če ni zapiralo odprto ko vstavis okvir. To je katastrofa če te kar namenoma nap....jo z nečim kar sploh že v osnovi ne funkcionira kot bi bilo potrebno.

sauer202
8. April 2009, 17:55
qonos: Tudi jaz mislim kot RWS, da si verjetno edini razočaran lastnik Tikke. Slišal sem že za kako hibo, sam za ne-preciznost pa še nikoli.
Trma: mogoče je pa kolega nesposoben? Ali pa ima slabšo municijo? Ali pa ima slabšo optiko? Pro Hunter ni to to samo v tem smislu, da ni to "varmint" puška, samo to sem hotel povedat. Drugače pa ne mislim da je slaba, je bila tudi na moji top3 listi dolgo časa.
RWS: Sram te bodi, da dvomiš v Sauerja. Ena najboljših lovskih repetirk na trgu je.
Evo, spodaj imaš dokaz:
http://www.shrani.si/t/1N/ov/2NmceLWL/sauer202.jpg (http://www.shrani.si/?1N/ov/2NmceLWL/sauer202.jpg)

Qonos
8. April 2009, 21:20
Pozdravljeni

danes sprobal še z RWS naboji, grupa malo boljša z tam 3cm.
Bom probal še nekaj škatel postrelit pa da vidimo.

Evo dodajam še slike, da problem še malo vizualiziramo.

Torej še vedno problem naleganja cevi na kopito kot se vidi na sliki papir ne gre do konca cevi kot piše v navodilih??? Torej tu nisem prepričan če je problem ali ni.

Je pa ziher problem pa šlamparija če ti dajo zraven takšen nabojnik z katerim puška ne funkcionira. Torej na tretji sliki je zaklep potegnjen do konca nazaj.

sauer202
8. April 2009, 21:39
Qonos, ma da niso tebi zajebali nabojnika, da nimaš od kakega drugega kalibra?

Qonos
8. April 2009, 21:43
Jaz tudi tako mislim, po mojem ni mogoče da bi dajali zraven nabojnik z katerim puška ne funkcionira.

pumpa
8. April 2009, 21:46
kaj pa če je nabojnik uredu pa da cev ni taprava:icon_redface:
dej se mal pozanimaj , če nimaš slučajno kakega drugega kalibra :icon_confused:
za to pa ma tako veliko grupo:sign13:

tinko balinko
8. April 2009, 21:55
quonos mislim da tukaj z listom ker negre do konca ni tak problem ker tam ko se ustavi je itak lezisce naboja in nebi semelo delat to tazga odstopanja.Problem bi bil ce bi se list kje drugje ustavil.toplo ti predlagam da pusko nekam fiksno upres in tako probas.Zavedaj se pa da nimas sniperja tak da 2cm raztrosa z to neprofesionalno municijo bo cisto ok.:icon_biggrin::icon_biggrin:Ce pa zelis profesionalni sniper pa pisi na zasebno sporocilo sam so cene od 4500eur navzgor.brez optike seveda.to pa je tudi od 2000eur navzgor.zal tak da tist kar je sauer kazal na slikci se zgodi enkrat na 10let.:icon_biggrin::icon_biggrin:

main757
8. April 2009, 23:13
Qonos, probaj naboje potisniti bolj naprej v nabojniku.
Po moje je puška čisto vredu. Do sedaj si bil vajen na zastavo, zaj si pa dobil v roke stroj s katerim se ne znaš vozit.

detel
9. April 2009, 08:55
Pri tako dragi zadevi se to nebi smelo dogajati, pa konec:icon_twisted::icon_evil:. To je tudi slaba reklama za njih, žal.

jež
9. April 2009, 17:06
Jaz sem samo hotel hmm, da ti povem, da imaš čisto v redu puško Qonos (ko si omenjal grupo 3 cm) pa tudi 2 cm grupo boš še naredil, ko se boš navadil puške, med tem se bo pa tudi ona tebe. V zvezi z hvalami pa tole: res je, da so to streli v tarčo na strelišču, z naslonom itd. V naravi je čisto druga pesem!! Dragi Luka, se ti opravičujem, če imaš krvosledca zaradi takšnih jagrov, ki jim razmetujejo puške. Mislim, da si malo brcnil v temo s takšnim razmišljanjem.Že pri dobro pristreljenih puškah pride dostikrat do velikih težav,... Odgovor je bil namenjen tistemu, ki je dvomil, da je Zastava sposobna kaj takega, če pa bi za puško stal boljši strelec od mene, bi bila sposobna še kaj več ali imam prav? Res smo malo zgrešili tematiko, pa ne namerno- upam vsaj, pa tudi vprašanje je bilo postavljeno v to smer ...zakaj mi puška trosi 3 cm...Qonos, če boš hotel zadeti vse v piko, boš moral trenirat, ne pa menjat puške.! Ha, nabojnik je pa res malo prevelik, boš moral naboje obut v nogavice. Malo šale, najbolje bo, da pokličeš puškarja, trgovino, še najbolje pa v tovarno, kjer ti bodo znali povedat, zakaj "patroni tolk lajajo". Še najverjetneje bo nabojnik kar tapravi, samo mi mislimo, kaj smo dobili za 1800 eur, ko so nam pa orientir "jajca" za 550 do 650 eur. Resnici na ljubo boš menda res moral kupit puško za 4500 eur in več, pri teh menda vsaj naboji pašejo v nabojnik.L.P.:icon_smile:

zlatorog
9. April 2009, 20:13
Pozdravljeni

danes sprobal še z RWS naboji, grupa malo boljša z tam 3cm.
Bom probal še nekaj škatel postrelit pa da vidimo.

Evo dodajam še slike, da problem še malo vizualiziramo.

Torej še vedno problem naleganja cevi na kopito kot se vidi na sliki papir ne gre do konca cevi kot piše v navodilih??? Torej tu nisem prepričan če je problem ali ni.

Je pa ziher problem pa šlamparija če ti dajo zraven takšen nabojnik z katerim puška ne funkcionira. Torej na tretji sliki je zaklep potegnjen do konca nazaj.
Qonos, dali so ti napačen nabojnik in sicer velikost L,naboj 243 win gre pa v nabojnik M. LP

sauer202
19. April 2009, 11:31
Qonos, SIGURNO imaš napačen nabojnik. Včeraj sem videl Tikko Tactical (nabojniki za 5 nabojev so identični kot za Varmint) v kalibru 308, kar ista "skupina kalibrov" kot 243, ker se to pač po dolžini tulca meri. Tisti nabojnik ima zadaj kak centimeter zafilano s plastiko, tako da naboj ne more iti do konca nabojnika, ampak ostane kak centimer placa vedno vmes. Zato ti tudi ne prijemlje nabojev pri repetiranju.

De_Tomaso
20. April 2009, 00:22
Zanimivo to glede nabojnikov. Na Titanu je nebojnik za .308, hkrati namenjen še za .243, 6,5x57, 6,5x65, 8x57IS in 7mm-08. Tako vsaj piše na nabojnik in naboji .308 win pridejo v njega povsem na konec. Pa ni nobenih težav z repetiranjem in podajanjem nabojev.

V opisanem primeru z nabojnikom za tikko pa sem tudi jaz prepričan, da je očitno prišla v paketu z napačnim nabojnikom. Ker dvomim, da bi le enemu uporabniku to povzročalo probleme, vsem ostalim pa ne.

main757
20. April 2009, 10:20
Qonos kakšen daljnogled maš montiran na puški?

tinko balinko
20. April 2009, 13:24
Zanimivo to glede nabojnikov. Na Titanu je nebojnik za .308, hkrati namenjen še za .243, 6,5x57, 6,5x65, 8x57IS in 7mm-08. Tako vsaj piše na nabojnik in naboji .308 win pridejo v njega povsem na konec. Pa ni nobenih težav z repetiranjem in podajanjem nabojev.

V opisanem primeru z nabojnikom za tikko pa sem tudi jaz prepričan, da je očitno prišla v paketu z napačnim nabojnikom. Ker dvomim, da bi le enemu uporabniku to povzročalo probleme, vsem ostalim pa ne.

ni problemov dokler mas nabojnik za tri naboje.ko jih imas za 5 pa nastanejo problemi se skoraj vedno zatakne pri 2-3naboju pri hitrejsem repetiranju.in pujsi veselo "odpeketajo".pa se eden stane 67eur:BangHead:

FRANCI
20. April 2009, 14:47
Tika je pa res mašina, ma za ne prehvalit:limona::limona::icon_confused:

sauer202
20. April 2009, 18:18
Tikka je mašina, ki lahko komot naredi tako grupo na 300 metrov, kot jo marsikatera puška ne more na 100. Videno na lastne oči v soboto. V tem primeru je zamenjan magazin. 100%. Tisti ki ga imaš ti je za "daljše" kalibre, v smislu 30-06, 270 win, itd...

FRANCI
20. April 2009, 22:12
V prvem stavku pretiravaš na kvadrat :icon_lol:, kar se tiče nabojnika se pa strinjam.

sauer202
20. April 2009, 22:24
No, tudi jaz zate pravim da pretiravaš na kubik, ampak pustimo to. Jaz še vedno pravim da je Tikka best buy za svoj dnar.
V petek smo streljali na razdaljo 288 metrov (izmerjeno z daljnimerom Swarovski). Tikka T3 Tactical, kaliber 308, dolžina cevi 50, optika Kahles 4.5-18x, municija je bila doma polnjena.
Izmerjena grupa je bila 4.2 cm, 5 strelov. Od tega so bili štirje v 2.5cm, ampak pustimo, štejejo vsi.
brisano xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxxx
Ne dajaj povoda za ponovno offtopics prerekanje!
admin

De_Tomaso
21. April 2009, 00:26
ni problemov dokler mas nabojnik za tri naboje.ko jih imas za 5 pa nastanejo problemi se skoraj vedno zatakne pri 2-3naboju pri hitrejsem repetiranju.in pujsi veselo "odpeketajo".pa se eden stane 67eur:BangHead:

K sreči uporabljam nabojnik za 3 naboje. :)

zlatorog
21. April 2009, 08:43
Tikka T3 Tactical, kaliber 308, dolžina cevi 50
sauer202,pri Tikki T3 Tactical imaš na izbiro 51cm ali 60cm dolžino cevi in ne 50cm. LP

sauer202
21. April 2009, 16:27
Jop, res je 51cm je dolžina. Ampak nima nekakšne veze to, ali je 51 ali pač 60.

pmarijan
6. June 2009, 11:25
Nekako se ogrevam za nakup in se odločam med modeloma T3 Super Varmint in T3 Tactical v cal. .308Win, pa me zanima, če bi mi kdo, ki si lasti katerega izmed teh dveh modelov lahko le-tega pokazal (dolžina cevi, dodatki in finish niso pomembni, saj že imam neko sliko, kaj bi), po možnosti z demonstracijo na strelišču, saj uvoznik nima zaloge, zato si ju pri njih ne morem predhodno ogledati.

...pa še bolj teoretična vprašanja - ali sta cevi (razen dolžine, finisha in vrezanega zunanjega navoja na Tactical) kako drugače obdelani, ker glave naj bi bile druge/drugačne (Tactical naj bi imel že vgrajeno Picatinny šino, na T3-SV pa se le-ta vgradi dodatno), oz. ali sta ležišča naboja (ogive krivulje) drugačna, ali obstaja nabojnik, ki ne štrli ven, kadar je vstavljen (kapaciteta tukaj ni pomembna), ter ali kdo pozna podatek pričakovanih povprečnih številov strelov pred spremembo/zmanjšanjem natančnosti pri tej puški in v tem kalibru (ob normalnem vzdrževanju in uporabi naj bi bilo to v tem cal. cca 7.000 strelov - kar pa seveda še zdaleč ni malo)?

Hvala za odgovore in LP - MP

denis jež
6. June 2009, 12:03
O tikki tactical ti lahko povem samo dobro. odlična puška natančnost izredna,mislim da med tactical in super varmint ni bistvene razlike.
Kar koli se boš odločil za nakup ne boš falil.Nabojnik obstaja za 3 naboje in mislim da ne štrli ven oziroma zelo malo. Proženje se da nastavit na zelo mehko.
Res o tej puški samo najboljše. je pa za na jago že malo težka,zato sem jo tudi prodal in si jo sedaj lasti prijatelj.
lp

sauer202
15. July 2009, 11:01
Evo moja Tikka Varmint me čaka v trgovini :icon_lol::icon_lol::icon_lol: O HAPPY DAY:icon_lol:
Rečeno je bilo 6 mesecev, trajalo je pa točno 4 mesece in 3 dni, tako da ni tok slabo. Nabavno se že dela.

rws
15. July 2009, 15:10
Zakaj pa kupuješ finca, če je pa menda sauer tako natančen?:icon_lol::icon_wink:

sauer202
15. July 2009, 17:22
Sej je natačen. Sam Sauer je lovska puška in ima temu primerno optiko gor (2.5-10x), Finka bo pa za šport in bo tudi temu primerna optika gor (4.5-18x). Če bo Finka tok precizna kot Sauer, takoj podpišem. :icon_wink:
Čeprav bo verjetno tud kaka srnjad padla s Finko :)

rws
15. July 2009, 22:01
kr prej podpiši, preden jo sprobaš:icon_wink:

sauer202
16. July 2009, 11:18
Ne, to pa ne...ji vseeno ne zaupam tolk kot Sauerju. Čeprav kar sem dosedaj videl Tikke, so nesle ful dobro. Bomo vidli. U sredo jo grem iskat, v soboto bom naročil optiko, če bo vse po sreči bo v enem mescu zmontirano in bom poročal o rezultatih.

sauer202
5. August 2009, 12:45
Evo, prvi "field report".
Optika zmontirana, proženje mi je puškar naštimal na spodobnih 500g (prej 1500). Fiksna montaža, Sako Optilock.
Za nastrelitev smo rabili samo 3 šuse, potem sem pa takoj naredil eno 3-strelno grupico. Najlepše je bilo izmerit premer tega, ki je znašal 10mm. :icon_lol: Čisto lepa deteljica je ratala, tako da puška nese super, seveda če je vsaj malo spodobna municija (Norma Diamond Line).
Tikkici manjkajo še tačke 9"-13", na kopitu tista lepa zadevščina za shranit naboje ob strani kopita, pol bo nekako to to.
PS: Barnaul FMJ low-budget municije ni za kupovat. Sem probal samo 2 paketa kupit, ker je smešno poceni (0,40€ = kos). 3je streli, 37mm premer grupice.

Bunny
6. December 2009, 16:09
Mene pa zanima kakšno municijo uporabljate pri Tikki?
Katera se vam najbolj obnese?

zlatorog
9. August 2010, 19:14
Pri Tikki mi je na zadnjem delu zaklepa počil plastični pokrovček, zanima me če je še kdo imel isto težavo in kako jo je rešil. LP

Igoman
25. August 2010, 13:17
Tudi mene zanima s katerim strelivom delate najboljše grupe pri Tikki v .308? Katera teža krogle je najboljša?

rws
14. September 2010, 12:17
Imam puško Sako, vendar ma enako cev kot Tikka. Najboljše grupe se seveda dosegajo z match kroglami, vendar lovske ne zaostajajo dosti. Če si omejen na tovarniško strelivo, ti toplo priporočam Normo diamond line(10.9g), malenkost slabše mi dela Lapua scenar 10g. Od lovskih mi je zelo natančno nesla sako super hammerhead 9.7g in 11.7g, pred 3leti, ko sem jih streljal, je bila cena 29e za škatlo, zdaj je drastično narasla na 42evrov! Vendar je to za moje pojme izredno kvalitetna municija, vredna svojega denarja.
Na žalost pa je vsaka cev zgodba zase, tako da boš največ vedel, ko boš sam pretestiral zadevo:icon_wink:
http://s8.mojalbum.com/lov-foto_1511738_1511740_15129404.jpg
To je pa norma oryx 11.7g:
http://s8.mojalbum.com/lov-foto_1511738_1511740_7294651.jpg

Najboljša pa je seveda domačica:
http://s8.mojalbum.com/lov-foto_1511738_1511740_17803179.jpg

detel
14. September 2010, 13:41
A to govoriš za tekmovanja, za lov mislim, da ni treba toliko komplicirati......

alojz1
14. September 2010, 14:19
QUOTE=detel;59108]A to govoriš za tekmovanja, za lov mislim, da ni treba toliko komplicirati......[/QUOTE]

???? :icon_eek:

rws
14. September 2010, 15:58
Za lov je vredu, da je le v krogih!:))

De_Tomaso
14. September 2010, 21:15
Tudi mene zanima s katerim strelivom delate najboljše grupe pri Tikki v .308? Katera teža krogle je najboljša?

Načeloma je to odvisno v največji meri od dolžine vrteža cevi. Tikka ima 1:11, kar pomeni, da bi ji naj ustrezale najbolj krogled med 165 in 175gr (10.7-11.3g). Je pa seveda potem treba upoštevat varijacijo od cevi do cevi.

Luka_
15. January 2011, 10:39
Pozdravljeni! Forum lov spremljam že dolgo časa, sedaj pa sem se odločil za prvi post. Na sliki nova Tikka t3 lite stainless 30-06, mak montaža, daljnogled pa Vixen 2.5-10x56.

Lp

borazer
13. February 2011, 20:31
Lp Luka koliko si dal za puško in kje si jo kupil. Hvala za odgovor :D

Luka_
15. February 2011, 18:24
Na ZS,

LP, Luka

andrej win
15. April 2012, 08:31
Po dolgem času še js dodam eno objavo.
Mala "igračka" ...

Bunny
18. April 2012, 22:06
Evo še moja igračka: Tikka t3 battue lite 30-06

http://s7.mojalbum.com/16762477_17552838_19618518/vdd/19618518.jpg

na hitro sem opravil še pristrelitev z obično S&B SPCE 11,7g

http://s7.mojalbum.com/16762477_17552838_19618529/vdd/19618529.jpg

Z omenjeno sem zelo zadovoln sploh od kar imam optiko gor!

zlatorog
19. April 2012, 15:40
Po dolgem času še js dodam eno objavo.
Mala "igračka" ...

Dobra igračka :icon_lol:, napiši še kaliber, model zeissa, na katero kroglo si nastrelil...LP

MasterLesjak
19. April 2012, 16:03
Daljnogeld je Bushnell, po možnosti Trophy (XLT) :icon_wink:

Vsaj zdi se mi no :D

Bunny
19. April 2012, 17:16
Ja na mojem ja (1,5-6x44)na od andrej win pa ne.

andrej win
19. April 2012, 18:27
Kaliber je 308 win,na zasučni montaži pa je classic 2,5-10x50T.

Kar se tiče nastrelitve sm jo naredu z tremi različnimi kroglami,ker ubistvu vse kar sem do sedaj probal (7 različnih krogl) nese v krog nekje 4 cm (razen mega 9,7 in pa geco plus sta mogoče za spoznanje nižje na tarči).

Zdej mislim testirat (ne na tarči,ampak efekt na divjadi) doma polnjeno mego 12g,drugače pa še vse ostale krogle seveda preizkusit..:icon_wink:

Glede točnosti,mislim da nimamo kaj veliko razglabjat,je že vse povedano,edino kar me moti je pa to,da je precej lažja od pušk ki sem jih bil vajen:icon_neutral: ...upam da se je kmal navadim:icon_twisted:

alojz1
19. April 2012, 18:51
Moje mišljenje.
Mega 12g je čisto preveč . Dovolj je 9,7g. Manjši odsun in malo višji zadetki.
Divjadi pa tudi nimamo take, da je 9,7g ne prebije. :icon_lol:

andrej win
20. April 2012, 15:15
Moje mišljenje.
Mega 12g je čisto preveč . Dovolj je 9,7g. Manjši odsun in malo višji zadetki.
Divjadi pa tudi nimamo take, da je 9,7g ne prebije. :icon_lol:

Saj veš,praavijo da od viška ne boli glava (razen od alkohola) :icon_lol:
Upam da bo vseeno vredu zadeva,kar se odsuna tiče me pa tak ne skrbi kaj preveč,mogoče k bom mal bolj v letih,zdej jo pa še brez problema držim :icon_biggrin:

Kar se pa zadetkov tiče (z mojo puško),je pa 9,7 precej nižje od tovarniške kot tudi doma polnjene 12g.

Tikka :icon_wink:

alojz1
20. April 2012, 15:58
Še nisem srečal lovca, ki prizna, da ga odsun moti. Pa je pogost vzrok napak.
Če nosi 9,7g nižje od 12g se je pa treba malo zamisliti. :icon_lol:
Saj veš: padec krogle na določeni razdalji je odvisen od njene hitrosti. In pri tebi je težja krogla hitrejša od lažje.
Če polniš z N140 pomeni, da ga stiskaš. Če pa imaš 130 so pa že znaki pritiska na netilki.

andrej win
21. April 2012, 14:23
Še nisem srečal lovca, ki prizna, da ga odsun moti. Pa je pogost vzrok napak.
Če nosi 9,7g nižje od 12g se je pa treba malo zamisliti. :icon_lol:
Saj veš: padec krogle na določeni razdalji je odvisen od njene hitrosti. In pri tebi je težja krogla hitrejša od lažje.
Če polniš z N140 pomeni, da ga stiskaš. Če pa imaš 130 so pa že znaki pritiska na netilki.

Verjamem,da lahko odsun povzroča velike napake pri streljanju,ampak že sam kaliber ki ga imam,je res tako "blagi",da se ne obremenjujem z brcanjem:icon_wink:
Bi pa o teži krogle razmišlal,če bi se ukvarjal z športnim streljanjem,da bi postrelil letno 10x več municije ali če bi imel puško "večjega" kalibra (začetna energija zrna recimo nad 5KJ ).
Brez da se kaj zamislim,ti pa verjamem kje bi morali biti zadetki lažje in hitrejše krogle...samo če ti povem,da sem tudi tovarniško polnjene 9,7 in 12 testiral in daje iste rezultate,se pravi, 9,7 je nekje 3 cm nižje od 12. Tudi sam sem bil presenečen,ampak sigurno je tako:icon_lol:

DP!

Aleš
23. April 2012, 12:31
Pa še jaz dodajam svojo "igračko". Tikka T3 Lite Stainless, kal. 300 WSM, optika S&B, 3-12x50, z osvetljeno špičko, naboji KJG 8g, zelo zadovoljen:icon_lol:

Bunny
10. August 2012, 17:55
Zanima me če kdo ve kje se dobi pri nas najcenej rezervne nabojnike za TIKKO na 5 nabojev?

Hvala!

.300
11. August 2012, 07:50
prašaj slovarms, bratranec se je zanimal zanj cena pa se mi zdi da je okrog 70 €

nik
14. January 2013, 20:27
Pozdrav. Ali mogoče kdo poseduje Tikko T3 varmint? Pred nakupom bi si jo rad ogledal, pa je v nobeni trgovini ne najdem. Hvala za pomoč.

alojz1
14. January 2013, 22:03
Imam jaz novo.
Kaj te zanima?
Še odgovor na gornji post. Nabojnik 60€, Koptex.

mugo
15. February 2013, 06:30
Moja nova igrača je končno prispela. Še en glaž dam gor pa bo veselo...:limona:

MasterLesjak
15. February 2013, 13:09
Lepa. Naj ti dobro služi! :)
Kakšen je pa kaliber?

mugo
15. February 2013, 13:28
Lepa. Naj ti dobro služi! :)
Kakšen je pa kaliber?

308 win

jvpv
15. February 2013, 15:20
Všeč, naj služi svojemu namenu.

detel
15. February 2013, 18:50
308 win

Uboge lisice :OK::icon_wink:.

mugo
16. February 2013, 08:41
Uboge lisice :OK::icon_wink:.

Za lisice ostajam pri šibrah. Tole bo za vse ostalo na 4 nogah.

Bunny
16. February 2013, 17:51
Za lisice ostajam pri šibrah. Tole bo za vse ostalo na 4 nogah.

A lisice pr vas niso na 4ih!:icon_wink:

damco
17. February 2013, 02:17
pa koliko je cena za ta gvir?

mugo
17. February 2013, 10:58
pa koliko je cena za ta gvir?

Preštej do 4 in si cifre zapiši po vrsti.

lunj
17. February 2013, 11:11
Ajga, na štrikcu ga boš mogu met, da ga nauš u kšn praprot založu.:icon_wink:biggrinbiggrin

zlatorog
17. February 2013, 11:51
mugo, katero montažo in optiko boš dal gor?

rws
17. February 2013, 12:59
Ajga, na štrikcu ga boš mogu met, da ga nauš u kšn praprot založu.:icon_wink:biggrinbiggrin
ne bo rabu, kr se bo itak lauf na kilometer svetu:icon_wink:
..mam tut sam 2 stainless puški:icon_lol:

mugo
17. February 2013, 15:31
ne bo rabu, kr se bo itak lauf na kilometer svetu:icon_wink:
..mam tut sam 2 stainless puški:icon_lol:

Nič bat, moj je mat.

rws
17. February 2013, 16:29
sm se sam pošalil, mam 2 finca, ga ni čez stainless varianto.:OK:

mugo
17. February 2013, 17:10
sm se sam pošalil, mam 2 finca, ga ni čez stainless varianto.:OK:

Bighand:yea1:

Hubert
18. February 2013, 13:23
Moja nova igrača je končno prispela. Še en glaž dam gor pa bo veselo...:limona:

Mungo naj ti bo v veselje!!!!!!! Za kakšno kroglo - municijo si se odločil?

mugo
18. February 2013, 13:44
Mungo naj ti bo v veselje!!!!!!! Za kakšno kroglo - municijo si se odločil?

Hvala.
Ja dobro vprašanje. Municije je v tem kalibru ogromno. Nisem se še odločil, katero bom uporabljal. Definitivno ne mislim dajat po 3 EUR za naboj. Pa filam tudi ne sam, tako da gledam tovarniško polnjeno municijo. Pa najbolj cenenih zadev z "umazanim" smodnikom bi se tudi izognil. Lovim pa vso divjad, od srne do jelena. Kakšen predlog, izkušnja?

alojz1
18. February 2013, 13:45
Mungo naj ti bo v veselje!!!!!!! Za kakšno kroglo - municijo si se odločil?
Ne vem, kaj bo streljal Mugo.
Twist je 11. In jaz streljam od 100grain Lapua do Groma. In nobene ne razmetava. Treba je samo vedeti, da so lahke krogle le do 200m.
Sicer je pa lepa predstavitev krogel v zadjem Lovcu. In brez komentarja.

Hubert
18. February 2013, 15:25
Hvala.
Ja dobro vprašanje. Municije je v tem kalibru ogromno. Nisem se še odločil, katero bom uporabljal. Definitivno ne mislim dajat po 3 EUR za naboj. Pa filam tudi ne sam, tako da gledam tovarniško polnjeno municijo. Pa najbolj cenenih zadev z "umazanim" smodnikom bi se tudi izognil. Lovim pa vso divjad, od srne do jelena. Kakšen predlog, izkušnja?

Sam sem trenutno zelo zadovoljen z RWS DK (308 win). So pa drugi, ki uporabljajo -Sako HH (308win)- ali -Geco plus(3006)- enako zelo zadovoljni. pri tem, da je Sako in Geco cenovno bolj ugoden. Je pa izgleda tako da ko se navežeš na nek izbor, ki mu zaupaš, ga tudi težko menjaš......

muzikant
18. February 2013, 15:33
Najceneje boš prišel skozi, če ti kdo nafila. Grom, Gmx ali ttsx bi jaz izbral v tem kalibru.

cak
18. February 2013, 15:51
Tudi jaz bi izbral enako. Le LOS-ovo bi še dodal. Verjetno kar na prvo mesto.

rws
18. February 2013, 16:06
Los-ova je verjetno tudi dobra, vendar je bilo z njo ustreljeno premalo divjadi da bi jo že lahko postavili čisto na vrh! Za težjo divjad ne dvomim da je vrhunska, pri lažji se pa bojim da sploh ne bi pršilo do deformacije. Ima kdo mogoče kako sliko te deformirane krogle?

Barnes ttsx bi jaz izbral 8,4g!...sem ga že imel, vendar sem z njim uplenil samo košuto in kolega( z mojo puško) šakala, res vrhunska krogla. Košute mi ni prebila, ker je zadela tudi hrbtenico, je pa naredila kar mora in se deformirala kot v reklami:icon_wink:
http://s8.mojalbum.com/1511738_1511740_17471668/lov/17471668.jpg

mauser
18. February 2013, 21:45
Brez kompliciranja bi vzel mego 9,7g. Primerna za vso divjad, tudi težjo. Pa še poceni je.

šakal
19. February 2013, 19:35
Moja nova igrača je končno prispela. Še en glaž dam gor pa bo veselo...:limona:

mugo, dobra izbiraBighand in lahko rečem, da je všečna. Upam, da boš zadovoljen.:OK:

mugo
19. February 2013, 21:21
Hvala vsem za lepe želje. Konec tedna dobim še glaž, Docter Basic 2,5-10X50, pa Optylock montažo, v Salzburgu nabavim kakšno municijo za prvo silo, da zadevo sprobam in se malo natreniram. Bom dal sem gor kako slikico.

alojz1
21. February 2013, 20:52
Še slika za Mugota

mugo
21. February 2013, 21:29
Še slika za Mugota

Hvala! Moje ne bo pred ponedeljkom.

borazer
24. February 2013, 23:00
Še 5 dni pa dobim domov tudi moja Tikko (Hunter Stainless) ko dobim objavim slike.

Tomaž Ražman
25. February 2013, 19:50
Mugo tudi jaz ti želim veliko sreče in ravne cevi z novo puško!
Edino kar me moti je ta real tree finish... jaz ga imam na eni šibrnici in se je po 2 letih dokaj resne uporabe začel grdo luščit, tako da mi grejo kar dlake pokonci ko vidim tako puško... pa mi je grozno všeč, sam kaj ko ne drži... Upam da ima Tikka boljši finish...!!!

Hubert
25. February 2013, 22:53
Evo, to pa je moja ljubica 308 win......

PROF.racoon
26. February 2013, 19:50
Mogoče bo komu v pomoč:
http://www.shootinguk.co.uk/guns/rifles/536095/Tikka_T3_Lite_combo_rifle_review.html
in
http://www.shootinguk.co.uk/guns/398236/Tikka_T3_Super_Varmint_rifle_review.html

mugo
27. February 2013, 06:20
Obljubljene slikice

kuje
27. February 2013, 08:34
Lepa puška,dobra kombinacija kalibra,optike,montažebiggrin Naj ti dobro služiBighand

Hubert
27. February 2013, 08:59
Lepo..:OK: Si že kaj probal...?

mugo
27. February 2013, 09:06
Lepo..:OK: Si že kaj probal...?

Hvala, nisem še, danes jo grem vpisat v orožni list (prej nisem mogel, ker je pristojni referent na UE na dopustu) in po municijo. Mogoče mi še uspe danes kaj pokat.

PROF.racoon
27. February 2013, 13:44
Lepa pukša!
Docter 56 ali 50 na Optilock montaži? Vidim, da je šlo za milimetre...

mugo
27. February 2013, 13:56
Lepa pukša!
Docter 56 ali 50 na Optilock montaži? Vidim, da je šlo za milimetre...

Tale Docter: http://www.optics-trade.eu/shop/si/docter-basic-2-5-10x50.html

Ja in Optilock, enodelna, se pravi da baza in obroček nista ločena na dva dela : http://www.tikka.fi/optilock.php?ringmounts

Ja, nizko je montiran, kar je bil tudi cilj.

PROF.racoon
27. February 2013, 14:14
Kateri križ pa si izbral?

mugo
27. February 2013, 14:16
Kateri križ pa si izbral?

Tale:

PROF.racoon
27. February 2013, 15:07
4-0... Zakaj si se odločil zanj? Mi ne deluje najbolj primeren za strele na daleč... Se motim? Križ v 1. ali v 2. goriščni razdalji?

alojz1
27. February 2013, 15:10
4-0... Zakaj si se odločil zanj? Mi ne deluje najbolj primeren za strele na daleč... Se motim? Križ v 1. ali v 2. goriščni razdalji?
Meni je pa všeč. Pa tudi napisal je, da ne misli streljati daleč. Čeprav ni ovire. Križ se pa povečuje. Ali ne vidiš?

mugo
27. February 2013, 15:42
4-0... Zakaj si se odločil zanj? Mi ne deluje najbolj primeren za strele na daleč... Se motim? Križ v 1. ali v 2. goriščni razdalji?

Križ je posebnost: križ je v prvi goriščni ravnini, pika v drugi. Povečana Slika zgoraj ni vredu. Ko povečaš na največjo povečavo, je pikica na sredi enako majhna (po občutku bi rekel da je 1MOA ali manj). križ pa se poveča.

Optik-trade.si
27. February 2013, 15:45
Križ je v 1. goriščni ravnini in se debeli ter tanjša (torej bolj primeren tako za mrak kot za pogone). Pika pa je v 2. goriščni ravnini torej ostaja vedno enako velika, kar je pozitivno pri njeni osvetljitvi (večja in bolj vidna na manjših povečavah) pri maksimalni povečavi pa je zelo majhna ravno za natančne strele (cca 15mm na 100m).

Ta kombinacija pike in križa je sicer tudi v vseh Zeissih Varipoint daljnogledih, S&B PM II 1-8x24, Premier 1-8x24, IOR 1-10x26 ter še nekaterih drugih.

Sicer 4 - 0 križ sicer precej deli mnenja, a ga mnogi uporabniki zelo hvalijo in pravijo, da ko se navadiš ga ne bi več menjal.

PROF.racoon
27. February 2013, 16:21
Saj tista ogromna pika me je zmotila...

mugo
1. March 2013, 13:07
Včeraj in danes sem preizkušal mojo novo Tikko.
Kupil sem nekaj municije za trening, da se z novo pridobitvijo malo spoznam in škatlo nabojev za lov. Za tarčo Norma Jaktmach 9,7g in za lov Sako SHH 9,7g. Potem sem šel streljat, včeraj toliko da sem približno nastrelil in da sem dobil prvi občutek, kako puškica funkcionira. Originalna nastavitev proženja mi je bila pretrda, zato sem jo po streljanju prestavil na bolj mehko, skoraj do minimuma, ki je 2 funta.
Danes sem spet šel prakrat ustrelit, z mano je bil še kolega, ki je izkušen strelec. Izkazalo se je, da puško drživa različno, kar se je pokazalo tudi v zadetkih, saj so bili njegovi 3-4cm nižji od mojih. Proženje mi je sedaj odgovarja. Streljala sva z Jaktmach municijo, nato sem poskusil še z SHH, in razlike ni bilo, saj je SHH padel praktično v isto luknjo kot Jamktmach.
Prilagam sliko tarče, spodnji trija streli so od kolega, zgoraj so pa štirje moji (v desni devetki sta 2).
Prvi vtisi glede puške in daljnogleda so zelo dobri, za kako bolj natančno luknjanje tarč bi si verjetno moral omisliti kako boljšo match municijo. Pa še kar nekaj treninga seveda.

alojz1
1. March 2013, 13:15
Zelo dobro. Vidim, da te puška že pozna zato si streljal bolje kot bolj izkušeni kolega biggrin

Dule
1. March 2013, 13:34
Zelo dobro. Vidim, da te puška že pozna zato si streljal bolje kot bolj izkušeni kolega
Sta verjetno že prvo noč skupaj spala pa se mata bolj rada:icon_lol:
šala, šala.

alojz1
1. March 2013, 13:46
Pri Mugotu moraš napisati kdaj se šališ.
Ta ne pozna heca.

mugo
1. March 2013, 13:58
Pri Mugotu moraš napisati kdaj se šališ.
Ta ne pozna heca.

Ja seveda, zdaj pa je še navaren na kar malo večjo razdaljo :grrr

Dule
1. March 2013, 16:06
Ja sej zato sem pa napisal, ker se mi je zdelo da bo takoj tikko začel brusit:icon_lol:

zlatorog
1. March 2013, 21:51
Še slika za Mugota
alojz1 tale kombinacija je bomba!!! Povej kako se ti IOR obnese v mraku? LP

alojz1
1. March 2013, 22:08
IOR je v bistvu optika Zeiss. Vendar za mrak ni najboljši, ker ima komaj 42 okular. Jaz sem planiral le dnevno uporabo zato sem vzel križ z skalo. Tisti z večjim objektivom pa imajo mislim le lovski križ.
Pohvaliti pa moram piko, ki se z povečanjem slike ne veča. V mraku ima od vseh meni znanih (pa verjetno Optiktrade tudi) najmanjšo piko. To je pomembno, da se cilj lahko vidi. Večina poceni daljnogledov ima rdečo piko premočno in preveliko.
Na največji povečavi na tarči pika na 300m pokrije npr številko kroga.

zlatorog
2. March 2013, 11:05
alojz1, hvala. LP

PROF.racoon
3. March 2013, 22:18
Za oboževalce Tikke...

Zamenjava ročice zaklepa in plastičnega dela na zadnjem delu zaklepa:
http://www.ebay.com/itm/CNC-Machined-Tikka-T3-Bolt-Shroud-and-Knob-Kit-Black-Anodized-/281052188659?pt=AU_Hunting&hash=item4170040ff3

Če pobrskate, se da dobiti še ceneje...

zlatorog
4. March 2013, 08:35
Za oboževalce Tikke...

Zamenjava ročice zaklepa in plastičnega dela na zadnjem delu zaklepa:
http://www.ebay.com/itm/CNC-Machined-Tikka-T3-Bolt-Shroud-and-Knob-Kit-Black-Anodized-/281052188659?pt=AU_Hunting&hash=item4170040ff3

Če pobrskate, se da dobiti še ceneje...
Napiši kaj novega...:icon_lol::icon_wink:

PROF.racoon
4. March 2013, 10:02
Napiši kaj novega...:icon_lol::icon_wink:

Kje pa je o tem kaj napisanega na forumu? Sem kje spregledal?

zlatorog
4. March 2013, 13:26
Kje pa je o tem kaj napisanega na forumu? Sem kje spregledal?
Nisem mislil na forumu..., si pa spregledal dva smeška. :icon_lol::icon_wink:

PROF.racoon
4. March 2013, 22:55
Nisem mislil na forumu..., si pa spregledal dva smeška. :icon_lol::icon_wink:

Imam dolgo lajtngo, ne razumem... :whistle:

zlatorog
5. March 2013, 09:09
Imam dolgo lajtngo, ne razumem... :whistle:

Očitno...:whistle:

mugo
6. March 2013, 11:27
Prof.Racoon je spraševal glede Docterja (DOCTER Basic 2.5-10x50) in križa 4-0
Na tej fotografiji (slabša kvaliteta - mobitel) se vidi velikost pike pri 10X povečavi. Vrana je 240m daleč. Montiran na Tikki - da bo v zvezi z naslovom teme :icon_lol:

alojz1
6. March 2013, 11:37
Če bi piko vklopil, bi se lepše videlo.
Zraven si pomeril zato, ker je vrana sedaj zaprta. Lepo, lepo biggrin

mugo
17. March 2013, 12:53
Tikkin krst. Odličen občutek :OK:

THEHUNTER
17. March 2013, 13:18
Lovski blagor! biggrin

V katerem kalibru pa jo imaš?

Hubert
17. March 2013, 13:40
Lovski blagor!

TaSl
17. March 2013, 14:26
Tikkin krst. Odličen občutek :OK:

Je samček ali samička? Zanima me (če je samička) če je že breja?
Pri nas obiskujejo krmišča (trenutno še ozimčki) in vsi govorijo da samičke ne streljat samo samčke, kar pa se ne vidi še najboljše, katerega spola je kateri...

mugo
17. March 2013, 14:31
Lovska hvala.
Tikka je kal. 308
Pujs je svinjca, 20kg.

rikec
17. March 2013, 18:16
Lovski blagor Mugo! Kakšni so kaj občutki po prvem plenu s to puško in kako se ti zdi lov z njo?

MasterLesjak
17. March 2013, 18:46
Lovski blagor! :OK:

PROF.racoon
17. March 2013, 19:37
Lovski blagor ob krstu!

Tomaž Ražman
17. March 2013, 21:06
Mugo lovski blagor pa le tako naprej!

mugo
17. March 2013, 21:38
Lovski blagor Mugo! Kakšni so kaj občutki po prvem plenu s to puško in kako se ti zdi lov z njo?

Občutki so super. Za moj način lova je krasna, ker večinoma piršam, hodim, in je zelo praktično, da je zelo lahka. Kljub temu ne buta v ramo, ker je kaliber strelcu prijazen.
Na pujska sem moral streljati, ko je bil v polni brzini in na majhno razdaljo, v taki situaciji mi je prav prišla najmanjša povečava na daljnogledu 2,5 in do konca prižgana pika.
Municija Sako SHH 9,7g je naredila v prašička 2 veliki luknji, ras pa sta bila strela v trde predele. Prvi v hrbet od zadaj strmo navzdol, drugi pod uho. Bom vidle, kako bo to izgledalo na srnjadi. Če bo prehudo, si bom omislil kakšno tršo zadevo.

mprimoz
17. March 2013, 22:49
Mugo, lovski blagor.
Lepšega krsta si že ne moreš želeti.:icon_wink:

Hubert
18. March 2013, 07:40
Mungo kje si dobil takle pas za puško, zdi se mi po sliki sodeč, da je tiste sorte kjer se dolžina hitro prilgaja - za oporo pri prostoročnem strelu? Videl sem take usnjenje made in USA, nisem pa videl sintetičnih?

ben1
18. March 2013, 07:48
Mugo lovski blagor. Tud sam imam 308Win. in municijo Sako SHH 11.7g in sem zadovoljen, podpludb ni, je pa pri mladičih mogoče malo večja izhodna luknja kar me ne moti. Velik užitkov in lovske sreče z novo puško.

mugo
18. March 2013, 08:54
Mungo kje si dobil takle pas za puško, zdi se mi po sliki sodeč, da je tiste sorte kjer se dolžina hitro prilgaja - za oporo pri prostoročnem strelu? Videl sem take usnjenje made in USA, nisem pa videl sintetičnih?

Tale pas sem dobil iz Frankonie - preko prodajalca, ki se oglašuje tudi na tem forumu, za majhne denar. http://www.frankonia.de/339917/247644/productdetail.html?pagingSize=32&sortOption=f_n_sortmatrix_70_30_30_30&page=0&displayType=gallery&articleNumber=155731&navCategoryId=24721Res se hitro prilagaja dolžina in je sintetičen, vendar ima precej motečo pomankljivost - zelo je drseč. Cev puške leze kar naprej navzdol, vseskozi moraš imeti roko na puški. Zame, ki veliko lovim na zalaz je to zelo moteče, že iščem en pas, ki ni drseč.

Hubert
18. March 2013, 09:06
Tale pas sem dobil iz Frankonie - preko prodajalca, ki se oglašuje tudi na tem forumu, za majhne denar. http://www.frankonia.de/339917/247644/productdetail.html?pagingSize=32&sortOption=f_n_sortmatrix_70_30_30_30&page=0&displayType=gallery&articleNumber=155731&navCategoryId=24721Res se hitro prilagaja dolžina in je sintetičen, vendar ima precej motečo pomankljivost - zelo je drseč. Cev puške leze kar naprej navzdol, vseskozi moraš imeti roko na puški. Zame, ki veliko lovim na zalaz je to zelo moteče, že iščem en pas, ki ni drseč.

Na ZS sem ti poslal link, mogoče ti bo vredu, meni je super.

Prskač
18. March 2013, 12:26
Lb, Mugo, tudi z moje strani. Super puška in lov. Če ne boš zadovoljen s kroglo, mogoče probaj 180 gr. Sako SSH, dela odlično. Lp

borazer
21. March 2013, 20:25
Končno doma tudi moja Tikka T3 Hunter Stainless v kalibru 308win

GILTHEAD
21. March 2013, 20:36
Tale pas sem dobil iz Frankonie - preko prodajalca, ki se oglašuje tudi na tem forumu, za majhne denar. http://www.frankonia.de/339917/247644/productdetail.html?pagingSize=32&sortOption=f_n_sortmatrix_70_30_30_30&page=0&displayType=gallery&articleNumber=155731&navCategoryId=24721Res se hitro prilagaja dolžina in je sintetičen, vendar ima precej motečo pomankljivost - zelo je drseč. Cev puške leze kar naprej navzdol, vseskozi moraš imeti roko na puški. Zame, ki veliko lovim na zalaz je to zelo moteče, že iščem en pas, ki ni drseč.

Tak pas sintetičen,ki ne drsi dobiš v btc hala D v kleti,ime trgovine pa verjetno poznaš:OK: Sam ga imam in je super.lp

mugo
21. March 2013, 21:14
Borazer, naj ti dobro služi!
GILTHEAD, Hvala, ampak mogoče nisem dovolj poudaril, hočem pas v enaki barvi, kot je puška. Takega dela tudi firma Niggeloh, ki ima vrhunske neoprenske pasove, vendar ga v željeni barvi v Sloveniji ni za dobiti. Naši trgovci so hecni. Uvažajo izdelke te firme, jih povprašam za pas željene barve, ki ga sicer nimajo v prodajnem programu, oni pa odgovorijo, da nimajo. Naročili pa nebi... Pa nič, bom pač drugje kupil...

Tomaž Ražman
21. March 2013, 22:54
Borazer, naj ti dobro služi!
GILTHEAD, Hvala, ampak mogoče nisem dovolj poudaril, hočem pas v enaki barvi, kot je puška. Takega dela tudi firma Niggeloh, ki ima vrhunske neoprenske pasove, vendar ga v željeni barvi v Sloveniji ni za dobiti. Naši trgovci so hecni. Uvažajo izdelke te firme, jih povprašam za pas željene barve, ki ga sicer nimajo v prodajnem programu, oni pa odgovorijo, da nimajo. Naročili pa nebi... Pa nič, bom pač drugje kupil...

Mugo jaz ti ga pošljem, samo če daš za pivo...
Če misliš seveda na Realtree vzorec...
Aja pa malo je rabljen, ma vseeno skoraj kot nov...

Tine
22. March 2013, 02:22
Občutki so super. Za moj način lova je krasna, ker večinoma piršam, hodim, in je zelo praktično, da je zelo lahka. Kljub temu ne buta v ramo, ker je kaliber strelcu prijazen.
Na pujska sem moral streljati, ko je bil v polni brzini in na majhno razdaljo, v taki situaciji mi je prav prišla najmanjša povečava na daljnogledu 2,5 in do konca prižgana pika.
Municija Sako SHH 9,7g je naredila v prašička 2 veliki luknji, ras pa sta bila strela v trde predele. Prvi v hrbet od zadaj strmo navzdol, drugi pod uho. Bom vidle, kako bo to izgledalo na srnjadi. Če bo prehudo, si bom omislil kakšno tršo zadevo.

Lovski blagor! Lep krst:icon_wink: Ti želim še mnogo plena in pa prosim poročaj o delovanju krogle. Uporabljam namreč isto kroglo in isti kaliber (sicer ne v Tikki)... Komaj čakam, da vidim kaj dela na srnjadi - kje si praznik delabiggrin. Za enkrat sem zadovoljen (en prašiček podobne kilaže in tarča).

Me pa zanima kako je ena krogla naredila dve veliki luknji? Si 2x streljal ali se je razletela?

Lovski zdravo.

mugo
22. March 2013, 06:51
Tomaž Ražman, se bova zmenila prek ZS.


Me pa zanima kako je ena krogla naredila dve veliki luknji? Si 2x streljal ali se je razletela?


Municija Sako SHH 9,7g je naredila v prašička 2 veliki luknji, res pa sta bila strela v trde predele. Prvi v hrbet od zadaj strmo navzdol, drugi pod uho.

GILTHEAD
22. March 2013, 10:49
Borazer, naj ti dobro služi!
GILTHEAD, Hvala, ampak mogoče nisem dovolj poudaril, hočem pas v enaki barvi, kot je puška. Takega dela tudi firma Niggeloh, ki ima vrhunske neoprenske pasove, vendar ga v željeni barvi v Sloveniji ni za dobiti. Naši trgovci so hecni. Uvažajo izdelke te firme, jih povprašam za pas željene barve, ki ga sicer nimajo v prodajnem programu, oni pa odgovorijo, da nimajo. Naročili pa nebi... Pa nič, bom pač drugje kupil...

No,če pa hočeš vse v stilu,pa bo mal težav:icon_lol: Men gre bolj za uporabnost,kot za barvo:OK:

aron
13. December 2013, 21:15
Takole, Tikka T3 Lite stainless v cal. 30.06 je doma. Fenomenalen občutek, ko si zvečer sam ob štirinožnem prijatelju v lovski sobi do potankosti ogledaš novo pridobitev.
Malo se mi je zameglilo, ko sem ugotovil, da mi originalna optilock montaža (en spodnji del) ne paše na šino. ali kdo mogoče ve kaj kar jaz ne in bi moral :icon_study::icon_study: oba dela sta na sliki in eden je preozek kar se lepo vidi. Kakšen predlog

alojz1
13. December 2013, 21:25
je preozek kar se lepo vidi. Kakšen predlog
Ja kar k prvemu, ki ima rezkalni stroj. Bo takoj uredil.
Če še nisi proženja uredil jo še enkrat razstavi. Je lažje nastaviti kot pri sestavljeni.
Aja. Ali imaš harmoniko tudi levo?

aron
13. December 2013, 21:31
he he he sem vedel Alojz da danes ne bom dobro spal. Se mi je zdelo da bo nekaj takega. Jutri grem k mojstru v moji vasi ki naredi vse od vijaka do tankovske cevi. Harmonike imam pa obe normalni. V bistvu na levo delam vse prijetne reči, z desno pa samo kar je nujno biggrin

mugo
13. December 2013, 21:55
Pa so ti res dali nve različni bazi. Poglej na uradni strani od Tikke, če še nisi, kako zadeva naj bi zgledala, imaš vse specifikacije tam.

zlatorog
13. December 2013, 22:15
Takole, Tikka T3 Lite stainless v cal. 30.06 je doma. Fenomenalen občutek, ko si zvečer sam ob štirinožnem prijatelju v lovski sobi do potankosti ogledaš novo pridobitev.
Malo se mi je zameglilo, ko sem ugotovil, da mi originalna optilock montaža (en spodnji del) ne paše na šino. ali kdo mogoče ve kaj kar jaz ne in bi moral :icon_study::icon_study: oba dela sta na sliki in eden je preozek kar se lepo vidi. Kakšen predlog

Čestitke ob novi pridobitvi. Imam isto oz. enako puško, levo, v kal. 308 win, že kakih 7 let. Kar se montaže tiče, mislim da so ti dali spodnji del za Sako puško, ki gre v konus in je malce ožji, vsaj tako je videti, tako da mislim da je bolje če greš v trgovino in rečeš naj ti zamenjajo. Kar se proženja tiče, se da nastaviti tudi tako, da snameš nabojnik in z imbusom nastaviš trdoto, je pa, kot je že alojz1 napisal, bolje da snameš kopito ker lažje prideš do sprožilca. LP

detel
13. December 2013, 22:59
Jaz nebi nič brusil. Naj ti dajo pravega, če si že pošteno plačal . Sklepam, da optiko že imaš.

Optik-trade.si
14. December 2013, 00:04
To so baze za Sako in ne Tikko. Menjat za prave baze pa bo ali pa kar za drugo montažo.

aron
14. December 2013, 08:18
Bom šel zamenjat. Mislim, da jih bo moral naročiti ampak nič ne de. Hvala vsem za pomoč. Ko bo zadeva sestavljena prilepim lepšo slikco ne iz telefona. Optiko imam swarovca 6x42 tista starejša avstrijska zadeva. Ko si denarnica opomore bo pa še to novo.

mugo
14. December 2013, 09:45
Vzemi tole varianto, je še bolj enostava in preverjeno drži: http://www.tikka.fi/images/optilock/ringmounts.jpg

http://www.tikka.fi/optilock.php?ringmounts

Optik-trade.si
16. December 2013, 09:45
Ta tip Optilock montaže, ki jo je Mugo prilepil, je bistveno bolj zanesljiv kot tip z ločeno bazo in obročki Optilock. Pa na vrh vsega je še cenejši.

main757
18. December 2013, 18:25
Včeraj se mi je ponudila priložnost, da sem v roke dobil T3 hunter v kalibru 30-06. Puška je dokaj lahka in lično izgleda. Bila je z merki. Zaklepni mehanizem lepo teče. Nabojnik je enoredni, izgleda poceni kitajski. Ob pritisku na nekakšen gumb lepo izskoči. Odkočenje/zakočenje je zelo glasno. Zaklepni mehanizem sem potegnil do polovice ven in ga premikal levo/desno/gor/dol... ima več lufta kot Zastava. Tikke ne bo v moji omari.
To je samo moje mnenje.
Navalite sedaj forumski "specialci".:hooray:

alojz1
18. December 2013, 18:44
To pa nismo vedeli. Hvala za strokovno oceno. Takih nam manjka.

mugo
18. December 2013, 19:05
Main, ti kar ostani pri zastavi http://forum.lovac.info/Smileys/default/Copy%20of%20pferd.gif in se tolaži, da imaš boljšo puško.

Saj veš, kaj je rekla lisica, ko ni dosegla grozdja na brajdi.http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/laughing-at-someone-smiley-emoticon.gif

alojz1
18. December 2013, 19:35
O kitajskih magazinih nebi.
Vrtljivi zaklep pa ima dva sistema vodenja.
1- bradavice zaklepa tečejo v vodilih. Sam zaklep se ne dotika sten. Izdelano je zato, da vsaka smet ali sneg ne moti delovanja. Mauser sistem je tak.
2- med zaklepom in ohišjem je zelo malo zračnosti. Sam zaklep ima tudi pero (vzmet) ki ga stabilizira v ohišju. Styer Pro hunter npr.
Sami presodite katerih sistemov je več.
Pomembnost zračnosti je izrazita pri vojaškem orožju. Poglejte nemški 9mm "šmajser" ali pištolo z kolenastim zaklepom. Neverjetna natančnost za takrat.
Na drugi strani je bil ruski avromat 7,62mm Tokarev. Zračnost tolikšna, da vse šklepeta. Ampak v blatu in snegu je delal. Nemški je imel pa težave.

rws
19. December 2013, 10:59
Včeraj se mi je ponudila priložnost, da sem v roke dobil T3 hunter v kalibru 30-06. Puška je dokaj lahka in lično izgleda. Bila je z merki. Zaklepni mehanizem lepo teče. Nabojnik je enoredni, izgleda poceni kitajski. Ob pritisku na nekakšen gumb lepo izskoči. Odkočenje/zakočenje je zelo glasno. Zaklepni mehanizem sem potegnil do polovice ven in ga premikal levo/desno/gor/dol... ima več lufta kot Zastava. Tikke ne bo v moji omari.
To je samo moje mnenje.
Navalite sedaj forumski "specialci".:hooray:
Če je kdo na tem forumu specialec si to ti:icon_wink:
Če nisi preveč "čorav" se da puško odkočit povsem neslišno, zakaj ima zaklep toliko zračnosti je pa že alojz povedal.
Na zaklepih tikke/sako "gradijo" Američani tekmovalne ultra natančne puške, tebi pa zaklep sliči na Zastavo(sej ubistvu je zelo podoben, enako ga moraš potegnit nazaj in potisnit naprej, da vstaviš drug naboj)

JakaJ
19. December 2013, 11:44
Če boš kdaj imel možnost sprobati kakšen Kelblyev zaklep npr. stolle panda boš opazil da tudi šklopota pa vseeno velja za enega najboljših zaklepov.
http://shrani.si/f/38/WE/1Jw2hAsF/panda-fclass-01.jpg

Bunny
21. December 2013, 05:35
Ko bo fršlus od Zastave teku tako kot od Tikke bo tud prasec tič in sinica krava... al kako že?

denis jež
21. December 2013, 11:11
Preberi si prvi post v tej temi:icon_lol:

žandar
21. December 2013, 11:31
Ko bo fršlus od Zastave teku tako kot od Tikke bo tud prasec tič in sinica krava... al kako že?

Pri tebi mora biti zelo zanimivo, ko prasci in krave po zraku letajo.:lol1:

Bunny
22. December 2013, 08:21
Preberi si prvi post v tej temi:icon_lol:

Res je! Moj prvi post je bil v tej smeri ker sem Tikko takrat držal v rokah le parkrat. Tikko sem kupil jo uporabljam in sem svoje pomisleke preizkusil v praksi. Takrat se mi je zdel šlampast, zdaj pa se mi ne več. Repetiram brez odmikanja kopita z rame, kar je pri Zastavi precej bolj zaje....

Žandar: Psilocybe cubensis - probaj če ne verjameš :) Hec mora bit.

VUGI
24. December 2013, 09:36
Tudi sam sem pridobil avgusta svojo prvo Tikko T3. Moram povedat, da sva se s sinom odločala predvsem med novejšimi modeli (sako A7, tikka T3 in Sauer 101). Na koncu je padla odločitev na najcenejšo varianto (t3, z optilock montažo in strelnim daljnogledom NN znamke 4-12x50 z rdečo piko - vse skupaj 1.300,00€).
Ker je bila na puški montirana meni neznana optika (in tudi Googlu neznana) sem bil v precejšnjih dvomih o uporabnosti kompleta. Kljub temu sem jo takoj po nakupu odnesel na strelišče kjer sva opravila prvi krst na tarčo. Po oddanih štirih strelih (pristrelitev) je bil peti že v centru. Testno streljanje je nadaljeval sin ki je s trmi streli zadel trikrat center.
Ja kot večina sem tudi sam že prej "naštelal" proženje. Kljub mogoče cenenemu videzu je puška odlična. Zaklep dela brezhibno. Se ga da enostavno repetira, brez da bi ga jemal iz rame. Varovalka se lahko brez problema zapne in sprosti tudi potiho (le malo vaje rabiš), o natančnosti ne gre dvomiti (pod 1MOA). V glavnem z nakupom sem zelo zadovoljen.
Puška je v kalibru 270, streljam Normo Orix 9,7 grama.
Do sedaj uplenil dva prašiča (45 in 80kg), srno, štiri mladiče in dva tedna nazaj še na skupni jagi, tri prašiče (vsi cca 40-50kg).
Zaenkrat toliko o kvaliteti Tikke !

žandar
24. December 2013, 14:42
Žandar: Psilocybe cubensis - probaj če ne verjameš :) Hec mora bit.

Zaradi heca sem post napisal, vse prevečkrat gre na tem forumu na nož (še posebej med kinologi).
Z zanimanjem sem prebral tvoj prispevek o izbiri Tikka puške, v kompletu z daljnogledom in za večini lovcev dostopno ceno ceno. Bolj malo si jih lahko privošči Blaserja s swarovcem.

žandar
24. December 2013, 14:47
Sedaj sem bil pa jaz prehiter.
O nakupu Tikka puške je poročal VUGI, vse ostalo pa drži.

LovecBlaž
4. April 2014, 10:50
Pozdravljeni lovski tovariši!

Da malo prekinem vašo debato okoli Blaserjeve montaže in zadetkih v sosednji temi "308win", pa seveda da se lahko malo pohvalim ;)

Pred časom sem vas spraševal,da se odločam za nakup nove puške in kaj bi mi svetovali. Po razmisleku in vseh zbranih vtisih je padla odločitev, tikka t3 lite v kalibru 308 win :) zadevca je že doma, tudi že zmontiran daljnogled in sicer Docter classic 3 - 12 x 56 illm. Vceraj sem vse skupaj sprobal še na strelišču z municijo geco express (165 grain), moram reči da sem navdušen nad puško, dela zelo lepo grupo in komaj čakam, da jo krstim tudi na lovu.

Lovski zdravo!

Tine
4. April 2014, 11:31
Veliko veselja in blagra...

detel
5. April 2014, 17:48
Blaž :OK:, strup :icon_wink:

Tomaž Ražman
5. April 2014, 21:48
Blaž naj ti puška dobro služi!

rws
5. April 2014, 22:21
Super, še vedno sem mnenja, da je Tikka za ta dnar najboljši možen nakup! Če se ti gre za kako večjo natančnost(ne vem kaj je za tebe dobra grupa, se pa da z vsako Tikko z dobrim daljnogledom, kar Docter seveda je in z primerno municijo streljat grupe pod 2cm), ti predlagam da probaš tudi kaj od Sako municije.
Sam sem v Sako-tu, ki ima enak navoj v cevi kot Tikka streljal samo Geco T mantel in ni grupiral nič bolje kot v 4cm, če gre v tvoji Tikki Geco Express kaj bolje pa hvala bogu:icon_wink:

rws
6. April 2014, 13:42
14037
Tale črna pika je velikosti merjaščevega očesa:icon_wink:
Krogla pa je lapua scenar 12g, streljano s Sako Finnlightom 308win, da veš kaj lahko pričakuješ tudi od svoje Tikke, če maš kolkr toliko mirno roko in ostro oko.
...sem hotel prilepit pod temo 308win, pa je zgleda že zaklenjena:icon_lol:

LovecBlaž
6. April 2014, 18:47
Najlepša hvala za Vaše želje.

Prvi vtisi so res odlični. Tudi sam sem razmišljal okoli tega, da bi probal Sako municijo, pa sem se potem vseeno odločil za Gecota, zgleda da so naboj kar dobro porihtali. Grupa je bla zlo majhna, s tem, da sta bla dva strela skoraj poduplerana na tarči, tretji pa dober cm stran. Po pristrelitvi na 100 m, sem dvignil za 4 cm, tako da je nastreljena na 150 m, sprobal in grupira v radiju 2 cm, kar je več kot odlično. Drugače pa okoli daljnogleda, prva izbira je bil Kaps clasicc, 2,5- 10 x 56 ilmm, vendar se ga zdaj nekaj časa naj nebi dalo dobiti, tako da sm se potem v tem cenovnem rangu odločil za Docterja, pa je tudi super zadeva, ostra slika, svetel..

aron
6. April 2014, 18:58
Blažko :OK::OK:, še lanščaka pa si zmagu biggrin

detel
6. April 2014, 20:04
S to optiko boš uspešno lovil prašiče.

jegr
6. April 2014, 20:21
Po pristrelitvi na 100 m, sem dvignil za 4 cm, tako da je nastreljena na 150 m, sprobal in grupira v radiju 2 cm, kar je več kot odlično.

Odločil sem se za tale citat, jih je pa pod raznimi temami kar precej.
Očitno je kar precej lovcev sposobnih fenomenalnih zadetkov, in se s tem hvalijo. Zakaj se ne udeležite tekem, kot je velikonočni pirh, in drugih? Se mi zdi, da so take tarče, ki so prilepljene tukaj, ustreljene ob fiksirani puški, spredaj, zadaj, zgoraj,spodaj, pa še kje. Kopito rame najbrž sploh ne vidi. Močno upam, da se motim, drugače vam lahko tudi jaz prilimam kakšno. Če imate jajca se podpišite z imenom, pojdite na tekmo svoje sposobnosti dokazat pa da vidimo.
Zdaj pa udarte po men.:icon_confused:

Robi

alojz1
6. April 2014, 20:33
Za preizkus puške ali streliva ni nič napak, če se poslužujejo vseh možnih pripomočkov. Jaz to celo priporočam. Ko pa ima lastnik zaupanje v oboje bo pa na svojih strelskih sposobnostih začel delati. Da bo rezultat čim bolj podoben tistemu z fiksirano puško.
Saj je celo strelska disciplina benchrest, kjer je puška fiksirana v vodilih in lahko po nastavitvi strelec stran gleda, ko proži. biggrin

jegr
6. April 2014, 21:04
Nisem želel prej omenjati benchrest. Mi ni jasno, v čem je poanta streljanja. V količini denarja za puško, optiko in municijo, al se gredo, kdo zna bolje premikat križ v daljnogledu?

žandar
6. April 2014, 22:22
Odločil sem se za tale citat, jih je pa pod raznimi temami kar precej.
Očitno je kar precej lovcev sposobnih fenomenalnih zadetkov, in se s tem hvalijo. Zakaj se ne udeležite tekem, kot je velikonočni pirh, in drugih? Se mi zdi, da so take tarče, ki so prilepljene tukaj, ustreljene ob fiksirani puški, spredaj, zadaj, zgoraj,spodaj, pa še kje. Kopito rame najbrž sploh ne vidi. Močno upam, da se motim, drugače vam lahko tudi jaz prilimam kakšno. Če imate jajca se podpišite z imenom, pojdite na tekmo svoje sposobnosti dokazat pa da vidimo.
Zdaj pa udarte po men.:icon_confused:

Robi

Mislim, da se jeziš po nepotrebnem! Take nalimane tarče niso dokaz strelskih sposobnosti, ampak prikaz kvalitete določenega orožja in municije, kar je kar dobra vzpodbuda za nekoga, ki se odloča za nakup.

rws
6. April 2014, 23:33
Ne bi se povsem strinjal, grupa pod 15mm s kalibrom 308 in podobnimi je tudi odraz strelčeve kakovosti:icon_wink:

alojz1
7. April 2014, 10:10
Mislim, da je včasih bolj pomembno polnjenje kot strelec https://www.youtube.com/watch?v=Yv274JUfSOg

žandar
7. April 2014, 11:11
Ne bi se povsem strinjal, grupa pod 15mm s kalibrom 308 in podobnimi je tudi odraz strelčeve kakovosti:icon_wink:

No ja no, nekateri take grupe ne bi zadeli, če bi tudi njih v stojalo "zašraufal":icon_lol:.

Deerhunter
23. August 2014, 09:13
Ker je tukaj veliko lastnikov Tikke T3 Lite s plastičnim kopitom, imam eno vprašanje. Te Tikke so na tržišču že kar nekaj časa, torej so terensko dobro preizkušene. Kako odporno je to plastično kopito od Tikke na dolgi rok na terenske razmere? Veliko nošenja po lovišču, sem pa tja kak padec, praske, grmovje in robidovje...? Prosim za kak komentar lastnikov Tikke Lite.

mugo
23. August 2014, 18:56
Jaz imam T3 s plastičnim kopitom, camo barve. Kopito je trpežno in se mu nič ne poznajo srečanja s kamni in trnjem. Od padca po kamenju imam razo na cevi in na daljnogledu, kopitu pa se ne pozna nič, pa je bil se glede na padec moralo. Barva je kot pri novi, nič se ne lušči ali bledi. Edino kar bise dalo očitati kopitu je votlo donenje, če potrkaš ali podrsaš s trdim predmetom po njem. Ampak to pri lovu sploh ne opaziš. Če bi me zelo motilo, se da sneti zadnjo kapo in kopito napolniti s kakšno maso. Pa nimam nobene potrebe potem.

Deerhunter
23. August 2014, 19:30
Hvala za poročilo iz prve roke Mugo. Za zimsko jago iščem eno trpežno zadevo za nek normalen denar. Iščem puško, ki bi bila dobavljiva z levim zaklepom, s skrajšano cevjo, plastičnim kopitom, s težo 2.8 kg, mora biti trpežna ter cena naj bi bila normalna. Tako sem prišel do Tikke, ki je tako rekoč edina izbira, ki izpolnjuje vse moje pogoje.
Moja prva izbira za delovno puško bi sicer bil Ruger American, pa se žal ne dobi z levim zaklepom, druga X-bolt s plastičnim kopitom, pa jih tudi ne delajo za levičarje, tako da sem med iskanjem prišel do Tikke. Gledal sem tudi Savage Axis, ki pa se dobijo leve, pa mi ne daje potrebnega zaupanja, ko jo primem v roke.


Jaz imam T3 s plastičnim kopitom, camo barve. Kopito je trpežno in se mu nič ne poznajo srečanja s kamni in trnjem. Od padca po kamenju imam razo na cevi in na daljnogledu, kopitu pa se ne pozna nič, pa je bil se glede na padec moralo. Barva je kot pri novi, nič se ne lušči ali bledi. Edino kar bise dalo očitati kopitu je votlo donenje, če potrkaš ali podrsaš s trdim predmetom po njem. Ampak to pri lovu sploh ne opaziš. Če bi me zelo motilo, se da sneti zadnjo kapo in kopito napolniti s kakšno maso. Pa nimam nobene potrebe potem.