PDA

View Full Version : 8x57IS natančno strelivo



janez valentic
5. February 2008, 17:24
Kaj je po vaših izkušnjah najbolj natančno tovarniško strelivo v kalibru 8x57JS?

kuje
5. February 2008, 21:51
Geco tm je zelo precizno.Vsaj iz prijatlove puške!

wolf1
5. February 2008, 23:11
Streljam Geco pakiranje po 50 kosov, zelo zelo natančno...:icon_confused:

zajec
6. February 2008, 07:52
Wolfi vemo kako natančno ,pol metra gor pol metra dol!:icon_lol:

dolgin
6. February 2008, 08:37
PPU FMJ krogla (vojaške)! Sem dobil eno škatlo in je najbol preciznaod vse municije! Sicer pa je S&B SPCE tudi kar natančen, zelo dobro pa se mi obnese sedaj tudi Federal SP !
lp

wolf1
6. February 2008, 09:24
Ja včasih se je dobilo vojaške metke 7.9mm, ki so tudi v mauzerju delali vredu, samo niso imeli rdečo barvo okrog netilke ampak so bila vijočalsta barva (snajperski metki za M-76), drugačni tulci, drugačne krogle in drugačen smodnik.Uelo natančna municija za na tarčo.

capra ibex
6. February 2008, 10:16
Oj wolf ali slučajno veš kaj pomeni zelena netilka pri 7,9mm?
Jaz imam namreč ene 100 kom vsake barve. Od leta 1949 pa do 1986.
Samo oni prav ta stari majo tolk trde netilke da le vsak ta drugi vžge, po šusu moraš pa še ene dve uri cev pucat k je tolk zamazana.:icon_lol:

wolf1
6. February 2008, 10:22
Oj wolf ali slučajno veš kaj pomeni zelena netilka pri 7,9mm?
Jaz imam namreč ene 100 kom vsake barve. Od leta 1949 pa do 1986.
Samo oni prav ta stari majo tolk trde netilke da le vsak ta drugi vžge, po šusu moraš pa še ene dve uri cev pucat k je tolk zamazana.:icon_lol:

Se pozanimam in ti sporočim, samo ne dajaj metkov noter, ki majo neke sive tulce in so z nečim premazani, jaz jih nisem mogle dat ven. Pa pri starih metkih 40. 50 leta pazite, ker meni je enga odprlo pri dnu tulca podolgem za 1 cm, dobro da sem mel očala gor, če ne adijo oči :icon_twisted:

ZR7
6. February 2008, 10:34
..., samo ne dajaj metkov noter, ki majo neke sive tulce in so z nečim premazani, jaz jih nisem mogle dat ven. ...

Pa butnejo tudi pošteno. Mislim da gre za protioklepno zadevo in res je potem malo težje odpreti zaklep.:icon_twisted:

ZR7
6. February 2008, 10:36
Ali je kdo imel težave z vojaško municijo z rdeče obrobljeno netilko z leta 50?
Sva poskusila z znancem, pa ni hotel noben vžgati. Se mi zdi, da so netilke pregloboko. Ve kdo kaj več?

wolf1
6. February 2008, 11:19
Ali je kdo imel težave z vojaško municijo z rdeče obrobljeno netilko z leta 50?
Sva poskusila z znancem, pa ni hotel noben vžgati. Se mi zdi, da so netilke pregloboko. Ve kdo kaj več?

Rdeča netilka je mitraljesko strelivo za "šarca", meni kar dobro vžgejo, samo zasvinjajo cev za adijo glava. Čistim z tremi šusi z lovskimi naboji, nekaj spucajo ampak ne vse.

P.S:ZR7 ste jih probali kje na toplem met en čas, mogoče so prevlažni...

dolgin
6. February 2008, 11:56
Ej,jao fantje,ne ga srat s takimi patroni,ki so " vlažni" al pa so bili vlažni!!! Sam sem dobil municijo od enga starejšga lovca,prvi strel je bil OK,po drugem pa sem prvo mel ves obraz ošprican pol pa še puške nisem mogel odpret! No,ko mi je to ratal,sem komaj ven potegnil tulec,ki je bil počen takoj nad netilko,skozi netilko je bla kar luknja! Vprašam tega lovca,če so se mu kdaj zmočili,pa je rekel da ne,da pa je precej vlažno tam kjer jih je mel.....
No,jaz sem preostale patrone "podrl" in bil nemalo presenečen- pri vseh je bil smodnik sprijet v manjše "kepce",tako da bi se mi to zgodilo pri vsakem strelu!
Previdno!!!!

lp

ZR7
6. February 2008, 12:51
Res je dolgin. Patroni o katerih sem pisal so šli v uničenje. Razdiranje.
Se ni za igrat.:icon_sad:

JAKAJEŽ
6. February 2008, 14:15
Vojaške netilke so nekoliko globlje utisnjene,zato tudi vsaka ne vžge,ampak to se da popraviti stem,da se poglobi igla in ni nobenega problema več-zadeva preverjena.
Glede nabojev,polnjeni so močneje,ker se jih je uporabljalo za puške in puškomitraljeze(povratni sunek).
Snajper je izredno precizen,tudi to je preverjeno.
Čiščenje pa je otezeno največ zaradi netilk (niso neoksid),zato sem nehal streljati z njimi.:icon_redface:

lp

davidson
10. February 2008, 23:19
PPU FMJ krogla (vojaške)z vijolično obrobo. Res super zadeva samo dobiš jih bolj težko-iz kakšnih starih ''arhivov''.
Zanimivo res-sem probal tudi madžarske vojaške patrone z jeklenim jedrom pa so tudi bili zadovoljivo natančni. Me že en čas žre kakšno prebojnost imajo-bo treba kakšno deblo prevrtat:icon_biggrin:

Franc
11. February 2008, 19:55
Pred leti sem testiral 12,7g RN RWS naboje,ki sem z njimi prebil 12mm debelo železno
plato.Z 8g Norma Jakt-Match,pa ni šlo skozi!

janko
11. February 2008, 20:30
Franc, to da bi z lovsko kroglo prebil 12 mm debelo železno pločevino ne verjamem. V času bivše Juge sem kot vojak streljal z protiavionskim ameriškim mitraljezom ( PAM) kal. 12,7 mm v oklepni transporter ki ima 12 mm debel oklep. Prestrelitev oklepa je bila možna samo s pancirno kroglo ( jeklena krogla oblečena v tombak) in to samo pod pogojem da je kot pri zadetku bil od 80-100 stopinj, vse drugo se je odbijalo. Primerjati 12,7 mm z 8 mm in to po moči, hitrosti, energiji- nemogoče, pa še z lovsko kroglo.

rws
11. February 2008, 23:40
glede prebojnosti je največ odvisno od tipa krogle
vem pa, da so pred leti oče in še nekaj lovcev streljali skozi železno plato,ne vem koliko mm debelo.streljali so z 7x64 in .243win,težko verjeti,ampak 7x64 te plate ni prebila, 243 pa,ne vem pa kakšna krogla je bila pri 7x64 in kakšna pri 243win,vem pa da sta obe bili lovski......zanimivo kajne:icon_wink:

ZR7
12. February 2008, 08:50
Khmmmm. 8X57IS!!:icon_twisted:

kudu
12. February 2008, 09:15
Večina mojih kolegov, kateri so precej streljali z vojaškimi naboji je že zamenjala cev na puški. Tudi to je zanimivo:icon_wink:

JAKAJEŽ
12. February 2008, 13:09
Čiščenje - Kudu -čiščenje:icon_exclaim::icon_exclaim:

lp

Franc
12. February 2008, 23:00
Janko,lahko verjameš,bila je lovska krogla,sprobaj sam pa boš videl!
Bom slikal in ob prilki priložim sliko!

pumpa
12. February 2008, 23:46
vaš naša ruda za izdelavo železa je bolj mehka janko. je pa tud men povedal tako da 100%drži.

ZR7
13. February 2008, 08:24
Vojaški oklep je verjetno iz drugačnega materiala kot običajna železna pločevina. Zna biti tu tista razlika, ki je v enem primeru omogočila prebitje, v drugem pa ne.
No, konec koncev, divjad ne nosi oklepov.:icon_twisted:

zlatorog
13. February 2008, 08:57
Nekateri d. prašiči ga nosijo ( oklep).:icon_lol:

capra ibex
13. February 2008, 11:34
Vojaški oklep je verjetno iz drugačnega materiala kot običajna železna pločevina. Zna biti tu tista razlika, ki je v enem primeru omogočila prebitje, v drugem pa ne.
:

Točno tako. Legirni dodatki v pločevini krepko spremenijo njeno trdnost in s tem povezano prebojnost.
Skozi aluminjasto bi šel še flobrert:icon_wink:

lunj
13. February 2008, 23:08
Tud vsak aluminij ni aluminij, če smo že pri predmetu gradiva.:icon_study::icon_study:

capra ibex
14. February 2008, 08:33
Tudi to je res:icon_biggrin: