PDA

View Full Version : Tig Rws



main757
12. February 2008, 10:56
Ima kdo izkušnje s to kroglo? Kakšne so potpludbe?

main757
12. February 2008, 15:13
Če se ne motim je to verjetno po novem ID classic?

Franc
12. February 2008, 22:02
Ja,to je po novem ID-Clasic!
Krogla je odlična in tudi draga,podpludba pa je odvisna od polnitve in kalibra.

jazbec
14. February 2008, 17:38
Sam sem 1 sezono uporabljal 10.5g krogle v kalibru 7x64. Važen je samo zadetek, malce slabše zadet srnjak ( malo zadaj) je odkorakal kot da mu ni nič. Podplutbe so bile na srnjadi kar obsežne. Posebej izstopna rana je bila ponavadi velika za dlan.
Sedaj jih ne uporabljam več, tudi zato ker so predrage

Lakotnik
14. February 2008, 19:07
RWS Tig kroglo hvalijo predvsem tisti, ki lovijo z njo že 30 ali več let. Za tiste čase je bila to zelo dobra krogla, vseeno pa mislim da jo je že povozil čas in je na trgu precej "boljših" in cevem bolj prijaznih krogel. Tu stavim predvsem na američane. Glede na to, da so pri RWS spremenili ime v ID-Classic pa je zelo očitno, da je to zgolj marketinška poteza s katero nemci uspešno tržijo še naprej malce preživeto kroglo za previsoko ceno.

main757
14. February 2008, 23:35
Kakšen učinek ima 10,5g na d.prašičih in jelenjadi?

Zakaj pa ni prijazna cevi?

capra ibex
15. February 2008, 07:26
Imel sem zelo dobre izkušnje z njo v kalibru 8x57IS 12,7g.
To leto sem prešaltal na normo vulkan pa lahko rečem da sem bil z TIG precej bolj zadovoljen.
Edina napaka zaradi katere sem se odločil za menjavo je bila, da se svinčena konica krogle precej obtolče pri večkratnemu polnenju če seveda na jagi ne streljaš, kar se pa vsaj pri meni kar pogosto zgodi:icon_wink:
Drugače pa v vseh pogledih dokaj dobra krogla za srnjad, jelenjad in muflone.
Na divjih prašičih pa jo na žalost nisem uspel preizkusiti.
Moj brat pa je streljal ne vem že koliko g, tam okoli 11, v kalibru 7mmrem.mag. pa je bil z njo vse prej kot zadovoljen.:icon_confused:

Mislim da je precej odvisno od kalibra. po moje je za težje kalibre bolj primerna kota za lažje, seveda pa imamo danes ogromno paleto krogel tko da je ne bi preveč hvalil ker je po moje na trgu precej boljšega.

Lp

janez valentic
15. February 2008, 09:49
RWS Tig kroglo hvalijo predvsem tisti, ki lovijo z njo že 30 ali več let. Za tiste čase je bila to zelo dobra krogla, vseeno pa mislim da jo je že povozil čas in je na trgu precej "boljših" in cevem bolj prijaznih krogel. Tu stavim predvsem na američane. Glede na to, da so pri RWS spremenili ime v ID-Classic pa je zelo očitno, da je to zgolj marketinška poteza s katero nemci uspešno tržijo še naprej malce preživeto kroglo za previsoko ceno.

Sprememba imena iz TIG v ID-Classic ni bila pogojena s marketinškim trikom. RWS-u je potekla licenca za ime (blagovno znamko), ki je v lasti Brenneka, ki se je odločil da bo sam izdeloval strelivo s svojo uveljavljeno blagovno znamko.

Sam sem 10,5 TIG uporabljal v kalibru 7x65R, pa nisem bil zadovoljen. Oglaševane hitrosti strelivo ni dosegalo (dejansko 830 m/s namesto 870 m/s) in imel sem zelo dolge bege od nastrela pri srnjadi - tudi prek 100 m. Mislim da je v kalibrih 7x65R in še bolj 7x57R za srnjad pretrda krogla, za težjo divjad pa jo pohvalijo.

mugo
20. February 2008, 10:58
Sam uporabljam TIG kroglo v kalibru 7x57R vteži 11,5g in sem zadovoljen. Da bi bila pretrda za srnjad se mi ne zdi, izstopna rana je ponavadi ravno prava, večina srnjadi mi pade namestu. S to kroglo sem postrelil precej prašičev, nobeden dobro zadet ni šel prav daleč. Tudi jelena sem uplenil s tem, šel je 50m. Ta kombinacija, kot jo uporabljam, ne dela velikih podplutb, zato ju tudi uporabljam. S ceno se pa ne obremenjujem, saj s tem ne streljam za šport v tarčo, zato letno tudi ne porabim toliko streliva, da bi se mi splačalo tu šparati.

rtvcokan
20. February 2008, 14:48
kako se ti pa odnese na lisicah,kajti jaz sem imel in še imam normo vulkan 11g in sem zelo zadovljen znjo ,vendar pa tudi dost lisic strljam ,pa je problem, odvisen od lege zadetka včasih mi jo napol odpre ,zdaj sem si pa kupili rws ID CLASSIC 11,5g pa bom videl seveda se pogovarjamo v kalibru 7*64,
menim da je malo bolj trda id classic

mugo
22. February 2008, 08:20
V takem kalibru ti po moje lisice ne pretrga edino polno oplaščena krogla. Jaz se strelu na lisico s kroglo izogibam, razen z malokalibersko. samo eno sem uplenil s TIG, pa jo je kar dobro odprlo.

zlatorog
3. June 2009, 20:15
Zanima me iz katerega materiala je plašček pri krogli, ali je res zelo trd in neprijazen cevi. LP

muzikant
4. June 2009, 08:50
Svinec je obdan z niklanim jeklenim plaščem, iz izkušenj ni neprijazen do cevi.

denis jež
4. June 2009, 11:19
Živjo
Mogoče res ni cevi prijazen ampak kolikor nabojev boš v svoji lovski karieri postrelil ne boj se nič bo zdržala puška. Drugače jih nebi delali.
lp

detel
4. June 2009, 12:31
Svinec je obdan z niklanim jeklenim plaščem, iz izkušenj ni neprijazen do cevi.

A je to tombak ?

miš93
4. June 2009, 12:36
Ne to ni tombak - tombak je zmes bakra in cinka - cca. Cu 90% Zn 10% - lahko je več enega ali drugega - če je več bakra je bolj rdečkast in mehkejši, če je več cinka pa bolj zlatkast in trši. Nikelj zgleda srebrn.