PDA

View Full Version : Benelli Argo



zlatorog
11. January 2008, 22:28
Polavtomatske risanice so mi že dalj časa všeč in ko sem nedolgo nazaj imel priložnost preizkusiti Benelli Argo v praksi, me je navdušil, tako da sem se odločil da ga nabavim. Razmišljam pa o kalibru 30-06 ali 308Win. Zanimajo me vaše izkušnje s to puško. LP

dolgin
12. January 2008, 12:18
Tudi sam sem jo imel priložnost preizkusiti v lanski sezoni,opremljena z Zeissovim širokokotnim daljnogledom,kaliber .308!
Mnenje: super zadevca,odlično "vodljiva",v tem kalibru odsun neznaten,tako da ti pri več zaporednih strelih to ne dela problemov pri ponovnem merjenju! Verjetno je zadeva nekoliko nerodnejša pri močnejšem 30.06,vendar je po mojem mnenju to stvar navade in treninga! Po izjavi lastnika te puške je tudi zelo zanesljiva,dela brezhibno! Tudi brez optike je sila uporabna,saj ima muho izredno dobro narejeno,bi rekel,da kar "pade" k licu na pravo mesto!
Po moje je puška vredna denarja!

lp

Ganges
12. January 2008, 12:29
Odlična puška in tudi lično narejena. Kot je rekel dolgin so merki fantastični saj kar sami padejo tako kot treba in odlično so vidni. Kolega jo ima v kalibru 9,3x62 kar se mi zdi odličen kaliber za pogone in težjo divjad, čemu je ta puška tudi namenjena. Gor ima montiran daljnogled 6x42 in pa optično piko. Kaliber pri polavtomatskem orožju tudi ni problem, ker povratni zaklep pobere dobršen del odsuna, tako da v vsakem primeru manj "sune" kot klasičen karabin.

lp

zlatorog
12. January 2008, 13:31
Sam sem jo preizkusil v cal. 30-06, pa se mi zdi odsun manjši kot pri moji Tikki v cal. 308 win. Drugače se tudi meni mehanski merki zelo dopadejo ker se da hitro in natančno ustrelit. Se pa bolj nagibam k cal. 30-06, kot pa 308Win ker malo rezerve ne škodi.:icon_wink:

0723Kukov
12. January 2008, 20:53
Imam Benelia 9,3x62 in sem ga že nakajkrat uporabil na pogonih. Za ta kaliber odsun ni prevelik v primeru z CZ 7x64.
Ce ne predeluješ nabojnika ne bos imel problemov z zastoji.
Drugace pa je puska lična in kakovostna saj je beneli znan po polavtomatskih šibrenicah!

lp

jvpv
19. September 2013, 22:43
A je kakšen zastopnik za Beneli v Slo? Lahko na ZS da ne delamo reklame. (rabi kolega)

alojz1
19. September 2013, 22:57
Se pa bolj nagibam k cal. 30-06, kot pa 308Win ker malo rezerve ne škodi.:icon_wink:
Mislim, da ima 20" dolgo cev. In pri tej dolžini je krogla iz 308 hitrejša kot iz 30-06.

jvpv
20. September 2013, 09:28
A je kakšen zastopnik za Beneli v Slo? Lahko na ZS da ne delamo reklame. (rabi kolega)

Hvala. :icon_wink:

Fuchs
20. September 2013, 17:12
Tu jaz se spogledujem z Benelijem
Kolebam med 308 in 30-06
oba kalibra polnim sam....zato sem v dilemi.

želim puško kjer je odsun čim manjši, toda učinek na pujsih zadovoljiv. Mislim da tud z 308 vsak pujsek ob zadetku počepne...

pri slabih strelih pa ne glede na kaliber imaš vedno "težave"....:whistle:

Ne glede na odločitev on kalibru, pa bom polnil z Lapua mega 200 gr , oziroma Los 155gr


prosim za vaše mnenje....

hvala:yea1:

detel
20. September 2013, 21:55
Oba kal. sta v redu. Nekateri se bojijo "brc" pri 30-06. Tega ni, je samo v glavah ...

Fuchs
21. September 2013, 02:22
Nekateri me strašijo, da je precejšnja izguba moči pri polavtomatih...in ,da je potem 308 premalo učinkovit...

koliko je resnice?
jaz mislim,da izguba zaradi plinov nemore biti prevelika oziroma opazna...

Fuchs
9. October 2013, 14:15
Kaj bolj svetujete za nakup:

Beneli agro ali Browing?
308 ali 30-06?

jagrBlaž
9. October 2013, 14:36
Kaj bolj svetujete za nakup:

Beneli agro ali Browing?
308 ali 30-06?

Browning cal. 308, ker pri 30-06 se je pri nekaterih puškah malo zatikalo, 308 cal. pa dela ko puška mora da dela.

Tomaž Ražman
9. October 2013, 14:36
Osebno bi vzel .30/06, kar se pa puške tiče, pa osebna izbira.

Lahko ti povem samo da bi izbral med Browningom in H&K slednjega, ker sem ga tudi imel. Kolega ima Browninga in je bil po nekaj letih uporabe grozen napram mojemu heklerju. Oba sva zganjala in puške niso imele pardona... Najbolj me je pri browningu motlo plastično kopito(imitacija lesa).

Z Benellijem pa nimam nikakršnih izkušenj.

jagrBlaž
9. October 2013, 14:39
Tud H&K je zelo dobra izbira ter oziroma gre za isto puško haenel RIFLE SLB2000+, pa seveda cal. 30-06

muzikant
9. October 2013, 14:54
Kaj bolj svetujete za nakup:

Beneli agro ali Browing?
308 ali 30-06?

Zakaj pa rabiš polavtomat ? Če za pogone na prašiče vsekakor 30-06, razen če nisi zelo dober strelec.

Browing ali Benelli sta zelo podobna po kvaliteti, mogoča ima Benelli boljše proženje.

Zastoji pri polavtomtih nastanejo izključno zaradi nekvalitetne municije, eventuelno zaradi tlačenje prevelikega števila nabojev v šaržer.


Tud H&K je zelo dobra izbira ter oziroma gre za isto puško haenel RIFLE SLB2000+, pa seveda cal. 30-06


Browning cal. 308, ker pri 30-06 se je pri nekaterih puškah malo zatikalo, 308 cal. pa dela ko puška mora da dela.

Odloči se zdaj če 308 ali 30-06.

detel
9. October 2013, 16:09
Oba sta v redu, za pogon raje 30 06.

www5
31. October 2017, 15:41
Na poti domov je Benelli Argo 30-06. Kaj svetujete piko Aimpoint ali kak širokokotni strelni dalnjogled ? Vaša mnenja in izkušnje. hvala

Deerhunter
31. October 2017, 21:48
O tem je bilo veliko govora, tukaj na forumu in po LDjih. Preizkušal sem oboje - oboje deluje. Je pa nekaj razlik. Na kratko povedano, bi piko priporočil za bolj gosto lovišče, kjer je večina strelov do 50 m, širokokotni daljnogled pa za bolj odprta lovišča, kjer so možni tudi daljši streli in pride prav malo povečave.
Pika ima neomejeno vidno polje, zato je res odlična za bližnje strele, ko priletijo blizu in je treba instinktivno ustreliti. Da se tudi malo dlje, vendar manjka povečava. Včasih je treba pred strelom oceniti, takrat je povečava nepogrešljiva. In boljši širokokotni imajo dejansko povečavo 1 in se jih da zelo učinkovito uporabljati tudi na blizu. Končna povečava pri modernih širokokotnih pa je tam od 5-6, kar je več kot dovolj tudi za dolge strele. Je pa daljnogled bistveno večji in težji kot pika. Če bi še enkrat izbiral, bi izbral širokokotni. Predvsem zaradi nekaterih terenov pri nas, ki so precej odprti in pa ker velikokrat pridem v situacijo, ko je pred strelom treba oceniti.
Oboje pa je odlično za namen pogonov in boljše kot kak velik neroden daljnogled s 50 lečo in večjo začetno povečavo.