PDA

View Full Version : Orožje na črni smodnik



ZR7
23. October 2007, 14:02
http://lov.mojforum.si/lov-about334.html


Danes sem imel priložnost streljati z puško (prednjačo) na črni smodnik,ter revolverjem na črni smodnik! Moram rečt,da je bil to zelo velik užitek,pa tudi streljanje samo je nekoliko drugačno kot z "navadnim" orožjem!
Sedaj pa me zanima,če kdo ve,kje se da kupiti tako orožje in ali je za to orožje potrebno imeti kakšne posebne papirje?

lp


:lol: He, he dolgin, kaj vse ti bo še padlo na pamet :wink:

Glede dovoljenj pa ti na žalost ne morem pomagat. Vem, da nekaj potrebuješ, ne vem pa točno kaj.


Nekaj bi moralo pomagati tukaj (zakon o orožju):

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=200523&dhid=74666

Pa poglej 3.člen zakona (ki razvrsti orožje v kategorije). Torej orožje na črni smodnik spada enako kot staro orožje, možnarji,... v kategorijo D.

In 14. člen, ki govori o pogojih za izdajo orožne listine posamezniku.

Vsekakor pa boš največ izvedel direkt pri pristojnem organu (na upravni enoti).

lp


Hvala!
Ej pa to je zakon,a veš kako se pokadi,pa to si ko kavboj ?imi :lol: ,ne res,zakon ti povem!
In tudi,da ne boš mislu,se da tudi fajn zadet,sicer je to res bolj za štose! Edino tistega ne raumem,kako so se včasih lahko klofali s tem,ko pa pol pol ure nisi videl a si trofil kaj al ne.....
V glavnem,to je v naslednjem planu (po mojem bo to glih 2026 enkrat :lol: )

lp

Krpan
4. May 2008, 23:18
Nekje sem zasledil telefonsko številko od možakarja pri katerem opraviš tečaj za črni smodnik. Menda je to neki Boško. Če jo kdo ima prosim zanjo.

karel
5. May 2008, 08:41
Dolgin in ostali interesenti.
Poleg ostale velike ponudbe orožje, se pri Rebec d.o.o. v PO, lahko nabavi tudi puške, pištole in revolverje na črni smodnik. Nakup tega orožje je zelo enostaven, če imaš eno od orožnih listin. Na podlagi le te, ti trgovec za kupljeno orožje napiše priglasitveni list. Za nakup netilk in smodnika, pa se verjetno še potrebuje "posebni del", ki ga opraviš pri Boškotu ( Doneski ).
Lp

dolgin
5. May 2008, 09:15
Hvala! Sem se sicer že pozanimal,tudi cene niso pretirane,ampak mi zaenkrat ne pride v poštev,ker mi praveč € poberejo plenice:icon_lol:
Sicer pa niti ne vem kje bi se dalo nabavit črni smodnik (pri nas),al je to samo smodnišnica v Kamniku al še kje?

lp

karel
5. May 2008, 09:25
Na istem naslovu.