PDA

View Full Version : Nabava orožnega lista (strelci-lovci)



ZR7
23. October 2007, 14:08
http://lov.mojforum.si/posting.php?mode=quote&p=11206

Uribobo hvala za vse informacije.

Kar se tiče strelskega društva, orožni list pa tako lahko že dobim kot lovec in član LD, a ne.
Kaka pa se prijaviš na ostala dva izpita?

Sodražica - kje natanko je to in kolikokrat imate vaje.

Thank's



Uribobo hvala za vse informacije.

Kar se tiče strelskega društva, orožni list pa tako lahko že dobim kot lovec in član LD, a ne.
Kaka pa se prijaviš na ostala dva izpita?

Sodražica - kje natanko je to in kolikokrat imate vaje.

Thank's

Lahko dobiš orožni list kot član LD, samo to traja predolgo. Se mi zdi, da maš 2 leti pripravniške. Pa še izpit je bolj obširnejši. Samo to je stvar posameznika.
Mene je prijavil vodja strelskega kluba. Zdravniškega in psihotest sem opravil v ZD Kočevje, izpit za varno ravnaje z rožejm pa v Medvodah
(Jbi D.o.o.). Lahko pa ga opraviš tudi na strelišču v Lj. So še drugi, sam jaz poznam sam tale dva.

Sodražica se nahaja v bližini Ribnice na dolenjskem. Relacija Ribnica-Cerknica. Ponavadi se dobivamo ob sobotah. Lahko pa se pride tudi med tednom. Nedelja in prezniki pa ni vaj, ker je strelišče na prostem
in se takrat ponavadi sprehajajo ljudje. Zaradi varnosti.


Poznam vaše kraje. Sem, ko je bil svak še član LD Banja Loka-Kaštel veliko pri vas, v dolini kolpe, za mene prečudoviti kraji za lov in sem večkrat bil tam.

Mislim, pa da ni problem dobiti orožni list za kratkocevno orožje, jih poznam veliko, ki ga imajo pa niso kaj dolgo čakali. Se bom pozanimal. Pa hvala za vse.


Če si član LD ga dobiš v roku nekaj dni (vprašanje referentove dobre voje/zasedenosti/dopusta).


Za šport ga čakaš 3-4 tedne, ker gredo tvoji podatki na policojo, sodišče,..
To da moraš met malo potrplenja.
:D


Malce znanja.
Če že imaš orožni list za lovsko orožje ti morajo izdati dovoljenje za nabavo , saj velja da že izpolnjuješ pogoje.
Po ZUP-u je skrajni rok en mesec, drugače pa čim prej in brez odlašanja!


Uribobo sploh ni problem, či si član LD je tako kot je opisal Janez.

Po postih sodeč ti nisi lovec oziroma član kake LD, ampak samo včlanjen v strelsko društvo in ljubitelj orožja, a ne. A se motim.



Uribobo sploh ni problem, či si član LD je tako kot je opisal Janez.

Po postih sodeč ti nisi lovec oziroma član kake LD, ampak samo včlanjen v strelsko društvo in ljubitelj orožja, a ne. A se motim.

Ne maš prav. Nisem lovec, me pa lovstvo kar interesira. Sem pa ljubitelj lepga, starega (1., 2. svetovna vojna) orožja.


A ja, pa še to. Glede orožne lista imaš tudi popolnoma pravilno. Ko prvič zaprosiš, te ful preverjajo in čakaš zato tako dolgo, naslednjič pa je lažje, ga po navadi že v enem tednu dobiš. Jaz osebno poznam tega pri nas , ki to izdaja, je bil moj sošolec in je še zdaj prijatelj, tako, da to ne bo problema. Se pa ne mudi, sedaj na pomlad bom to zadevo za revolver speljal, pa ti povem prve izkušnje ko bodo.