PDA

View Full Version : Buschnell Trophy 1,5-6x44 RETC



capra ibex
2. April 2008, 13:13
Pozdravljeni.

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem daljnogledom.
Vem da ima bratsko verzijo 3-9x50 veliko lovcev ki ga kar hvalijo. Ne poznam pa nikogar ki bi imel zgoraj navedeno optiko na puški.
Glede na to da je skoraj polovico dražji ne bi smel biti slab.

diver
2. April 2008, 21:19
Pozdravljen,
Sam imam ta model in sem z njim zelo zadovoljen. Tast ima schmidt&benderja 1,5 - 6x42, ki je nekajkrat dražji od Bushnella, ampak med njimi ne vidim nobene razlike v sami optiki. Verjamem, da so schmidt&bender,swarowski,zaiss .. boljši, ampak vprašanje če so res vredni nekajkrat več.
Ne glede na to, da imam dokaj močan kaliber (30.06), še zmeraj nosi v piko..

toma
3. April 2008, 09:08
Po mojih izkušnjah,je za ta denar prekleto dober strelni daljnogled!!Tudi že v dobrem mraku se dobro obnese zaradi debelih križev!!Imam ga na prelamači kalibra 30-06!!
Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja!:icon_lol:

capra ibex
3. April 2008, 13:59
Hvala za mnenja.
Montiral bi ga na 8x57is. Mislim da ne bi smelo bit problema.
Je pa fajno slišati da kdo pohvali, če bi padlo nekaj negativnih kritik bi bil malo skeptičen, tako pa mislim da ga bom kar nabavil, predvsem zaradi za mene dobrega razmerja med povečavo in velikostjo leče.

Lp

Franc
3. April 2008, 22:54
Nimaš kaj izgubiti,saj ima doživljensko garancijo!
Kupi pa orginal,pri poblaščenih trgovcih!

Hunter87
4. May 2008, 20:08
Je kar nekaj spletni trgovin ki prodajajo bushnelle pa me zanima če je pri njih vredno kupvat, ali je boljše direkt v trgovino? mislim glede pošiljanja da se kaj ne poškoduje.

Drgač me pa zanima vaše mnenje da bi dal ta daljnogled na češko bokarico zh-324 kaliber pa je 7x57r?


lovski zdravo

243 win
4. May 2008, 20:42
dober daljnogled dokler je dovolj svetlobe,ne more se pa primerjat z višjim rangom daljnogledov!
prenesejo pa vse kalibre,ki jih drugi daljnogledim enakega cenovnega razreda ne!

detel
5. May 2008, 13:43
Pozdravljeni.

Zanima me če ima kdo izkušnje s tem daljnogledom.
Vem da ima bratsko verzijo 3-9x50 veliko lovcev ki ga kar hvalijo. Ne poznam pa nikogar ki bi imel zgoraj navedeno optiko na puški.
Glede na to da je skoraj polovico dražji ne bi smel biti slab.



Tak rešpetin ima moj prijatelj. Je primeren tudi za pogone (1,5X). Z njim je zadovoljen.

Hunter87
5. May 2008, 16:48
Torej se v mraku slabo obnaša, skoraj sem se že odločil zanj :icon_neutral: zdaj pa spet ne vem, kaj bi, bo še treba premislt

Hunter87
5. May 2008, 18:34
Zanima me še če ima kdo mogoče na češki bokarici original montažo ki so jih delali za na te bokarice zh in kako se obnese? ali je boljše da dam gor suhl?

Veper
5. May 2008, 21:25
Hunter naredi kakor hočeš vendar tudi v mraku je popolnoma primerljiv z big five in včasih jih tudi prekaša. Vsekakor vreden svojega denarja.

hl
6. May 2008, 06:21
Češka bokarica 12/7x65R orginal potisna montaža z bushnell 3-9x50 daljnogledom. Puško uporabljam za pogone in za čakanje, do zdaj brez problemov. Letos na preizkusu ena dersetka in ena osmica.
lp

detel
6. May 2008, 14:42
Torej se v mraku slabo obnaša, skoraj sem se že odločil zanj :icon_neutral: zdaj pa spet ne vem, kaj bi, bo še treba premislt

Sej ne loviš ponoči .... premer 44 pa ja ni malo in zadošča za mrak.

rws
6. May 2008, 15:36
za čeha sta zrak sarajevo, pa vega ljubljana tabolš:icon_wink:
maš pa ja mlado oko, z vsakmo daljnogledo boš vido ustrlt, bol važno je da vidiš ocent.
Js sm z tascom 3-9x40 le mavo slabš vido v mrako(na žalost al na srečo sm enkrat tk pado s puško, da sm ga fento:icon_neutral:) ko pa pol ko sm kupo bushnella trophy 3-9x40, ki pa ma bolj ostro sliko, zaj mam pa swarovskega 6x42(star 25let), je pa spet mavo bolš.
Ko je pa temno, je pa tk za vse temno.
Je pa sigurno, da se boš vsakega daljnogleda navado, pač vlk je treba jagat pa strelat(tut na tarčo).

Hunter87
6. May 2008, 18:22
ja no rws sej maš prav razn vea pa zrak :icon_wink: a ma kdo izkušnje z optiko luger?

ZR7
6. May 2008, 19:01
Fantje, malo bolj razumljivo prosim, da bomo vedeli prebrati kaj pišete!
Dialekt ima mesto le v "kotičkih"!

rws
6. May 2008, 20:58
Luger je tasco klasa.
Če ne misliš malo več dat za daljnogled, si kupi bushnela, nikakor ne boš naredil napake.Js sm mel 2, oba sta bla vredu, enega še mam v škatli(čaka na puško), trophy 3-9x40.
Glede tistega, da se pa lahko primerja z big five, se pa ne morem strinjat, mogoče se lahko serija elite, trophy in ostali modeli pa sigurno ne.
Če je pa tako, lahko pa zastavo tut primerjaš z mannlicherjem. Sej z zastavo se da enako zadet.

rtvcokan
7. May 2008, 08:25
Buschnell Trophy 1,5-6x44 RETC kje si ga zasledil ,jaz sem zasledil tega vendar brez končnice RECT ZA 250 EUR LEP POZDRAV

kuglaabc
7. May 2008, 10:50
Maš prav RWS, po izkušnjah z Zastavao včasih veliko bolje kot z Mannlicherjem. Pa ne mislim "včasih" na puške iz pred let nazaj, tudi sedaj - danes so še vedno odlične. Pustiva zunanji izgled, veš danes se vse bolj kaže tisti srbski izrek "spolja gladac, iznutra jadac". Tako da pri Zastavi še vedno kr kapo dol, če ne želiš šminke ampak puško za jagat- delavko kot ji reče kolega Veper.

detel
7. May 2008, 14:13
Dober kopitar ti jo bo zelo polepšal, verjemi :icon_wink::icon_lol:.

ZR7
8. May 2008, 07:12
Buschnell Trophy 1,5-6x44 RETC!!!!:icon_twisted:
O kopitarjih in rezbarijah drugje!

admin

kuglaabc
9. May 2008, 13:13
Hunter87, sam imam na dveh puškah montirana 1,5-6x44, pa sem več kot zadovoljen. Ko je pa tema, je pa tema in naj nehajo klobasat. Edino reflektor še kaj pomaga. Pa cena, ki jo imajo v svojih glavah, kolk so dal za tadracga svarovca. Za doma (pri ženi), je bil pa itak čist pocen - nauš vrjela skor, zaston sem ga dobu.

capra ibex
18. May 2010, 06:40
No da ne bomo samo hvalili.
Letos pred uradnim nastrelom sva kot vsako leto šla z Lisjakom nekajkrat ustreliti. Vse v redu ko pa dam tri strele z mojo mavzerico me je pa skoraj kap. Luknje so bile po celi tarči premera cca 100 x 80cm. Prejšnje leto sem uplenil kakih 10 kosov pa niso bile kakšne extremne daljave, sedaj pa tole, za nameček pa se je še pokvarila ostrina in ga na povečavi 1,5 ni mogoče več izostriti. Ko smo malo bolj podrobno pogledali smo ugotovili da ima daljnogled na 100m kakih 15cm paralakse :icon_confused:
Daljnogled sem odnesel v trgovino in kot reklamacijo navedel paralakso nezmožnost izostritve. No čez kakih 14 dni sem ga prišel iskat, reklamacija je bila seveda zavrnjena kot razlog pa je bilo navedeno da ima daljnogled poškodbo zaradi katere se ne da nastaviti križ. Tega mimogrede sploh nisem omenjal.

No pa še vprašanje. Ali je možno da zaradi poškodbe nastane paralaksa? Daljnogled ima res prasko ker sem z njim podrsal po kamnu samo močno dvomim da je to vzrok tega. Da o izostritvenem okularju niti ne govorim. :icon_confused:

stjrp
18. May 2010, 16:24
No tukaj se pa začnejo razlike z big five.
Jaz sem s svojim Zeissom že večkrat kam udaru in kaj padu pa se ni praktično nič zmaknu in tudi, če se je se je le za par cm, ker sem šel preventivno provat na strelišče.

Če se ti težave niso začele takoj po praski močno dvomim da je ta karkoli vplivala. Zelo verjetno je tovarniška napaka pa jim je tista praska samo odličen izgovor. Ker če pogledaš kake stare Swarovce in Zeisse 4x32 ali pa 6x42 ki so dali skozi že marsikaj pa so vsi podrsani in obtolčeni in stari tudi 30 let pa še vedno streljajo.

Veper
18. May 2010, 21:48
Tudi Bushnelli stari precej let še vedno delajo. Pa tudi novi big five ne delajo tako da to ne bo taprava logika.:icon_study:

ZR7
19. May 2010, 07:51
... Zelo verjetno je tovarniška napaka pa jim je tista praska samo odličen izgovor. ...

Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.

stjrp
19. May 2010, 10:40
Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.

Niso vse napake takoj vidne, ne rečem pa da se je z daljnogledom kaj zgodilo, vendar tovarniške napake ne bi izključil. Jaz Bushnella zagotovo ne kupim, veliko raje Meopto, katero tudi že imam in mislim da je le boljša od Bushijev, kr Čehi pa le niso kar tako.

capra ibex
19. May 2010, 11:16
Kako bo tovarniška napaka, če je pa prejšnje leto delal brez problemov?!
nekaj se je moralo z daljnogledom zgoditi, pa naj se lastnik to zaveda ali pa ne.

Ja možno da prej nisem porajtal da bi bilo kaj narobe, sem pa zastrelil srnjaka lani z preže na 70m s perfektnim naslonom.
Ok, če je paralaksa nastala zaradi tega, samo ni mi pa niti pod razno jasno kako se je kar sam od sebe uničil nastavitveni obroč za ostrino. V bistvu ni problema če bi uvoznik na kakšen drugačen način odreagiral ne pa samo poslal nazaj z dvema stavkoma obrazložitve, kjer je navedel da se ne da nastaviti križ. Tega pa sploh nisem omenjal, pa križ se še vedno lepo nastavlja. :icon_confused:
Daljnogled je bil itak tako poceni da se mi ne da zapenjati, samo na takšen način se reklamacij v prodaji ne rešuje.

Lp

muzikant
19. May 2010, 11:47
Ja možno da prej nisem porajtal da bi bilo kaj narobe, sem pa zastrelil srnjaka lani z preže na 70m s perfektnim naslonom.
Ok, če je paralaksa nastala zaradi tega, samo ni mi pa niti pod razno jasno kako se je kar sam od sebe uničil nastavitveni obroč za ostrino. V bistvu ni problema če bi uvoznik na kakšen drugačen način odreagiral ne pa samo poslal nazaj z dvema stavkoma obrazložitve, kjer je navedel da se ne da nastaviti križ. Tega pa sploh nisem omenjal, pa križ se še vedno lepo nastavlja. :icon_confused:
Daljnogled je bil itak tako poceni da se mi ne da zapenjati, samo na takšen način se reklamacij v prodaji ne rešuje.

Lp

Razlika v ceni se odraža tudi pri reklamacijah,ta Buši jajca pa vrži v kosovne odpadke.:icon_wink:

De_Tomaso
19. May 2010, 22:19
Sam tudi nimam pretirano dobrih izkušenj s Trophy serijo. V mraku je žal precej porazen in tudi glede ostrine ni ne vem kak dosežek. Imam pa zelo dobro mnenje o Elite 4200 seriji in glede na ceno tudi glede Legend serije.

Glede na to, da se da že za 500€ kupiti odlično optiko, mislim da je vedno pametno malo počakat in namenit malo več. Ker med daljnogledom za 250€ in tistim za 500-600€ je pravi prepad v kvaliteti, naprej pa se razlike zelo manjšajo glede na vložen denar.

Je pa treba rečt, da je Trophy (3-9x40) zelo dober glede držanja križa in odsuna. Tudi sam sem ga uporabljal na lahki bokarici 7X57R in nikoli nisem imel težav s tem. Imel pa sem težave z ostrino, paralakso, obnašanjem v mraku in napakami leč na najnižji povečavi. Za svoj denar je vseeno nudil dosti proti drugim, a kot sem rekel se splača seči v žep in kupiti optiko za vsaj 500€.

De_Tomaso
19. May 2010, 22:20
Še eno repliko sem pozabil prej zapisati. Trophy serija se povsod po svetu opušča in jo nadomešča Trophy XLT. V tej seriji pa nisem zasledil 1.5-6x44 daljnogleda.

andrej win
19. May 2010, 22:48
Še eno repliko sem pozabil prej zapisati. Trophy serija se povsod po svetu opušča in jo nadomešča Trophy XLT. V tej seriji pa nisem zasledil 1.5-6x44 daljnogleda.

XLT pa je zadeva,ki je za tako ceno zelo dobra !!
Vsaj moje mnenje je tako:icon_wink::icon_lol:
Res pa bi lahko imeli za razmik med dvema klikoma 1/8",ampak to niti ni tako pomembno,dokler rabimo daljnogled za povprečno uporabo.

Men se zdi dober v mraku,tudi ostrino se da dobro nastavit,nastavitev paralakse je pa tudi zelo dobra,sploh če gre za optiko na MK,kjer skoraj potrebuješ tak daljnogled!

hose
20. May 2010, 08:32
Jaz če bi že kupoval serijo Trophy 1,5*6-44,bi dal rajši ve? in kupil Elite 4200 1,5-6*36,al pa 1,25-4*24 illum4a.
Pri 4200 elite je Ostrina super,vzdržljivost vrhunska,skratka služijo namenu.
Jaz serijo Trophy ne bi dal na puško(razen na mk),pa da bi bil siguren v suš dolgo ?aša.

jancar
3. November 2010, 11:59
Učeraj šel nastrelit pa nikakor ni ratalo, sploh nisem mogel skup spravt v eno grupo, da o nastavitvi ostrine ne govorim:icon_mad:

JAKAJEŽ
3. November 2010, 19:30
Učeraj šel nastrelit pa nikakor ni ratalo, sploh nisem mogel skup spravt v eno grupo, da o nastavitvi ostrine ne govorim:icon_mad:

Tudi sam sem imel tak daljnogled in me je strašno motilo,da sem moral po vsaki spremembi povečave nastavljati ostrino,obrnil sem se na uvoznika pa nisem dobil zadovoljivega odgovora(to je normalno,tako je odgovoril),tako da sem ga prodal in kupil meopto 1,5-6 in sem zelo zadovoljen:icon_evil::icon_wink:

lp

hunterxxxl
3. November 2010, 20:41
Taki problemi z izostritvijo se pojavljajo z vsemi bushnellovimi daljnogledi, ki imajo paralakso. Stvar se ne more niti malo primerjat z daljnogledi Evropskega porekla:icon_neutral:

Veper
3. November 2010, 21:47
Bushnel se začne pri seriji Elite 3200 vse pod tem nivojem se izdeluje na kitajskem in ni več tisto kar je bilo, ko se je izdelovalo še v Koreji. Kar pa je narejeno na Japonskem pa je vsekakor vredno svojega denarja in primerljivo z evropejci.

muzikant
4. November 2010, 11:06
Bushnel se začne pri seriji Elite 3200 vse pod tem nivojem se izdeluje na kitajskem in ni več tisto kar je bilo, ko se je izdelovalo še v Koreji. Kar pa je narejeno na Japonskem pa je vsekakor vredno svojega denarja in primerljivo z evropejci.

...predvsem po kilaži. :icon_wink:

ZR7
4. November 2010, 11:16
Od tu naprej zgolj in samo o strelnem daljnogledu iz naslova teme!

Preklanje, že stokrat slišano in naveličano o korejcih, kitajcih, švabih in japoncih ipd. pa v temu namenjeni temi. Obstaja, samo poiskati jo je treba!
admin


Meni omenjeni strelni daljnogled narejen v Koreji dela zaenkrat b.p.
Na starem zjahanem 8x57JS mauzerju s cevjo kot raufnk imam s češkim SPCE konstantno 2" grupo.

detel
4. November 2010, 12:46
Ta daljnogled je čisto v redu. Bolj zahtevni naj si nabavijo dražje. Ni pa narejen zato, da boš trikrat dnevno menjaval povečavo in štimal oštrino....... Malo ga je treba čuvati. Ima ga namreč znanec in je zadovoljen.

mahrenberg
4. November 2010, 20:36
Jaz sem 1,5-6x44 trophy zmontiral na en star mauzer 8x57IS in poceni italjanski švenk in enmu starem stricu že 2 leti dela vrhnunsko. Letos je že drugič prneso pokazat, sma puško malo razstavla, sčistla, z mojimi patroni (drgač ma RWS,nosi mal slabš) grupa 3h šusov kovanc 2 eura. Postreli pa približno 3 škatle TIG-a na leto in skoz je puška v gozdu. Tak da bi reko da ni slab daljnogled, posebej za jesenske pogone zaradi 1,5x povečave.

lp