PDA

View Full Version : Krvna sled



Strani : 1 2 3 4 5 [6]

karo40
23. January 2017, 09:33
Alojz je s tem ko je rešil muco pokazal svojo veličino v odnosu do živali. Vedi Alojz , da tvoje dejanje spoštujem.

JAKAJEŽ
23. January 2017, 18:49
Bravo Alojz,kapo dol.

lp

ravnohrib
23. January 2017, 20:38
Takoj vidim prašiča, ki prečka travnik na razdalji 80m. Naslonim cev revolverja in ustrelim. Pade takoj vendar še brca. Nočem tvegati in pomerim še v glavo. Po drugem strelu se umiri. Ko ga v domu čistimo je imel strel v srcu in za ušesom. Z puško pa je bil zadet zadaj skozi stegno. Ja, včasih Diana pride skozi ta velika vrata. biggrin

Alojz, saj lovski blagor voščim itak, ampak vseeno še enkrat vprašam - z revolverjem na 80m en šus v srce, drugi v glavo??!!! Vsaka čast! Ne rabiš puške sploh! :)

alojz1
23. January 2017, 20:48
Hvala ampak ni to vsak dan. Saj kar dosti streljam na daleč (na tarčo) pa si ne upam ponoviti. Precej lažje pa je merjenje, ko sem vgradil zeleno optično vlakno 1,5mm v prednji merek. Prej sem imel odstopanja po višini. Sedaj je treba samo nasloniti.

main757
23. January 2017, 21:37
Lojze je res lepo ravnal, ko je rešil muca. Ampak a je kdo pomislil, da je k svojemu leglu krvosledcev spustil mačka, ki je lahko poln bolezni,..... steklina, garje, mikrosporija in nevem kaj še vse?

alojz1
23. January 2017, 21:42
Preveč strahov vidiš. Dobil je sredstvo proti notranjim zajedalcem tako kot psi. Steklina??? še ne en mesec star? Kje pri nas pa je steklina? Garje se pa vidijo.
Če ni prehudo ozebel ne bo hudega.

main757
23. January 2017, 21:43
A res? Strahove?

alojz1
24. January 2017, 11:23
Main, večkrat si že obljubil, da sem na IGNORE listi. In da mojih komentarjev ne bereš. Pa nikoli ne držiš besede. Verjetno imaš kakšno izobrazbo v smeri veterine in misliš, da nas moraš malo podučiti.
Vedno sprejmem dober nasvet. Ampak naj bo človeški v prvi vrsti. Sama izobrazba brez človečnosti je ničvredna.
Spomnim se debat, ko si nas vse prepričeval, da se ranjenega mladiča ne splača iskati. So stroški večji kot je vrednost mesa. Včasih je res. Kaj pa humanost?

pidog
24. January 2017, 16:29
Lovski blagor! ... pazi, da te ne zanese na kakšna pota zavetiščarjevbiggrin ( jih raje imenujem ultra-populizem:icon_confused:); lahko pa je le eno od motivacijskih sredstev za "bradonjo":icon_lol:
A je žimavec že doma ali bo v prihodnosti...nisem čisto razumel? Pa poročaj kako se bo "obnašav".
Vidim, da se kar nekaj dobrih kinologov zanima za žimavca ... iz ne-ptičarskih področij. V bližnjem sosedstvu je tudi en nov, uvožen iz krvosledskih krogov. Izgleda, da bo zanimiva druščina, kri.

Dober pogled!

alojz1
24. January 2017, 18:54
Žima ima pa 7 mesecev in zelo dobro kaže. Prvič je videl tistega prašiča in je lajal na par metrov. ko pa je po strelu bavarka zagrabila je bil pa takoj zraven. Saj veš kakšni so žimavci. Stroj za morit. Ampak z domačimi mački se pa razume. Njegov oče je moral od hiše ker je imel zadnji opomin. Je bila mačja kuga v okolici. biggrin

detel
24. January 2017, 19:26
Tudi kokoši imajo radi, če ga ne privadiš.

alojz1
24. January 2017, 19:36
Vem. Jih je kar nekaj evtaniziral. Najhuje je, ker ga še okrcat ne smeš, ko jo prinese. :whistle:

pidog
25. January 2017, 16:00
Ne mi pravt. Lahko je vam, dokler so le kure problembiggrin (vem, da so tudi te lahko zelo velik problem, posebno če so sosedove). Pri nas je začel že raubšicat. Najman izključitev ali pa na sodišče z njimbiggrin
...me malo skrbi, da ni križan s kakšnim hrtom:icon_confused:

http://www.forum-lov.org/forum/attachment.php?attachmentid=16453&d=1485356404&thumb=1&stc=1

alojz1
25. January 2017, 16:42
Ali ga je ujel? biggrin Naša vižle je na preizkusu ujela fazana kasneje pa še zajca.
Ja ptičarji so hitri na krajše razdalje. Zato ga pa rabim, če je kaj v nogo ranjeno.

pidog
25. January 2017, 19:08
Ujel živega. Na žalost in na veselje. Tako kot praviš, daljše noge omogočajo večjo hitrost. In ravno hitrost ni dobra. Ne more nos delat precizno, skoncentrirano, če je potrebno loviti tudi "po tleh" ... na žalost. Perjad pa tudi lohko uspešno loviš z bolj počasnim psom:icon_wink: Ampak baje da vsega pa ne moreš imeti. Če pomislim pa na teren; ob nizkih temperaturah ponekod poledenelo, brez listja oz. odprtost, marsikatera "nepravilnost" terena zaradi trdega snega izničena ... odlični pogoji za "brzino" oz. nos+oči ...

Prepuščam krvosledcem, da ne morim.

alojz1
6. February 2017, 19:22
Karo40, ne vem ali imaš poln predal ZS ali kaj drugega. Pokliči.

gonjač
9. August 2017, 15:51
Katere sledne ovratnice uporabljate,usnjene ali iz kakšnih drugih materialov?Ali kdo uporablja ovratnico proizvajalca NIGGELOH,kako se odnesejo te?

Sršen
10. August 2017, 09:07
Katere sledne ovratnice uporabljate,usnjene ali iz kakšnih drugih materialov?Ali kdo uporablja ovratnico proizvajalca NIGGELOH,kako se odnesejo te?
Po mojih skromnih izkušnjah so te Niggeloh ta boljša stvar. Imajo vložen trak kovine, ki onemooča, da bi psu stiskalo vratne žile in tako oviralo pretok krvi, ki je pri delu še kako potreben. Mehke ovratnice počno ravno to.

alojz1
10. August 2017, 14:09
Gonjač ima mladega psa. Prvo naj ga uči hoje ob nogi. Pes, ki vleče se prej utrudi. Nas pa roka boli. Kakšni fleksi povodci in oprsnice so super način, da psa pokvarimo in bo vlekel kot eskimski.
Mladega psa umirjamo na povodcu. Če vleče se enostavno ustavimo. Ko vidi, da je učinek nasproten bo to navado kmalu opustil. Zmotno je mnenje, da je dober krvosledec tisti, ki močno vleče. Najboljši je tak ki izdeluje sled počasi, preudarno in prosto (brez povodca).
Tudi prvi pes mladega lovca je lahko odličen. Predsodek, da se pri prvem tudi sami učimo je odveč. In vsak starejši lovec, ki nikoli ni imel psa čuti potrebo, da mlademu lovcu svetuje pri vzgoji. Ko pes pokaže napake je pa vodnik kriv ker ni upošteval nasvetov.
Torej:
- navadi psa, da ne vleče na povodcu. Večkrat se ustavi. Pes naj sede in mu daš priboljšek.
- vedno ga jemlji z sabo na lov. Tako se navadi na divjad in ne bo preganjal ali lajal brez ukaza.
- po strelu vedno počakaj par minut. Nato pristopi k psu (ima prostor) se ga dotakni in počasi se napotita k plenu. Kakih 50m prej mu ukaži "išči".
- ko je pri plenu ga pusti naj prevoha in poliže. Bodi pozoren, da ne začne trgati. Takrat mu pokaži, da to ne sme.
- ko čistiš ga odloži par metrov stran in naj gleda. Ni dobro da ti "pomaga".

Takšen krvosledec ne bo oviral lova ampak nam je v pomoč tudi, če ne išče. Vedno prej začuti divjad kot lovec in nam njegova telesna govorica to pokaže (gleda v smer in preizkuša zrak). Pa povezanost bo med vodnikom in psom. Razumela se bosta brez besed. Takrat sta uspešen team.

Sršen
11. August 2017, 06:58
... Pa povezanost bo med vodnikom in psom. Razumela se bosta brez besed. Takrat sta uspešen team.

Odlično spisano! Bighand

Bor
12. August 2017, 11:35
Ja, res je dobro napisano!

alojz1
16. August 2017, 09:12
Sinoči me pokliče lovec. Streljal je srnjaka in ni padel. Ker je bila že tema (21:12) in sem bil daleč stran sem mu rekel, da naj na nastrelu zapiči palico in jo zgoraj olupi, da bom nastrel zjutraj našel (dolina ob cesti je dolga okrog 300m). Pa zjutraj iščem. Označbe ne vidim. Dokler mi Moni ne pokaže smrekove vejice (takšne za na klobuk) položeno pod smreko.
Ker se večkrat dogaja, da pozno zvečer ne najdemo streljan kos zjutraj pa ima lovec službo je treba označiti nastrel. Odrežemo palico in nanjo privežemo vrečko (moramo imeti vedno s sabo) ali kaj drugega kar je vidno na daleč in ni del narave. Palico lahko tudi razkoljemo in oznako vstavimo v precep.Tako prihranimo veliko časa in nepotrebne poti.
Nož,vrečke, vrvica so pa del obvezne opreme vsakega lovca.

alojz1
21. November 2017, 08:42
Na vsakem skupnem lovu je krvosledec še kako dobrodošel. Pa čeprav je z vodnikom na stojišču ali pa čaka v avtu.
Streljal sem lisico. Nezanesljiv strel v gibanju in lisica izgine v podrasti. Pa jo Lukas hitro najde.
Ko se zbiramo po pogonu me pokliče kolega. Streljal je šilarja in ne najde znakov zadetka. Na nastrelu nič. Lukas pa sledi dobrih 200m kjer ga odpokličem. Tudi jaz nisem našel nobenega znaka zastrelitve (kri, dlaka ali vsebine vampa). Pa omeni lovec (kasneje pri malici) kako je videl, da je jelenček trznil ob strelu. Odločimo se, da tisti predel prečešemo še enkrat. Midva z psom greva tja kjer sva v prvo končala. Lukas prime sled in mi izgine v podrasti. V bregu se glasijo se drugi psi, ki poženejo srnjad. Gledam v smer gonje in vidim jelena ki se skozi grmovje počasi pomika proti gonjačem. Niso ga videli čeprav je bil okrog 10m od prvega. Ko je šel naprej poči strel. Strelec v gostem zgreši jelen pa v beg in izgine za hribom. Grem v tisto smer in kmalu slišim enakomeren lajež Lukasa, ko drži jelena na mestu. Počasi se pomikam bliže.
Jelen stoji v špico in vidim le par cm med debli nad mano. Pomerim z revolverjem pod vrat in streljam. Niti trzne ne, čeprav smo kasneje našli to razbito kroglo v hrbtenici. Lukas je po strelu skušal jelena podreti vendar ta zbeži. Med begom v breg hitro še 3x streljam v prsa. Dobri zadetki v krogu manj kot 15 cm. Takrat poči še puška in krogla Fox preseka hrbtenico.
Prvi strel je bil v mehko. Geco v 30-06 ni prebil. Vaga je pokazala 85 kg.

Bokarca
21. November 2017, 09:59
Zaradi tega mene na pogonih ne boste videli. Že z drugimi oblikami lova se zgodijo zastrelitve, kaj šele na pogonih. In koliko takšnih kot je ta primer danes že razpada po loviščim ali pa se še kje mučijo od nedeljskega pogona?

Čestitke tebi in solovcem za vztrajnost in uspeh, bi bilo fajn da bi blo takih lovcev več!

mprimoz
21. November 2017, 15:50
Čestitke za uspešno iskanje. Bighand

alojz1
12. February 2018, 13:10
Pa še ena bolj žalostna zgodba. Pujs je streljan na begu v gostem. Bili so štirje. Trije so padli, tega sem pa šel iskati. Kri je bila samo 200m. Dalje niti kaplje. Psica je sledila normalno čez prvi hrib v sosednjem lovišču. Pa drugi hrib. Potem je hribov v tisti smeri zmanjkalo in samo v dolino. Tam potegne naprej. Spodaj ogromna goščava zato sem ji v pomoč poslal tudi Marlyja (žimavec). Veter mi je občasno prinesel pasji lajež. Nisem mogel ugotoviti, če niso morda psi v spodnjem naselju. Garmin pa je imel sin, ki je ostal pri zadnji krvni sledi. Po daljšem času se oba psa vrneta vidno izmučena vendar pripravljena da gresta naprej po sledi. Po radijski zvezi (telefon nima signala) sem poklical sina in kolega z dvema posavkama, da sta prišla k meni. Jaz sem se vrnil po avto,druge pa je Moni vodila po sledi v tisto veliko goščavo in se ustavila na drugem koncu. Oba vodnika se po kolenih bližata vendar se začne prašič pomikati. Kolega spusti še posavki, ki ga gonita kakšne 3km naprej in spet navzgor. Do psov pride šele v trdi temi s pomočjo garmina. Iskanje smo zaključili z upanjem, da prašič le ni hudo ranjen.
O neuspešnem iskanju sem obvestil gospodarja sosednje LD in ga prosil, da me obvesti o morebitni najdbi. Par dni nazaj pa tega pujsa upleni njihov lovec. Po 3 tednih od iskanja.
Slika pove vse.

TaSl
14. February 2018, 20:32
Kam pa je bil streljan ta prašič?
Iz slike se ne vidi najbolje...

Jagermaister
15. February 2018, 05:17
Iz slike se vidi, da je brez spodnje čeljusti.

TaSl
15. February 2018, 10:08
Ja to sem videl, ampak v tem primeru bi bila bolj narozna slika iz kakšnega drugega kota.

Je imel prašič samo en strel in ta v čeljust?

alojz1
15. February 2018, 10:50
Samo en strel. Uplenjen po treh tednih. Vrnil se je nazaj na teren, ki ga je poznal.
Primer sem opisal zato, ker je kljub usodni zastrelitvi že po 200m nehal krvaveti. Prvi počitek šele po 3km. Psi so ga sicer oblajevali. Ko je začutil človeka pa je šel naprej. Po garminu še okrog 3km.

Jagermaister
15. October 2018, 15:55
Sinoči sva šla z Brunotom iskat srnjaka. Streljan na 45 m s 30.06 iz Blaserja R8. Na nastrelu nisem našel krvi, pes pa je potegnil v gozd. Po 10 metrih sem našel tole:
17050

Pričakoval sem, da bom srnjaka našel že mrtvega po nekaj 10 metrih, vendar je krvna sled z nekaj ostrimi kljukami vodila dalje. Zavila je v 15 m globok zelo strm jarek. Slišal sem, da je nekje spredaj odskočil srnjak, vendar sem moral prvo psa z jermenom zvleči nazaj, da sem mu lahko snel ovratnico in ga poslal za njim. Gonil ga je še 200 m in ustavil v potoku.

17049

alojz1
15. October 2018, 18:51
Muflonka je izgubila čreva in vamp in je naslednji dan po 1km bežala z tropom.