PDA

View Full Version : Kako pomembna je "grupa" in čvek o tem



ZR7
23. October 2007, 14:05
http://lov.mojforum.si/lov-about719.html



janez,če gledamo sistem repetiranja,se strinjam da je na vrhu blaser...kaj pa preciznost...kdo je tam špica :?:

Dober strelec :lol: :D


z normo Jagd match 9,5gr mi nese cca 16 mm/100 - brez heca.


..vredu nese :)
vendar tako nese tudi kranjski karabin,ki ga imam v souporabi(kugla rws ks ali dk) 8)


Najbolj pomembno je tisto za kopitom! Vse ostalo je za moje pojme bolj ali manj preseravanje. Jaz tudi z zastavo delam lepo grupo, saj za strel na divjad ne potrbuješ 1cm grupe. Ravnotako na lovu streljaš v vse sorte pogojih tako da čvek o grupi majčkeno odveč. Bolj pomembno je da ti sede kopito, prožilec, kaliber, robustnost,...

V osnovi je vsaka nova puška za lovski strel dovolj dobra, za na strelišče pa obstaja tudi veliko boljših pušk od Blaserja, tudi Sako jo ima, če smo ravno pri tem :D


Se v veliki meri strinjam, kar je za kopitom je najpomembneje (vaja) ampak imam vseeno tudi za lov rajše manjše grupe od večjih.

Za delati luknje v papir pa ima tudi Blaser dober ''luknjač'':
http://www.blaser.de/Precision_Rifles.41.0.html?&L=1


Se strinjam z Kozorogom, z vsako flinto, ki je dobro nastreljana in ima se ve dober strelni daljnogled, je pri lovu najpomembnejši faktor x zadaj in pa drugi vplivi okolja ter splošnega počutja, flinte so bolj ali manj vse ok, če so seveda kot zgoraj navedeno.

Grupe, pa cm v bližini pa je lari fari,...

RWS koliko kosov divjadi si pa že postrelil z svojo finsko lepotico in tvojo preciznostjo v grupah in točnih zadetkih, a si v naravi in v "realnem" življenju tudi tako dober šic, še posebej sedaj ko imaš nov strelni pripomoček!!?? :lol: :lol: :lol:


orlova6,malo podjebavamo a? :D
z grdo plastično lepotico sem streljal samo po jelenjem teletu,na skupnem lovu,priletelo mi je 6komadov povsem zgrupirano,tako da sem lahko pomeril le v vrat,vendar sem grdo falil na 20-25 metrov,drugače pa kot veš pri meni še ni šlo mimo komada(..do takrat),malo pred tem sem se še šalil,da sem še vedno 100%,pa se je hitr zalomilo-kolikokrat se še bo :)


Jaz pi pa nekaj drugega rekel. Imamdobrega kolega, ki je v samem vrhu streljanja v Sloveniji. Udeležuje se tekem tudi v Italiji itd... Je pa povsem nekaj drugega ko strelja na živo divjad. Ni še zgrešil, vendar ni tako kot na tarčo.
Jaz pa sem prav obratno. Ni mi problem zadeti divjadi, prav tja kamor pomirim in vsi me hvalijo za dobrega strelca, vendar pa se mi na tarči prav vse obrne na glavo. Da naredim preizkus glih glih. Ko imam pred seboj divja, me trese mrzlica, vendar je vse OK. Ko pa imam papirnato tarčo pred seboj je oj, oj, oj. Saj zdenem 8 in 7, tudi 9 ali 10 samo to se moram sakramensko potrudit. Ugotovil sem, da imam na papirnati tarči preveč treme, ne vem pa zakaj :oops: :shock:



Ko pa imam papirnato tarčo pred seboj je oj, oj, oj. Saj zdenem 8 in 7, tudi 9 ali 10 samo to se moram sakramensko potrudit. Ugotovil sem, da imam na papirnati tarči preveč treme, ne vem pa zakaj :oops: :shock:

trening


Sam osebno sem mnenja,da nikoli ne moreš zadosti trenirat streljanja! Ne gre za tisti fiber pred strelom na divjad,temveč za to,da že skoraj rutinsko postaneš kar najbolj zanesljiv! Sigurno bo prej naredil karafeko,ki na leto postreli 2 patrona na pristrelu,pol pa IIIIIII na divjad! Tako človek ni siguren niti v orožje niti vase!


Se popolnoma strinjam z Dolginom. Tudi sam imam kar slab občutek, če po kaka dva meseca ne dam niti enega strela. Ponavadi to rešim s parimi streli na tarčo. Občutek sigurnosti dobro dene.


Brez treninga ni nič, lahko imaš še takšno puško pa ti kaj malo pomaga, nekateri dajo a leto po 3 strele na tarčo ob nastrelu, in ko zgrešijo srnjaka pa se čudijo kako je to mogoče, zakopiščnik je najpomembnejši in pa čiščenje puške,se pozna po parih letih.

denis jež
3. April 2008, 16:07
Živjo
to j res da je čist nekaj drugega na tarčo kot na divjad imamprjatla k na tarčo zmeraj zadne 10 ko na preizkusu na divjad ga pa trese k dab meu 44 vročine tisto o grupah je pa bl za veselje sej sam tud raqd nardim dobro grupo sm naredu tud že pod centimeter in je fajn občutk kr si pol bl samozavesten tudi za strel na
žival sam moje mnenje
lp

Franc
3. April 2008, 23:59
Ti denis jež,si pa verjetno po pisavi sodeč bolj mlajša generacija!

andrej win
4. April 2008, 07:59
..:icon_redface:...kaj pa je "narobe" z mlajso generacijo??:icon_evil:

ZR7
4. April 2008, 08:52
Otroc, ne se kregat!:icon_wink::icon_lol:

No, resno, čimbolj upoštevajmo pravopis, da se lahko brez muke čitamo. Hvala.

LP admin

dolgin
4. April 2008, 09:20
Sam,pr 44 vročine te verjetno nebi več rukalo........:icon_lol::icon_lol::icon_twisted:

denis jež
4. April 2008, 09:26
Živjo
dpbrp pa rečmo pr 40 vročine :icon_biggrin: