PDA

View Full Version : Strelivo Winchester



andrej win
30. March 2008, 23:44
..mislim da se ni odprta ta tema..
Uporablja kdo to vrsto municije? recimo Balistic Silvertipa,al pa XP3,..

kako se obnese v praksi,ucinek na divjadi,..:icon_question:

lp

andrej win
31. March 2008, 09:00
seveda sem tukaj mislil na krogelne naboje...

Ganges
31. March 2008, 09:04
XP3 je precej nova naboj in tudi precej drag. Ne poznam nobenega, ki bi ga uporabljal do sedaj.

Fail Safe jih uporablja veliko in so z njim zadovoljni, ampak predvsem za večjo divjad, ker je trda krogla.

Balistic Silvertip pa imam namen v kratkem preizkusiti, samo da krogle nabavim.

lp

andrej win
31. March 2008, 09:14
No tudi sam sem razmisljau u tvoji smeri..silvertip se mi zdi kar primeren za "nas lov"..naso divjad.
Samo bral sem pa tudi,da je ta XP3 krogla primerna tako za veliko divjad,kot tudi za malo..samo velika verjetnost bi bila,da ta mala divjad nebi oblezala na nastrelu,ker nebi naredila dovolj "poskodb" ce nebi zadela kaksnega vitalnega dela..pustimo se presenetit,naj pove,ce ga kdo uporablja..:icon_lol:

no ko bos sprobal,mi sporoc:icon_wink:

lp

marjanko
31. March 2008, 16:46
Sam sem s kroglo BALISSTIC SILVER tip z kalibrom 30-06 odstrelil le nekaj kom. srnjadi, zato bi le težko ocenjeval kroglo. So pa bili veliki izstreli, zato sem jo opustil. Je pa res, da je srnjad padala v ognju, po lovsko.

andrej win
31. March 2008, 17:33
Kako velik pa so bili potem izstreli? 5 centi,vec?
pa potpludbe? katero gramazo pa si imel 10,89..js bi si to nabavil za .308,sej je tak podoben sus to..
Ubistvu je tak boljs,ce pade v ognju,kot pa da moras iskat..pa cetudi je malo vec poskodb. Potem gre to za mehkejso kroglo,ne?

lp

dolgin
31. March 2008, 20:15
Jaz od Winchestra uporabljam Failsafe 180 grs. v kalibru 308! Zelo dobra krogla,do sedaj mi je vsa streljana divjad padla v ognju(srnjad),oziroma v krogu 50 metrov! S tem mislim na prašiča! Sta mi pa dva od treh prašičev streljanih s to kroglo doslej padla v ognju! Je pa res,da gre za tršo kroglo in zato zahteva dobre zadetke (s tem mislim dobre,ne pogojno dobre,al pa malo bolj zadaj...)!
Poškodbe so minimalne,podplutbe pa praktično ni (mogoče pol cm okrog izstrela)!
lp

andrej win
31. March 2008, 20:40
Kje se pa cene tega Failsafe-a vrtijo? kaj bi pa rekel glede natancnosti te krogle?
Js sem sicer bolj pristas mal mehkejse krogle,ceprav naredi izstrel mal vecji (ni nujno da je vedno tako),glavno je,da divjad pade na nastrelu.
glede tega se mi zdi balistic bolj primerna krogla,pa verjetno je tudi cenejsa.. (1,92 EUR-balistic)

lp

marjanko
1. April 2008, 09:35
Izstreli so bili precej večji od 5 cm, ravno tako pa podpludbe. Za težo krogel se pa ne spomnim več, kakšna je bila. Kot sem pa že napisal prej, sem jo takoj nehal uporabljati. Seveda je pa to stvar uporabnika. Meni se pač ni dopadla.

dolgin
1. April 2008, 10:19
Kje se pa cene tega Failsafe-a vrtijo? kaj bi pa rekel glede natancnosti te krogle?

1 € komad,če jih boš kje še dobil,ker so nekaj govoril da jih ne bojo več delal??;natančnost odlična (za jago super!)!

lp

andrej win
1. April 2008, 13:59
1 € komad,če jih boš kje še dobil...


Si preprican o ceni??:icon_eek: mislim da gre tole za mal drazjo kroglo,ce se seveda ne motim? ce jih kje dobis po taki ceni,mi takoj povej:icon_confused::icon_wink:

lp,andrej

rws
1. April 2008, 15:33
pomoje je sama kugla 1 evro, ker vem da jih je kolega mel za 30-06, pa so ble precej dražje.

andrej win
1. April 2008, 15:46
Tud men se tak zdi:icon_confused::icon_biggrin:

mogoce je 2 eurota premal po komadi?

rws
1. April 2008, 16:10
neki takega bo ja

dolgin
1. April 2008, 21:22
ja samo krogla je 1 €,sej o tem govorimo,ne?

andrej win
1. April 2008, 22:44
ja samo krogla je 1 €,sej o tem govorimo,ne?

to je misleno kot zrno naboja,al ceu naboj?:icon_redface:
ne more bit Failsafe 1 eur po komadi (20 euro za 20 patronov)???
al ja...?:icon_confused:

dolgin
2. April 2008, 09:15
Samo zrno,krogla,projektil,metek,kugla.....,to je 1€! Koliko bi te pa prišel oroginal cel patron pa ti ne bi vedu povedat!!

lp

muzikant
2. April 2008, 09:33
Uporabljam .300 win. mag. Accubond CT 180 grains, super natančna in prebojna krogla. Daje dobro krvno sled, beg z mesta nastrela je zelo kratek (če zadeneš:icon_biggrin:). Cena škatle je 73 EUR.

andrej win
2. April 2008, 13:42
:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_confused:


ok. najbols bi blo tole temo kr zapret:icon_wink: ker tale winchester visok leta :angel2: ...vsaj kar se cen tice! sam malo na balistica studiram,ker se mi zdi da je se najcenejs verzija,od tovarniske polnitve seveda:icon_lol:

lp

andrej win
6. June 2008, 18:50
Uporabljam .300 win. mag. Accubond CT 180 grains, super natančna in prebojna krogla. Daje dobro krvno sled, beg z mesta nastrela je zelo kratek (če zadeneš:icon_biggrin:). Cena škatle je 73 EUR.

No pa sem le videl to XP-3 kroglo,strokovnjaki pravijo,da je to krogla prihodnosti,je pa tudi cena primerna bolj za prihodnja leta..:icon_wink:
..308 stane 70 euro pa skatli,za nas "studente" kar lep kupcek:icon_neutral:
ampak ko bomo pa veliki in imeli nekaj denarja jo bomo pa vsaj probal,a ne?:icon_wink:

lp

rws
6. June 2008, 19:03
Js sm jo tut držal v rokah, kaj več pa ne nucam, saj je s tako treba ravno tako vredo zadet, da komad pade:icon_wink:
meni se še ni pripetilo, da bi komad ustrelil na pleče, pa da bi še naredil več kot 10m, pa ni bilo važno a sem ga z 6g al 11,7g kroglo.

andrej win
6. June 2008, 22:21
Js sm jo tut držal v rokah, kaj več pa ne nucam, saj je s tako treba ravno tako vredo zadet, da komad pade:icon_wink:
meni se še ni pripetilo, da bi komad ustrelil na pleče, pa da bi še naredil več kot 10m, pa ni bilo važno a sem ga z 6g al 11,7g kroglo.

Tako je RWS,tudi ce je zival zadeta s kroglo ki stane 5x manj ko tale XP-3,lahko ravno tako dobro oblezi v ognju..
Kar se pa tice odskoka divjadi iz nastrela je pa veliko dejavnikov ki uplivajo na to..ali je to ob prsku(pri srnjadi,..),ali je zival preplasena,pod stresom,pritiskom,...
najbolse pa je seveda da pade na mestu,tako za nas kot tudi za streljano divjad.

lp

detel
6. June 2008, 22:51
Kako vam uspe pisati v dialektu ???

mprimoz
25. August 2009, 12:43
Ali ima kdo izkušnje s kroglo Winchester Silvertip (aluminijasta konica)?

dolgin
25. August 2009, 16:29
Pr meni je še polna škatla doma,tko da moje izkušnje so (za gledat) dobre.:icon_biggrin:

andrej win
25. August 2009, 18:07
ali mogoče ve kdo je pri nas večji zastopnik ameriškega streliva??
Sam bi kupil accubonda,pa nevem,kje bi hahk to zadevo dobil,tovarniško seveda,ali pa mogoče vsaj zrna AB..

Če ima kdo kake inf. bi prosil na ZS.

janko
26. August 2009, 12:27
Imel sem pred leti karabin v kal 30-06, in municijo Wincester silvertip 11.6 g. Odstrelil sem nekal čez 20 kosov divjadi in to srnjad, jelenjad, d.prašič. Oceni bi jo kot najboljšo kar sem jih uporabljal v tem kalibru. Znosne poškodbe, divjad večinoma pada na mestu, če je že kaj malega odskočila, je bil prisotna obilna krvna sled. Preizkusite jo, priporočam.

mprimoz
26. August 2009, 14:25
Hvala Janko za spodbudne besede. Sem nabavil Winchester Silvertip 180 grs v kal. 30-06 in že komaj čakam, da jo sprobam...:limona:

De_Tomaso
18. September 2009, 16:55
Sicer vprašanje ne spada popolnoma direktno v to temo, ampak nove pa mi tudi ni za ustvarjat.

Zanima me namreč kako je z nakupom winchester streliva v sosednji avstriji. Kje v okolici Graza je možno kupiti strelivo Winchester ali Hornady, kako je z dovoljenji, kakšni so postopki in tako naprej.

Za vse informacije bi bil hvaležen.

206
18. September 2009, 17:54
Kakor berem tu gor in še kje drugje,je kupiti strelivo v Avstriji enako kupovanju kile kruha pri nas,noben ne zahteva nobenega potrdila.

Čez "mejo" pa švercaš.



Če hočeš pa uradno imaš pa na UE obrazce in dovoljenja. :icon_neutral:

dolgin
20. September 2009, 11:24
Meje ni več:icon_twisted::icon_lol:

De_Tomaso
20. September 2009, 12:40
Torej, prideš na pult in pokažeš orožni list, nato poveš kaj bi rad kupil in je to to. Če prav razumem?

De_Tomaso
20. September 2009, 12:43
Še eno vprašanje glede Ballistic Silvertip krogel. Kakšen je nanos na njih, da so črne barve in kako ta nanos vpliva na cev? Hornady Interbond in SSS s katerimi primerjam Silvertip namreč nimata nobenega nanosa.

karel
20. September 2009, 14:01
"Torej, prideš na pult in pokažeš orožni list, nato poveš kaj bi rad kupil in je to to. Če prav razumem?"
Ne bo držalo!
Prideš k pultu, pokažeš € in te vprašajo, kaj bi želel kupiti! :icon_wink:

sauer202
20. September 2009, 14:12
Točno tako je! :icon_lol:
Sicer imajo cene višje kot pr nas, sam je pa povečini veliko večja izbira (kar je na zalogi).

206
20. September 2009, 14:28
Še eno vprašanje glede Ballistic Silvertip krogel. Kakšen je nanos na njih, da so črne barve in kako ta nanos vpliva na cev?


Teflon,pomaga pri letu krogle,manj upora

De_Tomaso
20. September 2009, 14:44
Prri letu krogle skozi cev misliš, ne v zraku.

Kako pa kaj teflon paca cevi?

dolgin
20. September 2009, 21:58
Ravno zato ga dajejo,ker zmanjšuje trenje v cevi:icon_exclaim:

De_Tomaso
20. September 2009, 23:19
Trenje zagotovo zmanjša. Zanima me le, če se teflon morda nato začne nabirat v cevi in kako ga odstranjevat.

Prskač
19. October 2009, 21:07
Hvala Janko za spodbudne besede. Sem nabavil Winchester Silvertip 180 grs v kal. 30-06 in že komaj čakam, da jo sprobam...:limona:

Živjo,

si že sprobal? Kako se ti obnese?

Lp

mprimoz
20. October 2009, 09:34
Ti šment, še zmer čakam puškarja, da dokonča svoje delo (obljubljeno za ta teden). Upam, da "stvarco" že za vikend "krstim". :icon_biggrin:

hose
15. October 2010, 15:08
winchester x power point.Kdo pozna učinek te krogle na prašiča?Ga podira ali gre naprej?
So po 1,5eur pa sem odloču uzet 180gr. za 308 win za pogone.
Težka,počasna,bolj mehka kot trda-morala bi delati svojo nalogo,ali ne.

proof
21. October 2010, 21:52
winchester x power point.Kdo pozna učinek te krogle na prašiča?Ga podira ali gre naprej?
So po 1,5eur pa sem odloču uzet 180gr. za 308 win za pogone.
Težka,počasna,bolj mehka kot trda-morala bi delati svojo nalogo,ali ne.

koristio sam winchester power point 180 grs, cal 30-06. ništa posebno, sasvim obični soft point. u par slučajeva je dogodilo odvajanje jezgre od košuljice.

ništa bolji nije od S&B SP 11,7g.

puno mi bolje radi PPU SP 11,7g, samo jako prlja cijev.