PDA

View Full Version : Remingtonove risanice



Kaliber
9. March 2008, 13:36
Pozdravljeni

Zanima me, ce je v Sloveniji kaksen uvoznik za Remingtonovo orozje? Zanima me tudi, ce ima kdo kaksno risanico te znamke in kako se obnese?

andrej win
9. March 2008, 21:33
mislim da je uvoznik mike v novem mestu. za tega js vem,drugega pa res ne poznam,ki bi imel to orozje.
jaz sem na zacetku gledal neki te puske ampak se mi ne ravno najbolj dopade,ker ni narejena po mojem okusu..pa tudi zaklep mi ni deloval najbolj prepricljivo,ker je imeu prevec...uglavnem ni (vsaj na tisti puski,ki sem jo imel v rokah) bil narejen dovolj natancno,ni se najbolje zapiral..

moje "izkusnje"...

lp

rafa
24. March 2008, 13:05
A ima kdo kaj izkusenj z tem orozjem?

Deerhunter
24. March 2008, 21:30
Na ameriških forumih so Remingtonove puške kar pohvaljene. Pravzaprav naj bi Remingtonove risanice bile najbolje prodajane lovske puške v ZDA. Kako kvalitetne so dejansko, res ne vem, nisem še nobene imel v rokah. Sem pa tudi sam že gledal, če kdo te puške prodaja v Sloveniji. Tudi če je kakšen uvoznik v Sloveniji verjetno traja pol leta ali še več preden ti dobavijo željen model. Se motim?

teohafy
24. March 2008, 22:32
Priporočam, da nove puške kupujete v Avstriji. Imajo veliko večjo zalogo(tudi remington) in čisto drugo kvaliteto.Naprimer zastava je pri nas navadna puška, brez vseh dodatkov. V Avstriji je sploh nisem prepoznal, čisto drugačna kopita in tudi čisto drugačna izdelava, skratka veliko lepša puška, cen aje pa ista kot tukaj. Zgleda da nam prodajajo drugorazredne izdelke. Pa še z nabavo ni problema. Edino pribljižno 50€ imaš dodatnih stroškov, ker morajo potem ko ti prineseš nabavno dovolenje, dobiti še dovolenje njihovih organov. traja 2-3 dni.

orlova6
24. March 2008, 23:19
teohafy to pa prvič slišim, če ja pa tako, ap ko bom kupoval se obrnem na tebe, bom pa kolega , ki dela v Avstriji vprašal , če je res tako, on veliko tam kopuje pa bo že vedel.

teohafy
25. March 2008, 12:11
Govorim kar sem videl. Bil sem pa v Lawamindu.

orlova6
25. March 2008, 12:13
Saj ti čisto verjamem, samo ne morem si nekako , da je tudi pri karabinih manipulacija.

marjanko
25. March 2008, 16:37
Sam sem imel risanico Remington, model Woodsmaster v kalibru 308 W. Na njej sem imel montiran tudi strelni daljnogled. S puško sem bil popolnpma zadovoljen, saj je delovala brezhibno. Nikoli ni bilo z njo kakega problema, tudi zadevala je povsem zadovoljivo. Tudi sistem za izmetavanje izstreljenih tulcev kot tudi ponovnega potiska novega naboja v cev mi ni nikoli zatajil. Edino kar se mi ni najbolj dopadlo, je bilo čiščenje po streljanju. Že skozi čistim z šibiko. Ker je zadaj sistem zaprt, sem moral cev čistiti od ustja cevi, kar pa ni dokaj ugodno za oprijem z drugo roko. Puško sem že pred leti prodal solovcu v naši družini,ki jo ima ševedno in je z njo popolnoma zadovoljen.

Deerhunter
25. March 2008, 17:27
Avstrija zame žal ne pride v poštev, ker sem doma v čisto drugem koncu Slovenije in je enostavno predaleč da bi jo hodil gor iskat pa potem v primeru kakšnih reklamacij, ali rezervnih/dodatnih delov letat v Avstrijo.

Verjamem pa da je to dobra izbira za nekoga, ki ima Avstrijo bližje kot npr. Ljubljano.

Marjanko, ali lahko prosim malo opišeš, kakšno je bilo to zadovoljivo zadevanje.

pumpa
25. March 2008, 22:29
jaz ravnokar čakam remingtona xcr compact tactical 308w(mod.2008)
razlog tiči v tem ,da so te puške zelo kvalitetne in precizne,sam sem sprobal pri solovcu ki jo ima že par let (tactical ltr 308w) pri streljanju v tarčo dobesedno luknja v liknjo, je pa drugi solovec kupil pravtako remington 700 v kalibru 30-06 pa je pravtako precizna. meni jo rihta fink zato ker ima 5%maržo ostali pa malo več,po večini je rok dobave en mesec za modele do letnika 2008 .modeli letnik 2008 pa še ni bilo pošilke iz ZDA v nemčijo.če pa želiš puško prej je pa malo dražja ker je pošiljanje hitre pošte tudi do 10% vrednosti blaga.

teohafy
v avstriji imajo določene akcije karabinov ki jih teško prodajo zato jim navesijo vse stvari ki bi jih naredile bolj privlačne , je pač tako kot pri avtih--vidiš ti kot kupec se že odreagiral--
če pa imate želje pa se bom jaz zmenil z kolegi pa nafilal mal municije pa gremo probat .
l.p.

Deerhunter
25. March 2008, 22:38
Nisem točno razumel kje si jo naročil? Lahko malo obrazložiš za nas začetnike, ki ne poznamo dobro scene? Si naročil v tujini ali pri nas?

pumpa
25. March 2008, 22:47
v Sloveniji:limona:

marjanko
26. March 2008, 09:48
Mogoče je res beseda zadovoljivo zadevanje malo težko vsesplošno razumljiva. Imel sem kar nekaj lovskih pušk in dve tekmovalni. Iz izkušenj tekmovalnih in predvsem lovskih pa je moje osebno prepričanje, da je vsaka, ki na 100m, po petih oddanih strelih brez vmesne kontrole in korekture z kupljenim lovskim strelivom naredi grupo 4cm odlična lovska puška. Povedano drugače. Na 100m oddamo pet strelov na tarčo srnjak in je vseh pet strelov najmanj osem ali več. Pa če smo malo samokritični, nam tudi to včasih ni prav lahko dosegljivo. Samo en strel,četudi je 10 nam nič ne pomeni. Na samo grupo zadetkov vpliva ogromno dejavnikov, včasih nam kak strel enostavno odleti. Tudi če se gre večkrat na strelišče, vidimo da dvakrat ni enako. Enkrat streljamo bolje, drugič pa smo popolnoma razočarani. Vsaj meni se to včasih res zgodi in to vsem tudi priznam. Namreč Rajmond Debevec je v Sloveniji samo eden.

Deerhunter
26. March 2008, 19:18
Kje pa se jih pri nas da naročit in kakšne so približne cene?


v Sloveniji:limona:

Pojem "zadovoljivo zadevanje" si lahko vsak človek predstavlja po svoje, zato sem tudi vprašal. Zadovoljiva je za nekoga lahko grupacija pet strelov v 5 cm krogu ali pa da so 3 streli od petih zadeli srnjaka v tarči :icon_lol:

Se pravi, tvoj remingon je delal 4 cm grupacije na 100 m?

Franc
26. March 2008, 21:49
Test Remingtona LTR -.308W,ter napolnjene naboje z scanner kroglami!
Trije streli na 100m z naslonom-vreča z peskom,spredaj in zadaj!

Franc
26. March 2008, 22:01
Test Remingtona 710 v kalibru .30-06Spr. in lastno napolnjenih nabojev!
Šest strelov na 100m z naslonom vreča peska spredaj!

marjanko
27. March 2008, 10:05
Pisal sem o lovski polavtomatski risanici. Tarčo srnjaka sem pa omenil le zato, ker lovci opravimo vsakoletne preizkuse risanic na to tarčo Vsaj v naši LD je tako. Sama grupa pa je lahko tudi izven tarče, pomembna je čim maqnjša grupa, ki jo pozneje s korekturo daljnogleda premaknemo proti merjeni točki. Pri nakupu nove risanice se dobi zraven tudi tarča, ki je od te puške. Razlog pa ni, da vidimo da so zadetki v centru, temveč da so streli v čim manjši grupi. Tudi pri naročilu nove risanice pri puškarju lahko izberemo standardno cev ali pa izbrano ki je dražja. To pa le zato, ker je grupa zadetkov boljša. Nisem napisal da moj Remington dela tako grupo, temveč da je s tako grupo lovska risanica odlična. Najmanj osmice pa sem omenil le zato, ker se mi zdi, da je to okoli 4cm. Nimam doma nobene tarče. Lahko vzamemo malo večji papir, narišemo piko in oddamo nekaj strelov. Tudi če so streli oddaljeni od pike nič zato, važno je le to, da so čimbolj po domače na kupcu. Seveda to je moje osebno prepričanje. Pred par leti je bil tudi članek v glasilu Lovec na to temo. Če se ne motim je bil avtor g.Kersnki. Za nas lovce je bol popolnoma sprejemljiv. PO mojem vsaj za veliko večino.

janez valentic
27. March 2008, 11:38
Iz izkušenj tekmovalnih in predvsem lovskih pa je moje osebno prepričanje, da je vsaka, ki na 100m, po petih oddanih strelih brez vmesne kontrole in korekture z kupljenim lovskim strelivom naredi grupo 4cm odlična lovska puška.

odlično povedano

rafa
27. March 2008, 19:50
pumpa
kaksne naboje si pa uporabljal pri prejsnem remingtonu woodsmaster kal.308win?

marjanko
28. March 2008, 09:51
Pred nekaj leti si na upravni enoti, občini, dobil na podlagi orožnega lista dovoljenje za nabavo 1kg smodnika. Seveda sem dobil dovoljenje za uvoz, ker takrat ne vem če se je dobil kje v Sloveniji. Enostavno sem poklical v Borovlje, kjer sem lahko naročil smodnik. Nabavljal sem Hodgon ali pa Vihtavuori. Za krogle pa itak ni bilo potrebno dovoljenja. Ja, tudi netilke so bile na nabavnemu. Krogle sem uporabljal težke 150 grains, to je 9,7 grama. Bile pa so KS in pa Sierra SPBT. Enako težo zato, da mi ni bilo treba puške pristreljevati. Čeprav sem nekje zasledil, da tudi krogle enake teže a drugačne zunanje oblike malenkost drugače zadevajo. Ob zdajšnji poplavi različnih vrst nabojev, pa mislim da je izbira popolnoma zadovoljiva. S polavtomatom pa ne priporočajo uporabljati nabojev, ki so malo močneje polnjeni, oznako nabojev pa se ne spomnim.

denis jež
3. April 2008, 15:14
Živjo!
Na forumu strelec.si sem zasledil ne preveliko naklonjenost do remingtona sam pa nimam izkušenj z njim
lp

JANEZ L
3. April 2008, 18:19
Ti kar verjemi kar si prebral! Ni treba vse preizkusiti, da verjameš! Kar ni evropsko se pravi naše, avstrijsko, nemško, švicarsko in angleško ni vredno počenega groša! Tu mislim risanice in kombinirane puške. Šibernice so dobre tudi ruske in italijanske. Lp Janez L

pumpa
3. April 2008, 23:26
Ti kar verjemi kar si prebral! Ni treba vse preizkusiti, da verjameš! Kar ni evropsko se pravi naše, avstrijsko, nemško, švicarsko in angleško ni vredno počenega groša! Tu mislim risanice in kombinirane puške. Šibernice so dobre tudi ruske in italijanske. Lp Janez L
če bi bil saj malo poučen o izdelavi risanic in kombiniranih pušk ne bi kvasil takšnih neumnosti.:icon_study:

JANEZ L
4. April 2008, 15:01
Pumpa!
Ne kvasi neumnosti! Neka serijska proizvodnja orožja se ne more primerjati z unikatnimi izdelki naših, avstrijskih ali angleških puškarskih delavnic! Ti pa lahko trdiš kar koli o tem a tako pač je. In ni treba biti strokovnjak, da to razumeš. Če imaš pa ti tako puško ni nič narobe in ne trdim tega, da je sedaj treba vzeti žago in take puške razrezati, ampak če imaš finančno možnost enkrat daj malo več (za puško + montažo + optika) in boš imel mir nadaljnih 100 let!!!
Lp.
JANEZ L

Deerhunter
4. April 2008, 21:57
Še vedno nisem izvedel, katere trgovine v Sloveniji lahko dobavijo puške Remington in ali obstaja za Slovenijo generalni uvoznik?

Franc
4. April 2008, 23:36
Tajga iz Celja(gos.Boštjan Fink),REBEC d.o.o., rebec.mitja@siol.net !

Deerhunter
5. April 2008, 10:07
Franc, hvala za odgovor. Pri Mitji v Postojni sem že večkrat bil vendar pa takrat še nisem bil lovec in nisem bil posebej pozoren na orožje.
Internetnih strani pa tidva fanta tudi nimata, da bi si lahko ogledal njuno ponudbo, tako da res nisem vedel.

Meni je zelo všeč model Remington 700 VTR, na žalost pa na internetu berem nekatere kritike glede natančnosti in problemov z zastoji. Pri zastojih naj bi celo šlo za tovarniško napako, ki se pojavlja pri nekaterih serijah pušk. Slabo je tudi to, da se ne da kupiti puško, ki bi imela tudi mehanske merke. Vsaj ne piše, da bi se dalo. Izgleda da je pri američanih moderno, da nimajo na puškah mehanskih merkov, ker jih skoraj nobena puška nima gor serijsko.

Drugače pa zelo lepo narejena puška, klasična repetirka vendar z zelo modernim izgledom, prav to kar iščem.