PDA

View Full Version : Risanica 7,62x54R



Ganges
22. December 2007, 12:04
Tema s starega foruma


Pred nedavnim je kolega nabavil risanico v omenjenem kalibru.Za nakup omenjenega kalibra se zanimam tudi sam.Zanima pa me,če ima kdo od vas kakšne izkušnje z omenjenim kalibrom in kakšna so kaj vaša mnenja o tem kalibru, pa tudi katero strelivo se dobro obnese v omenjenem kalibru.


Pojma nimam!
Po mojem,mora biti zadeva v redu! Malo sem brskal po katalogih in videl,da je pravzaprav izbor municije slab! Moj nasvet - vzemi .308,naboljši kaliber vseh časov (za našo jago),pa še municijo ti delajo na vsakem koraku,tako da ni problemov z izborom!!!

lp


Jaz ne razumem nekaterih zakaj si izbirajo "eksotične" kalibre. Jaz ko si kaj nabavljam si nabavim vedno kaj standardnega. Ker imaš v vsaki skupini kalibrov nekaj standardnega in potem nimaš problemov z municijo.


Jaz pa mislim,da je kar v redu!Pa tudi municije ni tako malo!Sicer pa dokler ga ne probaš itak ne veš kaj pa kako! :D


lumpi ti sam hrabro - sam sem uporabljal kaliber cca 5 let - pravijo mu tudi 7,62 Russian - okoli je ogromno vojaške municije ki je napol zastonj (za vajo, samo imajo še živosrebrne netilke tako da za vsak strel čistiš cev 3 dni ;) ) - uplenil sem (tudi na iskanjih) kakih 7-8 kosov jelenjadi, kakih 9 prašičev, in precej kosov srnjadi - za lov sem uporabljal 10 g Normo (delni plašč), kar je zanimivo da so vse krogle (vojaška 11,2 g, 9,7 g in 10 g norma nosile popolnoma enako), ker gre za naboj z robom (prelamače) ga kadarkoli vzamem namesto .308


Meni si zdi da je ime NAGANT, pravilno ime za ta kaliber. 8)


Mosin Nagant je ruska puška, ki je uporabljala ta kaliber. Američani so imeli M1 Garand v kalibru 30-06

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/m1garand.jpg

Nemci Mauser v kalibru 8x57

http://army.lt/guns/mauser/mauser98k_00.gif

Rusi pa Mosin Nagant v kalibru 7,62x54R :wink:

http://www.callofduty.hu/images/mosin.gif

[quote]

[quote="miš93"]:idea: ah pozabil sem dodati, da je vojaška municija namenjena za mitraljez in ima zelo trde (debele) netilke, ki znajo biti pretrd oreh za iglo na prelamači...netilke na vojaških patronih je prijatelj na stružnici pobrusil za kakšen milimeter :twisted: - na lastno odgovornost prosim :!:


še nekaj slikic

od leve proti desni:

1. PPU - vojaški - tulec medenina - 11,2 g krogla medenina navrtana z vlepljeno šibro
2. ruski vojaški - tulec jeklen pobakren - 9,7 g krogla jeklena pobakrena navrtana
3. PPU - ruski vojaški - tulec jeklen pobakren - 11,2 g "tracer" krogla
4. za primerjavo 7x57R

http://www.moj-album.com/slike/1118175/hnZK6bvGUM3fybII.v.jpg

še konice:

http://www.moj-album.com/slike/1118175/wHpVJcF5iAVHYA42.v.jpg

in pa netilki:

levo originalna, desno stružena:

http://www.moj-album.com/slike/1118175/fTG_hiMYCRPzOtLj.v.jpg


če se boš lotil podobnih zadev, bog pomagaj. :oops: :?
pa vseeno mislim da je bolše kupiti strelivo npr. prvi partizan. je tržen v obeh različicah zapisa: 7,62x54R in 7,62 Nagant.
sicer ti pa tudi sam bolj priporočam .308win. je pa stvar odločitve posameznega lovca.


Ahiles takrat ko sem uporabljal ta kaliber je bilo lovsko municijo v tem kalibru skoraj nemogoče dobiti, vojaške pa je bilo kolikor si jo hotel. Res da bi lahko izbil krogle, pa netilke in jih zamenjal z nekorozivnimi ampak življenje je kratko :wink:
Danes je stanje popolnoma drugače. Če bi ponovno kupoval prelamačo v podobnem kalibru bi raje vzel 7,62 x 54R kot pa .308 Win in obratno če bi kupoval repetirko.


se kar strinjam z izbiro

samo to mi pa povej: da to ni blo sličajno strojno brušeno.... :shock:


:lol: stružnica...


Temu se strokovno reče - izzivanje usode ali prostovoljni darovalec organov :oops: :roll: :shock: :?

lp


...sploh ni panike - če veš kaj delaš :wink: (pa prosim tega ne poizkušajte doma :D )

Uribobo
7. March 2008, 09:57
Tole zadevo ma Rebec v Postojni zelo poceni. 86€. So pa modeli Mosin Nagant M44, torej krajša verzija puške. Mislim pa da so letnik 1956. Malo je poškodovan les, cevi so pa vredu niso nič nagrižene.

Uribobo
7. March 2008, 10:09
M44 z bajonetom

http://www.flaglerweb.com/guns/pics/Mosin_Nagant_M44_2.jpg

Rebec ma pa tudi lote za 270€. Je pa polavtomatska risanica.

Tokarev DVT-40

http://world.guns.ru/rifle/svt40r.jpg

ZR7
7. March 2008, 12:23
Tega orožja verjetno ne moreš kupiti za lov? Je žigosano? Ga lahko vpišeš na orožni list. Ob ustrezni predelavi kopita in odstranitvi bajoneta seveda.

Uribobo
7. March 2008, 12:52
Lahko jo kupiš za strelce, ker je kategorija C1 (Mosin Nagant M44). Za lov pa ne vem. Je pa taka kot je na sliki se pravi z bajonetom. Mislim, da če je puška kategorije C1 jo ne rabiš nč več predelovat. Problem bi bil, če bi bla kategorije A, katere pa ne moreš kupit razen če si zbiratelj.

Uribobo
7. March 2008, 13:03
ZR7

Bajonet, ki velja kot hladno orožje in je druga kategorija, snamejo dol in se puška proda normalno pod kategorijo C1.

MARIJA
8. March 2008, 01:10
Risanic 7,62x54R Rebec nima več na zalogi,ker je cela pošilka že razprodana,razen Tokarev avtomat,ki ga pa še dobiš,trenutno.

toma
8. March 2008, 13:04
Potem je pa to "hudoooo" vroča roba!Me prav zanima ali so za kaj ali je spet kakšen nateg!Ali jih je že kdo videl??

dolgin
8. March 2008, 13:49
Ja,je kar spodoben kaliber za smešno ceno! Verjetno je šla zaloga tudi zaradi cene tko hitr (če je podatek 86€ taprav)!

Uribobo
8. March 2008, 16:35
Podatek je pravi, ker sem jaz eden od kupcev.:icon_wink:

wolf1
9. March 2008, 13:48
Tole zadevo ma Rebec v Postojni zelo poceni. 86€. So pa modeli Mosin Nagant M44, torej krajša verzija puške. Mislim pa da so letnik 1956. Malo je poškodovan les, cevi so pa vredu niso nič nagrižene.

Pri meni je že v omari :icon_lol:, ja fantje 86€ in je žigosana (cipirana) in ja na oržnem listu za LOV. Teh pušk ni več na zalogi.Kot je rekel nekdo pred mano ja cev v odli?nem stanju.

Uribobo
13. March 2008, 12:06
Jaz jo mam tudi že v omari.:icon_biggrin:

dolgin
13. March 2008, 14:41
A mogoče kdo ve,če jih bo še kaj dobil?

lp

Uribobo
13. March 2008, 14:47
Reku je da jih bo. Kaj pa ne vem. Ga bo treba poklicat.

janez valentic
13. March 2008, 15:51
Pri meni je že v omari :icon_lol:, ja fantje 86€ in je žigosana (cipirana) in ja na oržnem listu za LOV. Teh pušk ni več na zalogi.Kot je rekel nekdo pred mano ja cev v odli?nem stanju.

Kakšna kategorija je vpisana?

wolf1
13. March 2008, 17:06
Kakšna kategorija je vpisana?

C1 :icon_biggrin:

ZR7
28. March 2008, 14:06
Stanje municije za to puško (Mosin):

Norma Alaska po 2,07€
Sellier Bellot SP po 0,63€
Naturalis Mega po internetu po 0,9€

Barnaul SP po 0,48€.

Barnaula ni več dobiti, ker se rusi preseravajo in dvigujejo cene, menda za 30% in pridejo s tem na ceno S&B. Baje pa da Barnaul paše kot ata na mamo za to puško. Čez nekaj mesecev bomo videli kako bo s tem. Do takrat pa se bo treba zadovoljiti s tem kar je na razpolago.
Je kdo že preiskusil, kako kakšna municija dela v tej flinti?

dolgin
28. March 2008, 14:57
Ja hudimana,a jih bom spet zamudu,a kdo ve,če jih je mojster še kaj dobil! Al pa telefon,bi blo fajn če kdo napiše od Rebec-a mobitel,nekako mi ne odgovori na mail,na stacionarcu pa se ne javi ni obeden:icon_lol:

Uribobo
28. March 2008, 15:19
Rebec Mitja
041/693-557

Jaz sem jo pri njemu vzel. Les je malo otolčen, ker so bile puške rabljene. Mene to ne moti. Cev je pa v dobrem stanju. Bom dal kako sliko gor. Kar se municije tiče je cena 0,23€.

dolgin
28. March 2008, 15:30
Hvala

MARIJA
29. March 2008, 04:06
Municija za 0.23 evra je vojaški naboj češke vojske.
Čeh (Sp) in Sako(Superhamerhead) sta se pri meni izkazala za zelo dobri krogli.Ostalih se nisem imel priložnosti preizkusiti,tako da ne morem komentirati.Razen PPU iz vojaškega arzenala bivše Juge,ki pa se je pri strelih v tartčo izkazal za zadovoljivo izbiro,kar se tiče trening municije,edino po koncu sledi drgni,drgni...itd.

ZR7
8. April 2008, 08:21
No, evo. Zadeva doma in že vpisana v orožni list. Zanimiva militarija, za lov pa grda kot smrtni greh s tistim vojaškim kopitom. Sedaj je potrebno le še po municijo in zadevo stestirat. Če bodo rezultati dobri v kar se po odzivih drugih nadejam, dobi puška malo predelav in novo kopito. Zdajšnje je take oblike, da se ga pri najboljši volji ne da uporabiti, četudi bi se pozvižgal na estetiko.

Ste ostali že po internetu preverili dejanski izvor svojih Mossinov?
Delali so jih namreč malodane na vsaj polovici sveta. Moja je kitajskega izvora letnik 1954.:icon_confused::icon_lol:

Narejena kopita se dobijo v ZDA po zelo ugodni ceni. Koliko bi bili potni stroški, da pride do nas? Kdo ve?

Pa še to? Ali je bilo potrebno pri streljanju nastaviti muho? Seveda ko ste streljali brez bajoneta.

GregaK
8. April 2008, 16:11
Kakšna slika mogoče? :icon_lol:

Ganges
11. April 2008, 09:53
No ZR7 a bo kakšna slika in opis kakšnih izkušenj s streljanja? A še nisi dobil municije?

lp

Uribobo
16. May 2008, 09:15
Rebec je dobil zdaj še dolgo verzijo Mosin Nagant. Zadeve so kot nove, cena je pa 110€.

Ganges
16. May 2008, 10:07
Kaj pa noben od tistih, ki ste kupili zadnjič to krajšo verzijo ne napiše kako se obnese pri streljanju? A ni nabojev ali kaj?

lp

Uribobo
16. May 2008, 10:27
Naboji so in puška laufa. Samo nastrelit jo moram. Mi nese desno-dol. Čakam kolega,da mi jo bo nastrelil, ker je maček zato. Jo bom jutri prinesel seboj pa jo boš lahko pestval.:icon_biggrin:

Ganges
16. May 2008, 10:29
Zmenjeno! :icon_wink:

Ker me res zanima kako to čudo zgleda v živo. Se resno tudi ogrevam, da bi nabavil pa bomo videli kako bo.

lp

dolgin
16. May 2008, 11:01
Jest tud,jest tud!!!!!:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Drgač ma pa Glančnca celo reč pocen municije za to pukšo! Sam ne vem kok genau je cena,vem pa, da je bla zlo pocen!!!

lp

Uribobo
16. May 2008, 11:04
Če je manj kot 23 centov jo pridem iskat, ko mi jo bo zmankalo.

dolgin
16. May 2008, 11:08
Evo,iz prve roke (preverjeno glih zdej) 100 komadov za 32 €!!!!

lp

ZR7
17. July 2008, 08:19
Evo, včeraj je moja Mosin Nagant prvič zagrmela. Z vojaško municijo na tarčo. Z odvitim bajonetom seveda. Nese malo visoko.
Razmere so bile slabe, tarča v senci, sonce nasproti, tako da sem komajda razločil piko na tarči. V teh razmerah se mi grupa slabih 15cm in toliko približno tudi nadstrela ne zdi slaba.
Naslednjič ob boljših razmerah poskusim iz stojala in mora biti v 2"! Na 70m seveda brez optike.

Je pa puška prijetna za streljanje. Na podlagi pisanja na svetovnih forumih bi pričakoval, da bo bolj "tepla". Mehkužni američani jo opisujejo z zverjo. Zato sem med okovano kopito in ramo tudi podložil brisačo. Pa ni potrebe.
Mnogo bolj me je pred njo nabutala Mauserca z 51cm-sko cevjo in 12.7 gramsko kroglo. Auuuuaaa:icon_redface: Pa kljub vsemu ne nehat, dokler škatla ni prazna.:icon_confused:

Našemu ta malemu se je pri Mosinu fino zdelo, kako ogenj ven seka. Kratka cev pač.

dolgin
17. July 2008, 09:14
Hehe,sam da je tamal užival....

Brakir
30. July 2008, 11:09
Kdo kaj ve če se da še kaj dobiti, oz če ma mojster še kaj tega na zalogi? mislim na Mosin Nagant, seveda! :icon_lol: in pa zanima me kakšne predelave ste že kaj opravili na svojih, če ste jih že!

ZR7
30. July 2008, 11:56
Kdo kaj ve če se da še kaj dobiti, oz če ma mojster še kaj tega na zalogi? mislim na Mosin Nagant, seveda! :icon_lol: in pa zanima me kakšne predelave ste že kaj opravili na svojih, če ste jih že!

Brakir, pokliči ga! Dobijo pa se le še ta dolge. Za predelavo še bolj primerne.
Moja je še original in čaka voljo in čas za predelavo, če sploh kdaj.

Uribobo
28. October 2008, 13:43
A mogoče kdo ve kje bi se dalo dobit montažo za na Mosin Nagant M44?

Brakir
28. October 2008, 14:57
Mene pa zanima če kdo ve, ali se da ob predelavi Mossin nagant-a predelati puško oz magazin tako da ne gleda iz olesja in ima "klasični mauser fiksni magazin"? Verjetno bolj vprašanje za puškarja, ali pa za koga izmed vas, "puškarskih mačkov"

ZR7
28. October 2008, 15:55
http://world.guns.ru/rifle/mosin91-30a.jpg

Kot vidiš, je to celoten sklop z branikom in prožilcem. Tako dolg oz. ven štrleč je ker je municija robna in zavzame več prostora.

Namesto te predelave razmisli o drugem kopitu:
http://www.crankyfarmer.com/MosinATImount.jpg

Tu vidiš tudi montažo in predelavo ročice.

Brakir
28. October 2008, 19:05
Hvala šefe za pojasnilo...vidiš ja pri kalibru sem tisti R spregledal pa če ga ne bi bi se mogoče celo sam zrajtal da zato ven štrli.... hmmmm ni slaba puša ko se malo dodela priznam... Samo plastično kopito mi ni všeč drugače pa kar dobro zgleda.... z lesenim je pa spet očiten tisti magazin...no ja še na ženski spregledamo kako lepotno napakico, kaj ne bomo na puški če dobro služi... :icon_lol:

Pa ima kdo dejansko kaj izkušenj z odstrelom v omenjenem kalibru?

ZR7
28. October 2008, 20:34
...

Pa ima kdo dejansko kaj izkušenj z odstrelom v omenjenem kalibru?

Rusi, Finci, Švicarji itd. itd.
Jaz pa res še ne. Zaenkrat še počiva v omari. Ko dobi novo plastično kopito pa bo to puša za pogone na prašiče.

Farty
29. October 2008, 10:26
Fantje....

Mene tudi zanima če je mogoče kje dobiti montažo za mosin nagant, ali je edina opcija puškar. Kdo pa ima pri nas največ izbire streliva? Rebec prodaja samo pakete po 500 kosov, kar je zame malce preveč....

Hvala in LP

Brakir
29. October 2008, 10:29
Kaj preveč? Eno lepo nedeljsko popoldne na strelišču pa je po škatl... :icon_wink:

ZR7
29. October 2008, 10:46
Fantje....

Mene tudi zanima če je mogoče kje dobiti montažo za mosin nagant, ali je edina opcija puškar. Kdo pa ima pri nas največ izbire streliva? ...

Za montaže išči po netu. Je pa težava nabava iz ZDA, kjer je te robe dovolj. Dobi se tudi v Nemčiji, a občasno.
Municije je v Sloveniji dovolj. In to ne le vojaške s korozivnimi netilkami, temveč tudi običajne lovske. S&B, Norma in Lapua.
Jaz sem nabavil Lapuo Mega z 12g kroglo po 18€ za 20 kosov. Na voljo je tudi Naturalis z 11,7g kroglo po 22€ za 20 kosov. Pobrskajte po Slovenskem spletu in našli boste prodajalce.

Farty
29. October 2008, 10:57
Hvala za odgovore! Po brskanju po internetu sem ugotovil, da prodajajo dva tipa montaž za to puško. Prilagam fotografije...

Mene zanima montaža na spodnji sliki. Kolikor vem je za to montažo potrebno imeti tudi drugačen zaklep, ki ima ročico zavito...V kolikor je to res, je mogoče pri nas kupiti takšen zaklep?

Hvala il LP

Brakir
29. October 2008, 11:51
Farty k si ameriko omenjal... evo ti link za montažce....

http://www.bizrate.com/hunting_archeryequipment/products__keyword--mosin+nagant+scope+mount.html

Brakir, ko lepiš linke, jih prilepi čez tisti že prednastavljeni http:// , ki ga ti podvojiš in potem ne deluje!

LP admin

ZR7
29. October 2008, 12:55
... Kolikor vem je za to montažo potrebno imeti tudi drugačen zaklep, ki ima ročico zavito...V kolikor je to res, je mogoče pri nas kupiti takšen zaklep?

Hvala il LP

Zaklep ostane isti. Le da pri taki montaži naročiš še drugo ročico zaklepa, ki se namesti namesto originalne. Pač nekaj slošarskega dela, ki ti ga bo opravil puškar.

Lahko pa iščeš te puške v sniper različici. Tiste že imajo zakrivljeno ročico. In če imaš srečo tudi originalno montažo. A kako tja pašejo novodobni daljnogledi, ne vem.

Na sliki ki si jo podal je originalna sniper montaža. Tisto o kateri se pogovarjamo in se da naročiti v ZDA pa vidiš na linku post višje.

Brakir
29. October 2008, 13:03
Zahvaljujem se za popravek...ja ja tako je to ko sem furjast na šihtu... :icon_lol:

No ker vidim da vas je kar nekaj ki ste lastniki te nadvse zanimive puške, bi prosil da ko kdo dejansko z njo tudi odstreli kak kos več, da nam malo poroča o izkušnjah, drugače se pa priporočam za kako probo na strelišču če je kdo blizu... ZS za morebitne prostovoljce

kuglaabc
29. October 2008, 14:52
Ajaaj, ZR7, nevem ker puškar ti bo šel šlosarska dela opravljat? Ha,ha,ha si se mal zadebatiral, kaj?

ZR7
29. October 2008, 15:08
Ajaaj, ZR7, nevem ker puškar ti bo šel šlosarska dela opravljat? Ha,ha,ha si se mal zadebatiral, kaj?

A misliš, da bodo užaljeni ker sem tako rekel? No ja ...:icon_redface:

Hotel sem le reči, da namestitev tiste ročice zaklepa namesto originalne ne pomeni neke ravno vrhunsko precizne obdelave. Pač odreže staro, naredi sedež in navoj in privije novo. Dosti bolj "šlosarsko" kot kakšne obdelave sedežev, ustij cevi ipd., kjer so res precizni postopki s specialnim orodjem.

Namestitev teh montaž in druge ročice zaklepa je nekaj, kar npr. američani počno sami doma in bi si upal to tudi jaz sam narediti. A se menda po naši zakonodaji ne sme.

Brakir
1. November 2008, 19:00
Fantje priznam da me zmerm bl grbi pa trga da bi si Mosinko omislil....sam ker sem po naavi ziheraš, se rad vnaprej pozanimam kako je s tem in onim kar se predelave tiče....Pa upam da nisem tečen s temi vprašanji...

Šefe ko si omenil plastično kopito.... V USA je za male denarje plastičen, pa me zanima če ima kdo kaj izkušenj kako je z dobavo v SLO? pa če obstaja možnost da namest plastičnega kje iz tujine naročiš narejenega lesenega...?

sicer pa kake so kaj vaše izkušnje s sintetičnimi kopiti? mene malenkost moti, mislim ni mi najbolj da bi jo posedoval, če pa bi bila sila da bi kupil Mosin in pa jo predelal ter bi bilo edino kopito na voljo plastično potem pa bi tudi to prebolel... me prav zanima kako "šekasto" bi em pogledal ko bi prišel na jago s črnim kopitom....:icon_confused:

Admin če je glede kopita offtopic se pravičujem.

Kolovski
1. November 2008, 20:31
Ejga kolega Brakir, mene pa nekej zanima? Zakuga glih Mosinko? Kva je pa na njej posebnga da bi ti to kupu, še posebej za lovske namene? A ne bi blo bol si en klasičn štuc omislt, pa nimaš nbega dela s predelvanm pa takle... mosinko bi mu pa za na streliše, tako k je...?

Brakir
1. November 2008, 20:36
Kalibr mi je zanimiv, tega pr nm u lovskih vrstah ne najdeš usak dan, za na tarčo se da municijo dobit smešn pocen, za jagat maš pa tud municijo... čeb jo meu sam za na streliše bi jo useen prerihtou zto k tist krepelc od vojaškega kopita...ne vem no...sicer je pa šefe zdle neki privat oblubu da bova šla ankat probat,...pa pol kej več povem... drgač bi pa kšn 8X57 štuc tud pršu u poštev.... sam zdej sm se tko namenu in je kar je zaenkrat"!:icon_wink:

Kolovski
1. November 2008, 20:50
Jah kr je, maš en kp dela pa dnarja s predelavo. Jest na tojmu mest bi si omislu 8x57, pa enga rablenga pa ohranenga kupš (od kšnga ata, k jo je sam na nastrelitu prnesu 1x na let), pa maš do konc živlena za jago... pa za na tarčo tut dobiš municijo pocen... če maš pa kej vez, se pa še vojaško da dobit.

Brakir
1. November 2008, 20:54
Ni butast tud sam sm že to rajtu, tko de če boš kšnga fejst navohou povej... zdej pa nam več maslou pa žnarou tle k sm offtopic de me ne bo šef okol ušes...:icon_redface:

detel
1. November 2008, 21:04
Prosim dajte pisat, da vsi razumemo:icon_confused:.

Brakir
3. November 2008, 10:47
Mački, ki ste že kaj naštudiraki montaže in ostalo za Mosina.... kake montaže in "špetinčke" se da obesit na tole militarijo?

dolgin
10. January 2009, 09:56
Ali ima kdo puško od Baikala v tem kalibru? Gre za prelamačo,kako se obnese,ali "dela" vsa municija,ali samo ruska? Ker so smešno poceni,pa me je spet nekej prijelo,da bi se šel nabavo orožja:icon_lol:

teohafy
10. January 2009, 12:28
Ali ima kdo puško od Baikala v tem kalibru? Gre za prelamačo,kako se obnese,ali "dela" vsa municija,ali samo ruska? Ker so smešno poceni,pa me je spet nekej prijelo,da bi se šel nabavo orožja:icon_lol:

Dolgin, malo poglej v oglase, boš videl kako se prodajajo te ruske prelamače. Glede na to verjetno niso kaj prida, vendar kot vse rusko: za malo denarja , sicer ne najboljša, vendar zanesljiva roba:icon_wink:

dolgin
10. January 2009, 12:35
To mi je vse jasno,jaz bi itak dal prerihtat tisto poleno od kopita itd.....,zanima me to zato,ker je ruski 7,62 (v colah .310,311 cole),"naš" pa 308,tako je velika večina lovcev imela težave z natančnostjo,ko pa so not dali recimo Barnaul municijo,pa je zadeva delala čisto OK.

lp

rws
3. February 2009, 13:34
A ste že kaj dost preprobali te flinte, malo je tut mene začela zanimat, bi jo tut rad malo prerihtal pa jo mel za pogone.

Brakir
19. February 2009, 15:24
Strelja kdo Prvi partizan Užice municijo v tem kalibru? Če kdo izmed vas obstaja me zanima cena in pa seveda same izkušnje z omenjenim strelivom!

Tine
19. February 2009, 17:29
En prodajalc z NM ima že nekaj časa (vsaj oglas na netu) eno staro za smešen dnar v tem kalibru.

Brakir
19. February 2009, 18:01
V naslednjem tednu bom tudi sam postal eden izmed teh smeškov! :icon_twisted::icon_wink::icon_lol:

dolgin
19. February 2009, 20:13
Nova pa je le malo dražja,sicer je prelamača,pa vendar.....

ZR7
20. February 2009, 09:42
Nova pa je le malo dražja,sicer je prelamača,pa vendar.....

Ali pa repetirka.
In dobra municija se dobi in ni draga. Seveda pa ne pri vsakem trgovcu.
Tista poceni municija pa je vojaška roba. Za vajo čisto v redu, le ne odlašati s čiščenjem puške!

Brakir
21. February 2009, 13:52
Sedaj pa konkretno vprašanje ki me matra že kar dolgo časa... se lahko iz ruske karabinke mosin nagant kalibra 7,62X54R strelja naboj finskih Mosin nagant karabink kalibra 7,62X53R?

nekateri tretirajo to kot en kaliber, je pa le okrog 0.20mm krajši tulec pri 7,62X53R kot pa pri 7,62X54R... mogoče ima imajo malenkost drugačen premer krogle? kdo ve kaj o tem?
v drugih virih pa je kaliber registriran kot 7,62Russian (7,62X54R), medtem ko je finski označen z 7,62X53R....