PDA

View Full Version : Zastava M70 karabin



Deerhunter
16. January 2008, 22:23
Moj oče je imel precej let to karabinko, kupil jo je še pred vojno 91. Vedno jo je kar pohvalil, nekaj v stilu, da je karabin M70 med lovskimi puškami enako kot kalašnikov med avtomatskimi. Poceni, kvalitetna in zanesljiva. Mene pa zanima ali so danes te puške iz Zastave še vedno izdelane na isti ravni kvalitete kot včasih ali pa so s puškami zdajšnje proizvodnje kakšne težave.

andrej win
16. January 2008, 22:46
Pri tej puski me moti le naprozilo..Kvaliteta se verjetno ni spremenila..mogoce,ampak na slabse sigurno ne!
Cev na zastavi je bila vedno med boljsimi..mislim da je za tak denar (kot nekateri pravijo za bushnelle) to,to..

pa se nekaj sem opazil..pri nas si je pripravnik nabavil taksno "masino" v .308,sicer nevem kater model (al je samo eden?),in ima previsoko licnico,zako da je na mehanske merke zelo tezko clovesko pomeriti..ce si montiras pa optiko,je pa potem boljse.. tako da nevem,ali je to + ali -?

lp,a

mišica
16. January 2008, 22:57
Pri Zastavinih puškah si "moraš" tako in tako dat obdelat kopito ali dati delat novega.:icon_wink:

Deerhunter
16. January 2008, 22:58
Ja cevi vsi hvalijo. Samo če ni to le "nekdanji sloves".

Kakšno pa je naprožilo?

andrej win
16. January 2008, 23:09
dva "petelinca"??..to me moti. sem se glih par dni nazaj smejal do solz,ko mi je stric razlagal,kako je jagal kapitalca..srnjaka..

se on tak lepo pelje z avtom in za cesto opazi tega lepotca..hitr skoci iz avta,za seboj potegna zastavo, vmes ko to vn vlece je hotu pa se "sneler" pritisnat, je bil pa tisti sneler prvi petelinc..in si je dec lepo havbo na avti prestrelil! no,potem tudi "lepotca" ni bilo nikoli vec tam:icon_lol::icon_lol:
drugac pa..kak se navadis,moj kolega pa ze 15 let sam s tem jaga,ne zamenja za nic..

mišica
16. January 2008, 23:11
Ja prostor med petelini je bolj za salonske prstke namenjen ja, tako da je marsikateri vkradil Timneyevo naprožilo.

lunj
16. January 2008, 23:19
Sem lani kupil nov karabin M70 (samo železje), ki ima original Francosko naprožilo z enin petelinom, dal naredit novo kopito in je zadeva super.:icon_wink:

ben1
17. January 2008, 08:26
Tud jaz sem si lansko leto kupil novo Zastavo M70 kaliber 308W mislim da je bla cena okol 535evrov. Kopito pa sem dal stanšat ker se mi je zdel preglomazen tako da je zdaj prov fletna puška.
Drugač ma pa Ancelj v Novem Mestu samo cev in mehanizem kopito pa lahko daš naredit po meri in željah.

janez valentic
17. January 2008, 12:17
JAz imam M70 letnik izdelave nekje okoli 1980.
Prožilni mehanizem z nemškim naprožilom sem zamenjal s Timney-jevim direktnim s stransko varovalko (deli ca.100 EUR) in moram priznati da je izjemno dober.
Dobiti se pa da tudi novo puško s tovarniškim direktnim sprožilcem, ki je menda tudi uporaben.

teohafy
17. January 2008, 15:54
Jaz in še kakšnih 40 naših jagrov imamo M70, večina z nemškim naprožilom, ko se enkrat navadiš in če jagaš po etičnem kodeksu, potem ni nevarnosti za razne haube na avtomobilih in pobeglih kapitalcev:icon_twisted:

orlova6
17. January 2008, 17:27
Bravo teohafy, tudi orlova6 je med vami 40-imi, ki ima tako risanico s takim nemškim naprožilom, pa do sedaj ni bilo nikjer drugje luknje kot tam kjer pač mora biti.
Sem z njo več kot zadovoljen, in če si bom nabavil drugo bo to spet zastava.

Tine
8. January 2009, 00:31
Mogoče kdo ve, če v Zastavi delajo tudi mehanizem za levičarje?

Hvala za odgovor.

mišica
8. January 2009, 00:42
Delajo, samo pravijo, da je kar nekaj časa za čakat. :icon_sad:

Tine
8. January 2009, 00:44
Delajo, samo pravijo, da je kar nekaj časa za čakat. :icon_sad:

:icon_cry:

De_Tomaso
19. October 2009, 00:19
Ve kdo slučajno kje dobiti kakšno weaver dvodelno ali enodelno bazo za zastavino karabinko v kalibru .223? Modela ne vem, je pa puška popolnoma nova.

De_Tomaso
19. October 2009, 00:20
Sem se očitno zmotil pri temi, gre za M85 karabinko.