PDA

View Full Version : dereze



andrej win
24. December 2007, 21:33
kdaj,kako,kje,katere dereze uporabljate?? kje se jih da dobit..kupit? mal povejte,ce kdo kej ve.. lp

andrej win
3. January 2008, 22:33
no ce je to vse,bi se js nekaj dodal v ta vas dvonadstropni nahrbtnik...DEREZE..a jih kdo sploh uporablja?sam jih nimam ampak sem videl kak hudic je,ce jih nimas seboj ko jagas gamsa,itd....

Ce jih mogoce ima kdo,kje,pa kaksne si kupil??hvala..

lp

capek
4. January 2008, 06:16
Pri nas če je malo več snega gamsa brez derez in vrvi ne dobiš iz gore.Zadnji gams ko je padel je padel v žlihu, ko je pred kratkim plaz zasul mislim da trinajst planincev(Uršlja gora) in zato so močno dobrodošle.Zadnjega gamsa smo komaj dobili ven.

andrej win
4. January 2008, 12:29
no kje se jih pa da dobit? a jih imajo v kaki športni trgovini,Hervis,al pa kaj podobnega,ce mogoce ves? lovske trgovine imajo mogoce cele dereze,ne samo tiste,ki prekrivajo del podplata??

..pri nas je tudi na nekaterih mestih zelo problematicno za jago,zato pa sprasujem!


lp

Big Foot
4. January 2008, 12:44
Jaz sem dereze sicer dobil, jih pa kdaj pa kdaj uporabljam kadar le poledeni. (Na primorskem ni ravno hudo mraz) Če jih boš kupoval probaj dobit tiste ki imajo samo 4 špice spodaj, ker pri unih planinskih se ti listje nabije med špice tako da potem samo listje ven puliš hodiš pa bore malo.

No če si pa jager na goratem predelu kjer imate v glavnem skale in sneg je pa pomojem bolje imeti tahude dereze.

gosjak
4. January 2008, 13:28
Dereze so prav dobrodošel pripomoček v zimskih razmerah. Osebno jih imam stalno v nahrbtniku saj niso težke v kočljivih trenutkih so pa še kako dobrodošle.

Je pa tako, da se moraš navaditi z njimi hoditi (predvsem s tistimi, ki so čez cel podplat) saj se prav lahko prevrneš. Mogoče se bo oglasil kdo, ki to znanje obvlada.

Splošen vpogled v izbiro boš dobil na tem spletnem naslovu:

http://www.iglusport.si/katalog/dereze/dereze.html

orlova6
4. January 2008, 13:54
Glede derez imajo verjetno najbolj izkušenj "olcarji"-gozdarji sekači, sem jih osebno videl pri delu na strmem področju na samem ledu, pa tudi sam sem jih že imel pri sečnji, tiste od olcarjev so naprave za oprijem v ledenih gorskih strminah, za sneg pa itak krplje. Vprašaj pri gozdni, oni vejo kje nabaviti ta prave.

Krpan
4. January 2008, 16:58
Jaz, ki nisem pristaš nahrbtnikov sem nabavil ene zimske čevlje, (pravzaprav jih je žena) ki imajo dereze že vgrajene v podplat in jih lahko enostavno aktiviraš ali pa pospraviš. Gre za en ameriški patent. Seveda niso za plezanje po ledenih slapovih za lovsko uporabo pa so čisto dovolj.

orlova6
4. January 2008, 17:31
Krpan, kako pa in kam pa spraviš pol vso potrebno lovsko opremo, če nimaš nahrbtnika, mislim, ne razumem te čisto natančno.

diver
4. January 2008, 21:26
V Hervisu jih imamo - model z štirimi zobmi - so majne in lahke, tako da ne zavzamejo preveč prostora.

Krpan
4. January 2008, 21:42
Krpan, kako pa in kam pa spraviš pol vso potrebno lovsko opremo,....

Sem že zgoraj napisal:


Jaz sem za asketsko jago in s seboj vzamem zamo tisto, kar je neobhodno potrebno. Čevlje, hlače, gate, srajco, puško, nož, piščalko(za srnjaka)orožni list in hunting licence.
Zadnjič ko sva jagala z Veprom je bil vidno nezadovoljen, ker sem si izposojal njegov daljnogled, vendar mi ni rekel, da naj naslednjič vzamem svojega, ampak je rajši on prinesel dva. Sicer pa raje kot nahrbtnik vzamem kar celega Vepra, potem ni ni treba skrbeti, da sem kaj pozabil doma. Poleg tega pa štiri oči vidijo več kot dve, kar je oni dan konkretno občutil srnjaček, preden je odšel v večna lovišča.

Se pa vedno kregava z mojim lovskim kolegom Tomažem glede lovskih koč in bivakov. Jaz pravim, da mora biti vse v koči pripravljeno za obisk (vključno z kondomi, svečkami, hrano in pijačo) on pa hoče vse prinesti z sabo. Seveda ima premajhen nahrbtnik, zato se na take podvige odpelje kar z motokultivatorjem z prikolico. Seveda potem potrebuje tudi mene, da mu pred kultivatorejm kidam sneg, in rinem njega in njegovo vozilo v klance.

andrej win
5. January 2008, 19:54
ok hvala vsem za podrobne informacije..upam da si bom do naslednje gamsje jage ze priskrbel ta prave dereze! sicer nimamo lovisce v visokogorju,vendar je tu pa tam tudi pri nas kaksen "neprehoden" teren,tako da bojo sigurno prav prisle tudi dereze v nahrbtniku in na nogah seveda:icon_wink:

hvala ,lp

andrej win
9. January 2008, 20:15
eeee ,sem jih ze dobu! sm sou u hervis pogledat,zle ko majo razprodajo:icon_wink:
kupil sem neke univerzalne,za na peto,ali na sredo podplata,pa se po sirini se jih da prestavljat,majo stiri zobce,pomoje bojo kr vredu! diver hvala..sicer "ste" mal dragi,ampak vredu,sigurno bojo sluzile svojemu namenu..

lp

diver
9. January 2008, 22:24
ni za kaj - če se ne motim si kupil znamko Ferinno, ki je res malce dražja ampak zelo kakovostna.

andrej win
14. January 2008, 10:22
mislim da niso te,najdu sem jih na gosjakovem nicku,ki je objavljen na prejsnji strani...mislim da so CAMP 4-zobne Quattro! po moje bo kr vredi zadeva za hojo po nasih hribih..
hvala vam..

lp

ZR7
14. January 2008, 10:39
Zaenkrat samo v informacijo.
Ker bomo z oglaševanjem začeli nabirati denar ki bo omogočal delovanje in vzdrževanje teh strani, morebiti celo rast, bomo začeli objavljanje trgovin in takorekoč njihovo oglaševanje moderirati.
Konkretne informacije o trgovini si boste morali pošiljati preko zasebnih sporočil, trgovine pa se bodo lahko predstavile preko oglasnih pasic ali predstavitvenih člankov. Dovoljena pa bo omemba trgovin, katere bodo imele na straneh oglas.
To nameravamo vpeljati kmalu. Takrat bomo to jasno objavili.

LP

andrej win
7. April 2008, 11:17
:icon_redface:
Pa bo (je) to izvedljivo??
se pridruzujem tvojemu razmisljanju,mislim da ne bi bilo nic narobe ce bi se to uvedlo.--se bomo pa pac po ZS pogovarjal:icon_wink:

Aja..nazaj k temi:icon_twisted:

lp