PDA

View Full Version : Glinasti golobi



ZR7
23. October 2007, 14:13
http://lov.mojforum.si/lov-about18-0.html


Zanima me, če slučajno kdo od vas hodi trenirat na Pragersko? Sem se šel zadnič mal sprobat če še kaj zadanem pa sem streljal 10 od 25. Ker sem do zdaj streljal sam trikrat na lovskem strelišču(7-9 od 10 golobov) tukaj pa prvič, me zanima kakšni so kaj vaši rezultati na lovskem strelišču oz. strelišču GAJ.


Si še kar dober. Sam dva do trikrat letno obiščem Pragersko in si dokažem, da nimam pojma, pa je za eno leto mir. Žena pa vesela.
Zadnjikrat je bila serija med 15 in 18.



Si še kar dober. Sam dva do trikrat letno obiščem Pragersko in si dokažem, da nimam pojma, pa je za eno leto mir. Žena pa vesela.
Zadnjikrat je bila serija med 15 in 18.

Ja Tica saj je to dober rezultat, če ne treniraš.....Kaj misliš, da so najboljši kar s prve 25 jih dali dol....


Pragersko je iz strelskega vidika (ne lovskega) eno lažjih olimpijskih strelišč za streljanje glinastih golobov. Tukaj so bili doseženi eni najboljših rezultatov, ki se na drugih streliščih le redko ponovijo. To pa je zaradi tega, ker je strelišče izdelano zelo kvalitetno, na dobri lokaciji in pod super pogoji. Na njem so pogoji dobri tudi, če vreme ni idealno, kar pa ne bi mogel rečti za druga strelišča po Sloveniji kjer je veliko odvisno tudi od naravnih pogojev.

Sedaj v Pragerskem nisem streljal že kake 3 leta, bom pa letos šel s kolegi za hec kako serijo ustrelit. Na tem strelišču imam tudi sam svoj osebni rekord še iz časov, ko sem bil mladinec. Kasneje pa več nisem aktivno streljal.

lp



Na tem strelišču imam tudi sam svoj osebni rekord še iz časov, ko sem bil mladinec.

Koliko od koliko pa je to? Če ni skrivnost.


Ni skrivnost :D Zakaj bi bila.

134/150 na eni tekmi 2 dni

lp


Samo 134 v dveh dneh :shock: Jaz sem jih sklatil v 2 sekundah 400 ko mi je padel zaboj iz rok med tem ko smo jih razlagali iz kamiona :D

VETER Z URŠLE
16. January 2008, 12:57
za uspeh na tekmi je v bistvo pomebno vse
134/150 je pa zelo dober rezultat
sploh za mladinca

vest
19. February 2010, 03:37
Priprava na letošnje tekme!!!???... http://www.youtube.com/user/kristofferclausen#p/u/46/LMfW_Ybh-Og

Lp in dober pogled!

Hubert.ctg
19. February 2010, 19:07
Sam svoj mojster :beer:

davorin
20. February 2010, 15:17
http://www.youtube.com/user/kristofferclausen#p/u/21/Jg5LcgRgRzE

evo se vam en tak mojster...

JAKAJEŽ
5. April 2010, 11:43
LD Kočevje organizira vsako sredo trening na glinaste golobe od 16ure dalje,postavljen imajo nov metalec golobov,tako,da ga je treba prizkusiti,jaz sem ga že:icon_wink:

lp

VETER Z URŠLE
5. April 2010, 12:35
še zdaj sem dobro prebral vse poste, GANGES KAKŠEN JE TVOJ REZULTAT KOT MLADINEC ?? 134 GOLOBOV ? lep pozdrav

JAKAJEŽ
1. May 2010, 20:51
LD Šentvid pri Stični,prireja vsak petek ob 16 uri trening na glinaste golobe,imajo novo strelišče zelo dobro urejeno,smer lokacije označena od vasi DOB(pri cestninski postaji Dob) z puščicami PULL.

LP

206
30. May 2010, 21:39
Po več kot petih letih sem včeraj prvič streljal golobe in sploh prvič lovski stav.

Pa me je zdej ornk potegnilo nazaj,sploh lovski stav :icon_redface:


V petek boste streljal v Šentvidu?Če ne bodo na Trebelnem pridem k vam probat

ostrostrelec.pero
30. May 2010, 22:00
Ej prjatu NE delaj tega, a si vidu u kakšnem avtu se vozi pero, da ti sploh ne povem kako raztgani hodijo moji otroci po svet in fehtajo dinarčke, da lahko oči strelja. Joj fante pamet u roke.:icon_lol:

206
30. May 2010, 22:07
Moj Peugeot ima 12 letno zaščito proti rjavim pikcam :icon_lol:

wolf1
31. May 2010, 16:28
Ej prjatu NE delaj tega, a si vidu u kakšnem avtu se vozi pero, da ti sploh ne povem kako raztgani hodijo moji otroci po svet in fehtajo dinarčke, da lahko oči strelja. Joj fante pamet u roke.:icon_lol:

Eni mamo pa sponzorje k dajo 7.000 plus po potrebi....:icon_twisted::icon_twisted::icon_twist ed:

PRIJAZNA BESEDA PRIJAZNO MESTO NAJDE.:icon_confused:

Veper
31. May 2010, 16:45
Sirote pojdite trenirat da vas ne bosta Youngster in Veperček čez kako leto za šalo malo v koš dajala pa čeprav ju sponzorirata fotra.:icon_twisted:

wolf1
31. May 2010, 16:57
Sirote pojdite trenirat da vas ne bosta Youngster in Veperček čez kako leto za šalo malo v koš dajala pa čeprav ju sponzorirata fotra.:icon_twisted:

Veper na Mladih svet stoji :icon_lol:

ostrostrelec.pero
31. May 2010, 21:48
Eni mamo pa sponzorje k dajo 7.000 plus po potrebi....:icon_twisted::icon_twisted::icon_twist ed:

PRIJAZNA BESEDA PRIJAZNO MESTO NAJDE.:icon_confused:

Vidite fantje ,takele pa zastonj vzamemo med jagre. Pa veste zakaj. Zato k bolj lažejo k mi.

POLARIS
1. June 2010, 13:12
Vsako soboto od 15 do 18 ure se bo dogajalo na Štefanji gori pod Krvavcem streljanje na glinaste golobe.Strelišče je lepo urejeno,tudi mašina je nova,tako,da navali narode.Informacije041/254-087-Ropret Rok

206
1. June 2010, 17:13
Kakšen napotek kako se pride do tja za nas nepoznavalce? :icon_redface:

hunterxxxl
1. June 2010, 17:27
Greš do žičnice pod Krvavcem in še naprej da prideš na vrh hriba- Štefanja gora.
Naprej bo pa sigurno označeno.

dolgin
1. June 2010, 22:03
Ne morte falit. Tko kt je napisal Hunterxxxl,sam pozabil je napisat,da so oznake (ne vse) prevedene v njihovo domačo govorico,hehehehe,PUL je mjhn drgač,hehehehehe. Sicer pa drži kot pribito - strelišče na vrhuncu....

hunterxxxl
1. June 2010, 22:04
:icon_lol:

206
2. June 2010, 23:59
Zanima me če je še kje v Slovenijo podobno strelišče kot v Kunšperku,da je praktično odprto kadarkoli prideš?

rikec
3. June 2010, 07:56
V Pragerskem je po večini tudi veliko odprto, za ostala strelišča pa ne vem...

206
3. June 2010, 18:38
Hvala





Jegr,utr bo kaj pokalo na Trebelnem?

JAKAJEŽ
3. June 2010, 21:13
V Pragerskem je po večini tudi veliko odprto, za ostala strelišča pa ne vem...

Samo,da te ne bo ostrostrelec pero peljal tja,lahko se zgodi,da spoznaš vsaj pol slovenije,če ne več:icon_confused:

lp

jegr
3. June 2010, 21:55
Hvala





Jegr,utr bo kaj pokalo na Trebelnem?

Se bom pozanimal in ti sporočim.:icon_study:

206
8. June 2010, 17:10
v petek se bo streljalo kje?Trebelno,Šentvid?



imajo na Pragerskem tudi lovski stav?moja Suhlova bokarca ima raje lovski stav kot športni/olimpijski :icon_smile:

jegr
8. June 2010, 18:09
v petek ob od 16.00 dalje pri nas. Nas bo kar nekaj.
:icon_lol::icon_lol:

206
8. June 2010, 18:19
Od štirih naprej?

prejšni teden je stane reku da je zdej od petih

jegr
8. June 2010, 18:49
bomo mal spekl pa spil. lahko prides tudi ob petih. saj bo pršu še kakšen od vaših.

206
8. June 2010, 18:59
aha pol bo tist k smo se menil prejšn petek :icon_biggrin:




ja iz naše LD nas bo 4,vsaj to so mi obljubil ostali trije

pumpa
8. June 2010, 21:08
v petek ob od 16.00 dalje pri nas. Nas bo kar nekaj.
:icon_lol::icon_lol:

:icon_study:iščem kje je to pa ne najdem mi lahko pomagate

JAKAJEŽ
8. June 2010, 21:48
:icon_study:iščem kje je to pa ne najdem mi lahko pomagate

Trebelno pri lovski koči:icon_exclaim:

lp

zajec
9. June 2010, 07:20
Namesto pitjain hranjenja raje masino za izmet golobov ustimajte,da spet ne bo vse zdrobleno ze ven prislo.

jegr
9. June 2010, 08:11
smo že včeraj privil en vijak in je vse OK.

ostrostrelec.pero
9. June 2010, 10:27
Fantje pridem malo kasneje, po službi. Ne pozabite na fotoaparat da nekaj fotk objavimo na forumu. Če bi bilo po moje bi naredili en bilten in ga poslali strokovnemu tajniku na zld, da vidi kako se imamo fajn ko njega ni zraven.

206
17. June 2010, 20:12
jutri bo kaj treninga kje,čeprav naši igrajo ob 16.00?

206
18. June 2010, 16:52
Na Trebelnem gledajo fucbal :icon_lol:



v Šentvidu bodo streljali?kdo kaj ve ali pa vsaj kak telefon???

206
18. June 2010, 22:12
Evo smo streljal v Šentvidu in potem še na Trebelnem :angel2:

206
30. June 2010, 22:01
trenirate kej :icon_smile:

http://img.photobucket.com/albums/v73/TRAP55/7_2_120.gif

jok
19. July 2010, 18:50
trenirate kej :icon_smile:

http://img.photobucket.com/albums/v73/TRAP55/7_2_120.gif

Ej, če bi jaz zadeval golobe takole, kot tvoj Smeško :icon_evil:

Bo treba verjetno tud tako trenirat :icon_redface:

206
1. August 2010, 19:04
Smo bli danes na tekmi v Zabukovju nad Sevnico,pa smo si rekl:to odstreljamo pa gremo v Pragersko probat compak



Pridemo tja,ob nedeljah odprto od 9.00 do 12.00



nauk:prej se pogleda na internet :icon_mrgreen: :icon_lol:

206
9. November 2010, 18:35
Se v jesensko/zimskem času kje strelja golobe?

Razen na običajnih mestih v Pragerskem in Kunšperku.

ostrostrelec.pero
9. November 2010, 18:40
Prjatu, mislim da ne, ker če bi se to dogajalo,bi jaz sigurno zvohal ali bil obveščen.

JAKAJEŽ
9. November 2010, 20:15
[QUOTE=206;61036]Se v jesensko/zimskem času kje strelja golobe?

Golobe ravno ne,se pa lahko strelja račke in fazane:icon_lol:
Ko pa se ura prestavi na poletni čas,pridejo na površje pa glinasti golobi:icon_lol:

lp

VETER Z URŠLE
12. November 2010, 14:10
se strelja ena tekma je 1.1 na koroškem v LD Dolič
lp

ostrostrelec.pero
12. November 2010, 15:14
se strelja ena tekma je 1.1 na koroškem v LD Dolič
lp

Prjatu tole pa vzemi z rezervo. Že nekaj zadnjih tekem sem jim pomagal in o tem ne vem nič. Kolikor vem bodo naredili tekmo v poletnem terminu.

JAKAJEŽ
13. February 2011, 20:05
Včeraj so v Sadu sprobali novo "mašino"za izmet golobov in pravijo da je super.mene ni bilo tam zaradi drugih obveznosti. O treningih bo pa obvestilo.

lp

jegr
13. February 2011, 21:22
tut jest nism utegnu. Pa še u cev nimam skoraj kaj dat. Najprej morm to rešit, pol pa gas po talerčkih. Kakšni so bli pa kaj rezultati treninga? A je blo tuk slabu, da 2 dni ni komentarja?:icon_lol:

ostrostrelec.pero
13. February 2011, 21:44
21 je sedaj gornja meja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_mad:

206
13. February 2011, 21:45
:icon_mrgreen:

so pa našponal fedre :icon_twisted:

jvpv
14. February 2011, 08:47
21 je sedaj gornja meja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_mad:

čez mesec bo že bolje...ste bli še zimsko razpoloženi:icon_wink:

blatnik
14. February 2011, 12:04
pobje dvakat moraš prej pit da nis živčen pol pa sam sipaj robu!!!
povejte kdaj, pridemo!

cviček
14. February 2011, 12:16
pobje dvakat moraš prej pit da nis živčen pol pa sam sipaj robu!!!
povejte kdaj, pridemo!

Bravo , fantje. Lepo, da ste tako zagreti.
Zaenkrat bodo treningi ob petkih od 16 ure dalje ( mogoče tudi pol ure prej ), če bo dovoljevalo vreme. Mašina dela zelo hitro, tako ,da do 17.30 ure z lahkoto "odžgemo " 5-7 rund. Ko premaknejo uro , bo zadeva stekla še lažje. Priporočam, da se v primeru nestanovitega vremena slišimo.

206
14. February 2011, 15:05
Potem ta petek bo?

FRANCI
15. February 2011, 15:35
Glede na trenutne vremenske razmere in nadaljnje vremenske napovedi v petek streljanje v Sadu odpade.

Lp. Franci

FRANCI
19. February 2011, 13:33
V nedeljo 20.2.2011 bo trening na glinaste golobe v Sadu s pričetkom ob 14h. Pridite preizkusiti nov izmetalec. Obljubim, da če vam bodo golobi prehitri jih odvijem lahko pa tudi obratno.
Lepo vabljeni.

Franci

JAKAJEŽ
19. February 2011, 20:01
V nedeljo 20.2.2011 bo trening na glinaste golobe v Sadu s pričetkom ob 14h. Pridite preizkusiti nov izmetalec. Obljubim, da če vam bodo golobi prehitri jih odvijem lahko pa tudi obratno.
Lepo vabljeni.

Franci

A ni vremenska napoved malo čudna:icon_confused:

lp

206
20. February 2011, 09:06
NAPOVED ZA SLOVENIJO

Nedelja, 20. februar, ob 6. uri

Danes bo večinoma oblačno, zvečer in v noči na ponedeljek bo rahlo snežilo, ob morju ter v Vipavski dolini pa rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Primorskem do 10 stopinj Celzija.


bo zdržalo :icon_smile:

206
13. May 2011, 20:54
Strelci rabim en nasvet.

Premagal sem svojo veliko napako prehitrega proženja.Zdej je tu že nova :icon_redface:

Odkar sem začel streljati bolj počasi jih več drobim,se je pa začela pojavljat neka druga hiba.Serije začenjam dobro,zaporedoma 8,9 zadetih golobov.Nato pride padec ko zaporedoma zgrešim 3 ali 4 in potem je serije konec.Sej jih še zadanem potem,samo z tako veliko luknjo na koncu ne zgleda preveč lepo.
Začnem razmišljat kako moram naslednjič pomerit in tako.
Danes sem začel z 8 zadetki,nadaljeval z 3 zaporednimi nulami in do konca še 3 posamezne nule.Druga serija se je začela z 9 zadetki in 4 zaporedne nule,pa do konca še 3 posamične nule.Tretjo sem pa začel z 3 nulami od prvih petih in potem stopnjevanje z redkimi nulami.

Kako ste vi premagoval take težave?Kaj ste delali?Vem da ne razmišljat o zgrešenih golobih,samo gre še težko to iz glave.

Ganges
13. May 2011, 21:21
Kako ste vi premagoval take težave?Kaj ste delali?Vem da ne razmišljat o zgrešenih golobih,samo gre še težko to iz glave.

206 to je vse psiha. Največja ovira pri steljanju. Ko začneš nekaj kalkulirat ali razmišljaš o rezultatu ali.... in podzavestno spremeniš stil streljanja, hočeš več hočeš nekaj bolj na ziher... Nekoliko se bo to popravilo s čim več streljanja in rutino, če nisi psihično dovolj močen pa nikoli. Sam sem kar nekaj cajta treniral trap in dosegel tudi kar nekaj uspehov pa je bila vedno največja ovira psiha in kolikor sebe poznam dvomim, da bi jo lahko pomiril, zato sem že mlad nehal z aktivnim streljanjem, takoj 1 leto po prehodu v člansko konkurenco. Sem v seriji 25 golobov tudi 21 zapored brez problema, pa zadnje 4 falil, ali do 19 vse pa od zadnjih 6 še pet falil... In enostavno več nisem imel živcov za to pa je šla strelska kariera v fazo mirovanja. Sedaj grem odstrelim tu pa tam samo za ekipo LD pa še to bolj ali manj na prigovarjanje drugih, da sploh imamo ekipo. Pa ker mi je več ali manj vseeno in sem redkeje psihično obremenjen še vedno komot ustrelim 8, 9 10 od desetih in 13, 14, 15 od 15, čeprav ne postrelim niti 250 nabojev letno, včasi pa sem jih 10000+ na leto. Neka rutina je le ostala. Živčki pa nas ločijo od vrhunskih strelcev.

lp

206
13. May 2011, 21:53
Hvala,se bo treba relaksirat pred streljanjem,dat glavo na pašo

206
17. June 2011, 13:39
Bo danes kje pokalo?

http://www.bscconline.com/Sporting_Clays/smiley_shoots_clay.gif

FRANCI
17. June 2011, 14:11
v Sadu od 15.30 dalje

hunter1
18. June 2011, 22:20
kako je šlo kaj streljanje danes?=?:icon_lol:

ostrostrelec.pero
18. June 2011, 23:40
kako je šlo kaj streljanje danes?=?:icon_lol:

Naj povem da sva z jokom pokazala kako se strelja na Dolenjskem. Več bo napisano na http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/.

206
6. July 2011, 09:45
Bo v petek trening v Sadu ali na Trebelnem?

cviček
6. July 2011, 10:06
Bo v petek trening v Sadu ali na Trebelnem?

V Sadu je trening vsak petek (do konca meseca Septembra )od 16 ure dalje .

jegr
6. July 2011, 10:49
Na trebelnem ga ne bo, lahko pa prideš v soboto na veselico in pa tek po lovskih stečinah.:icon_lol:

rikec
6. July 2011, 23:50
Ni bilo še nič omenjeno...

Ta vikend bo na olimpijskem strelišču v Pragerskem svetovni pokal za puško šibrenico. Ta vikend bo disciplina trap. Če koga zanima, bo lahko videl najboljše strelce na glinaste golobe na svetu, ki se bodo borili za zadnji kvoti na svetovnem pokalu letos za olimpijske igre v Londonu. Tekma se začne v soboto ob 8.30 uri. Funale če se ne motim pa je v nedeljo ob 16.uri. Naj samo omenim, da prihajajo v Pragersko olimpijski prvaki zadnjih 4 olimpijskih iger v disciplini trap. Lepo vabljeni... lp

206
23. September 2011, 10:28
cviček danes še poka pri vas? :icon_redface:

cviček
23. September 2011, 10:45
cviček danes še poka pri vas? :icon_redface:

pokamo, pokamo od 16 h dalje

206
23. October 2011, 14:56
Tekem oz. treningov do začetka aprila skoraj ne bo več ampak bom vseeno vprašal.5-6 mesečni premor je predolg brez streljanja

Pozna kdo kje kaj kdaj bi se dalo odstrelit kakšno rundo ali dve lovskega trapa?Za športnega vemo kje se da,mene zanima lovski trap.

Če se nas nekaj nabere recimo ob kakšnem lepem vremenu :icon_smile:

zajec
24. October 2011, 07:57
Ko se vas par nabere javi in uskladimo termin,pa ni blema za pokat.

206
24. October 2011, 16:25
Super,te držim(o) za besedo :icon_smile:

206
14. November 2011, 18:05
Je kak interesent za trening?Oz. kolk je interesa da ne pademo čist iz forme med zimo?
Tkole enkrat na mesec dve seriji bi bile glih prave da ne pozabmo kako se stvari streže.


V soboto je napovedano lepo vreme,čez dan do nekje 10-12°C :icon_study:

Blaž
14. November 2011, 18:54
Mene štejte samo če ne bo predaleč od doma, pa en bo puško posodu :icon_lol: razen če menjalne cevi dobim do takrat..

Zazek
14. November 2011, 18:57
Blaž sva že dva :icon_lol:

206
14. November 2011, 19:58
Evo takole

Okvirno sem se dogovoril z LD Trebelno da bi to soboto 19.11. ob 10. uri pri njih imeli trening,možak je prošnjo sprejel z velikim veseljem.Zdaj pa prosim VSE zainteresirane da se javijo na forum! :icon_smile:


Hvala

ostrostrelec.pero
14. November 2011, 20:06
Evo takole

Okvirno sem se dogovoril z LD Trebelno da bi to soboto 19.11. ob 10. uri pri njih imeli trening,možak je prošnjo sprejel z velikim veseljem.Zdaj pa prosim VSE zainteresirane da se javijo na forum! :icon_smile:


Hvala

Priforčkam se.
Še eno novico sporočam. Člani strelskega portala http://strelci.lovci.si/
smo se odločili da po koncu treninga častimo 2 družinski pici za vse tiste ki nam dobo pomagali narediti par fotk o pravilnem obnašanju na strelišču.

206
14. November 2011, 20:11
http://www.smileystar.com/emoticons/msn-smiley-emoticons/clap-smiley.gif

JAKAJEŽ
14. November 2011, 20:43
V soboto imamo razpisano jago,tako,da kdaj drugič:icon_wink::icon_exclaim:

lp

Ferenc
17. November 2011, 16:30
Ej, mar ni popoldne mal topleje, kot pa ob 10.oo uri, pa še dela se dopoldne.

206
17. November 2011, 17:12
Tomaž popoldne ne more :icon_neutral:

blatnik
18. November 2011, 10:54
ja vse lepo in prav, ampak jaz tud ne morem, ker grem v soboto na jago, tko da lepo se imejte pa dober tek!

206
18. November 2011, 16:39
Na Trebelnem je že drugi dan zelo gosta megla,vremenska napoved tudi za jutri kar se tega tiče ni ugodna,tako da je trening in ostalo prestavljeno!

Datum še sporočim,hvala vsem zainteresiranim ampak narava je spet močnejša. :icon_study:

teohafy
17. April 2012, 22:53
Imam eno vprašanje za izkušene golobarje. Do sedaj sem golobe streljal 15 let z očetovo Miroku puško. Zadeval sem v povprečju okoli 90-95 % golobov. Sedaj sem si nabavil novo puško beretta 686 sporting z nastavljivim kopitom in menjalnimi čoki, a se nekako ne ujameva. Puško sem si nastavil podobno kot sem imel očetovo, rezultati so pa porazni. Zadanem samo okoli 60%, pa še to se mi zdi bolj po naključju, kot da bi imel "prazne patrone". Vem da potrebuješ čas da se navadiš, vendar po okoli 300 golobih bi moralo biti malo boljše.

Kakšen nasvet?

pumpa
18. April 2012, 00:06
po večini strelcev ki imajo barete jim odgovarja samo ta puška , ostali pa ki imajo browning, winchester, miroku, blaser pa se lahko privadijo ali zamenjajo med njimi.
pa ne vem v čem je fora , da je bareta tako posebna mislim, da si moraš šroterco omislit in kupit tako ko ti leži ne tako za katero navijajo strelci oziroma jagri, saj vidiš da je v tujini ravno tako nekaterim paše eden model nekaterim pa drug.
moje mnenje je ,da je vsa stvar v proženju med bareti in ostalim; ali si meter za golobom ali pa meter pred njim, če ti bi ležala bi bil točno tam...:icon_lol:

ostrostrelec.pero
18. April 2012, 00:09
Lahko je veliko problemov.
-za začetek pojdi na strelišče in si nastavi na 30 m škatlo ali papir in ustreli v njega. Na isto razdaljo in z enakimi patroni ustreli tudi z očetovo in primerjaj pokritost z eno puško in drugo. Verjetno bo že tukaj velika razlika.
-verjetno imaš na novi puški tudi čoke. Probaj pokrivnost na papir ko si zamenjal čoke.
- ne paše vsaka municija na vsako puško. Probaj z zamenjavo municije.
- poizkusi dobiti izkušenega strelca, da ti po cevi pogleda kako ti "stoji" oko na cev. Mora se videti samo polovica zenice nad šino. Če to ni dobro moraš popraviti "pič" pri puški.
-izkušen strelec bo videl,če ti mogoče pogled in glava padeta preko kopita in boš moral popravljati kopito oz. prilagajati ličnici.
-izredno pomembna je tudi višina kopita. Ni vseeno koliko goloba vidiš predno ga ustreliš.
-pomembno je tudi kako dolgo imaš koputo. Da ti sprožilna roka funkcionira dobro. Čim manjkrat moraš imeti prepognjeno, oz. pustiti moraš čim boljši pretok krvi. To so že finese, ki pomembno uplivajo na strel.
- bi te pa moral dobiti enkrat na trening in mislim da bi veliko tega bilo preteklost, ali drugače povedano, procenti bi bili isti, če ne boljši

teohafy
18. April 2012, 13:23
Mislim da čoki niso problem, sem pa opazil da so streli pri bereti nižji od miroka, moram videti več šine, da je zadetek točen. Mislim da je ravno to problem, da golobe podstreljujem, ker če goloba pokrijem pade, na miroku sem ga pa "peljal" na muhi. Problem je v tem da nevem koliko šine naj vidim.

ostrostrelec.pero
18. April 2012, 13:35
Mi lahko zaupaš iz katerega kraja izhajaš. Lahko na zs.

ostrostrelec.pero
18. April 2012, 13:46
Mislim da čoki niso problem, sem pa opazil da so streli pri bereti nižji od miroka, moram videti več šine, da je zadetek točen. Mislim da je ravno to problem, da golobe podstreljujem, ker če goloba pokrijem pade, na miroku sem ga pa "peljal" na muhi. Problem je v tem da nevem koliko šine naj vidim.

Praviš da imaš nastavljivo kopito. S tem praktično lahko nastaviš puško kot je bila očetova.

206
1. June 2012, 10:59
cviček,bo danes kaj pokalo pri vas? :icon_study:

cviček
1. June 2012, 11:10
cviček,bo danes kaj pokalo pri vas? :icon_study:

vsak petek do konca Septembra.

mrki
9. April 2013, 23:45
Imam eno vprašanje, v naprej prosim odgovor na ZS ali na 031 209 999, da ne bodo rdeči križci.
Kje kupujete najcenejše glinaste golobe, in ali ima kdo kakšno rabljeno napravo za metanje golobov, tako da je poceni in primerna za občasno rekreativno pokanje.
Vsem hvala za odgovorebiggrin

mrki
11. April 2013, 06:59
Kaj res noben nič ne ve:icon_sad:

206
11. April 2013, 09:35
golobe ima skor vsaka lovska trgovina,cena nekje 7-8 centov na goloba,kokr lahko zglihaš

kakšna mašina se pa občasno prodaja v malih oglasih

lisičnik
4. July 2014, 01:29
Zanima me, ce kdo pozna kaksno strelisce za glinaste golobe, cim blizje ljubljani?

cviček
4. July 2014, 10:08
Zanima me, ce kdo pozna kaksno strelisce za glinaste golobe, cim blizje ljubljani?

Šentvid pri Stični , danes od 17 h - 18h . kontakt 031-724-124

lisičnik
4. July 2014, 11:12
Hvala