PDA

View Full Version : 223 rem Risanice



zober
3. January 2008, 07:25
Lep pozdrav ma kdo pri nas kakšen cenik od teh lovskih risanic novih od firme zastava?

wolf1
3. January 2008, 10:23
Lep pozdrav ma kdo pri nas kakšen cenik od teh lovskih risanic novih od firme zastava?


Pozanimaj se pri Anclju v NM.

orlova6
3. January 2008, 10:48
Zober , popoldan , ko pridem iz službe ti pošljem originalen cenik iz Srbije, ki sem ga lani dobil, pa boš videl.

zober
5. January 2008, 09:34
Že dobil zaenkrat V Koptexu cena 525 eurov,še enkrat hvala orlova!

orlova6
5. January 2008, 14:40
Čestitam, a maš kake slike.

zober
17. January 2008, 08:31
Orlova jutri bojo tudi slice ko jo grem iskat!Ampak brez daljnogleda,to bomo še mal kasneje dal gor,pa tastaro 223 moram še prodat!

dolgin
5. February 2008, 09:50
A je že kdo v praksi preizkusil naboje Barnaul (ruski)? Jaz sem nekako dobil 5 nabojev,teža 3,24g, TM krogla ; pa je neslo vse v krog 1.5 cm! Tako da so kar precej natančni,so pa tudi zelo poceni (v A katalogu Jagd & SportSichen); po 5 € jih je 20 komadov!
A jih je že kgo sprobal na divjadi?

lp

zajec
5. February 2008, 10:51
Dej sprobaj pa javi!

gamsar
10. February 2008, 14:39
http://www.moj-album.com/slike/6827843/j3n7RoIUyGh_Gqbg.v.jpg

Zobrova puška, za več informacij pa se obrnite nanj.

zober
10. February 2008, 15:55
Evo moja ta nova pridobitev,zdej smo jo zrihtali,nese u nulo!Moj dobri lovski tovariš mi je namontiral še gumo,in na pištolski ročaj dodal jelenov rog!Za aljnogled mam pa Hawke6x42!Odlična vidljivost,se lahko primerja z mojim zeissom,ki ga imam na7mmrem¨!

Franc
11. February 2008, 19:59
Dober pogled,ter obilo strelskih užitkov,ti želim pri novi pridobitvi!

corvus
28. March 2008, 14:23
Sam uporabljam zastavino 223. Uporabljam strelivo RWS 3,6g. na češko municijo je nekako nisem uspel navaditi oz. nastreliti. Optika Bushnel 3-9x42. Z njo pobiram predvsem lisice in mladiče srnjadi. Predvsem mi je všeč ker je priročna in lahka, pa tudi dovolj precizna. sam sem z njo zodovoljen pa še zelo poceni sem jo dobil.

zober
12. June 2008, 15:36
Me zanima če kdo strelja z 223rem(zastava) Hinterberg naboje in kako se kaj obnesejo?Mam jih možnost dobiti ceneje cirka 60 kom!

janez valentic
12. June 2008, 15:57
Hirtenberger je pred časom naboje pod kalibrom .243 polnil z Nosler kroglami, ampak ni šlo za Partition (predelna stena) ampak Nosler Solid Base (običajen delno-oplaščen izstrelek). Tako da ni nujnu da Hirtenberger Nosler pomeni Partition, čeprav Nosler dela tudi Partition krogle v .224 Diametru (60gr).

ZR7
13. June 2008, 08:33
Zober, tole bo malo offtopics, a vseeno le v informacijo, ker gre verjetno za iste krogle.

Imel sem srečo dobiti Hinterberger municijo v cal. 222rem. Delno oplaščena krogla s svinčenim vrhom, podobna češki.
Izredno sem zadovoljen z balistiko in točnostjo. Je pa očitno hitrejša od čeha in ob zadetku srnjaka, ko sem malo zagrabil pleče je bilo kar konkretno podpluto. A to je itak vedno pri teh kalibrih. Pri strelu malenkost nazaj čez rebra bi posebne škode na mesu ne bilo.

Moram pa pripomniti, da gre za municijo iz stare zaloge, ki jo neki lovec ni več potreboval. S tovarno se je pa zadnja leta menda vse sorte dogajalo, tako da ...

JANEZ L
13. June 2008, 10:33
Lp!

Tudi to je malo offtopics, a vseeno v informacijo. Po mojih podatkih, najbrž točnih, gre Hirtenberger počasi, a zanesljivo "cugrunt".

Lovski zdravo
Janez L

janez valentic
13. June 2008, 10:46
Lp!

Tudi to je malo offtopics, a vseeno v informacijo. Po mojih podatkih, najbrž točnih, gre Hirtenberger počasi, a zanesljivo "cugrunt".

Lovski zdravo
Janez L

Odkar ga je kupil RUAG (RWS, GECO, Norma)- mislim da kaki 2 leti nazaj, ima resne možnosti da si opomore. Ima še vedno uporabno blagovno znamko in večinoma so uporabljali krogle(Nosler, Sierra), ki ne konkurirajo ostalim Ruagovim linijam .

JANEZ L
13. June 2008, 11:27
Lp!

Zopet offtopic, zadnjič na to temo.

Prevzeti in lepo po tihem zapreti... Drugače upam soimenjak, da imaš prav ti in ne jaz.

Lovski zdravo
Janez L

zober
13. June 2008, 15:19
To naj bi bilo še stara zaloga nekega jagra,moj oče je gledal cene za hinterberg,cena za škatlo 37evrov,za normo 27,rws 26 itd.!Sam uporabljam rws!sem jih kar vzel cena je bila 40 evrov za 60 kom!

dolgin
23. July 2008, 09:05
No pa sem le dočakal municijo Barnaul,zej jo morm samo še ornk sprobat,najprej na tarčo! Se pa vid da je ruska - v škatli ni nikakršnega držala za naboje ampak so zaviti kar v papir!:icon_lol: Škatlca pa je velika 6x4 cm:icon_lol::icon_lol:

zajec
23. July 2008, 10:00
Hitr sprobaj pa javi rezultate!

jvpv
23. July 2008, 10:59
Doldin a še nisi??:icon_biggrin:

dolgin
23. July 2008, 11:16
Ne,ker sm včerej pod noč pršel domov,danes pa cel dan delam,tko da ne bo nič,pa itk tle tako veter piha da je grozn,tko da bi bli zadetki verjetn u k.... (ker jest sm pa čist u redu)!!!!:icon_lol:

zober
4. October 2008, 11:00
A je že kdo streljal z težjimi kroglami za 223rem 4,5g?http://www.orozje.net/shop/scripts/prodView.asp?idproduct=695

dolgin
4. October 2008, 12:06
To je tekmovalna krogla! Nekoliko težja kroglca,malo nižja hitrost,iztredno stabilna krogla! Za jago je pa to neuporaben patron!

lp

rws
4. October 2008, 12:12
verjetno je res natančna, glede na to da je zrno lapua scenar, vendar pa za lov ni najbolj uporabna, zs tarčo pa sigurno zelo nevarna!

zober
4. October 2008, 12:16
Kaj pa za lov se da dobiti tovarniško polnjene patrone?Za kugle vem da si jih da!

mrki
5. October 2008, 22:49
Ne,ker sm včerej pod noč pršel domov,danes pa cel dan delam,tko da ne bo nič,pa itk tle tako veter piha da je grozn,tko da bi bli zadetki verjetn u k.... (ker jest sm pa čist u redu)!!!!:icon_lol:

Do zdaj je verjetno nehal pihat:icon_wink:

dolgin
6. October 2008, 10:08
Uf madona,ja pozabil napisat,ker nič ne jagam s to puško! Za jago vsekakor municija nese zadovoljivo (krogec premera 4cm),za kej drugega pa je tko tko! Na divjadi municije še nisem preizkusil,ker pač srnjadi ne lovim s tem kalibrom! Bom pa uplenil kakega mladiča,da vidim kako in kaj!

lp

Igoman
5. March 2009, 09:19
Zanima me ali kdo uporablja ta kaliber za lov in kaj se da z njim jagat?

ZR7
5. March 2009, 09:40
Zanima me ali kdo uporablja ta kaliber za lov in kaj se da z njim jagat?

Moj lovski mentor je z njo dosti prejagal in ujagal. Jagaš vse kar ti dovoljuje uredba.
Je pa zrno hitro, tako da so rade podplutbe. Že meni pri 222 rem. , ki je malo bolj kultiviran se rade pojavljajo sploh po tem, ko sem menjal municijo. Sem bil s Čehom še najbolj zadovoljen glede učinka na divjadi.

sauer202
5. March 2009, 09:53
Meni se ta kaliber ne zdi preveč uporaben zaradi stališča hitre krogle (pač, ker je lahka - 3.6g, mora od nekje dobiti energijo, namesto iz teže pa iz hitrosti). Zadeva je uporabna samo za srnjad in lisice. Tako da če si na preži in ti pride pujsek po urebi ne smeš streljat (kar je tudi prav, saj bi nastopile muke pri iskanju pujsa). Če so ti všeč manjši kalibri bi se bilo potrebno po mojem ozret po 6.5mm. Tudi izbira krogel bo večja. Moje mnenje.

bakus89
5. March 2009, 12:07
Sauer 202.
če lahko še js pripnem nekaj svojih besed. Zelo veliko jelenjadi in pa divjih prašičev je padlo z 223 rem. Krogla naredi večji šok na divjad in divjad prej pade v ognju kot pa s kakšnim 30-06 ali pa podobno. Imam prijatelja ki je ustrelil že veliko veliko čez 100 divjih prašičev z 223 rem in jelenjadi tudi. Razen dve kosov sta mu le 2 šla kakšnih 20m od nastrela ostalo je obležalo vse v ognju. Enkrat se je odločil da bo jelena uplenin z 7x57R-Jelena so dva dni iskali pa je imel kar zadovoljiv zadetek.

jazbec
5. March 2009, 12:10
Bakus89, poleg tega da tvoj kolega krši zakon, tudi etičnega kodeksa ne spoštuje...

IN TO KAR SI NAPISAL JE ENA VELIKA NEUMNOST!

sauer202
5. March 2009, 12:10
Že mogoče, v naši lovski družini so pa dobili napol razkrojenega jelena, notri v eni kosti je bila pa krogla, ki je lahko bila izstreljena samo iz 222 ali 223.
Če bi bila to 30-06 ali pa 9.3, tega sigurno ne bi bilo (bi jelen počakal kje bližje)
BTW: 223 na jelena ali pujsa je prepovedano po uredbi o lovu!

andrej win
5. March 2009, 12:16
:icon_redface::icon_confused::icon_study:

Brakir
5. March 2009, 13:02
Ja kakšnen .223???? če je po tej logiki .223 bolj uspešen oz ima večji efekt na divjadi kot 7X57, predlagam da se začne loviti zgoraj našteto divjad z .17HMR, tako bo šok še večji, vendar šok lovca ko mu bo divjad potegnila čez prvo grmovje in v neznano, aja pa še ena malenkost.... OBSTAJA ZAKON PA MENDA NE ZASTONJ!!!!
Fantje isto kot smo (ste) počeli v temi lisice se sedaj odvija tu: juho ste začeli z vilco jest, krompir bi pa najraje kar s kuhalnico! Bakus, mislim da tudi 20cm žeblja ki se uporablja za "cimpranje" ne bi šel zabijat z miniaturnim modelarskih kladivcem, tako da premisli malo! :icon_twisted:

jvpv
5. March 2009, 13:14
Kot je že napisal ZR7, vse po uredbi, dodal bi še tarčo

detel
5. March 2009, 13:42
Bakus, tvoj prijatelj si zasluži eno veliko sankcijo. Tudi eden naš je streljal dva pujsa z 223, našel pa niti enega:icon_cry:., pa je dober šicar.

Tine
5. March 2009, 13:59
Ma saj niste pri pameti več. Jaz se pa sekiram, če bi si nabavil 7x57r in bi bilo dovolj za prašiča, gamsa...

sauer202
5. March 2009, 14:13
Ljudje, kupte si .30-06, 308, 7x64, 8x57 ali 9.3 in bo vse pokrito, kar se tiče muncije je pa za vse to izbira super.

bakus89
5. March 2009, 18:14
Sam ne kršim zadeve, vem da je narobe kar pač počne ampak nima slabih izkušenj s tem. Sam lovim z 30-06 in 7x57r pa sem zadovoljen. Se pa popolnoma strinjam z vami da je zakon treba spoštovati. Saj pa kot sami veste se vedno najde nekje IGLA V SENU. Tudi ga ne zagovarjam, pač obstajajo ljudje kateri niso zadovoljni če delajo po predpisih in morajo kaj kršit.

denis jež
5. March 2009, 18:49
sej zakoni so zato de se kršijo :icon_biggrin:

daco
5. March 2009, 19:06
Za kršitelje pa so predpisane kazni, katere lovski inšpektor rad napiše, če mu le kdo prijavi tako kršitev.

pikolis1980
5. March 2009, 19:10
jaz sem jo imel pa se mi ni obneslo tako da sem jo prodal.sedaj pa lovim 7x65r in 9,3x62 za pogone in sem s tem dvema kalibrama zadovolen.

zlatorog
5. March 2009, 20:46
Zanima me ali kdo uporablja ta kaliber za lov in kaj se da z njim jagat?
Sam sem pred kratkim nabavil Zastavo M85 v tem kalibru, predvsem za lisice, bom jo pa letos preizkusil tudi na srnjadi. LP

detel
5. March 2009, 21:15
Ma ja, dober za srnjad. So pa možne grde podpludbe, kot je že bilo rečeno:icon_cry:.

dolgin
5. March 2009, 21:38
Ma ja, dober za srnjad. So pa možne grde podpludbe, kot je že bilo rečeno:icon_cry:.

Nič možne,podplutbe so!!!!

pikolis1980
5. March 2009, 22:15
Nič možne,podplutbe so!!!!

ja res je in krna sled ko isces zastreljeno divjad je tudi zelo slaba.

zober
5. March 2009, 22:15
Al pa tudi niso dolgi če streljaš bolj zadaj!Drugače igoman nabavi si jo,je fajn puškica!

zajec
6. March 2009, 17:43
Tudi pri 223 so za potpludbe krivi prevsem naboji,tako da je treba najti pravo konstrukcijo naboja.

pikolis1980
6. March 2009, 22:01
Tudi pri 223 so za potpludbe krivi prevsem naboji,tako da je treba najti pravo konstrukcijo naboja.

podpludbe sem ze resil samo krna sled in razne travce ki se hitro najdejo na poti do cilja so pa hitro problem.ce jo ma zeljo si jo naj kupi ce ne za drugega jo bo mel pa za lisice

kuglaabc
7. March 2009, 15:42
Zajec, pri konstrukciji naboja nimaš kaj falit. Tulec, netilka, smodniška polnitev in krogla.

andrej win
7. March 2009, 16:35
Zajec, pri konstrukciji naboja nimaš kaj falit. Tulec, netilka, smodniška polnitev in krogla.

Smo pa natančni...:icon_neutral::icon_confused:

zrno zrno..:icon_redface:

jvpv
7. March 2009, 18:14
Čim težje:icon_wink:

pikolis1980
7. March 2009, 18:52
Čim težje:icon_wink:

hm samo na teske krogle ponavadi rado trosi saj meni je

dolgin
7. March 2009, 20:11
hm samo na teske krogle ponavadi rado trosi saj meni je

Ravno težkih krogel ne trosi....

pikolis1980
7. March 2009, 20:26
Ravno težkih krogel ne trosi....

meni je trosila ko smo probal!

teohafy
7. March 2009, 21:06
Letos ko smo trenirali za lovsko tekmovanje, je imel prijatelj velike probleme z preciznostjo. Puška mu je trosila okoli 10 cm premera. Okrivili smo optiko, a se je izkazalo, da so bile krive češke krogle, sicer nevem točno katere, vendar so imele svinčeno konico. Puškar je rekel, da je to zaradi tega, ker se mehak svinec pri tem ko gre krogla v cev poškoduje in to zelo vpliva na let krogle. Priporočal je polnooplaščene krogle in res, ko smo puško pristrelili je ustrelil 29 krogov na tarči srnjak.

kuglaabc
8. March 2009, 13:17
teohafy, to kar si napisal je lahko samo eden od vzrokov. Nikjer ne piše, da vsako strelivo odgovarja vsaki puški. Faktorji, ki so lahko odločujočega pomena so od teže krogle, korak navoja - ožljebljenega dela cevi, lahko tudi dolžina prehodnega konusa, .... in še bi lahko našteval. Sam nisem imel tega kalibra, vem pa iz lastnih izkušenj koliko težav sem imel ravno z .222 Rem in tudi .30-06 Spr. ni zaostajal.

pikolis1980
8. March 2009, 15:05
teohafy, to kar si napisal je lahko samo eden od vzrokov. Nikjer ne piše, da vsako strelivo odgovarja vsaki puški. Faktorji, ki so lahko odločujočega pomena so od teže krogle, korak navoja - ožljebljenega dela cevi, lahko tudi dolžina prehodnega konusa, .... in še bi lahko našteval. Sam nisem imel tega kalibra, vem pa iz lastnih izkušenj koliko težav sem imel ravno z .222 Rem in tudi .30-06 Spr. ni zaostajal.

tocno tako