PDA

View Full Version : Prodaja hiše v Ljubljani - sedež LZS



solzica
27. January 2008, 18:55
Ali morda ve kdo kaj o tem???

Lep pozdrav!

rock&roll
29. January 2008, 17:03
O tem se je govorilo že pred leti. Do sedaj je bilo stališče, da če bi bila prodaja in nakup nove lokacije bolj ekonomična od temeljite prenove, bi bilo potrebno povprašati lovce, kaj mislijo o tem, saj so lovci zbirali denar za nakup te hiše. Mislim, da brez podpore večine lovcev ne bo nihče prodal te hiše.

dolgin
29. January 2008, 17:17
Govori se res že zelo dolgo,samo pojma nimam zakaj prodajati konja ki "dobiva na vrednosti"! Mislim da bi se jo bolj splačalo obnoviti, finance bi dobil z višjo članarino za LZS po članu in je to to!!!

lp

Ganges
29. January 2008, 17:49
Dolgin po eni strani imaš prav, po drugi pa je to stavba take velikosti, na taki lokaciji in take vrednosti, ki je mogoče ne potrebujemo. Za denar, ki bi bil iztržen s prodajo take stavbe na tej lokaciji bi lahko postavili pravi dvorec (ki pa tudi ni potreben) kje bolj na obrobju, nekoliko bolj v naravi. Nekateri podpirajo to, da je lokacija v centru mesta, mogoče pa ni potrebno. Tega ne vem, samo na glas razmišljam :icon_biggrin: in trenutno nisem na nobeni strani - ne za prodajo, ne proti prodaji. Če pa že pride do tega pa se mora predstaviti načrt kaj naprej in pa seveda zadnja beseda mora biti beseda članstva.

lp

ZR7
30. January 2008, 07:34
Tudi nekatere preigravane variante so zanimive. Ker velja rek "sto ljudi sto čudi" tudi za lovce, upam na predstavitev te tematike preden se bo o njej odločalo.
In kot pravi Rock&Roll, lovci imajo zaradi lastnih prispevkov za obstoječo zgradbo tudi pravico do mnenja in vpliva na odločanje.

Torej počakajmo na nadaljne informacije. Trenutno to ni najbolj vroča tema.

rock&roll
30. January 2008, 11:43
V celoti se strinjam z Gangesom. Problem sedanje vile je v tem, da nima prostora za malo večje sestanke, kljub ne malo m2 ki jih premore. Ni tudi kje parkirati, še slabše bo ko bo zraven zgrajena nova stoplnica. Skratka nekje blizu obvoznice bi bila prava lokacija za nas in seveda ustrezni in primerni prostori. Vendar naj o tem spregovorijo in odločijo lovci.

dolgin
30. January 2008, 13:43
Jaz bi naredil drugače! Hišo bi prenovil,preuredil prostore v kake pisarne al pa kej podobnga in jih oddajal! Tako si verjetno kaj kmalu lahko pokriješ stroške predelave,stroške vzdrževanja.......

lp

Ganges
30. January 2008, 14:27
Jaz bi naredil drugače! Hišo bi prenovil,preuredil prostore v kake pisarne al pa kej podobnga in jih oddajal! Tako si verjetno kaj kmalu lahko pokriješ stroške predelave,stroške vzdrževanja.......

lp

Tudi ni slab predlog, saj bi tako lahko kar nekaj časa vlekel najemnine. Ampak s tem mi izgubimo svoje prostore, nimamo pa kapitala, da bi zgradili nove, saj bi dohodek od najemnine potekal postopoma. Edino s kreditom, ki bi se odplačeval od najemnine bi bilo možno.

lp

dolgin
30. January 2008, 15:04
Ne bi izgubl prostorov,ker bi zdejšnjo stavbo preuredil in bi blo več prostorov,recimo da bi meli tud kako konferenčno sobo in si zmagal!
Za € bi naredil pač tako,da bi recimo povečal prispevek po članu za 30 € , to ti vrže 660000 €! Ni banke,k bi ti dala tolk casha na enkrat! Za ta denar bi pa tud že kar nekaj naredil,a? Je pa res,da bi se s tem moralo s tem strinjati celotno članstvo, oziroma vsaj večina!!! No ja,pa to je sam ideja...........

Ganges
30. January 2008, 15:09
A tako si mislil. Sem mislil, da govoriš o tem, da bi prostore v stavbi dali trajno v najem za poslovne prostore (pisarne,...).

Ti pa povem, da je večini članstva še to težko dati (40 EUR) in če bi jim predlagali, da se to zaradi stavbe v Ljubljani, ki je večina niti še nikoli ni videla poveča za 100% ali podobno bi bil pravi vik in krik.

lp

dolgin
30. January 2008, 16:11
Ja sej,to je tist!!!
Ampak nekej podobnega bi blo smiselno stuhtat,sploh glede na to,da je Zveza uzakonjena!

janez valentic
13. June 2008, 12:30
Od koga pa so lovci to stavbo odkupili?

solzica
6. February 2009, 07:36
Pozdrav!

Včeraj sem prejel revijo Lovec. V njej sem zasledil, da se je sedanje vodstvo LZS odločilo, da se vila Zlatorog v Ljubljani NE PRODA.
Čestitam, za takšno odločitev.

lp!

ZR7
6. February 2009, 07:51
V tem okviru je tudi zanimiva zgodba z gostinskim lokalom v stavbi.
Najemnik ni pripravljen plačati večje najemnine, razpis, ki je bil bolj interne narave (Lovec), pa ni prinesel novih interesantov.
Mogoče pa je bolj smiselno vse te prostore, ki se bi sprostili, (vključno s stanovanjem in prostori ribiške zveze) uporabiti za lastne namene.
Lokacija je pač odlična.
In spet je možno dalje razmišljato o oddaji celotne stavbe v najem in s tem plačevati drugje na manj eminentni lokaciji še primernejše prostore, oz. graditi.

Vsekakor zanimiva zgodba, ki jo bomo še spremljali. Držim pesti, da bodo odločitve prave.

solzica
6. February 2009, 09:38
ZR7:
Kod sem prebral tvoj post se zavzemaš za prodajo oz., da se da vila v najem.

Žal moje mnenje je da se nikakor ne sme odprodati.

Ker slabo poznam zgodovine te vile, bi bilo mogoče interesantno obelodaniti tudi to plat te vile.
Sigurno so ljudje, ki poznajo to zgodovino !!!

pozdrav!

teohafy
6. February 2009, 10:09
A ste tisti, ki nasprotujete prodaji, že kdaj bili v tej vili?

main757
6. February 2009, 10:27
Bil sem že večkrat v tej vili spodaj je Zavod za ribištvo, v prvem nadstropju pa Lovska zveza. Lokacija je odlična, sem tudi proti prodaji. Notranjost je starejšega letnika, vendar je še vedno uporabna. Nisem še prebral novega lovca, vendar podpiram odločitev o neprodaji.

ZR7
6. February 2009, 10:41
... spodaj je Zavod za ribištvo, v prvem nadstropju pa Lovska zveza. ...

Ko sem bil pred dnevi tam, je bilo na vratih obvestilo, da imajo ribiči nove prostore drugje. O gostinskem lokalu je možno brati med dokumenti zveze.
Neki zapleti so ali so bili s Kržetovim stanovanjem v tej zgradbi. Točna zgodovina in sedanjost tega problema mi ni znana.

Tako, da izgleda, se v stavbi pojavlja možnost uporabe več prostora.

Nedvomno je lokacija eminentna in vredna. Ali jo sedaj kot tako uporabljati ali pa dati v najem in za drago najemnino nekje drugje graditi novo ali imeti v najemu drugo, večjo, boljšo, je pa stvar resnega razmisleka.

In ne, Solzica, nisem se izrekel za prodajo.
Izrekel sem se za najboljšo rešitev. Ali bo to najem ali nadaljne delovanje v tej hiši, ki je nedvomno potrebna prenove, pa je potrebno izračunati.
Za prodajo pa tudi jaz čisto laično dvomim, da bi bila najustreznejša in najdonosnejša rešitev, sploh če gledamo daljnoročno.

LP

Lectograjski
6. February 2009, 10:59
Za samo delovanje LZS bi bilo vsekakor bolje, da bi bile pisarne na lažje dostopni lokaciji z možnostjo parkiranja.
Oddaja hiše v najem se mi zdi ta trenutek najboljša odločitev. Seveda pa je nujno, da ta posel kot dobri gospodarji vodijo strokovni ljudje. Potrebna bo transparentnost, preglednost in ne oddaja za vsako ceno.

fazan
14. February 2009, 09:36
Pre nedavnim sem bil v tej stavbi. Za nas kateri prhajamo od drugod skoraj ni možnosti parkiranja, kar pomeni da bi bila lokacija izven mesta boljša. Graditi novo stavbo z povečanjem naše članarine:icon_evil:enktrat pa po novem lastninjenje:icon_redface:upam da se bomo o tem kaj vprašali tudi mi navadni smrtniki

ZR7
14. February 2009, 20:11
Fazan, mislim, da se še kako zavedajo, da na račun članarin ne gre reševati tega problema. Čeprav po drugi strani, zakaj ne bi doprimogli tak kot so pred leti naši predhodniki, ki so s svojimi prispevki omogočili nakup. Seveda, če bi računica kazala. da bomo s tem kaj pridobili.
Je pa verjetno, da bi se dalo obnovljeno vilo na tej elitni lokaciji tako dobro oddajati, da bi bilo možno s tem denarjem iti v nakup nove hiše drugje.
A kot rečeno, naj usposobljeni to premislijo, potem bomo pa že zvedeli kaj in kako.

Kar se tiče parkiranja, parkirna hiša ni daleč. Se je pa seveda potrebno počasi navaditi, da nas povsod ne more čakati brezplačno parkirišče. In resnici na ljubo, nimamo ravno vsak dan opravkov tam, kajne?!

tica
14. February 2009, 22:31
Seveda, če bi računica kazala. da bomo s tem kaj pridobili. Je pa verjetno, da bi se dalo obnovljeno vilo na tej elitni lokaciji tako dobro oddajati, da bi bilo možno s tem denarjem iti v nakup nove hiše drugje.
A kot rečeno, naj usposobljeni to premislijo, potem bomo pa že zvedeli kaj in kako.

To razmišljanje si je dobro zapomniti.

tica
16. February 2009, 19:53
Na spletni strani LZS - dokumenti za člane, je objavljeno zanimivo gradivo

http://www.lovska-zveza.si/dokumenti/Stavba%20Vrhnika.pdf

Brakir
16. February 2009, 20:19
Hmmmmm po mojem mnenju ugodna rešitev in ker poznam stavbo "v živo" lahko samo potrdim besede pisca!

main757
16. February 2009, 21:39
Jaz sem pa proti oddaji in prodaji vile Zlatorog. Koliko pa je obiskovalcev, da rabimo ogromen parkirni prostor? Vedno, ko sem na LZS sem sam in edini od obiskovalcev.

Brakir
16. February 2009, 22:01
Tudi sam sem proti prodaji sem pa za oddajanje prostorov!

ZR7
17. February 2009, 08:08
No, pa sem izgleda pravo trofnil.:icon_biggrin:
Na Vrhniki bi imeli lepo obnovljeno stavbo z lovsko zgodovino, dovolj prostora za marsikatero dejavnost in verjetno mnogo ceneje kot v Ljubljani, kjer verjamem, da obstaja možnost dobrega zaslužka z oddajo.
Dostopnost za obiskovalce izven Ljubljane je še lažja, saj je hiša le dober pljunek od izvoza avtoceste, parkirišča so.
Po mojem, super možnost, ki je ni za izpustiti, če se bo le računsko vse izšlo.
Verjetno bo dražba, kajne?

Na straneh smo tudi podali vsebino Grahovega mnenja: http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=564&Itemid=53

main757
17. February 2009, 09:49
Po slikah sodeč je Hribarjeva domačija šest krat prevelika za LZS. Za kakšnekoli druge dejavnosti je v Zlatorogu dovolj prostora. Naj se vila Zlatorog lepo obnovi, spodnji prostori (ex.RZS) in stanovanje (bkrže) naj se oddajo po tržni ceni v najem, če se že morajo.

ZR7
17. February 2009, 10:02
Po slikah sodeč je Hribarjeva domačija šest krat prevelika za LZS. Za kakšnekoli druge dejavnosti je v Zlatorogu dovolj prostora. Naj se vila Zlatorog lepo obnovi, spodnji prostori (ex.RZS) in stanovanje (bkrže) naj se oddajo po tržni ceni v najem, če se že morajo.

Ali se hiši dr. Lovrenčiča reče Hribarjeva domačija?

Po tvojem naj LZS vrže stran dobro priložnost za kvalitetne in lahko dostopne prostore in še priložnost za zaslužek z oddajo hiše v Ljubljani?
Upam, da nisi med tistimi, ki so jambrali nad povišano članarino!

Prevelika za LZS? Dvomim. Predvsem pa sem prepričan, da je kvečjemu zadostna ali celo premajhna za vse dejavnosti, ki bi jih LZS lahko in bo morala izvajati. Najsi gre za razna usposabljanja, sestanke ali kulturna delovanja.
Pričakujem, da bo v teh prostorih vsaj informacijsko središče LZS s sodobno opremljeno predavalnico in učilnico za namene Lisjaka in internetno komunikacijo lovcev širom Slovenije.
Lokacija je več kot primerna za vse lovske družine in njihove člane z območja osrednje in notranjske regije. Za vse ostale pa primernejša kot sedanja in ob sedanji dograditvi avtocestnega omrežja lahko in hitro dostopna.

LZS je prevzela cel kup dejavnosti od ZLD-jev in dobila še mnoge obveznosti iz naslova lovskega zakona. Za vse to prostora ni preveč. Če pa že, se da pa tudi še kaj oddajati. Nepremičnine so donosne če znamo z njimi ravnati.
V presojo lovskega tovariša Graha pa sploh ne dvomim.

LP

main757
17. February 2009, 10:20
Op... res sem zamenjal lovskega veljaka.
Kakšna pa bi bila najemnina za oddajo vile?

main757
17. February 2009, 10:27
ZR7, še vedno me nisi prepričal, da je hiša na Vrhniki bolj primerna od sedanje vile.

Ganges
17. February 2009, 11:23
Bolj primerna ali ne. To je le en izmed razlogov. Prav gotovo pa je vsaj enako primerna kot vila Zlatorog, s tem, da je že adaptriana. Z nakupom novega objekta, bi lahko LZS organizirala mnogo več dejavnosti kot jih je do sedaj, saj so prostori večji in da parkirni prostori so zelo pomembni. Sedaj ni bilo veliko obiskovalcev, ker se nič posebnega ni dogajalo, če pa bi organizirali kakršen koli dogodek pa bi parkirni prostori prav vsem povzročali sive lase.

Kot glavni argument pa: zakaj ne izkoristiti priložnosti in kaj zaslužiti, ob tem pa si še pridobiti novo veliko nepremičnino. Nepremičnine vedno so in bodo vedno nekaj veljale. In če z oddajo ene lahko zaslužiš toliko, da kupiš drugo je z ekonomskega vidika odlična naložba. Tudi sam sem proti prodaji, z oddajo pa se strinjam.

lp

torro
17. February 2009, 11:44
Eno so želje, drugo so finance.
Nikjer ni govora koliko naj bi stala Lovrenčičeva hiša, kolikšni naj bi bili stroški prenove vile Zlatorog in po kakšni ceni se jo nato lahko da v najem.
Ko bodo znani ti podatki se bo lahko odločiti, bo vsebina mošnjička povedala.
Bi pa vsekakor hudo lepo imeti obe bajti.
LP

ZR7
17. February 2009, 13:25
ZR7, še vedno me nisi prepričal, da je hiša na Vrhniki bolj primerna od sedanje vile.

Enako. Oz. velja :icon_wink::icon_lol:obratno.

Veper
17. February 2009, 13:32
En parkirni prostor v Lj.ki se prodaja zraven stanovanja v luksuzni četrti stane 18000 e pa ni varovan z ograjo. Torej z 25 parkirnimi prostori pa čeprav na Vrhniki pridobimo ravno 450000e potem pa razmišljajte kakor koli. Meni bi vsekakor bolj ustrezala lokacija na Vrhniki pa četudi se vilo Zlatorog proda. Adaptacija bo stala ogromne denarje in zaradi tega se bo iskalo najugodnejše izvajalce ki pa po pravilu niso kvalitetni in se ponavadi stvari končajo na sodišču ki bo zopet drago. Ljudje božji obe stavbi sta zaznamovani z Lovrenčičem in sta tako v smislu lovske tradicije enakovredni samoi da je ta na Vrhniki tudi uporabna medtem ko je vila Zlatorog preživela svoje čase in njena lega v prestolnici je izgubila prestižni pomen. Prodajmo Zlatoroga in si kupimo uporabne in prav tako lepe prostore stran od velemestnega vrveža in živčnosti ljudi. Ljudje ki so čustveno navezani na Zlatoroga pa naj sežejo v žep in ga kupijo če želijo sem prepričan da bo dovolj drag ,da bo po tem ko bomo plačali Lovrenčičevo domačijo še veliko ostalo za sodobno opremo in še kaj v novem "general štabu"

vest
17. February 2009, 13:39
En parkirni prostor v Lj.ki se prodaja zraven stanovanja v luksuzni četrti stane 18000 e pa ni varovan z ograjo. Torej z 25 parkirnimi prostori pa čeprav na Vrhniki pridobimo ravno 450000e potem pa razmišljajte kakor koli. Meni bi vsekakor bolj ustrezala lokacija na Vrhniki pa četudi se vilo Zlatorog proda. Adaptacija bo stala ogromne denarje in zaradi tega se bo iskalo najugodnejše izvajalce ki pa po pravilu niso kvalitetni in se ponavadi stvari končajo na sodišču ki bo zopet drago. Ljudje božji obe stavbi sta zaznamovani z Lovrenčičem in sta tako v smislu lovske tradicije enakovredni samoi da je ta na Vrhniki tudi uporabna medtem ko je vila Zlatorog preživela svoje čase in njena lega v prestolnici je izgubila prestižni pomen. Prodajmo Zlatoroga in si kupimo uporabne in prav tako lepe prostore stran od velemestnega vrveža in živčnosti ljudi. Ljudje ki so čustveno navezani na Zlatoroga pa naj sežejo v žep in ga kupijo če želijo sem prepričan da bo dovolj drag ,da bo po tem ko bomo plačali Lovrenčičevo domačijo še veliko ostalo za sodobno opremo in še kaj v novem "general štabu"

Moj podpis pod ta post.

main757
17. February 2009, 14:00
Koliko bi stala hiša na Vrhniki?
Koliko bi stalo ogrevanje 400 kvadratov?
Kakšne so dejavnosti, ki jih je LZS prejela od ZLD?
Koliko bi LZS pokasirala na mesec z oddajo vile Zlatorog?

ZR7
17. February 2009, 14:10
Koliko bi stala hiša na Vrhniki?
Koliko bi stalo ogrevanje 400 kvadratov?
Kakšne so dejavnosti, ki jih je LZS prejela od ZLD?
Koliko bi LZS pokasirala na mesec z oddajo vile Zlatorog?

S tem pa malo prehitevamo. Nekateri podatki so sicer znani. več pa bo znano kot si lahko prebral iz Grahovega poročila, po naslednji seji UO, če bo tema uvrščena na dnevni red.
Zaenkrat le toliko, da iz oči strokovnjakov izgleda predlagan način finančno najugodnejši.

springer
17. February 2009, 14:40
Če bi lahko izbiral, bi sedež LZS raje videl v Vrhniki, kot pa v centru Ljubljane, par km po avtocest več, brez gužve, množice semaforjev in brez strahu pred pajki in lisicami.

Lokacija je zanimiva tudi v povezavi z muzejem v Bistri. Lahko bi si opremili zanimiv informacijski center, ki bi ga verjetno obiskali mnogi, ki si ogledajo lovsko zbirko v TMS.

tica
17. February 2009, 21:19
Informacija, ki jo je podal predsednik gospodarsko finačne komisije UO LZS, je šele razmišljanje, kako naprej. Ponudila se je priložnost o alternativni lokaciji, ki je ugodnejša in lahko dostopna, saj nas avtocesta pripelje dobesedno pred prag. Prvi pogovori in prve inforamcije bodo na razpolago v ponedeljek, ko ima sejo UO prav v tej zgradbi.
O financah še ni bilo govora, vsekakor pa je zadeva ugodna v povezavi z oddajo vile na Župančičevi. Nisem še slišal besede o prodaji, le o oddajanju v najem in lokacija sedanjega sedeža LZS je na naj elitnejši lokaciji. Znan je podatek, da je bila lokacija s stavbo ocenjena na dobrih 7 mio €, zanimanje za najem pa je prisotno že ves čas.
Če in ko pade odločitev, pa je potreben tudi sklep občnega zbora (tako je zapisano v pravilih LZS) in do takrat bo argumentov za odločanje dovolj, vsekakor tudi informacij.

Krpan
18. February 2009, 06:05
Zlatoroga v najem, iz najemnine, pa se mora financirati kredit za Lovrenčičevo hišo na Vrhniki. Prihaja ugoden čas za nakupe nepremičnin. Za prodajo pa je šel že mino.
Če hočemo reden denar za najemnino bi bilo potrebno hišo oddati v najem za ambasado, kateri od držav. Tam so gotove pare.

tica
24. February 2009, 21:17
V ponedeljek je imel UO LZS sejo prav v Lavrenčičevi stavbi na Vrhniki. Člani so si lahko ogledali veličasten in dobro vzdrževan objekt, dodatno je podal informacije še predstavnik prodajalca. Okrog 800 m2 površine v dveh etažah, lep kos zemljišča in parkirna mesta ob objektu. Na sami seji je bila podana obrazložitev o možnostih za nakup te stavbe, o razmišljanjih oddajanja Župančičeve v najem znanemu najemniku in prednostih preselitve sedeža in strokovnih služb na Vrhniko. Vendar najpomembnejšega, o ceni objekta, še ni nič znanega, cenilec bo svoje delo opravil do konca tega tedna.
UO je sprejel stališče, da se z aktivnostmi nadaljuje, za kar je zadolžen predsednik finančne komisije, o postopkih in nadaljnjih ukrepih pa bo UO seznanjen sproti.
Po moji oceni bo pot do odločitve še dolga, kajti tudi postopki o odločitvi nakupa objekta so vezani na sklep občnega zbora LZS. Dajmo času čas in odgovornim čas za sprejemanje optimalnih odločitev.

jazbec
29. June 2009, 17:34
V Financah je danes pisalo, da bo licitacija za Lavrenčičevo stavbo na Vrhniki 7. avgusta, izklicna cena pa je 962660 evrov