PDA

View Full Version : Reloading kit



ZR7
23. October 2007, 13:54
http://lov.mojforum.si/lov-about109-0.html


Ali mi lahko kdo pove kje se da ugodno kupiti pribor za polnjenje nabojev-predvsem tukaj mislim na polnjenje nabojev za pištole,ker sem zadnjič kupil 200 nabojev 9x21 in me je skoraj KAP!!!!

Hvala za info.

lp


Se je že precej debatiralo o tej tematiki na forumih. Tudi sam ne polnim, me pa zanima in sem se o določenih zadevah pozanimal. Nekako javeč jih uporablja komplete od RCBS-ja in LEE-ja.

Kje pa jih dobiti pri nas nebi vedel. Vem edino, da ima RCBS Artek. Vem pa nekaj za tujino:

KLIKNI (http://www.smartreloader.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=42)

Najceneje pa bo seveda našel preko www.ebay.com (ali www.ebay.co.uk ali www.ebay.de) V polje za iskanje samo vpiši firmo (RCBS ali LEE) in reloading kit, pa boš dobil zadetke. Zraven teh popolnih kitov rabiš dokupiti samo še matrice (angleško: DIE) za posamezne kalibre in seveda komponente (smodnik, netilke, krogle, tulce,...).

lp


Kdor malo resneje polni, slišim da jih veliko uporablja Dilon 550 ali Dilon 650. Sam jih pa ne poznam.


Dillon je z 2 L.

A ti sploh veš kaka mašinerija je to :shock: :? To zgleda že prav za tovarniške polnitve :D

Dillon RL550-B (http://cgi.ebay.com/Dillon-RL550-B-Custom-Reloading-System-like-New_W0QQitemZ7232881738QQcategoryZ71120QQrdZ1QQcmd ZViewItem)


Strelski kolega jo ima -650.
Pravi, če se bom še naprej aktivno ukvarjal z strelstvom si moram omisliti polnilnico - nekoč. Za tega dilona pravi, da enkrat kupiš pa imaš - in mi ga tudi svetuje.
Dillon 550 pa ima sokrajan. Tudi zadovoljen.


P99 beginner a mogoče veš koliko potem stane komad 9mm napolnjen doma? Da notri spraviš 100.000 SIT ali več za polnilno napravo pa moraš res prekleto veliko streljati.

Jaz sem najprej razmišljal o RCBS master reloading kit, pa mi je zankrat še to preveč, ker sploh ne vem kako dolgo bom imel veselje in koliko bom polnil. Tako da bom najprej najverjetneje nabavil ta od LEE-ja, ki je res poceni (cca. 100 Evrov) in videl kako bo. Šele potem pa mogoče kaj bolj resnega. Polnil pa bi si v glavnem naboje za karabin, pa kakemu kolegu bi kaj napolnil.

lp


Pa saj pravijo da tudi od LEE-ja ni slabo,vsaj za prvo silo je,al kako? Kje pa se da kupiti LEE-ja?
Ker si jaz kakšnih velikih serij ne bom delal,polnil pa bi tudi samo za pištolo,saj drugih ne popokaš tako hitro,kar pa jih ti jih pa že nekdo nabaše.


Dolgin vprašaj pri Glanznigu v Borovljah. Ima pestro izbiro za polnjenje nabojev. Od netilke do krogle. Prosi gospo tudi za prospekte in ostalo literaturo za ponjenje. Dala ti jih bo brezplačno. Lahko vprašaš tudi prej po telefonu. Govorijo Slovensko. Posredujem ti tel.št. Glanznig Wilfred 0043 42272639
Odprto ima od 8-12 in od 14-18 v sobotah od 8-12.


9x19 se ti cenovno ne splača polniti doma, razen če uporabljaš svinčenko. Ta te pride (če se prav spomnim) 20-25 sit. UPORABLJATI JE POTREBNO LE ZELO KVALITETNE svinčene krogle. Nekateri jih vlivajo kar doma, svinec ni najboljši, potem ti pa cev svinja.
Znanec je komentiral svinčenke: "Nikoli več svinca, mi je tako zapacalo...".
Strelski kolega, ki uporablja svinec, mislim da Winchester, pa nima nobenih težav. Je pa temu primerna cena!

Če že polniš doma 9x19, ga ne polniš zaradi cene temveč zaradi tekmovanj. Na tekmovanjih, npr. IPSC, se meri faktor. Polniš le toliko da ga dosežeš oz. rahlo presežeš. Po domače - manj polniš od kupljenega.
S tem pridobiš manjši odsun ter posledično hitrejše streljanje.

Polnilnica je veliko bolj "uporabna" pri večjih kalibrih, npr. .40 S&W. Tu te pride polnitev (skoraj) enako kot 9x19. Če ga kupiš je pa kar dražji od 9x19.

Po vsej verjetnosti bi precej privarčeval pri strelivu za puško, le da o tem ne pa ne vem nič. :wink:


Mah,ne vem,meni se pa zdi,da bi prišel ceneje skozi kot 65 sit za komad (9x21 imi),pa itak,ko si nabašeš enih 1000 komadov jih nekaj časa maš (ene dve uri :lol: :lol: :lol: ) !


Prav gotovo!
Mislim, da zate velja isto kot za omenjeni kaliber .40 SW. Se pravi cca 35 sit. So pa to zgolj predvidevanja, ker sam ne polnim in povem kar slišim od kolegov.
Krogla je enaka (najbrž), razen malo več smodnika (najbrž), netilka je pa zopet enaka (najbrž) :wink:


Jap,maš prav,vse je isto,samo hilzna je malo daljša,pa en sod smodnika se več porabi :lol: :lol: ,bom naredil patron za ročni top,ne pa za beretto :lol: :lol: !


Dolgin, kot vidim si iz Tržiča, čez mejo imaš v Borovljah vse kar potrebuješ, kupiš po ktalogu, samo nekdo te mora naučit kako se polni osnovni kit sploh ni tako drag, če veliko streljaš seti izplača in ne poslušaj komentarjev kot so , sem slišal in podobno, sam polnim vso municijo, streljam tudi precizno snajper , če polniš sam narediš municijo, katera paše tebi in tvojemu orožju.


Najosnovnejše pa sem ti pozabil povedati, cena je ugodna.



in ne poslušaj komentarjev kot so , sem slišal in podobno, sam polnim vso municijo, streljam tudi precizno snajper

Hine.
Načeloma se s tvojo izjavo strinjam. Bil bi pa vesel, da me popraviš, če sem kaj narobe slišal.

Hvala.


Če se pa kdo odloči za nakup Dillon 550, ga prodam.
Naprava je skoraj nova, naredila je cca 500 nabojev.

Z matrico 9x19

Cena 7oo EUR